Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:56 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Неграмотен въпрос:нови  
Автор !Roxana! (минаващ)
Публикувано24.08.11 02:49



Колко струва апартамент в крайните квартали (младост примерно) който е гарсониера, добре поддържан, скоро ремонтиран основен ремонт, 50 квадрата, добро местоположение (близо е до основните автобусни линии, нещо като 50 метра до 213, 214, 305, и не помня кои бяха автобусите за Бизнес Центъра, Арена, абе има специализирани автобуси, всичко е на една пръдня разстояние).


Има топлоизолация, има бойлер (няма Топлофикация, и така е по-добре, ако питате мен), има всичко обновено, прясно ремонтирано. Работещо. Не е дупка. Има известна прайвиси (да де, прайвиси).


Типична панелна гарсониера от соца. тея бяха добри, и според мен, са много по-добри от новите. По характеристики, би трябвало да е по-добре от новопостроен такъв, спрямо земетресение и всякакви други силови изпитания.


Има дървен под, което според мен е огромно предимство, който е изциклен скоро.


Не кой знае какво вю, ама тея квартали, да ма прощавате....

злагаш си тежки завеси и компютър с два монитора, и забравяш за вю-то.....


Забравих ли нещо? питайте.....



Тема Re: Неграмотен въпрос:нови [re: !Roxana!]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано24.08.11 06:24



Продавам една такава за 35 000 офертна цена. Току-що е ремонтирана, не е живяно в нея след ремонта. С всички екстри, санирана, преустроена на двустаен - изнесена вода и канал на балкона. Няма голям интерес.

-------------------------------------------------
"Типична панелна гарсониера от соца. тея бяха добри, и според мен, са много по-добри от новите. По характеристики, би трябвало да е по-добре от новопостроен такъв, спрямо земетресение и всякакви други силови изпитания. "

Е това точно не трябваше да го пишеш в този клуб!

Ще предизвикаш вълнения от твърде висок бал, може и някакво цунами!

Всъщност - права си. Не можеш да сравняваш панелните едностайни с НОВИТЕ едностайни. Можеш да ги сравняваш с НОВИТЕ ДВУСТАЙНИ. В някои случаи по отношение на големина на помещенията и отстояния между блоковете, както и зеленина около тях, панелните гарсониерки са наистина по-добри от новите двустайни!!


пп - Апропо - попаднах на твое мнение в другата тема. Ако изповядваш наистина разбиранията на Кондю за цените у нас - значи трябва да си пуснеш гарсониерката за има-няма 15 000...


Редактирано от yниKaлнa на 24.08.11 11:52.



Тема Паритенови [re: !Roxana!]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано24.08.11 21:27



на дедкото ли свършиха - че продаваш сега гарсониерата на бившия си мъШ?


Е, уцели невероятния момент!



Тема Re: Неграмотен въпрос: [re: yниKaлнa]  
Автор !Roxana! (минаващ)
Публикувано26.08.11 00:27



Какво по-точно имаш предвид, че не разбрах?


Относно това: В някои случаи по отношение на големина на помещенията и отстояния между блоковете, както и зеленина около тях, панелните гарсониерки са наистина по-добри от новите двустайни!!

Панелните гарсониерки са наистина по-добри, и спор няма.


Новото строителство е под всякакви критерии.


Панелите имат 30 сантима дебелина, устойчивост на земетресения, и каквото още искаш, плюс екстрите на бетон след първите три години, за който не е виждал диаграмите за качеството на добре вибриран бетон.


Няма тухла, която да има подобни качества, а пакетите са лъжи-да-те-мажа, както ги произвеждат в България, говоря за годините след 2000.


Пакетите в България през тези последни години бяха строени от неграмотни и тъпи турци, родопчани, прииждащи на тъмби в София за заплати, гурбетчии от Турция покрай бг роднините си, и всякакви цигани и отрепки, та София стана на 2 милиона.


Не ми казвай, че качеството на строителство е същото като по време на соца, когато минаваше командира от поделението на Строителни войски и даваше или не даваше Акт 16.



Тема Re: Неграмотен въпрос:нови [re: !Roxana!]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано26.08.11 08:26



Какво по-точно имаш предвид, че не разбрах?

Аз пък не разбрах какво ТИ не разбра.



На едно и също мнение сме относно новото строителство. Отдавна съм го заявила. Не го харесвам в никакъв аспект.

Естествено, има фирми, които строят както трябва. Но техните имоти са СКЪПИ и не влизат изобщо в категорията на онова ново строителство, което би могло да бъде сравнявано с панелните жилища
(и съответно да изгуби от това сравнение )
---------------------------------------------------------
Отделен въпрос е дали въпросните СКЪПИ нови строителства трябва да бъдат чак пък толкова толкова скъпи....

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Офф... уточнениенови [re: !Roxana!]  
Автор npubem (:-)
Публикувано26.08.11 09:49



Панелите имат 30 сантима дебелина
---
Само за протокола:
Външните панели са с дебелина 18 см, от които:
- 10 см носещ стоманобетон
- 4 см изолация
- 4 см декоративно покритие (отвън)
Вътрешните панели са с дебелина 14 (16) см - плътен стоманобетон.
--
Не че има значение за основния спор... само уточнявам.

Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд


Тема Шшшт!нови [re: npubem]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано26.08.11 21:36



Роксаниния панел е по-убав и от 40см тухлена стена!


Гледам ги двете и им се радвам - като две продавачки на зарзават на Женски пазар са



Тема Явнонови [re: !Roxana!]  
Автор Kirosviniata (модераст)
Публикувано26.08.11 21:38



ингилизкия дедко те лъже за 10 см че са 30....





Тема Re: Офф... уточнениенови [re: npubem]  
Автор !Roxana! (минаващ)
Публикувано27.08.11 02:16



Е айде холан, ТОЯ панел съм го мерила аз лично.


Има различни стандарти, и между другото, панелните блокове не са строени еднакво, та нема какво да се лъжеме. Има блокове, и блокове, и некои са такива, а други са по-онакива.


Знам блок, строен по поръчка, тогава му казваха квартална кооперация, защото имаше и такива около 1980 година, даваха възможност на хората да си строят, и държаха заети маса домостроителни комбинати, та хората си поръчваха проекти на проектантска организация, и си казваха какво искат, та ела да видиш какви блокове има оттогава.



В случая говорим за обикновен блок, ама все пак. Нема как да качиш 8 етажа на 20 сантима основи, ако ще да сложиш там Херкулес да носи.


Нищо не съм чула досега за оценка, освен ниската цена от 35 хиляди, защото аз по нета намирам други цени.



Тема Re: Неграмотен въпрос:нови [re: !Roxana!]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано27.08.11 06:10



Неграмотен въпрос:
"Колко струва апартамент в крайните квартали (младост примерно) който е гарсониера, добре поддържан, скоро ремонтиран основен ремонт, 50 квадрата, добро местоположение ..."
Грамотен отговор:
32168,25 евро.

32 168 евро – от сайта, било кой.
25 евроцента – от мен, грамотния брокер.

Обаче, не разбрах що питаш баш това, точно тука.
Виж, друго е, ако питаш колко дявола могат да се съберат в една гарсониера. Е това е истински въпрос за клубчето.
Инак на така зададения въпрос, човек може само да отбележи, че „младост” се пише с М, поне в случая.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.