Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:50 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Разходи по продажба?нови  
Автор innergy (непознат )
Публикувано27.08.11 18:41



Какви разходи трябва да си предвиди продавач на имот?



Тема Re: Разходи по продажба?нови [re: innergy]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано27.08.11 20:56



Най-грубо - 4% от цената, която опишете като продажна в нотариалния акт, са всички разноски (колкото по-голяма е цената - толкова по-малък е процентът, но ти питаш, предполагам, за приблизителна сума, затова ти казвам един максимум, за да си го предвидиш). Най-често тази цифра се поделя между продавач и купувач, но това подлежи на допълнителна уговорка.

Ако ползваш услугите на агенция за недвижими имоти - те ще ти кажат какъв им е процентът и той касае само теб, не и отсрещната страна. Варира от 1,5% до 3% - в зависимост колко скъп е имотът и колко гладна е агенцията...

Ако е много гладна - може и 1% да ти предложат.. но не ти препоръчвам евтина агенция - със сигурност ще оплескат нещата.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Разходи по продажба?нови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано28.08.11 01:10



не ти препоръчвам евтина агенция - със сигурност ще оплескат нещата.

Да са живи и здрави нотариусите, че да оправят бакиите след "евтините" агенции.




Направо да си пита нотариуса.
Не само за разходите по продажбата, ами и за всичко останало.



Тема Re: Разходи по продажба?нови [re: Ha живo]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано28.08.11 08:34



Уникална ти е написала подробно всичко, нотариусите са два вида - скъпи и по-скъпи, нямаш мърдане, с агенциите можеш да се пазариш. И не слушай този несретник "на живо", той не е наясно.



Тема Re: Разходи по продажба?нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.08.11 09:24



Естествено, че ще пита нотариуса. Излишен съвет. Със сигурност не съществуват хора, които ще извършат нещо ЕДИНСТВЕНО по съвет или информация в клуб или блог. Предполагам, че просто иска да научи в най-общи линии как стоят нещата.

А нотириусите ще дадат различна информация. Ако изобщо дадат такава, без да си си записал предварително час и си дал поне устно обещание, че ще си направиш сделката при тях точно.



Макар, че напоследък и те са доста поогладняли, та - казва ли ти някой...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Разходи по продажба?нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано28.08.11 21:00



Колежке, на така зададен въпрос, няма как да му се отговори. Както самата ти каза, разходите зависят от много фактори. Даже и в процентите не може да сме точни... така че по принцип подкрепям На живо, че единствено от нотариус може да получи достоверна информация, но за нотариалните такси, а колкото до комисиони и т.н. това зависи от АНИ.



Тема Re: Разходи по продажба?нови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.08.11 21:29



Колежке, на така зададен въпрос се отговаря точно така, както съм отговорила аз.

Има много хора (колкото и да ни се струва странно на нас, които работим това), които за пръв път през живота си решават да имат някакви закачки с недвижими имоти. Не са нито чували, нито чели за цифри, разноски и пр. Такъв човек отваря нета и пита в първия клуб, който му се ВИЖДА подходящ. Той нито още е решил да продава, нито знае какво ще прави, но просто иска да се информира НАЙ-ГРУБО какви разноски ще има, ако реши да продава. Такъв човек няма да тръгне НА ТОЗИ ЕТАП да пита нотариуси. Не го и съветвам, защото ако още не знае каква цена ще иска на имота си - как, според теб, ще зададе въпрос на нотариуса и как той ще му отговори?? Представям си - "Добър ден, господин нотариус... имам тука едно имотче, май ще го продавам... бихте ли ми казали какви разноски ще имам..."

В този ред на мисли смятам, че няма никаква неточност в моя отговор, дотолкова, доколкото е СИЛНО ИНФОРМАТИВЕН - ТАКЪВ, КАКЪВТО ЧОВЕКЪТ, СПОРЕД МЕН, ГО Е ПОИСКАЛ. По-простичко казано - според мен човекът просто иска да знае дали разноските му ще са в порядъка на десетки, стотици или хиляди левове. И ако си е намислил някаква приблизителна цена - от моя отговор без съмнение той вече е научил приблизително (дори - максимум) колко ще са му разноските.

На следващ етап, когато (АКО) стигне до сделка - ЕСТЕСТВЕНО че трябва да се обърне към нотариус и съм сигурна, че ще го направи.



ПП - Ако твой клиент ти зададе подобен въпрос, ти при нотариус ли го пращаш?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 28.08.11 21:59.



Тема Re: Разходи по продажба?нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано28.08.11 22:38



Боже, Уни, какво внимание си ми отделила. Не съм казала, че в твоят отговор има неточности, а че не може да бъдем точни с процентите. Данъка обикновено е различен. Таксите при нотариусите също.





Тема Re: Разходи по продажба?нови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.08.11 22:46



Е как да не ти отделя внимание - на теб ако не отделя - на кого? Как е детенце?

(А аз опитах ли се да бъда точна в процентите? Май не

.)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 28.08.11 22:47.



Тема Re: Разходи по продажба?нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано28.08.11 22:50



Детенце засега е добре, по цял ден ме юрка... Лежи и командва...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.