Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:03 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Преди да си ошашкал тукашната фаунанови [re: Ha живo]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.11.11 09:45



Да, ама не.

Категорично мнение (грешно или непълно) върху непозната материя - както винаги.

Когато имаш 20 сделки на месец на МНОГО високи цени - ВСЕ ЕДНО ТИ Е дали процентът е 3, 2.5, 2 или по-малко. А когато и цените, и числото на сделките са силно редуцирани - дали няма да ти е по-важно да получиш по-голям процент?

Да, АКО ТИ ГО ДАДАТ, както казва dated... Ама дават, да знаеш.

Защото и за тях, като сума, 2% върху 100 000 е повече от 3% върху 75 000, нали?



" Нямаха си регламент и никой не знаеше за какво точно ги дава тия пари, ама такива бяха времената. Ако не подпишеш - няма да те запознаят с продавача! 3+3% и точка!!!"

А, очевидно си прочел нещо ново за нашия нов регламент от сегашните времена. Я раздуй?

Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 03.11.11 10:26.



Тема Re: Преди да си ошашкал тукашната фаунанови [re: Ha живo]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано03.11.11 11:13



Да, преди 3-4 години имаше много покупко-продажби. Ако не купи един, ще дойде друг.
И парите бяха евтини, банките кредитираха здраво.
И имотите бяха най-сигурната инвестиция. Клиенти на АНИтата - бол.
Сега е затегнато, не само при имотите. Потенциалните клиенти взеха да се позамислят и да поставят условия към агенциите. Който е събрал някой лев се оглежда и ослушва преди да реши как да го похарчи.
В резултат някои брокери се стегнаха, не само са склонни да работят за по-малко пари, а и подобриха услугите. Други - не...



Тема Re: Преди да си ошашкал тукашната фаунанови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Novak_ (непознат )
Публикувано03.11.11 11:35



Аз пък мисля ,че ако наистина клиент се е спрял сериозно на дадена оферта тези примерни 5-10 лева няма да го разубедят.Ако пък на клиента му се досвидеят , помислете си по-нататък как бихте работили с подобен човек :)
Щом е прибегнал до услугите на АНИ ,или съгласен да плати комисионна, или е решил да разхожда или прескача.
По добре да направиш 2 сериозни огледа , от колкото 5 безплатни екскурзии нали ?
В крайна сметка огледа е вид труд и предоставена услуга .Замислете се кой предоставя безплатни услуги , и в крайна сметка какво е качеството на тези услуги ?



Тема Re: Преди да си ошашкал тукашната фаунанови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано03.11.11 11:47



Когато имаш 20 сделки на месец на МНОГО високи цени - ВСЕ ЕДНО ТИ Е дали процентът е 3, 2.5, 2 или по-малко. А когато и цените, и числото на сделките са силно редуцирани - дали няма да ти е по-важно да получиш по-голям процент?

Когото имаш много сделки, можеш да си избираш клиентите, да не се занимаваш с неща, които по някаква причина не са ти приятни, да не се напрягаш със сроковете, да не приемаш по-ниско платени поръчки... Когато месецът е на червено, гледаш да вържеш двата края и работиш каквото изпадне за по-малко пари. Поне да не е на тъмночервено.

Личен опит!

3%+3% и точка - така беше! Ако щеш - клиенти много... Сега не е така. В някои агенции вече работят много по-точно и без излишна арогантност.

2% от 50000Е - това колко минимални работни заплати са?



Тема Re: Преди да си ошашкал тукашната фаунанови [re: arrvv]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано03.11.11 11:55



Такса оглед?

Дааа... Остава да му обясниш, че когато купувачът звънне по телефона, той вече е клиент на АНИто и няма мърдане...

А "такса сериозност" кой ще я плаща - потенциалният клиент на агенцията, или агенцията на клиента?





Тема Re: Преди да си ошашкал тукашната фаунанови [re: Novak_]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано03.11.11 11:56



Колега?! Изненадваш ме! По принцип си абсолютно прав! От нас се иска да извършваме услуга, и извършваме, без да получим и лев. Но, това не се вижда от някои зрънца тук!
Те не могат да разберат, че докато получим пари, ние сме свършили половината работа. За тях прозвъняването на оферти, ходенето по огледи, събирането на интересите на двете страни, не е работа.
Знаеш ли и другата тънка психология: българина не обича да губи пари, дори и 5лв. Преди когато съм вземала тази такса и съм обяснявала, че ако наеме от нас апартамент, тези пари му се връщат, те моментално стават мои клиенти, за да не си загубят парите. Което е съвсем нормално защото така спестяват доста пари и време да се ровят по нета и вестниците и да звънят по телефоните.



Тема Re: Преди да си ошашкал тукашната фаунанови [re: Novak_]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.11.11 11:58



Много по-сложно е, отколкото изглежда на пръв поглед... Понякога екскурзиантът се превръща в сериозен клиент, а сериозният престава да е сериозен и се отказва. Пък и най-често самият клиент не е наясно със себе си - дали е сериозен или само екскурзиант...

Ако започнеш да работиш - ще разбереш за какво говоря. Мога да ти разкажа десетки примери, които да ти изяснят тънкостите... Имала съм доста клиенти, за които колежките ми се смеят, че се занимавам още с тях... в края на краищата обаче СДЕЛКАТА СТАВА, а те, понеже много пробират - "лапат мухите" и гледат завистливо... Първата АНИ, в която работих - я напуснах точно затова - взеха да ме гледат накриво колегите заради престараването ми .. И много неуспехи мога да ти цитирам, уж аха-аха с парите в джоба и харесват много обекти....но това е много дълъг разговор.

И, ще кажа за десети път - НИКОЙ, КОЙТО НЕ Е РАБОТИЛ ТАЗИ РАБОТА, НЕ МОЖЕ ДА ИМА ТОЧНО МНЕНИЕ ПО ТЕЗИ ВЪПРОСИ. Което е валидно и за всичи други професии, впрочем.

Кучето не става специалист-месар от лични впечатления, все пак, нали?





Тема Re: Преди да си ошашкал тукашната фаунанови [re: dated]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано03.11.11 12:05



Дадет... бъркаш щата, пиле!
Когато работиш на минимална работна заплата, тя е за теб, за твоите нужди. Когато обаче работиш в АНИ, като обикновен брокер, първо ти не взимаш 2%, а да кажем 30%, от тези 2%.
В повечето случаи брокерите нямат служебни, а лични телефони, на които си плащат. Имат разход за транспорт и т.н. Та, я сега сметни на 50000Е колко чисто остават за брокера.
Веднага ти смятам:
1000Ех30% - 300Е - 600лв. от тях поне едно 150-200лв. са ти телефони и като сложиш 100лв. за транспорт ти остават 300лв./грубо/ - та това колко минимални работни заплати са ти????
Е, точно там грешите, че вие гледате приходите, а разходите, които се правят за всеки оглед ви обягва...



Редактирано от arrvv на 03.11.11 12:19.



Тема Re: Преди да си ошашкал тукашната фаунанови [re: dated]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано03.11.11 12:16



Повярвай, че и самия продавач, се нервира, когато идват разни зяпачи, които само правят забележки и се правят на интересни.
Дадет, а какво са за теб 5лв., когато си готов да дадеш да кажем 50000Е, за да купиш?
И какво са за теб 5лв., когато само ходиш да зяпаш, без да имаш намерение да купуваш?
Има разлика нали?



Тема Re: Преди да си ошашкал тукашната фаунанови [re: arrvv]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано03.11.11 12:17



Нещо не си разбрала.
Аз не говоря за брокерите и заплатите им.
Аз гледам мене си.


Колко пари ми струва на мен, а не колко получаваш ти...
Колкото за разходите за огледи - наистина не знам какви и колко са.
Знам моите харчове и гледам да ги оптимизирам...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.