Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:09 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Здравейте!нови  
Автор aди7O (непозната)
Публикувано07.11.11 12:31



Съвсем случайно открих вашия клуб. Скоро ще ми се наложи да продам имот. Апартаментът е в центъра на София, 60кв.м., стара масивна тухла. Моля, да ми помогнете! Какви документи са ми необходими и към коя брокерска къща да се обърна?
Благодаря, предварително!





Тема Re: Здравейте!нови [re: aди7O]  
Автор ар (нуво)
Публикувано07.11.11 13:12



Привет!


Най-важното е да определите продаваема цена на имота.
Документите, които ще ви трябват са:
1. Документ за собственост: НА, удо за наследници /ако е наследствен/ и т.н.
2. Данъчна оценка на имота.
3. Скица, ако към имота има земя.
4. Актуално семейно положение.
А, колкото до АНИ, това сама трябва да прецените, но моето мнение е, не давайте апартамента повече на 1-2 АНИ, иначе става антиреклама...

Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни.

Тема Re: Здравейте!нови [re: aди7O]  
Автор shunda (shurdilovich)
Публикувано07.11.11 16:45



към коя брокерска къща да се обърна?

Само към наш'та, как така!





Тема Re: Здравейте!нови [re: ар]  
Автор Фиши (Емарципанена)
Публикувано07.11.11 22:49



А кадастрална скица? Защото (поне в Бургас) не издават данъчна оценка без КС, а и в Агенцията по вписавания не издават удостоверение за тежести. Да не е някоя местна ..измислица?



Тема Re: Здравейте!нови [re: Фиши]  
Автор ар (нуво)
Публикувано08.11.11 00:00



Здравей, Фиши! Много ми е приятно да те видя пак при нас!!!


В София не навсякъде има въведен кадастър. Данъчната оценка я дават и без скица. А, за тежестите трябва, но това е по-късен етап, когато се намери клиент. Първо трябва да докаже 100% собственост върху имота, а след това са останалите документи.

Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни.

Тема Re: Здравейте!нови [re: shunda]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано08.11.11 14:19



Как така, само към наш'та!






Тема Re: Здравейте! [re: aди7O]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано08.11.11 21:39



Схващането, че непременно трябва да се обърнете към брокерска къща е дълбоко погрешно. Видимо сте достатъчно грамотна и вярвам, че ще се справите и без да ползвате услуга със съмнително качество и незадоволително количество, каквото предлагат повечето агенции.
Нищо сложно няма в това да намерите купувач и да си подготвите сама нещата. Вече има достатъчно възможности да го направите. Започнете с обяви - най-вече в интернет.
Подготовката на документите е елементарна, стига да разполагате с време да обиколите няколко институции.
Общо взето - това е работата и на брокерската агенция - ровене из обяви и висене по опашки на гишета. Останалото е просто приказки на брокери, дето се чудят как да придадат значимост на дейността си.
Не се притеснявайте да питате тук за всичко, възникнало в хода на търсенето. Ще Ви се каже и какви документи са Ви необходими, но след като дадете малко повече инфо относно собствеността и самия имот. Защото някъде по-горе Ви беше отговорено доста "на едро".



Тема Re: Здравейте!нови [re: Ha живo]  
Автор ар (нуво)
Публикувано09.11.11 14:47



Хайдееее, старата песен на нов глас!
Какво общо има грамотността, с продажбата на един имот? Жената незнае какви документи й трябват, а ти си тръгнал да я съветваш сама да си продава имота.
Напротив, най-сложното е в момента да си намери купувач...

Не се притеснявайте да питате тук за всичко, възникнало в хода на търсенето.

Ха ха ха... точно така, не се притеснявайте..., питайте..., г-н На живо ще ви отговори, а после ....???



Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни.

Тема Re: Здравейте!нови [re: aди7O]  
Автор ар (нуво)
Публикувано09.11.11 14:51



Поредния потребител, пуснал тема и изчезнал!



Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни.

Тема Re: Здравейте!нови [re: ар]  
Автор aди7O (непозната)
Публикувано10.11.11 10:48



Здравейте.
Благодаря, за информацията. За съжаление, ми се налага доста да пътувам и нямам много време за форуми.
Сега да ви дам малко повече данни за апартамента. Намира се на бул. Мария Луиза, на втория етаж. Нуждае се от ремонтиране, но бих желала да го продам в състоянието, в което е. Наистина, нямам време за ремонти. Цената, ще бъде съобразена със състоянието.
Ако имате желание да ми помогнете, наистина ще съм ви благодарна!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.