Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:14 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Разходи по продажба?  
Автор innergy (непознат )
Публикувано27.08.11 18:41



Какви разходи трябва да си предвиди продавач на имот?



Тема Re: Разходи по продажба?нови [re: innergy]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано27.08.11 20:56



Най-грубо - 4% от цената, която опишете като продажна в нотариалния акт, са всички разноски (колкото по-голяма е цената - толкова по-малък е процентът, но ти питаш, предполагам, за приблизителна сума, затова ти казвам един максимум, за да си го предвидиш). Най-често тази цифра се поделя между продавач и купувач, но това подлежи на допълнителна уговорка.

Ако ползваш услугите на агенция за недвижими имоти - те ще ти кажат какъв им е процентът и той касае само теб, не и отсрещната страна. Варира от 1,5% до 3% - в зависимост колко скъп е имотът и колко гладна е агенцията...

Ако е много гладна - може и 1% да ти предложат.. но не ти препоръчвам евтина агенция - със сигурност ще оплескат нещата.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Разходи по продажба?нови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано28.08.11 01:10



не ти препоръчвам евтина агенция - със сигурност ще оплескат нещата.

Да са живи и здрави нотариусите, че да оправят бакиите след "евтините" агенции.




Направо да си пита нотариуса.
Не само за разходите по продажбата, ами и за всичко останало.



Тема Re: Разходи по продажба?нови [re: Ha живo]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано28.08.11 08:34



Уникална ти е написала подробно всичко, нотариусите са два вида - скъпи и по-скъпи, нямаш мърдане, с агенциите можеш да се пазариш. И не слушай този несретник "на живо", той не е наясно.



Тема Re: Разходи по продажба?нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.08.11 09:24



Естествено, че ще пита нотариуса. Излишен съвет. Със сигурност не съществуват хора, които ще извършат нещо ЕДИНСТВЕНО по съвет или информация в клуб или блог. Предполагам, че просто иска да научи в най-общи линии как стоят нещата.

А нотириусите ще дадат различна информация. Ако изобщо дадат такава, без да си си записал предварително час и си дал поне устно обещание, че ще си направиш сделката при тях точно.



Макар, че напоследък и те са доста поогладняли, та - казва ли ти някой...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Разходи по продажба?нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано28.08.11 21:00



Колежке, на така зададен въпрос, няма как да му се отговори. Както самата ти каза, разходите зависят от много фактори. Даже и в процентите не може да сме точни... така че по принцип подкрепям На живо, че единствено от нотариус може да получи достоверна информация, но за нотариалните такси, а колкото до комисиони и т.н. това зависи от АНИ.



Тема Re: Разходи по продажба?нови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.08.11 21:29



Колежке, на така зададен въпрос се отговаря точно така, както съм отговорила аз.

Има много хора (колкото и да ни се струва странно на нас, които работим това), които за пръв път през живота си решават да имат някакви закачки с недвижими имоти. Не са нито чували, нито чели за цифри, разноски и пр. Такъв човек отваря нета и пита в първия клуб, който му се ВИЖДА подходящ. Той нито още е решил да продава, нито знае какво ще прави, но просто иска да се информира НАЙ-ГРУБО какви разноски ще има, ако реши да продава. Такъв човек няма да тръгне НА ТОЗИ ЕТАП да пита нотариуси. Не го и съветвам, защото ако още не знае каква цена ще иска на имота си - как, според теб, ще зададе въпрос на нотариуса и как той ще му отговори?? Представям си - "Добър ден, господин нотариус... имам тука едно имотче, май ще го продавам... бихте ли ми казали какви разноски ще имам..."

В този ред на мисли смятам, че няма никаква неточност в моя отговор, дотолкова, доколкото е СИЛНО ИНФОРМАТИВЕН - ТАКЪВ, КАКЪВТО ЧОВЕКЪТ, СПОРЕД МЕН, ГО Е ПОИСКАЛ. По-простичко казано - според мен човекът просто иска да знае дали разноските му ще са в порядъка на десетки, стотици или хиляди левове. И ако си е намислил някаква приблизителна цена - от моя отговор без съмнение той вече е научил приблизително (дори - максимум) колко ще са му разноските.

На следващ етап, когато (АКО) стигне до сделка - ЕСТЕСТВЕНО че трябва да се обърне към нотариус и съм сигурна, че ще го направи.



ПП - Ако твой клиент ти зададе подобен въпрос, ти при нотариус ли го пращаш?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 28.08.11 21:59.



Тема Re: Разходи по продажба?нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано28.08.11 22:38



Боже, Уни, какво внимание си ми отделила. Не съм казала, че в твоят отговор има неточности, а че не може да бъдем точни с процентите. Данъка обикновено е различен. Таксите при нотариусите също.





Тема Re: Разходи по продажба?нови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.08.11 22:46



Е как да не ти отделя внимание - на теб ако не отделя - на кого? Как е детенце?

(А аз опитах ли се да бъда точна в процентите? Май не

.)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 28.08.11 22:47.



Тема Re: Разходи по продажба?нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано28.08.11 22:50



Детенце засега е добре, по цял ден ме юрка... Лежи и командва...





Тема Re: Разходи по продажба?нови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.08.11 22:53



Ами - сега й е паднало!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: така е...нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано28.08.11 22:57







Тема off по тематанови [re: filp filipov]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано28.08.11 23:48



И не слушай този несретник "на живо", той не е наясно.

"несретник" съм, защото....?
"не съм наясно", защото...?

Глупи, глупи...
Не разбра ли, че когато те е много яд на някой, спамът не оправя нещата.
Хапчетата пий, хапчетата!!!


ПС
Обидата от глупак е равна на хвалбата от умен човек.
Пожелавам ти здраве!





Тема Re: Разходи по продажба?нови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано28.08.11 23:52



В нета има калкулатори за тия такси. Те показват санитарния минимум, който трябва да приготвиш при нотариалното изповядване. Останалото е башка и ще ти го каже въпросният, пред който ще се подписваш.

Щото днес чух за сума 70 и няколко лева за заверка на подпис и съдържание на пълномощно + декларациите. Глад, глад...





Тема Re: Разходи по продажба?нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.08.11 09:29



Да, има калкулатори. Аз обаче не обичам да препращам някой, който ме е попитал нещо, предпочитам да му дам отговор, според въпроса - ако, разбира се, го имам, отговора.

Пък и ми се струва по-полезно да дам санитарния МАКСИМУМ. Така, когато накрая се окаже, че са останали пари - хората са доволни. Аз също бих предпочела да си приготвя за нещо 1000 лв, а да платя 800...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: off по тематанови [re: Ha живo]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано29.08.11 09:46



Е, нали знаеш, че когато един глупак няма какво умно да каже, почва да обижда... Видяхме го в действие, вече в някоко теми...



Тема Re: off по тематанови [re: Blake]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано29.08.11 12:52



блейки, марш на село !



Тема Да попитамнови [re: innergy]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано29.08.11 13:21



Покупко-продажба на жилище.

Може ли плащането от страна на купувача, да стане след вписването и продавачът да е сигурен, че ще си получи парите веднага след вписването?

Ако може - как?
Ако не може - защо?

Благодаря!

п.п. Покупко-продажбата е без заем, купувачът има цялата сума, апартаментът няма ипотека или други тежести.

Редактирано от dated на 29.08.11 15:12.



Тема Re: off по тематанови [re: filp filipov]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано29.08.11 14:38



с тебе някой говори ли бе, глупи?
марш в топ-кочинката...

Утре ще имам път из вашия район, ще понаправя няколко снимки, ако ми остане време, да се посмеем всички тук на топ-локацията...



Тема Re: off по тематанови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.08.11 15:30



Това със снимките е напълно измислена реакция, Блейк. Разчиташ, че никой няма да седне да снима Дианабад. Или никой няма да снима луксозните входове, парковете и красивите сгради във въпросния район, за да ти натрива носа. Стига детски истории.

И докато снимаш - ХУБАВО си затваряй очите пред нещата, които не защитават твоята теза. Ама внимавай да не се спънеш някъде, че доста време ще трябва да походиш със затворени очи...



Може да позвъниш и на някоя врата на жилище, което се продава на 2 000 евро на кв.м. Жалко, че няма да те пуснат, да снимаш и вътре.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: off по тематанови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано29.08.11 17:08



уффф, ся като се зареди цялата детска градина - край няма да имат простотиите...

не отричам, че сигурно има и качествени имоти там, но плявата е бая повече, а като знам нашенския манталитет от сорта на "комшията продава на 2000, мойто е по-хубаво, аз ше продавам на 2500", просто си представям какви комични ситуации се случватна евентуални огледи в района



Айде изкарайте си малко главите от пясъка и се огледайте за това, за което говоря, вместо да се заяждате на дребно за всяка дума, написана тук!



Тема Re: off по тематанови [re: Blake]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано29.08.11 18:26



блейк, написах нещо на някой друг, ти се намеси, наричайки ме "глупи" , какво очакваш, а селяндурино ? Марш на село, не разваляй въздуха в Дианабад, защото и това иначе хубаво място такива селяни като теб го съсипват.



Тема Re: off по тематанови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.08.11 18:31



Май не си прочел достатъчно добре последния ми пост, след който ти написа, че уж не ти се обсъжда вече този въпрос, ама после грабна апарата и тръгна да снимаш...



Та - в последния си пост ти написах просто, че със сигурност има много некачествени имоти в спорните райони - Оборище и Докторски паметник, и вмирисани, и олющени, и без асансьори, и с лошо разпределение. Но те ОТДАВНА не се продавнат на 2 000 евро на кв.м, дори и 1000 вече не им искат. Така че, колкото и да ме обвиняваш в употреба на рога - наистина първото ти включване в темата беше съвсем неадекватно. Да ти го припомня ли? Ето го: "За 2000евро на квадрат в най-добрия случай ще си купиш нещо във вмирисана разпадаща се кооперация без елементарна хигиена, асансьор и т.н., ама иначе ще е на т.нар. "пъпа на София" - нещо около Докторската градинка."

Накратко- лоши жилища наистина има в тези райони, но не струват скъпо.

Айде, снимай сега!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Разходи по продажба?нови [re: innergy]  
Автор forti (заслужена)
Публикувано29.08.11 22:34



Какви разходи трябва да си предвиди продавач на имот?


А. По набавяне на необходимите документи за сделката:
1. документи за продавания обект : От Общината - данъчна оценка 15-35 лв., скица на парцел(ако има земя). От Агенцията по кадастъра - схема на обекта, ако има вече готов кадастрален план на района . От Агенцията по вписванията - удостоверение за тежести на обекта , ако и двете страни нямате брокер - иначе принципно купувачът предпочита да си го вади.
Плащане на съответния размер данък сгради и такса смет за първото полугодие или целия данък в зависимост кога е продажбата.
2. Лични документи за продавача - От Общината :удостоверения за семейно положение 5-10 лв./ за наследници ако трябва
На сайтовете на тези институции (цъкане в Гугъла:)) има всички такси, които варират в зависимост от заявените срокове за издаването им - експресните са най-скъпи. Тези, които съм дала са за общините Подуяне и Средец в София.

Б По самата сделка на база продажната цена вписана в Нотариалния акт (за София):
1. 2,5% Местни данъци и такси
2. 1/1000 такса за Агенцията по вписванията
3. Нотариални такси за продажна цена в диапазони:
10 000 - 50 000 лв. 160,50 лв. + 0,8% за горницата над 10 000 лв.
50 000 лв.- 100 000 лв. 480,50 лв. + 0,5% за горницата над 50 000 лв.
ДДС 20 %
За следващите диапазони може да се видят от таблица в Наредбата към Закона за нотариусите (пак цъкане с Гугълчо:):)
!!!! Тази такса нотарът я начислява двойно ...още нямам фактурата да знам защо , но ще пиша като ми се изясни:)
4. Нотарът включва в сметката ви и всички банкови такси за внасянето на тези суми - те зависят от тарифата банката, която той ползва.

В Банковите такси за разплащането по сделката (ако е договорено да се делят по равно и тези такси) - зависят от от тарифата на избраната банка, размера на сумата, която ще се плаща по банков път. Точно инфо от самата банка или ориентировъчно инфо - от сайта й.

Г Разходи за транспорт на багаж и хамалски услуги - мин 100 лв. на курс за бус и 2 хамали



Д Разходи за изчистване на задължения по консумативите на обекта - ток, парно, вода , входни и пр.

Е Комисиона за брокера , ако продавачът ползва такъв - зависи от Агенцията, стандартно искат 3% БЕЗ ДДС или общо 3,6 % платими на предварителен договор, ако не е договорено друго.

ПП. Блейк, ще трябва да актуализираш емотиконката, бре
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от forti на 29.08.11 22:44.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от forti на 29.08.11 22:46.</EM></FONT></P>

Редактирано от forti на 29.08.11 22:46.



Тема Re: off по тематанови [re: filp filipov]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано29.08.11 22:49



Шшшшт, размириса се пак!



Тема Re: off по тематанови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано29.08.11 22:52



Чакай сега, нали локейшъна, локейшъна и локейшъна беше най-дъ-важното? Не ми се рови къде го беше написала това, а сега други ми ги говориш, в подкрепа на моя отбор?



Тема Re: Разходи по продажба?нови [re: forti]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.08.11 22:58



Забравила си да добавиш разходите по построяването на жилището, което трябва да бъде продадено. И разходите по раждането на собственика, който ще продава. Ако е висшист - и разходите по образованието му.

Дано не е женен, че и разноски за сватбата ще трябват.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: off по тематанови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.08.11 23:01



А ти, когато писа за вмирисаността, която СТРУВА 2 000 ЕВРА , локейшъна ли имаш предвид, или сградите?

Жилище, което в момента струва 1000 евра на квадрат в докторски паметник, в Дианабад ще струва 700. Ей това е разликата в локейшъна..

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: off по тематанови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано30.08.11 09:29



Като имам предвид скъп локейшън, очаквам всичко в целия локейшън да е наред и скъпо. Щото нали и в Столипиново сигурно има някои хубави къщи на богати цигани, ама иди си купи там де! Сравнението е малко пресилено, да не се хванеш пак за някоя дума, ама исках да илюстрирам каква ми е идеята. А тя е, че за мен локейшъна не са само географските координати, а условията и атмосферата като цяло. Бих предпочел да живея в средностатистически квартал, отколкото в палат, разположен сред мизерия.

Както и да е. Няма смисъл да спорим - сама потвърди това, което казах в началото, което ми е достатъчно. Сега и от 20 кладенчета вода да ми извадиш, няма да си променя мнението и толкова!



Тема Re: off по тематанови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.08.11 10:06



"Няма смисъл да спорим" казваш, защото на практика ГУБИШ СПОРА. Много е лесно да кажеш "достатъчно" в такава ситуация...

За трети път ти напомням, че ТИ написа "За 2000евро на квадрат в най-добрия случай ще си купиш нещо във вмирисана разпадаща се кооперация без елементарна хигиена, асансьор и т.н., ама иначе ще е на т.нар. "пъпа на София" - нещо около Докторската градинка."

КОЕТО Е ПЪЛНА ЛЪЖА!!

Защото за 2000 евро на квадрат НЕ СЕ ПРЕДЛАГАТ ВМИРИСАНИ И РАЗПАДАЩИ СЕ ЖИЛИЩА В ТОЗИ РАЙОН!! Вмирисаните и разпадащи се жилища в този район струват не повече от 900 евро на квадрат.

Сам си си виномен за всичките рога. Твърдоглав си повече от рог!! Или просто не разбираш тънките разлики в нещата.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: off по тематанови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано30.08.11 11:29



уффф, трудно се спори с латерна...



Тема Re: off по тематанови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.08.11 13:55



уффф, трудно се спори с латерна...

Да, трудно е. ОСОБЕНО когато латерната е права, когато нямаш доводи да спориш, и когато е АДСКИ НЕЛОВКО един мъж да има честността да каже: "Да бе, права си, мойта мисъл беше, че този район не си заслужава високите цени, ЗАЩОТО в него има много мърляви жилища и куп други недостатъци".

А не да ми твърдиш авторитетно, че мърлявите жилища в този район се продават на 2 000 евро на кв.м.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: off по тематанови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано30.08.11 14:12



Да бе, права си, мойта мисъл беше, че този район не си заслужава високите цени, ЗАЩОТО в него има много мърляви жилища и куп други недостатъци.

Така добре ли е? Мисля, ако изключим 2000-те евро, за които се хвана като удавник за сламка, сме на едно и също мнение.
Пак ще повторя - няма смисъл да се заяждаш за всяка отделна дума, знам, че умееш да го правиш.
Все пак, виждам си схванала идеята, само не разбрах какъв беше тоя зор да чуеш точно определени думи - за да ги коментираш и тях буквално ли?



Тема Re: off по тематанови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.08.11 14:48



Мисля, ако изключим 2000-те евро, за които се хвана като удавник за сламка, сме на едно и също мнение.

Човече, ти се намеси ТОЧНО в темата, в която се обсъждаше ТОЧНО тази цифра. Затова беше важно, И НЯМА КАК ДА ГИ ИЗКЛЮЧИМ, тези 2 000 евро, защото те бяха основната тема за дискусията, а ти ги употреби неуместно и невярно. Никаква сламка не беше това.

А иначе с всичко друго съм съгласна. Дори с това, че районът наистина не е чак толкова добър, и не си заслужава престижа. Но - сноби има навсякъде по света и за жалост те определят много неща.

Един мой клиент преди доста години си купи офис в последната сграда на ул. Оборище - Аркадия, ако се сещаш. Лъскава сграда, хубав офис - всичко беше точно, беше и скъп. Ако ме питаш - то си е по-скоро на Ситняково, отколкото на Оборище. Но тогава ме впечатли едно негово изречение - Друго си е, когато на визитката ти пише "Оборище"...



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 30.08.11 15:20.



Тема Re: off по тематанови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано30.08.11 16:45



Добре, айде, публично си посипвам главата и 2-те хиляди с пепел...
А иначе снобариите са ми ясни, точно като гсподина от М. Дринов. За някои хора е много по-важно какво пише на визитката... За други са важни моюного неща, аккто и комбинацията от тях.



Тема Re: off по тематанови [re: filp filipov]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано01.09.11 17:22



Като ти гледам речника, не ще да си роден в София. Не - пришълец си!
И не живееш сред "аристократи", както твърдиш, а по-вероятно в някое село, наскоро обявено за квартал на града.
Срам ме е от такива "съграждани".



Тема Re: Разходи по продажба?нови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано01.09.11 17:31



Пък и ми се струва по-полезно да дам санитарния МАКСИМУМ. Така, когато накрая се окаже, че са останали пари - хората са доволни. Аз също бих предпочела да си приготвя за нещо 1000 лв, а да платя 800...

Брокерското мислене ли те гони, ти ли го гониш...


Нотариусът, за разлика от който и да е брокер, още предварително може да ти каже до стотинка какво ще ти вземе. Тия небивалици тип "клиентът остана доволен от нотариуса (и от мен), който му посочих" ги дарявай на друг, молим ти се.



Тема Re: Разходи по продажба?нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано01.09.11 21:32



Очевидно не си правил скоро сделки. Нека някой брокер, на когото имаш доверие, и прави сделки при различни нотариуси, да ти каже, че разликите между цифрите, които нотариусите ти искат, могат да са дори трицифрени (писане на акт и пр.) В този смисъл - ако не си вече с единия крак в сделката и по тази причина знаеш точно кой ще ти е нотариусът - по-добре е да не питаш кой да е такъв... Може да останеш неприятно изненадан...

Случи ми се адвокатка да ми спори за разноски по сделка - аз й казвам една цифра, тя тропа по клавиатурата, че не е възможно и трябва да са повече... Е, толкова бяха, колкото аз й бях казала, защото си бях попитала точния нотариус.
------------------------------------------
Я да ти задам аз един казус...



Според теб трябва ли в ПД да има клауза, в който продавачът се задължава да представи за сделката еди-какви си документи, а документите са точно описани един по един, или трябва да се пише, че е длъжен да предствани "всички документи, необходими" за изповядването?

И друг казус. Семейство притежава имот. Бащата почива. Остават наследници жена му и двамата му сина. Жената и единият син даряват на другия син своите дялове от имота. Дареният тръгва да го продава. Купувачът пита - синът, който е дарил свойта част, има ли деца. Оказва се, че има едно дете. Купувачът отказва покупката, защото въпросното дете имало запазена част от това наследство и можело до 5 години да си иска запазената част. ВЯРНО ЛИ Е?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.