Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:22 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Re: униКална брокерканови [re: dated]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано04.09.11 15:49



Хайде, не се правИ и ти на йезуит...

Изобщо не ставаше дума за термина (дали да е неустойка в същия размер, или за двоен размер на задатъка), ставаше дума за това, че клиентът му трябва да върне САМО задатъка, ако се откаже от сделката. Смяташ това за нормално? Да, въпрос на договаряне е, ама къде е тоз балък (купувач), който ще се навие на това?? Значи - ще бухне 8 000 евра задатък, ще спре да търси имот, ще тръгне да си вади документи от банката и всички други разправии, и изневиделица продавачът ще му звънне три дни преди З делката и ще му каже - абе, брато, аз се отказвам... ела да си вземеш задатъка....

Второ - ти говориш за ЧИТАВИ адвокати и НЕчитави брокери, аз пък говоря за НЕчитави адвокати и ЧИТАВИ брокери.... Та - нямаме спор май. Все - българи!



Пък като не ти се говори философски - аз ти поднесох и конкретни примери. Два на брой. Топли-топли.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: униКална брокерканови [re: yниKaлнa]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано04.09.11 16:01



и говориш за ЧИТАВИ адвокати и НЕчитави брокери

В никакъв случай!

Поне "нашата" брокерка си върши много добре работата. Определено е добра. Проблемите с нея са след като се разбра, че сделка ще има. Тогава започна едно бързане, припиране за ПД, твърдения, че и без един конкретен документ може да се направи ПД, а после ще се извади и ред други и още, и още...

Пък като не ти се говори философски - аз ти поднесох и конкретни примери. Два на брой. Топли-топли.

Аз само един, ама толкова си мога... Но и той е съвсем пресен. Не случайно питах нещо в съседната тема, но то явно е толкова глупаво, че никой не отговори...



Изобщо не ставаше дума за термина (дали да е неустойка в същия размер, или за двоен размер на задатъка)

Абе ти питай двама-трима адвоката и после ела кажи какво са ти отговорили. Не се майтапя...



Тема Re: униКална брокерканови [re: yниKaлнa]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано04.09.11 16:12



никой друг, освен хората, които това работят - брокерите, няма как да знае повече от тях
----------------
Момичета, преди да се впуснете в излишни спорове, не е лошо до четете. Къде казах, че брокерите знаят всичко ? Пак питам - посочете ми друг участник на пазара на НИ, който има повече опит и знае повече ?



Тема Re: униКална брокерканови [re: arrvv]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано04.09.11 16:15



Навлизаш в толкова излишни и досадни обяснения само защото не четеш внимателно какво написах. Освен това специално за теб отдавна знам, че нямаш достатъчно самочувствие като брокер, ама защо искаш същото и от мен ?



Тема Re: униКална брокерканови [re: filp filipov]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано04.09.11 16:29



Е, тук си прав .. различаваме се с теб...
Повярвай непокритото самочувствие само пречи и води до излишни неприятности. Гордостта ми не се свежда до това, че съм брокер, обичам работата, върша си я с удоволствие, но по никакъв начин нямам самочувствието, че съм велика или всезнаеща, напротив, човек се учи докато е жив.
ПП Аз чета какво си написал, но ти някога върнал ли си се, за да се прочетеш ти какво пишеш?
Но както и да е, казах ти не ми се спори за глупости, просто твоите изявления за провинциалистите и кореняците ме раздразниха и затова писах, защото нещата пак тръгнаха към личностни нападки...

Редактирано от arrvv на 04.09.11 16:34.



Тема Re: униКална брокерканови [re: dated]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано04.09.11 16:37



Няма защо да питам адвокати - казвам ти, че и ти самият не би се съгласил да подпишеш такава клауза, ако си купувач.

Би ли споменал за кой конкретен документ става дума? Наистина има доста документи, без които може да се подпише ПД. А припирането за ПД е съвсем разбираемо. Дори в тази криза се случва да ти измъкнат имота под носа... пАзи си хляба, жената.

. Разбира се - не става дума да се подписва с неизяснена собственост, но само ако кажеш кой е документа - можем да го коментираме - дали е било нейна небрежност, или негово излишно престараване.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: униКална брокерканови [re: filp filipov]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано04.09.11 16:40



Момичета...
....................................
Ехееее, ето за това обръщение имаш едно кафе от мен...





Тема Re: униКална брокерканови [re: filp filipov]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано04.09.11 16:47



Нямаше да има никакви спорове, ако в изречението "никой друг, освен хората, които това работят - брокерите, няма как да знае повече от тях "беше уточнил и КАКВО да знае повече от "тях"... Щото ако говорим за юридическата страна на сделките - адвокатите и нотариусите знаят повече от "тях" (брокерите).

Читавите адвокати, де.



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: униКална брокерканови [re: yниKaлнa]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано04.09.11 16:49



Би ли споменал за кой конкретен документ става дума?

Скица. Аз пък съвсем не зная дали е необходима.

Необходим ли е документ за съответствие на имената на улиците при изповядване? Според брокерките - зависи от нотариуса, може да мине.



Собствеността е ясна. Адвокатът поиска 2 документа за ПД и трети за изповядването. Може би за зсеки случай. Два брака и един развод. Брокерките не знаеха за тях...



Тема Re: униКална брокерка [re: dated]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано04.09.11 17:01



Скица за ПД не ти трябва - според мен поне. (Със сигурност На живо ще бъде на друго мнение

) Това е, ако говорим за стандартен блок или кооперация, към апартаментите на която има и прилежащи части земя. Ако говорим за покупка на парцел или къща с място - със сигурност трябва да се погледне скицата преди ПД.

За съответствието на имената на улиците наистина зависи от нотариуса. Един и същи нотариус ми е приемал сделки и със, и без Удостоверение за идентичност на адрес. Субективно си е преценявал дали например става дума само за смяна на името а всичко останало съвпада, или има повече промени в адреса.

За двата брака и развода също зависи. Ако пряко имат връзка със собствеността. Доколкото знам - читавите нотариуси имат вече и достъп до ЕГН данни, които им дават възможност да проверяват онлайн всичкото движение на семейното положение.

Ама да не вземеш пък да ми повярваш - нали знаеш колко уникално некадърна съм!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.