Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:38 22.09.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Re: униКална брокерканови [re: filp filipov]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано05.09.11 18:52



Напротив има проблем.. майката няма право да остави апартамента само на едното дете... а на другото нищо да не даде. Затова това решение от съда е нищожно /мисля, че беше от 1995г./ и на сделката като продавачи се явиха брат и сестра... наследници на починалите си родители... За такива подводни камъни ти говоря.
Нотариус /един от малкото, които наистина са нотариуси, при друг може би щеше да мине/ ми отказа сделката, а адвокат ми каза как да оправим нещата...



Тема Re: униКална брокерканови [re: arrvv]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано05.09.11 19:21



майката и сина прехвърлят апартамент на другото дете /сестра
-----------
Напротив има проблем.. майката няма право да остави апартамента само на едното дете... а на другото нищо да не даде.
-----------
Я пак. Синът прехвъля на сестра си своя дял от апартамента, обаче майката нямала право !!!



Тема Re: униКална брокерканови [re: dated]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано05.09.11 19:21



Като цяло, според мен, адвокатите са едни от най-грамотно пишещете хора.

Ако искаш да ми кажеш (по подразбиране), че юристите са едни от най-грамотните хора - май пак се лъжеш... щом министърката на правосъдието (и сигурна бъдеща вице-президентка) току-що каза по ТВ, че ще "излезНе" в отпуска...



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: униКална брокерканови [re: yниKaлнa]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано05.09.11 19:23



Използувам думата "повече" в единствения и възможен смисъл, а ти си я тълкувай.



Тема Re: униКална брокерканови [re: filp filipov]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано05.09.11 19:31



Да, ама не.



Думата "повече" има два ВЪЗМОЖНИ смисъла. Едно е да кажеш "имам повече сделки от теб", а друго -"познавам законите повече от теб".

Или - "Днес те обичам повече от вчера!"....

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: униКална брокерканови [re: filp filipov]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано05.09.11 19:34



Неееее... брата има право да прехвърли своите ид.ч. на сестра си, но майката няма право да прехвърли нейните ид. части само на едното дете...а, да ощети другото...
Това е реален случай от преди две години...Проблема се реши така.. брата и сестрата декларираха собственост и с Удо за наследници от двамата родителя продадоха апартамента, но парите взе само сестрата. Добре, че бяха в перфектни роднински отношения, та нямаше ядове...



Тема Re: униКална брокерканови [re: yниKaлнa]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано05.09.11 19:34



Eто ти моят възможен смисъл - като брокер знам повече от всички останали участници в пазара.



Тема Re: униКална брокерканови [re: filp filipov]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано05.09.11 19:44



Eто ти моят възможен смисъл - като брокер знам повече от всички останали участници в пазара
------------------------------------------------------------

Ха ха ха.... направо не мога да повярвам...


Гениален си... на тема самочувствие....



Тема Re: униКална брокерканови [re: yниKaлнa]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано06.09.11 09:41



Та - дори и не се опитвай да провериш дали случайно няма да ни съвпаднат мненията - такова животно нЕма!

Много втвърдено го даваш. Значи ако той е наопъки, ти задължително ще си на кестерме, да ме прощавате за израза...



Нямам намерение да проверявам каквото и да е, просто питам, пък който иска да отговаря.


Ти продаваш имот и аз искам да го купя.

И двамата сме добронамерени, честни, плащаме си данъците, нямаме задължения и даже се държим прилично на обществените мяста...

Всички документи са наред, подготвяш ги старателно и няма неясноти.

Цената е ХХХ лв., разбираме се да ти платя част от нея, а останалата сума ще доплатя в някакъв разумен срок след вписването.
Пиши си каквито искаш неустойки и наказания, това не ме притеснява. Сигурен съм, че няма да те замотая.

Всичко е уговорено и кристално ясно. Сумата в договора е реалната, нали сме достойни граждани на РБ!

1. Ще мине ли такава покупко-продажба през нотариуса, или не, или зависи от конкретния нотариус?

2. Ако мине изповядването може ли да откажат вписването?

3. Всичко е минало, аз съм се издължил даже преди крайния срок. Може ли някой след време да атакува сделката в съда и да я развали?
Това третото питане ми е най-интересно.

Редактирано от dated на 06.09.11 10:34.



Тема Re: униКална брокерка [re: yниKaлнa]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано06.09.11 09:45



Исакм да кажа, че според мен юристите са едни от най-грамотните хора.

И филолозите.

Не задявай с г-жа Попова!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.