Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:27 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Re: униКална брокерканови [re: dated]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано06.09.11 10:53



Много втвърдено го даваш. Значи ако той е наопъки, ти задължително ще си на кестерме, да ме прощавате за израза...

Бъркаш генерално, и съм изненадана, защото си доста редовен посетител на клуба и се надявах да си по-навътре в нещата.

Това за кестермето важи с пълна сила ИЗКЛЮЧИТЕЛНО за НА ЖИВО. По простата причина, че той много рядко пише каквито и да били мнения, и затова НЯМА НА КАКВО да бъда "на кестерме". Неговото участие в клуба се ограничава в това - да влезе, да провери какво съм написала, да го оплюе (включително и с личностни нападки), като много често, оплювайки ме, толкова се увлича, че пише неща, които напълно противоречат на негови минали писания, и толкоз. Това го прави и с други хора - в зависимост от това колко скоро са се срещали в реала.

(Ако е скоро - си трае, макар, че допреди малко е скачал на същите теми, но когато мине достатъчно време - започва да пролайва и по техен адрес). Ако случайно той напише истинска тема или точно и вярно мнение- аз просто не го коментирам, та - кестерме от моя страна не очаквай.

Относно юридическия казус, който ми задаваш - мога да напиша само личното си мнение, обосновано от личната си, униКално неадекватна и неприемлива от На живо логика. Не претендирам то да е вярно, защото, както всички знаете - не ми е работа да тропам с крака по юридически казуси, защото много често те са в противоречие на нормалната човешка логика, А АЗ НЕ СЪМ УЧИЛА ПРАВО.

Според мен Зделката трябва да мине при всеки нотариус, не би трябвало да се откаже вписване и никой не може да я оспори, ако има достатъчно доказателства за доплащането при условията на НА.

Ако те интересува защо смятам така - правя паралел между такава сделка и сделка с кредит от банка. И там всичката сума не е изплатена нито при подписването на НА, нито при вписването му.
Сега внимавай - НЯМАМ НИКАКВИ ПРЕТЕНЦИИ ТОВА МИ ТВЪРДЕНИЕ ДА Е ВЯРНО. Ако ми се случи такъв казуз с мой клиент - ще се допитам най-малкото до нотариус за точен отговор.

Чакай сега кестермето, при все, че съм написала горното изречение и прилежно съм го болднала!

ПП - За вицето не ми говори. Трябва веднага да си посипе главата с пепел. И да се понаучи на български език. Писна ми да ме управляват неграмотници, които казват "Впредвид" и "освеМ"....

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: униКална брокерканови [re: dated]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано06.09.11 10:55



Нещо неразбрах къде е проблема и защо да се атакува в съда... нали НИ е платен в срокове?



Тема Re: униКална брокерканови [re: arrvv]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано06.09.11 12:41



Как ги навързахте 91 мнения от уж нищо, бре?

И то без Роксана.

Арвв, казваш, че само майката нямала право да лиши едното си дете, но нали братът на свой ред е нечий родител.

Всеки принципно има право да дарява всичко, въпросът със запазените части се решава след смъртта му и не засяга правата на третите лица купувачи (които са купили от получателя на дарението), освен в случаите на чл. 37, ал. 1 от ЗН.

Редактирано от Mиpa_M на 06.09.11 12:41.



Тема Re: униКална брокерканови [re: dated]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано06.09.11 12:49



А няма проблем и ХХХ<задатъка, да се радват и двете страни по малко.



Тема Re: униКална брокерканови [re: dated]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано06.09.11 12:53



За пръв път чувам да се иска документ за съответствие на имената на улиците. Вероятно дава допълнителна сигурност, ама някак си не вярвам да съществуват два различни имота, на две различни улици, с една и съща идентификация (номер на имота) по кадастралната карта.





Тема Re: униКална брокерканови [re: dated]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано06.09.11 12:56



Если у вас нету дома, пожары ему не страшны
И жена не уйдёт к другому
Если у вас, если у вас
Если у вас нет жены
Нету жены

Если у вас нет собаки, её не отравит сосед
И с другом не будет драки
Если у вас, если у вас
Если у вас друга нет
Друга нет

Оркестр гремит басами
Трубач выдувает медь
Думайте сами, решайте сами
Иметь или не иметь

Если у вас нету тёти, то вам её не потерять
И если вы не живёте
То вам и не, то вам и не
То вам и не умирать
Не умирать


"Если у вас нету тети"
Ал. Аронов



Тема Re: униКална брокерканови [re: yниKaлнa]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано06.09.11 12:56



А, стигало е последния преди сделката, ама де да знаеш дали точно той е последен преди сделката?





Тема Re: униКална брокерканови [re: Mиpa_M]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано06.09.11 13:21



Миличка, и аз бях много учудена, когато нотариус Калоянова каза, че на базата на това съдебно решение не може да изповада сделката. Ако в това решение е било написано, че майката дава и 1лв. на сина си, нямало проблем, но не можело да даде всичко на дъщеря си. Ще поровя в офиса и ако имам това решение ще ти го пусна за да видиш. Значи, доколкото разбрах, нотариуса се позовава на някакво решение от незнам коя година пристигнало при тях, че такива решения от съда са нищожни.
ПП Само да ти кажа, че половината нотариуси незнаеха за това и след като им казах какво е казала Калоянова, те се съгласиха с нея и затова минахме на вариант брат и сестра да продават.

И само да ти кажа, не беше дарение, а съдебно решение, а защо съдебно решение, незнам...

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от arrvv на 06.09.11 13:26.</EM></FONT></P>

Редактирано от arrvv на 06.09.11 13:27.



Тема Re: униКална брокерканови [re: filp filipov]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано06.09.11 13:24



Не, изобщо не е това проблемът, че точно майката нямала право.
Аз одеве реших, че става дума за казуса на Уникална, а всъщност вероятно е друг - делба.
"Минал през съдебно решение" би трябвало да значи, че в производство за съдебна делба страните са се спогодили имотът да остане за единия, а дяловете на другите да се уравнят в пари. Приема се обаче, че това не може да стане нито при доброволна делба, нито при спогодба по дело - трябва или реални дялове за всички, или публична продан, или прехвърляне на дяловете от майката и брата на сестрата по общия ред, с нотариален акт. Мога само да предполагам, че това е бил проблемът при "миналия през съда" казус.



Тема Re: униКална брокерка [re: arrvv]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано06.09.11 13:28



Да, ще ми е интересно за какво става въпрос. Нещо не ми излиза таман.
Ако е това за реалните дялове при делба, то не важи само за майката. При всяка делба се приема, че не може съсобствениците, които и да са те, доброволно да се поделят така, че някои от тях да не получат реален дял (т.е. в натура, в имот). Ако искат такъв резултат, могат да го постигнат чрез продажби или дарения.

Редактирано от Mиpa_M на 06.09.11 14:07.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.