Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:42 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Преди да си ошашкал тукашната фаунанови [re: Още по униКална]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано01.11.11 23:14



1. Не мисля, че някой от тукашните брокери иска да работи по британски модел. Доколкото видях, там взимат около 400 паунда и връщат половината при неуспех. Което никак не устройва българските брокерски нрави - от една страна е малко, от друга е факторът "връщам".



2. Унуката сам ще си избере през интернет, а бабата се явява само спонсор.



Тема Re: Преди да си ошашкал тукашната фаунанови [re: Ha живo]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано02.11.11 00:33



Днес питах една брокерка , ако я наема какъв процент ще иска.Отговорът беше - 3%, ако искам документ и 2.5%, ако не искам.Дори ми обясни, че имало брокери, които взимали 6% ( 2х3% ), но тя не била от тях.



"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: Преди да си ошашкал тукашната фаунанови [re: Ha живo]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано02.11.11 06:11



. Не мисля, че някой от тукашните брокери иска да работи по британски модел. Доколкото видях, там взимат около 400 паунда и връщат половината при неуспех. Което никак не устройва българските брокерски нрави - от една страна е малко, от друга е факторът "връщам".

Както обикноветно - неадекватни мисли. Ама толкова неадекватни този път, че на твое място бих се засрамила...

На един нормален български брокер му се падат месечно около 80% клиента, с които работи с "неуспех" и 20% - с "успех". Проста аритметика би трябвало да ти покаже, че бихме имали много по-голям интерес да ВЗИМАМЕ нещо от неуспешните клиенти и да им ВРЪЩАМЕ ПОЛОВИНАТА. Щото, вярвам да ти е ясно, че в настоящата ситуация от неуспешните клиенти не получаваме НИЩО.

Изпреварвам тържествуващите ти констатации, че неуспехът на въпросните 80% е НАШ. Защото 99% от въпросните неуспели са просто "екскурзианти", които "проверяват пазара", търсят си социални контакти, тръгват да купуват, но НЕ ЗНАЯТ с какви точно пари разполагат (още не са говорили с банката, или имат имот за продаване и си въобразяват че ще вземат "Х" пари от него без проблем, но на практика могат да вземат едва половината и пр. подобни ситуации) или НЕ ЗНАЯТ точно какво искат и след има-няма двайсетина огледа заявяват, че пазарът е неподходящ за техните желания в момента и "благодаря за положения труд, но засега няма да купуваме/продаваме имот"...

Материалът не доуточнява дали УСПЕШНА сделка носи на въпросния британски брокер САМО И ЕДИНСТВЕНО печалба от въпросните 400 паунда. Което е невъзможно. Поинтересувай се по-задълбочено. По всяка вероятност си има допълнителна процентна сума, която се дължи след приключване на сделката, от която се приспадат 400 паунда.

ПП - Да не говорим за факта, че този материал, който си копнал, засега е единствено в сферата ЕЖК... Малко като материала, послужил за основа на ОНАЗИ ТЕМА на Диди за същността на дейността на АНИ

...

Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 02.11.11 07:31.



Тема Re: Преди да си ошашкал тукашната фаунанови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Novak_ (непознат )
Публикувано02.11.11 11:53



Знам ,че е невъзможно но би било добре да си има фиксирани тарифи за оглед ,или на час ,като по този начин пазара ще се прочисти от "екскурзианти".



Тема Re: Преди да си ошашкал тукашната фаунанови [re: Hoй]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано02.11.11 11:55



Ако разберат, че си реален купувач - кандсват и на 1%, че и на по-малко.
Ако продаваш нещо, което не е за купуване - струва си и 3-6-10-15% да дадеш, стига да го разкарат.
И не "взимат", а "искат". Важно е и "даването"...



Тема Re: Преди да си ошашкал тукашната фаунанови [re: Novak_]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано02.11.11 12:44



Много добре си ориентиран, че е невъзможно да се взима такса за оглед... Просто защото има няколко хиляди агенции. Нататък си обяснявай сам...





Тема Re: Преди да си ошашкал тукашната фаунанови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано02.11.11 14:10



Аз пък съм ЗА, такса оглед... и то не е такса оглед, а такса сериозност...
Извинявай, но не може някой си хванал вестник или влезнал в нета, да иска оглед без да има най-малкото нужда да купува, продава, наема или отдава!!!
В предишната АНИ взимахме такса оглед 5лв., но това се съобщава на клиента още по телефона, за да няма изненади. А, ако например наеме апартамента, тези 5лв. му се връщаха. За тази цел обаче, обявата трябва да е много коректно пусната и да има повече снимки. Така с тази такса се отсяват голяма част от зяпачите...
Знаеш ли, за да избегнем преплитането с много АНИ, ние вече работим така:
1. Офертата се дава или само на нас, или само на още една АНИ.
2. Достъп на имота по всяко време.
3. Ясни параметри относно конкурентна цена. Вчера една баба беше в офиса и ми предлагаше непродаваем имот, непродаваем относно цена. Отказах офертата - и това е най-правилният начин според мен, защото после ще обвинява нас в некадърност, ако няма огледи и няма продажба. Дано и другите колеги го направят и да разбере, че или трябва да свали цената или да си чака по-добри времена.
Но много сериозно се замислям за такса сериозност... всеки оглед на нас ни е разход и такива кибици, които само ходят гледат и се затиткват, ми идват в повече...



Тема Re: Преди да си ошашкал тукашната фаунанови [re: Hoй]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано02.11.11 14:19



Хайде бе Ной, не я ли продаде тази къща!!!





Тема Re: Преди да си ошашкал тукашната фаунанови [re: arrvv]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано02.11.11 16:21



Арви, аз не съм ПРОТИВ такса оглед. Просто казах, че НЕ Е ВЪЗМОЖНО. При наличната конюнктура звучи като харакири.



Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 02.11.11 18:50.



Тема Re: Преди да си ошашкал тукашната фаунанови [re: dated]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано02.11.11 21:19



По време на балона бяха добре, защото можеха да притискат хората и да си "взимат" с минимална съпротива. Нямаха си регламент и никой не знаеше за какво точно ги дава тия пари, ама такива бяха времената. Ако не подпишеш - няма да те запознаят с продавача! 3+3% и точка!!!
Кризата ги свали от облаците и почнаха да се поддават на пазарлък и смъкване - щото гладът се оказа по-силен дори и от алчността.
Ето, вече има и челен западен опит - твърда сума с прозрачни условия. Дано полека и нашите проумеят, че старите методи все по-трудно ще минават на хората и топлата вода вече е открита.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.