Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:46 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос към АНИнови  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано11.11.11 13:02



Как бихте постъпили, ако ваш клиент е взел стоп-капаро за имот, но ви е казал да не спирате огледите и ако междувременно се появи клиент на по-висока цена-е готов да върне двойния размер? (Имотът се предлага и от други агенции)



Тема Re: Въпрос към АНИнови [re: Гaби9]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано11.11.11 19:20



Ако знам, че е взел капаро, не бих предлагала повече този имот!

П.П. Възможно ли е да се случи това при сегашното състояние на пазара?

Хубава вечер!





Тема Re: Въпрос към АНИнови [re: Гaби9]  
Автор arrvv (нуво)
Публикувано11.11.11 19:56



Абе... думи нямам...



Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни.

Тема Офф Отковор от не-АНИ [re: Гaби9]  
Автор npubem (:-)
Публикувано11.11.11 20:33



Така, първо не е ясно "клиент" - продавач ли е или купувач? Или се
кланяме на всички богове.. пък каквото дойде. Ясно е, че не може да сме
лоялни към "клиента" при условие че искаме клиенти да са и двамата с
различни интереси. Иначе казусът звучи аПсолютно като сън "мечтата
на брокера"...



Иначе ако има наддаване е просто - уведомява се първия нещастник и му
се дава възможност да наддава или да си прибере двойно стоп-капарото.
После се дава възможност на другия да наддава - и така няколко пъти.
И в двата случая страните дължат комисион, или поне да почерпят!...

Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд

Тема Въпроси към АНИнови [re: Гaби9]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано11.11.11 22:13



Как бихте постъпили, ако ваш клиент е взел стоп-капаро за имот, но ви е казал да не спирате огледите и ако междувременно се появи клиент на по-висока цена-е готов да върне двойния размер? (Имотът се предлага и от други агенции)

Да питам и аз АНИ:
Още ли минава номера с онова хвърчащо листче, наречено "стоп-капаро"?
Защо питаш АНИ как биха постъпили, след като АНИ постоянно тук афишират, как клиентът сам си взимал решенията?
Клиентът-купувач Първи знае ли, че продължава търсенето, след като е оставил стоп-капаро, за да замрази огледите?
Клиентът-продавач некоректен ли е, според теб? Според мен - да.
Брокерът некоректен ли е към клиента-купувач Първи? Според мен - да.



Тема Re: Въпроси към АНИнови [re: Ha живo]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано07.12.11 14:52



Да питам и аз АНИ:
Още ли минава номера с онова хвърчащо листче, наречено "стоп-капаро"? Защо питаш АНИ как биха постъпили, след като АНИ постоянно тук афишират, как клиентът сам си взимал решенията?
Клиентът-купувач Първи знае ли, че продължава търсенето, след като е оставил стоп-капаро, за да замрази огледите? Клиентът-продавач некоректен ли е, според теб? Според мен - да.
Брокерът некоректен ли е към клиента-купувач Първи? Според мен - да.


-------------------------------------------------

Това не е „номер” а начин, ако и двете страни са коректни, да си защитят взаимно интересите.
Нека обсъждаме такава презумпция – че и двете страни са коректни (всъщност – тук опираме само до коректността на продавача, доколкото парите са в неговите ръце и той няма никакво намерение да „завлече” купувача по някакъв начин.)


Клиентът-купувач е подписал доброволно, че ако продавачът не изпълни условията на документа, подписан при взимането на стоп-капарото – се задължава да го върне (стоп-капарото) в двоен размер. Следователно – връщането на капарото в двоен размер е напълно коректен начин договорката между двете страни да не се спази – със съответните санкции. Следователно – това прави продавача напълно коректен.

Клиент-купувач първи не знае, че търсенето на други клиенти продължава. Това прави клиент-продавача може би морално некоректен, но не и некоректен в рамките на ангажиментите, които е поел (разбирай-връщането в двоен размер на сумата). Тук трябва да добавя, че купувачът е в същата позиция – тоест – има пълното право да се откаже от сделката, без да се счита за некоректен, защото ще плати за този си отказ със загуба на оставената сума. А и на практика никой не знае дали същият този купувач наистина не си търси през това време и друго жилище. Има доста такива случаи, в които купувач е губил оставената сума, намирайки си друго, по-удобно (в какъвто и да е смисъл) жилище.

Брокерът не е некоректен към клиент-купувач първи, защото той не е негов клиент. В този смисъл, брокерът изпълнява желанията на собствения си клиент и работи в негов интерес.

Важни факти по казуса – за да е по-ясен: първо – направена е голяма отстъпка в офертната цена, второ – купувачът е оставил само 500 евро стоп-капаро (въпреки намеците на брокера, че тази сума е малка, които намеци са направени точно в смисъла на евентуалната „некоректност” на продавача, защото все пак 500 евро в двоен размер се връщат доста лесно, ако друг потенциален купувач предложи например 5 000 евро повече за покупката) и трето – което вече беше написано – продавачът работи и с други агенции, и ако брокерът, при който е подписан документа за стоп-капаро, от морална коректност откаже да предлага имота след подписването на този документ – попада в капан, тъй като рискува, заради собствената си коректност, да „изпусне” сделката поради конкуренцията от другите агенции. (Това, последното трето, е в сила дори и ако брокерът е брокер и на двете страни).


Този казус целият ми е интересен, защото доказва за сетен път, че ВИНАГИ ИМА ПОНЕ ОЩЕ ЕДНА ГЛЕДНА ТОЧКА... И в зависимост от нея често се лепят етикети, свързани с морал, коректност, професионализъм и пр, и пр...



Тема Re: Въпроси към АНИнови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор o.kiss (непознат )
Публикувано07.12.11 17:01



Винаги има още една гледна точка.
Твоята !
Брокерското племе непрекъснато ни навира своите гледни точки. Е ле, па ти.
Ми хубаво.
Много хора въобще не могат да си обяснят какво точно плащат с комисионата, ама плащат.
Много хора във форума се опитват да ви кажат, че нищо не правите за прословутите комисиони, ама на вас не ви пука.
И така винаги има още много гледни точки. Толкова, колкото интереси има.
За това американците са луднали да се съдят.
Брокерът взел „стоп капаро” и продал на друг имота. После върнал в двоен размер капарото, но продавача се чувства измамен.
И се почва – нанесени щети, пропуснати ползи и какви ли още не чудесии. Както чувам тези работи в Америка съвсем не са шега. И има много опарени.
И тук ще се почне.

Ако питаш мен и твоята гледна точка е лепене на етикет – с цената на комисионата.



Тема Re: Въпроси към АНИнови [re: o.kiss]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано07.12.11 18:04



Що така директно с рогата? Опита ли се поне да вникнеш в случая, който е описан?

"Брокерът взел „стоп капаро” и продал на друг имота. После върнал в двоен размер капарото, но продавача се чувства измамен."

Това при "американците" ли се случва? Защото тук НЕ брокерът продава имота, а ПРОДАВАЧЪТ. И как ще стане точно той да се "почувства измамен" - не знам...Следователно - НЯМА КАК и тук да се "почне". Поне - не по твоята схема.
----------------------------------------
"Много хора въобще не могат да си обяснят какво точно плащат с комисионата, ама плащат. "

По това ти изречение имам една случка от миналия месец.

Позната ми праща потенциални наематели. Половин година си търсели подходящо жилище, и се изнервили максимално. Аз пък имам наемодатели, които привършват ремонт на жилище. Подходящо. Уговорили сме се след седмица-две да го пусна. Свързвам ги веднага. Първите харесват жилището и са БЕЗКРАЙНО ЩАСТЛИВИ, защото след половин година тичане и късане на нерви НАЙ-НАКРАЯ имат мечтаното жилище. Вторите - и те БЕЗКРАЙНО ЩАСТЛИВИ, защото знаят, че като се почне едно влачене на офертата месеци наред и ходене по огледи с потенциални наематели, които само гледат, но не харесват - а аз съм им намерила готов доход още ПРЕДИ да са свършили ремонта. Стискат си ръцете. Разделяме се с уговорка да им изпратя по имейл договора, за да го четат и одобряват.

И после, скъпи мой, НАЕМАТЕЛИТЕ СЕ ВРЪЩАТ ПРИ НАЕМОДАТЕЛИТЕ с въпрос ДАЛИ НЯМА НАЧИН ДА СЕ НАМАЛИ КОМИСИОНАТА НАПОЛОВИНА, ЩОТО, ДА ВИДИШ ТИ - САМО ЗА 10 МИНУТИ СЪМ ЩЯЛА ДА ВЗЕМА ТОЛКОВА МНОГО ПАРИ...

Ха кажи ми сега, според теб "какво точно" тези хора щяха да ми платят с тази комисиона - десетте минути на огледа, или ВСИЧКО ДРУГО неприятно, което съм им спестила и ВСИЧКО ДРУГО приятно, което съм допринесла за живота им за тези 10 минути?

(Ако те интересува - казах им че не искам да ги виждам повече - да се оправят сами. И ако искат да им дам И някой лев назаем - да се обадят. Безсрочно ще им го дам. И без лихва. А може и да им ги подаря.

)



Тема Re: Въпроси към АНИнови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор o.kiss (непознат )
Публикувано08.12.11 08:31



“Що така директно с рогата?”

Защото тук водиш непрекъснато реклама, агитация, пропаганда, убеждаване, кандърдисване, прилъгване, сваляне звезди от небето и какво ли още не, само и само да докажеш, че и брокерите са хора.
Добре, ама повечето от хората не ви признават за такива.
Какво да се прави ?
Или смени професията, или смени хората.

В крайна сметка, какво пък толкова. Нали комисионата е 6% или половин наем. Все ще намериш начин да се утешиш. Обаче тук във форума е малко досадно, да знаеш.



Тема Re: Въпроси към АНИнови [re: o.kiss]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано08.12.11 12:49



и брокерите са хора.
Добре, ама повечето от хората не ви признават за такива.... тук във форума е малко досадно, да знаеш


И на мен ми е досадно непрекъснато някой да плюе по професията, и непрекъснато да я ползва - по каквито и да било причини. Ама нА - става непрекъснато.

Ей го - и онзи ден един ...ич, който си беше написал с големи букви "НЕ РАБОТЯ С АГЕНЦИИ" си е продал апартамента ЧРЕЗ АГЕНЦИЯ. Тристаен в Младост 3. Луксозен.

Вероятно е разбрал, че има МНОГО купувачи, които са си наели агенция да им търси имот и НЯМА КАК да стигнат до неговата оферта, щото той "НЕ РАБОТИ" с агенции.

А твоята позиция пък много ми напомня на шопското възклицание пред жирафа - "Е, такова животно нЕма!" Сори, свестни агенции просто ИМА. И те работят с пълна сила.


ПП - Дали ще коментираш случая с наемателите и КАКВО ТОЧНО трябваше да платят с комисионата?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.