Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:59 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Изоставено строителство...нови  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано25.08.11 17:44



Някой има ли идея, какво ще се случи с изоставените строежи? Освен, че са грозна гледка, те са и потенцилна опасност за децата. Моето дете на 14.08. посетило един такъв строеж, неохраняем, ужким ограден, но по никакъв начин не обезопасен. Резултата от това посещение е падане, 5 дни в Пирогов, счупена ръка и счупен таз. Напълно съгласна съм че 99% от вината си е нейна, но не трябва ли строежите, поне да бъдат достатъчно добре заградени, за да не могат деца да играят там.
ПП Специални благодарности на Свестна! В адски труден момент ме успокои и подкрепи.. Благодаря ти, от сърце!



Тема Re: Изоставено строителство...нови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано25.08.11 20:01



Въпросът е директно за кмета Фандъкова.

ПП - Отваряш ли си скайпа изобщо?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Изоставено строителство...нови [re: arrvv]  
Автор npubem (:-)
Публикувано25.08.11 20:30



Съжалявам за детенце. Желая скорошно и пълно оздравяване!

А темата за изоставените строежи е като темата за
бедността. Какво ще кажеш за бедния човек, който има
левче за билетче в трамвая, но няма къде да се изкъпе?
Може ли Фандъкова да му забрани да се вози? Пък той
си мирише и създава дискомфорт...
Дано някой каже и нещо смислено, любопитен съм
да прочета.

Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд


Тема Re: Изоставено строителство...нови [re: npubem]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано25.08.11 21:51



Нещо не мога да разбера нито позицията ти, нито сравнението ти с бедния човек...

Който е имал смелостта (авантюризма

) да ЗАПОЧНЕ строеж - той със сигурност ТРЯБВА да е подписал някъде някакви бумаги, в които би тябвало да са отразени някакви негови задължения при всякакви обстоятелства - включително и за случай, в който изпадне в бедност и не може да си завърши строежа. И ако държавата (общината) не може да го издири и да го задължи да си обезопаси изоставения строеж (което задължително би трябвало да фигурира в бумагите) - значи вината е чисто нейна.

Това ми напомня дългите ни теми за сравнението на наемните взаимоотношения "по света и у нас". Холандците казаха, че там просто няма начин да се изсулиш, без да си платиш наема - издирват те набързо и ти скъсват зад...(фигуративно казано). Е, там със сигурност няма и изоставени опасни строежи...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 25.08.11 21:57.



Тема Re: Изоставено строителство...нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано25.08.11 22:10



Не, скайпа не го отварям, защото не ми е до него в момента. Виж, по принцип въпроса е принципен. Сега е паднало моето дете, но утре може да падне и друго, защото строежа си стои и май нямат намерение да го довършват. Аз дори не съм се заитересувала на кой е строежа, но факт е, че се намира почти в градинка, в която ходят много деца.
Тук вече въпроса не опира до пари, а до живот и здраве на деца.



Тема Re: Изоставено строителство...нови [re: npubem]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано25.08.11 22:20



Благодаря ти! Слава богу е бил малкият дявол, ръчичка и таз, но не сме в гипсово корито, единствено трябва да лежи поне 30 дни.
При нас има и един изоставен панелен блок.. до 4 етаж и дотам...няма ограда, няма нищо, учениците ходят да се снимат.. опасничко е доста, но стои с години вече.
За кмета незнам, но според мен би трябвало да има строго обезопасяване, да не може никой да влиза, а строителите по принцип сложат една мрежеста ограда, която след време падне и.. вход свободен.. Никога не съм вярвала, че моето дете ще отиде на строеж и ще се качва на 3 етаж, а камо ли, че ще падне. Добре, че падането е било от 3 на 2 етаж, явно е паднала от мезонет.



Тема Re: Изоставено строителство...нови [re: yниKaлнa]  
Автор npubem (:-)
Публикувано26.08.11 09:37



...той със сигурност ТРЯБВА да е подписал някъде някакви бумаги, в които би тябвало да са отразени някакви негови задължения при всякакви обстоятелства - включително и за случай, в който изпадне в бедност и не може да си завърши строежа...

Ей това много ми се иска някой да го осветли. Пряко ме касае и лично
и професионално. Освен задължението да се огради и обезопаси
строежа (което в случая е нарушено), не съм видял приложени
никакви други мерки към недостроените паметници на строителния
оптимизъм.

Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд


Тема Re: Изоставено строителство...нови [re: arrvv]  
Автор npubem (:-)
Публикувано26.08.11 09:43



Надявам се да се лекува момичето в къщи. Болниците са ужасно
депресиращо място.

Специално за оградите - в ръцете на общинския съвет са. В някои
общини разпоредбата гласи: "...плътна негорима ограда с минимална
височина 2 м". Това по София са някакви импровизации с тия
мрежички. Пусти икономии!

Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд


Тема Re: Изоставено строителство...нови [re: npubem]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано26.08.11 11:54



Този "НЯКОЙ", който трябва да те осветли, е въпросната "държава", която аз обвиних за всичко.

Разбира се - тъй като не съм специалист - всичкото ми мнение е абсолютно схематично и принципно. Затова не бих могла да коментирам и да те осветлявам по никакви детайли. Есенцията е - ТРЯБВА да има някакви клаузи, включени в договорите. И - ако има - държавата да си търси некоректната страна по договора. А ако няма - ПАК държавата трябва да си компенсира глупостта, че не е включила такива клаузи, и да се погрижи САМАТА ТЯ за ограждане на опасните обекти.


При всички случаи отговорността е НЕЙНА. На ДЪРЖАВАТА.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Изоставено строителство...нови [re: arrvv]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано26.08.11 12:17



Стига де, не бива да ми благодариш! Просто, няма да ти позволя да униваш .............. поплаках с теб! И сега отново!

Прегръдка за детенцето и за таткото, а за теб една голяма усмивка и едно рамо де

!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.