Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:18 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема 2000 евро на кв.м.  
Автор heterto (търсещ)
Публикувано07.08.11 22:55



търся си апартамент в софия, на отлична локация (като за софия), отлично строителство (като за българия), по възможност напълно завършен (защото не ми се занимава с майстори и прочее). готов съм да платя и по 2000 евро на кв.м. (примерно, не казвам, че би си струвало реално). въпреки това една сюрия брокери до момента не можаха да ми предложат нищо смислено. винаги има някакви огромни компромиси. брокерите ли са некадърни или наистина в софия НЯМА читави неща в т.нар. висок сегмент??



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: heterto]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано08.08.11 00:20



една сюрия брокери до момента не можаха да ми предложат нищо смислено.

Ей това не мога да го повярвам! Откъде ги намирате тези брокери - не знам...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: heterto]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано08.08.11 00:21



На колко огледа си ходил?



Тема Re: ами все препоръчани!нови [re: yниKaлнa]  
Автор hetero (търсещ)
Публикувано08.08.11 10:56



не съм специалист по пазара на НИ, еле пък брокерите



ако имаш идея, предложи



Тема Re: десетки!нови [re: arrvv]  
Автор hetero (търсещ)
Публикувано08.08.11 10:57



от доста време търся, понеже не бързам, а не ми се правят големи компромиси. така че доста съм пообиколил. дето се вика, може да ме изпиташ

само не забравяй - говорим за наистина стойностни имоти, които си струват посочената цена!



Тема Re: десетки!нови [re: hetero]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано08.08.11 11:21



Знаеш ли, въпросът ми беше чисто любопитство, в смисъл, когато ти ходиш на огледи с даден брокер и в момента на огледа ти казваш, какво не харесваш и с какво не би направил компромис. И така нещата започват да се отсейват и накрая намирате наистина твоят имот.
Значи критерият, който си задал за търсене е много общ. Моята представа за качествено строителство и добра локация за имот който струва 2000Е/кв.м., надали съвпада с твоята представа.
Започва се първо с локацията, рисуваш образно каре от улици и блокове и казваш къде искаш да се намира твоя апартамент.
После... тръгваш с желанието си за тип и година на строителство. После излиза въпроса за състоянието, етажа и всички останали подробности.
ПП Много далеч съм от мисълта да те изпитвам... вярвам ти... човек, който не бърза-избира, въпроса е да знаеш какво точно търсиш...





Тема Re: ами все препоръчани!нови [re: hetero]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано08.08.11 13:10



ако имаш идея, предложи

-------------------------------------------------------
Мога да ти предложа поне 10 идеи. Идеи искай от мен!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: ами явно...нови [re: arrvv]  
Автор hetero (търсещ)
Публикувано08.08.11 17:52



трябва някой по-търпелив брокер. че повечето, като няколко пъти ме водят тук и там, и аз им кажа, че не става, се отказват и не се обаждат повече дори





Тема Re: давай идеи!нови [re: yниKaлнa]  
Автор hetero (търсещ)
Публикувано08.08.11 17:52







Тема Re: ами явно...нови [re: hetero]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано08.08.11 23:14



Въпросът според мен не е до търпение, а до това самият ти да си наясно какво искаш и търсиш. Пожелавам ти успех... и дано след извесно време се похвалиш, че си горд новодомец в идеалния имот.





Тема Re: благодаря!нови [re: arrvv]  
Автор hetero (търсещ)
Публикувано16.08.11 08:55



прав си за яснотата със себе си



но след толкова опит в областта, си поизясних в някаква степен какво искам и какво не. даже и на брокерите би трябвало да им се е поизяснило. но е ясно, че те предлагат каквото има, а не каквото аз искам, уви, лигично. и да, често хубавите апартаменти в жилища, които ми харесват, са вече (отдавна) продадени. но пък това само доказва, че има жилища, които отговарят на моите желания, нали. остава да се намерят...



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: heterto]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано16.08.11 22:10



2000 евро на кв.м..
Човече от чист интерес, защо искаш да закопаеш толкова пари в България, като за същите пари може да купиш стойностен имот?



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано16.08.11 22:51



Човече от чист интерес, защо искаш да закопаеш толкова пари в България, като за същите пари може да купиш стойностен имот?
------------------------------------------------------
Очевидно "човечето" има различна стойностна система...



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: yниKaлнa]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано17.08.11 13:59



Secret option number two.
липса на достатъчна информация за възможности.
2000 евро на квадратен метър е цена за добра локация в европейски курорт или европейска столица





Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано17.08.11 16:43



2000 евро на квадратен метър е цена за добра локация в европейски курорт или европейска столица
-----------------------------------------------------
Нямам спор с теб за това. Имах предвид, че стойностната система на господина може би се различава от твоята по отношение на оценката на местоживеенето. По-простичко казано - може би за него животът в България има по-голяма стойност от живот в "европейски курорт или европейска столица".

Да не би да искаш някой да си зареже целия живот и бизнес, само и само за да има "щастието" да е посаден не на мястото си във въпросните "европейски курорт или европейска столица", защото има парите да си купи жилище там?

Освен пари в този живот има и други неща...

Пък и - откъде да знаем - може би господинът има и по едно жилище във въпросните "европейски курорт или европейска столица"??



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: yниKaлнa]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано17.08.11 20:00



По-скоро идеята ми беше, че 2000 евро за кв.м си е меко казано доста голямо надценяване на реалната цена. При това в криза. Но хора всякакви





Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано17.08.11 21:19



По-скоро идеята ми беше, че 2000 евро за кв.м си е меко казано доста голямо надценяване на реалната цена. При това в криза.
-------------------------
Да, прав си. Обаче ако беше тук и се занимаваше с тази работа - щеше да видиш, че хубави жилища в София в момента не се предлагат на "кризисни" цени. Или са покрити дълбоко - или са истински скъпи.

Ама като казвам "хубави" - имам предвид ВСИЧКО да им е хубаво... И локация, и отстояние от съседни сгради, и състояние на общите части, и добро разпределение, и големи помещения, и панорама, и добри изложения, и добра инфраструктура, и места за паркиране... и който собственик има всичките тези качества на имота си - има право да иска висока цена... Дали ще си я постигне - е въпрос на късмет.

(Вярно е, че някои от тези параметри са въпрос на субективна преценка, но въпреки това - както е казано - скъпото си е скъпо и има защо, стига даденият купувач да си е решил да живее тук, въпреки всички минуси на държавата)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: heterto]  
Автор Hani_G (новак)
Публикувано17.08.11 21:22



2000 Евро за квадрат в сивото и прашно забравено от Бога гето софия !?!!? Човече ти нямаш нужда от брокер, а от психиатър !!!!



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Hani_G]  
Автор Hani_G (новак)
Публикувано17.08.11 21:25



Добре че това е поредната патернка за брокерите да им видим колко им е акъла, ама те горките дори и за 2000 евро не могат да изкарат нищо свястно, защото просто в сф., няма нищо свястно.... ако имота ти е супер лукс направен излизаш на улицата и те чакат тумба цигани, ровещи по кофите или просещи или пък няма къде да си оставиш колата и т.н..



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: yниKaлнa]  
Автор Hani_G (новак)
Публикувано17.08.11 21:50



а бе човека проверява само колко сте огладнели, виж как ви пусна мухата и кацнахте като чакали да приберете комисионното. вместо да се пържите на някой плаж вие гоните мухите по прашните си офиси, на които се чудите как да платите наема, че не сте имали сделка от месеци.



Тема Re: така, така...нови [re: Hani_G]  
Автор hetero (търсещ)
Публикувано18.08.11 10:49



дотук ясно. а ти какво предлагаш? кое си струва? като цена? като локация?

а да те видим сега, умнико





Тема Re: къде???нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор hetero (търсещ)
Публикувано18.08.11 10:50



къде е този стойностен имот???



Тема Re: къде???нови [re: hetero]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано18.08.11 11:45



Mи с две думи


154 квадрата 4 спални
Без да търся, това беше първото на което попаднах.
Това нещо веднага му взимаш мин 800 евро наем, ако се напънеш да го обособиш на два самостоятелни апартамента ще са две по 800. В Германия за тия цени има цели кооперации, че и за по-малко.



Тема Re: къде???нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.08.11 12:07



Казваш - 800 евро наем могат да му се вземат? Ама той е обзаведен... Нали не се отдаваха обзаведени жилища във "вашите" държави?



Не бъди такъв антипатриот - стига си потиквал човека да напуска Родината си...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: къде???нови [re: yниKaлнa]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано18.08.11 12:52



Лельо, време е за смяна на диоптъра. Случайно да забелязваш, че снимките не са снимки а компютърни изображения. Т.е. как може да изглежда

.
Хайде нещо по темата да не се отпляскаме във флууд



Тема Re: къде???нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.08.11 13:25



Бъркаш ме с някого. Все още не използвам очила... а ти?



Все сме си по темата. Със сигурност има имоти по света на такава цена. Но това не значи, че човек трябва да си смени местожителството, или пък да направи непосилни компромиси с изискванията си към жилището, в което ще живее в София, само защото НЯКОЙ му е казал, че не си струва да плаща такива пари за жилище в България.

Мен ако питаш - не си струва и скъпи коли да се дрънкат по софийските дупки, ама ей на - има ги и тук. И доколкото знам - на глава от населението в "скапана, миризлива" България те са повече, отколкото в Холандия (например)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: така, така...нови [re: hetero]  
Автор Hani_G (новак)
Публикувано18.08.11 14:02



Мнението си го казах вече има две възможности:

А) Имаш нужда от психиатър.

Б) Правиш си майтап с брокониерчетата и им гледаш сеира.

Или може би един ден си се събудил с 250.000 евро паднали от небето и си решил да ги вложиш в имот в сф. Защото определено ако беше човек с интелект, който е в състояние да изкара толкова пари нямаше да задаваш идиотски въпроси и да си готов да подариш 0.06*250.000Е=15000Е, за това че някой брокер е отворил два сайта вместо теб и ти снася като на пиленце в човчицата. Та както казах измислен герой си ти. Защото аз не мога да си представя човек имащ 250.000 и нямащ жилище или пък човек можещ да изкара 250К евро и не можещ да си намери жилище и искащ да купува на падащ пазар, които само за 3 години е 50% надолу, като това далече не е всичко.... Както и да гледам историята ти не се връзва ама никак. Но иначе и на мен ми е много интересно брокониерите какво наричат лукс имот за 2000Е квадрата, ама досега не видях предложения, което ще рече че в сф. просто няма такова животно.

Можеш да докажеш, като след като купих супер люкса в сф го снимаш и сложиш няколко снимки да оплакнем око. Като намина пак след 6 месеца ще видя докъде си я докарал.



Тема Re: къде???нови [re: yниKaлнa]  
Автор Hani_G (новак)
Публикувано18.08.11 14:09



Това за колите изобщо не е така, просто в БГ скъпите коли постоянно се търкалят по улиците, защото в 99% от случаите се собственост на нищоправещи мутри, мутреси, синчета на олигарси, олигарси и т.н. паплач и се карат от едно кафе на друго и създават измамното чувство че са много. Докато в белите държави на тези коли се возят мениджмънта на големи фирми, банки, лекари, адвокати и т.н. а тези хора работят здраво през деня и съответно колите им не са по улиците обикалящи кафенетата и ресторантите.



Тема Re: къде???нови [re: yниKaлнa]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано18.08.11 15:51



В отговор на:

Все сме си по темата. Със сигурност има имоти по света на такава цена.




Та кое викаш е по темата :

[url=http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=imoti&Number=1951813493&page=0&view=collapsed&sb=5]Нали не се отдаваха обзаведени жилища във "вашите" държави? [/url]

Всъщност Хани е дал двата най-вероятни възможни отговора
1. Гъбарка се с вас
2. Има едни пари от небесата и не му пука за тях



Тема Re: къде???нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.08.11 15:58



Не се прави на дребнав шеф с претенции за безпогрешност.

Вашите изцепки - какви били цените на имотите на запад и кой бил луд или глупав, кой колко бил интелигентен и как си изкарвал парите - също не са ПО ТЕМАТА. А тя беше конкретно - за имоти с такава цена В СОФИЯ. Останалите ви коментари вероятно изобщо не интересуват човека, ама нА - вие му ги натрапвате!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 18.08.11 18:44.



Тема Re: къде???нови [re: Hani_G]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.08.11 16:00



Ти може би мислиш, че аз вървя около кафетата и броя скъпите коли?



Това, което написах, драги, за броя луксозни коли (имоти и яхти) на глава от населението, е ОФИЦИАЛНА СТАТИСТИКА.

Може би искаш да ти начертая диаграмка?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: че си НОВАК е ясно!нови [re: Hani_G]  
Автор hetero (търсещ)
Публикувано19.08.11 10:12



сам си си го написал!



я обаче се скрий сега в мишата си дупка, откъдето си изпълзял, и остави батковците да си играят, а ти ближи жално мустаци, ок?



Тема Re: да, определено не ме интересуват...нови [re: yниKaлнa]  
Автор hetero (търсещ)
Публикувано19.08.11 10:15



мненията на късопишковците





Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: heterto]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано19.08.11 10:21



За 2000евро на квадрат в най-добрия случай ще си купиш нещо във вмирисана разпадаща се кооперация без елементарна хигиена, асансьор и т.н., ама иначе ще е на т.нар. "пъпа на София" - нещо около Докторската градинка. Честно казано, там и да ми подарят жилище, няма да живея в него...



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.08.11 11:09



Честно казано, там и да ми подарят жилище, няма да живея в него...


Може ли да ми го преподариш на мен?



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано19.08.11 14:00



от мен да мине, айде... явно не си толкова гнуслива като мене





Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: heterto]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано19.08.11 19:34



търся си апартамент в софия, на отлична локация (като за софия), отлично строителство (като за българия), по възможност напълно завършен (защото не ми се занимава с майстори и прочее). готов съм да платя и по 2000 евро на кв.м.


Ето тук може да натаманят такава цена, точно като за теб:




Има и телефони. Мерси е достатъчно!



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Blake]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано21.08.11 10:43



Явно тук с пълна ила важи с пълна сила това, че гроздето е кисело, като не можеш да го достигнеш Блейк. Аз живея на "М. Дринов" и твърдя, че по-добро място за живеене в офия няма. А това въщнот го показва и пазара - там цените са най - високите в София, защо ли ?!



Тема Re: разпределенията...нови [re: Ha живo]  
Автор hetero (търсещ)
Публикувано21.08.11 11:05



могат да разплачат и закоравял брокер!





Тема Re: къде е това?нови [re: filp filipov]  
Автор hetero (търсещ)
Публикувано21.08.11 11:06



и защо е най-хубаво място за живеене? ама сериозно





Тема Re: къде е това?нови [re: hetero]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано21.08.11 17:02



Опознай Родината, за да обикнеш.... София.



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: filp filipov]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано21.08.11 23:41



Пич, не се обиждай, но съм посещавал доста кооперации в района, по гнусно е сигурно само във Факултето. Мястото е много хм.... централно наистина, но сградния фонд определено не ме привлича по никакъв начин. Бих дал 2000 евро на квадрат, но да е за нещо дето си залужава, щото няма да живея в района (колкото и да е хубав), а в дадена къща/апартамент в него. Надявам се да разбираш гледната ми точка...



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Blake]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано22.08.11 08:13



Блейк, вероятно се сещаш, че и аз ъм посещавал много сгради в района, явно имаме различен критерий за понятието "гнусно", такова нещо не съм видял там. Имаш право на различно мнение, но след като толкова години това е най - скъпият район в София, как смяташ, има ли защо ?



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: filp filipov]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано22.08.11 10:21



Предполагам и на тебе ти е известен факта, че не винаги най-скъпото е най-качествено. История познава достатъчно изключения.
Щом ти харесва - не мога да те виня. Аз лично не мога да приема да живея в сграда отпреди 60-70+ години, без асансьор, населена със злобни бабички, с ужасна поддръжка на етажната собственост и разпределение на апартамента от миналия век. Немаловажен е факта, че се намират в най-голямата гмеж, най-тесните и задръстени улички с никакво място за минаване и особено паркиране. Ще кажеш - ами в центъра е. Искаш ли аз да ти кажа, че последния път, когато съм бил в центъра, е било преди 2 месеца за 10 минути точно, и че тази локация изобщо не ме привлича по никакъв начин?
Бих дал повече пари за място, което е зелено, спокойно и тихо, модерно и съвременно. Нещо в покрайнините на града, но не в сегашните покрайнини - Симеоново, Драгалевци и Бояна, които са символ на простащината, мутробарока и селянията като цяло. Но псевдоаристократизма на т.нар. "кореняк-софиянци" (живущи в на-скъпия район) ме отвращава също толкова...



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Blake]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано22.08.11 11:45



Много е субективно всичко, което си написал, дали най - скъпото е най - качествено също зависи от гледната точка, а това -" злобни бабички, с ужасна поддръжка на етажната собственост и разпределение на апартамента от миналия век. " ще го подмина усмивка, защото злобни хора има и във вашия вход вероятно, колкото до паркирането, нямам случай да съм паркирал в хола, винаги има място. Кореняк офиянец съм и не се срамувам от това, даже и да те отвращавам.



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: filp filipov]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано22.08.11 12:22



жив и здрав да си тогава, живей си щом те кефи. Ама да знаеш, че не за всички, които не харесват там, където живееш, гроздето е кисело.

За злобните хора - може и да има един-двама в нашия вход, но общо взето средната възраст така на око е около 35 години, което никак не мога да го кажа за района, който рекламираш, колкото и да ти е смешно.



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Blake]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано22.08.11 15:05



За мен няма значение средната възраст на хората в блока, моята среда е друга, но както и да е, не знам защо смяташ, че да общуваш с 35 г. е много хубаво и какво против имаш по-възрастните ?



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: filp filipov]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано22.08.11 15:15



Мога да ти изредя поне 20 причини защо предпочитам да общувам с по-млади. Против възрастните като цяло нямам нищо, против съм (както вече споменах) "псевдо-интелигенцията", населяваща предимно "твоя" район.
Но мисля да не отегчаваме публиката тук, предполагам няма да постигнем консенсус така или иначе





Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: filp filipov]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано22.08.11 19:31



Да се намеся нетактично в диалога ви - в старо жилище ли живееш на Марин Дринов? Щото там има и новички...



Така и не разбрах всъщност - Блейк протестира срещу мястото, или срещу кооперациите?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: разпределенията...нови [re: hetero]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано22.08.11 22:54



Брокерите не могат да плачат - те са професионалисти.





Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано22.08.11 23:26



Да кажем и от двете по малко, урежда ли те? Добавяме и щипка "местно население" за аромат, плюс 2 зрънца мръсен въздух, стръкче лудница и две лъжици гъчканица...



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: yниKaлнa]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано23.08.11 10:48



На "М. Дринов" и "Сан Стефано" живея. А Блейк протестира срещу всичко, що се нарича топлокация, там е най - гнусно, живеят само пенсионери, ама злобни, въздуха е замърсен, отвратително е да живееш на 3 мин. пеша от всяка точка в центъра, при това на тихо място, отвращават го софиянците, брокерите, иска дворче с кокошчици вероятно, въобще типичен провинциален синдром.



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: filp filipov]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано23.08.11 12:21



благодаря за анализа, господин Столичанин.
Може ли да вметна няколко бързи заяжданки и коментари, бих бил много доволен на някакъв отговор.

1. ...гнусно... - (предимно) стари вмирисани кооперации, отдавна неремонтирани, с ужасно изглеждащи общи части, повечето без асансьор, + виж точка 2
2. ...живеят само пенсионери, ама злобни... - не е ли (предимно) така?
3. ...въздуха е замърсен... - тук дори и не очаквам отговор, мисля всеки, минавал през "топлокацията" може да го потвърди и без специална апаратура.
4. ...отвратително е да живееш на 3 мин. пеша от всяка точка в центъра... - покажи ми една жизненоважна точка в центъра, която да ме накара да си наруша спокойствието и да притичам натам? Както вече споменах, в центъра ходя на високосна година, с явно нежелание и само ако ми се налага много. Търговски центрове, увеселителни места, спортни зали, паркове и прочее има (предимно) и на много други места освен центъра. О, да, изпускам представянето на новото червило на 80-годишната бабиера на Графа, или пък може би нещо друго.
5. ...отвращават го софиянците... - не, само онези, които всячески се стараят да го подчертаят... може би щото това е единственото нещо, с което могат да се похвалят и/или изтъкнат. Всъщност, познавам и уважавам доста софиянци, които обаче не отговарят на написаното в предното изречение.
6. ...брокерите... - еми старата любов, ръжда не хваща
7. ...иска дворче с кокошчици вероятно... - кокошчиците не са ми приоритет, но виж дворче на спокойно, чисто и красиво място няма да откажа. Не като в топлокация - стари мизерни олющени сгради, чийто 100-годишни обитатели не си мърдат пръста да почистят, възстановят и прочее. Място, където децата ми да могат да играят на воля, без риск да бъдат сгазени, уцелени от падаща мазилка, задушени от изгорели газове, засипани с прах и мизерия.
8. ...въобще типичен провинциален синдром... - ако всичко описано по-горе представлява типечния провинциален синдром - да, това е моето мнение и позиция. Е, не съм столичанин наистина, но бих се прежалил

пъ. съ. Нямам нищо против топлокациите, стига те да представляват наистина такива - каквито са в големите градове и столици по света. Нашенските тука смятам да ги пропусна със страшна сила. разбира се, не мога да си позволя да пропусна да коментирам и едни други столични топлокации, като например ул. Симеон, Пиротска, Женския пазар и прочее все в тази част - които спокойно могат да бъдат оприличени в по-голямата си част с да речем Кайро от средата на миналия век, Бейрут малко след бомбардировка или нещо от сорта...

пъ. съ. 2. стила ти много ми прилича на стила на един стар познайник от близкото минало, който отдавна май не се е вихрил тук. спгуфи, ти ли си бе дружко?



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Blake]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано23.08.11 12:59



1. Явно никога не си влизал в сграда в този район, за да кажеш, че са стари вмирисани, с неремонтирани общи части, уточнявам - само стари са.
2. Явно не само не си влизал вътре в сградите там, ама и отвън нямаш представа какво се случва и какви хора живеят там.
3. Въздуха е замърсен както във всеки център на всяка столица, иначе - на село.
4. Не знам къде живееш, ама аз съм на 5 мин. пеша до всеки театър.
5. Не се старая всячески да подчертая, че съм софиянец, ти започна първи, прочети и поста по-горе.
6. Да познаваш някой, който по добре от тях знае като как се случват нещата на пазара на НИ ?
7. "Място, където децата ми да могат да играят на воля, без риск да бъдат сгазени, уцелени от падаща мазилка, задушени от изгорели газове, засипани с прах и мизерия"- на село приятелю всичко това е постижимо.
Описаните от теб райони са в т.нар. "широк център" и нямат нищо общо с района, за който си говорим, иначе да, това е характерният провинциален синдром. Моля да бъда разбран правилно - нямам за цел да обиждам, просто ясно се вижда разликата между кореняк софиянец и провинциалист.



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: filp filipov]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано23.08.11 13:33



хехе, "Не се старая всячески да подчертая, че съм софиянец", "просто ясно се вижда разликата между кореняк софиянец и провинциалист"+"на село приятелю всичко това е постижимо"... благодаря за ценната информация...

"Описаните от теб райони са в т.нар. "широк център" и нямат нищо общо с района, за който си говорим" - не ставаше ли въпрос за Сан Стефано, Шипка, и района, щото точно за там говоря, останах с впечатлението че това са топ-локации, а не широк център, а? Съжалявам, че нямам скоро работа в центъра на рая, за да направя малко снимки, мисля те могат да кажат всичко без думи, щото като те слуша човек, може дори да остане с впечатление, че си прав...

добре, кореняк-софиянецо, мисля че няма за какво повече да спорим - явно на теб са ти приоритет театрите, на мен - децата и спокойствието... "на село приятелю всичко това е постижимо" - постижимо и е в София, на някои от по-хубавите места обаче - например Дианабад (любимия ми квартал), и някои други... Места, където е тихо, чисто, спокойно, и най-вече ЗЕЛЕНО, да, като на село





Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Blake]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано23.08.11 13:38



Симеон, Пиротска, Женския пазар
------------------------------------------
не ставаше ли въпрос за Сан Стефано, Шипка, и района, щото точно за там говоря
---------------
Обяснявам - първите райони са в "широк център", вторите - баш център, сега разбра ли ?
Дианабад е хубав район, нищо, че има по-мургави от мен.



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: filp filipov]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано23.08.11 13:47



Съжалявам, но е доста грубичко, не смяташ ли?
Аз също не харесвам центъра и никоя сила не може да ме накара да отида да живея там. На 99% съм съгласна с мнението на Блейк. Миришат на плесен /визирам сградите/. Мръсни и гадни общи части, няма асансьори, калпаво и глупаво разбределение с тези вестибюли, които са практически не използваеми, а за застаряващото население също съм съгласна. Нямам нищо против възрастните хора, но някак ми е по-приятно контакта с младите. .
ПС а, колкото това за кореняците и селяните, извинявай, но няма по-глупаво нещо от това да се гордееш, че си роден и израстнал в София.
Селянията е душевно състояние и независи от локацията, ако ме разбираш какво искам да кажа. Поне това е моето лично мнение. Незнам дали ти си имаш село, но когато аз отида там и когато се разминаваме с някой на пътя /макар, че не се познаваме/ се поздравяваме, хората са спокойни и усмихнати и няма нищо общо с тукашният сбиртак от агресивни и начумерени хора.



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: filp filipov]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано23.08.11 13:50



Добе, приемам критиката, като виден провинциалист не съм запознат със структурата на Столицата

, иначе мургавите в Дианабад сигурно са доста по-малко от патрулиращите всеки ден около вас, ама айде да не го правим тема на нов спор.

Колкото до брокерите, ах, как ги забравих от 2003 до 2007 неколкократно се опитах да се възползвам от съветите и помощта на най-запознатите с пазара на НИ, но може би поради липса на късмет редовно ми предлагаха отявлени дръвчета, а в някои случаи дори и не благоволиха да дойдат на уречени срещи за огледи. После се опитаха да ми поискат пари за да ме заведат на оферти, които бяха обществено достояние (т.е. рекламирани не от тях самите), след което изведнъж зацепих, че и аз бих могъл да бъда също толкова осведомен за пазара на НИ, и затова взех, че сам за 10-тина дни и 20-30 лева разходи, си намерих точно това, което търсех, и отдавна щастливо си го населявам. Всъщност, наистина е далеч от топ-локациите, но ми харесва в пъти повече, намира се на минути от местата, които ме интересуват (сори, не са театрите, прост провинциалист съм), от работата ми, сравнително тихо и спокойно е, а и доста по-добро на външен и вътрешен вид. Да, и съседите ми, както казах, са около моята възраст, което до голяма степен способства за едно по-хармонично съществуване, и може би в допълнение - повечето са също толкова прости провинциалисти като мен.

Айде сега малко по-сериозно. Пич, не виждаш ли, че леко ставаш за смях с това, което пишеш?



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: arrvv]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано23.08.11 13:54



Поздравления, ето че се намери и друг "прост" като мен

. Ама друго си е да си заченат на пъпа на София, това води до едни особено забележителни интелектуални и аристократични черти в плода на столичанската любов



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Blake]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано23.08.11 14:07



Блейк, никъде не съм казвал "прост провинциалист", не се заяждай, освен това не съм казвал, че брокерите са най - прекрасните хора на този свят, ама това "след което изведнъж зацепих, че и аз бих могъл да бъда също толкова осведомен за пазара на НИ, " ме развесели , честно. Като ти е смешно четейки ме, смей се, като ти харесва да живееш в Дианабад, живей си, тук темата е за 2000 евро на кв м и аз твърдя, че ако в София има място, където цената трябва да е тази, то това е този толкова мразен от теб район.



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: arrvv]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано23.08.11 14:19



София не е най - големият град, София не е най - хубавият град, но като мой роден град, София няма равна на себе си. Това е написала Миряна Башева и аз съм съгласен с нея, а ти щом казваш че "но няма по-глупаво нещо от това да се гордееш, че си роден и израстнал в София.", добре, твоя воля, разбирам какъв глупак съм, че съм роден и израсъл в София, че в квартала се познаваме и поздравяваме, че общите ни части са в прекрасно състояние, че не ми мирише на плесен, нито на мухъл, нито на козички и овчици, че съм обиколил десетки пъти страната и знам, че хората навсякъде са еднакви, че в София всичко е повече , и хубавото, и лошото, затова който твърди , че на село хората са спокойни и умихнати, а тук е сбиртак от агресивни и начумерени хора също като Блейк страда от провинциалният синдром.



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: filp filipov]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано23.08.11 14:49



Не искам да бъда груба, но защо си мислиш, че твоето мнение е правилно? Всеки има право на такова, нали? Не харесвам София и в частност центъра на София и никоя сила не може да ме накара да живея там. Съжалявам, но не мога да се съглася с епитетите ти за провинциалистите... защото поне лично аз го разбирам, като намек, че ние родените от София сме нещо повече, а на тях им е миришело на кози и т.н. Културата и възпитанието прави човека човек, а не района .... Знаеш ли, как ме дразнят натикава надути изрази като Ти знаеш ли КОЙ съм аз?, или Знаеш ли аз къде живея?, или Аз съм нещо повече от теб защото ти си дошъл от село, а аз съм от София!, или Аз цял живот съм живял на пъпа на София и т.н.... Това не е ли снобарско според теб? И какво се показва с това? Защо хората не се гордеят с това, което са, а не с това, което имат или къде живеят?!!!!
Филипе, София е моят роден град, но това не ми пречи да виждам недостатъците му, не говорим за чувства, а за реалност. Хайде да обсъдим центъра на София, искаш ли? Харесват ли ги сградите, гредоредите, мазилките, олющените общи части и т.н.? На мен не...
Държа да подчертая, че в момета споря по принцип, а не влагам никакво лично отношение... и по никакъв начин не визирам теб в изказванията си, просто се хващам и отговарям на думите ти....
И последно уточнение, аз говоря за живеене, а не за бизнес...



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: filp filipov]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано23.08.11 16:03



За твое сведение съм роден в ГРАД, който не мирише на козички и овчици, и към който сигурно се засилваш със страшна сила всяко лято. Но както каза Арви, месторождението няма никакво значение, щото както се вижда от диаграма 2, на тебе това не ти пречи да си надут и с капаци. Да, гордей се с града си, но не по начина, по който го правиш - самата "гордост" че си роден на място Х е безмислено нещо.
Между другото, ако искаш наистина да видиш какво означава топ-локация в градски център, разходи се до Бургас например, убеден съм, че ще ти падне ченето, и ще има защо...
Забравих да добавя, че изобщо не си познал за характера ми - пълна противоположност съм на това, което се опитваш да ми вменяваш. Но, простено ти е, все пак си горд столичанин


Редактирано от Blake на 23.08.11 16:04.



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: arrvv]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано23.08.11 16:05



Очевидно няма смисъл - когато човек НЕ ЖЕЛАЕ да види нещо, няма да го види никога...



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано23.08.11 17:34



Абе... не исках да се намесвам, ама май ще го направя. Естествено - в защита на въпросната локация - най-малкото - защото живея почти в нея.

Не мога да не се съглася с НЯКОИ от твоите констатации. Но голяма част от тях са пресилени - не пишем сценарий за филм или книга, все пак, трябва да се придържаме към чистата истина, а не да преувеличаваме с цел - по-мощно внушение...

Първо - " Място, където децата ми да могат да играят на воля, без риск да бъдат сгазени, уцелени от падаща мазилка, задушени от изгорели газове, засипани с прах и мизерия. " Ако имаш предвид МЕЖДУБЛОКОВИ ПРОСТРАНСТВА - е, наистина няма как да се случи в НИТО ЕДИН ЦЕНТЪР НА СВЕТА - да има блокове със зеленина около тях. Това съществува в крайните квартали... А относно децата - уверявам те, че майки с дечица ОТ ВСИЧКИ БЛОКОВИ КВАРТАЛИ се стичат в Докторската градина и парка Заимов, та за нас даже не остава място там.... Така че - споко, и НАШИТЕ деца има къде да играят, (ако не се спъват във ВАШИТЕ

) и то - достатъчно спокойно и без апокалиптичните картинки, които описваш.

Второ - ако направиш една малка аритметика - ще видиш, че "злобните пенсионери", които описваш като основни обитатели на района, отдавна са се преселили в едни по-добри светове. В момента в този квартал живеят или наследниците им, или други БОГАТИ хора, които са имали достатъчно пари, за да си купят жилище там. Тези хора отдавна са си стегнали входовете, сега стягат и фасадите, и съвсем скоро най-старите кооперации ще конкурират по визия любимите твои нови блокове от другите квартали. ОБАЧЕ спалните тук са по 18-20 квадрата, а не по 11, като в новите блокове...(дребна подробност )

Трето - за асансьорите си прав, не отричам. НО - живяла съм в централна част на Берлин. Там също повечето от огромните стари "вмирисани " сгради нямат асансьори, но не съм забелязала този факт да е свалил цената на имотите там, нито престижа им.

Четвърто - очевидно трябва повечко да походиш в центровете на всички европейски столици. И ще спреш да твърдиш, че нашите топ-места НЕ СА "каквито са в големите градове и столици по света." Действително има разлики, но те се дължат преди всичко на манталитета на хората, които ги обитават. Тоест - все пак сме в България. Както центъра на София се различава от центъра на Виена - така и кварталите с нови постройки у нас се различават от тези във Виена. Прасетата, които живеят в прекрасните нови блокчета в София, много бързо ги превръщат в кочинки.

Апропо - ако не е недискретно - в кой точно район живееш? Нещо не мога да си представя софийски район, състоящ се ЕДИНСТВЕНО от прекрасни нови блокове с широки и зелени междублокови пространства, и между тях не надзъртат шарени панели или кооперации от късния соц, или пък - от ранната демокрация, (вторите, 20-годишните, отдавна вече са с помръкнали, олющени фасади и ръждиви балкони...)

Дори няма да се спирам на факта, че за теб ЕДИНСТВЕНО " Търговски центрове, увеселителни места, спортни зали, паркове и прочее " са ВАЖНИТЕ неща, в чиято близост "на 5 минути" искаш да живееш. Само ще спомена, че когато искам да отида на театър и работя до 6 часа - ВИНАГИ имам време да се прибера, да се преоблека и гримирам и да отида навреме на представлението...

Въздългичко стана… Честно казано – признавам, че тези райони на София също си имат своите проблеми. Както всеки район. В края на краищата – всичко е въпрос на приоритет и личен вкус.

Но все пак да не забравяме изтърканата английска фраза, че за един имот най-важни са три неща – локейшън, локейшън и локейшън!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано23.08.11 18:04



Очевидно различните ни възрастови групи водят до различния светоглед. Което съм склонен да разбирам. Не мога да разбера обаче тъпото упорстване по някои други теми.

Ако имаш предвид МЕЖДУБЛОКОВИ ПРОСТРАНСТВА - е, наистина няма как да се случи в НИТО ЕДИН ЦЕНТЪР НА СВЕТА - да има блокове със зеленина около тях. Това съществува в крайните квартали...
Да, точно това имам предвид, но това ми виждане очевадно бива изтълкувано като върл провинциализъм, да не кажа и по-тежки думи като селяния. Не виждам смисъл да спорим - просто нека приемем, че така ми се живее.

ОБАЧЕ спалните тук са по 18-20 квадрата, а не по 11, като в новите блокове...
Отново тотална разлика във възгледа. Не знам какво правиш в твоята спалня, аз в моята само спя, и за тази цел ми е необходимо помещение с прозорец, място за спалня и малки коридорчета отстрани. Мисля, че и 8 квадрата са достатъчни. За сметка на това, бих предпочел широка дневна



Действително има разлики, но те се дължат преди всичко на манталитета на хората, които ги обитават.

Именно, манталитета... Затова намирам за неуместно автоматичното копиране на модела "щом е в центъра, значи е ТОП"... В нашенската действителност някак си не е същото...

Апропо - ако не е недискретно - в кой точно район живееш?
Не е тайна - живея на границата на Дианабад. Панелки колкото искаш наоколо, но пък има въздух, зеленина и много други работи, които явно мен ме интересуват, а други - не.

В края на краищата – всичко е въпрос на приоритет и личен вкус.

Никога не съм твърдял нещо различно. За разлика от някои тук, които охарактеризираха много пространно и епично вкуса ми (и не само моя)

Благодаря за вниманието и приятна вечер!



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано23.08.11 19:14



Всички хора сме различни, да. Приоритети, ценностни системи, предпочитания, вкусове - точно в разнообразието е красотата на живота. Някои харесват едно, други - друго.

Това обаче не може да бъде причина някой (в случая - ТИ) да се нахвърляш върху нещо, което другите харесват. Прощавай, но в този спор (чието развитие наблюдавах внимателно още от началото) ти сам си изпроси всички квалификации за киселото високо грозде и провинциалния манталитет. Изпроси си ги още с първия си пост в темата.

Ето, насладИ се сам.

"За 2000евро на квадрат в най-добрия случай ще си купиш нещо във вмирисана разпадаща се кооперация без елементарна хигиена, асансьор и т.н., ама иначе ще е на т.нар. "пъпа на София" - нещо около Докторската градинка. Честно казано, там и да ми подарят жилище, няма да живея в него..."

Сори, Майкъл.
Човекът просто попита за жилища на висока цена. Защо тази агресия?

Остави ни да си харесваме нашите квартали, както ти харесваш твоя, И НЕ ГИ ПЛЮЙ, КАКТО НИЕ НЕ ПЛЮЕМ ТВОЯ.

Е, по една случайност нашите са по-скъпи от твоя.

Се ла ви!



Редактирано от yниKaлнa на 23.08.11 19:45.



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Blake]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано23.08.11 19:35



Мисля, че и 8 квадрата са достатъчни
------------------
За спалня ?! Нямам думи. Уникална спомена нещо за манталитет. Права е. За вичко, което е написала впрочем.



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано23.08.11 22:42



Уф, като те слушам за парковете и градинките направо не мога да повярвам, колко красиво го описваш. Първо Заимов отдавна не е градинка за деца, а за кучета, не само без наморник, но и пуснати на свобода. Умирах от ужас, когато ходихме с детето там. Второ навсякъде има кучешки акита, а да не говорим за кърлежите и бълхите.
И като говориш за локация, какво по-точно значи това. Говорим за живеене, не за офис или бизнес. Лично аз предпочитам там където живея да ми е спокойно и уютно, не случайно западняците живеят в покрайнините, а работят в града...



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: filp filipov]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано23.08.11 23:55



Мисля, че и 8 квадрата са достатъчни
------------------
За спалня ?! Нямам думи. Уникална спомена нещо за манталитет. Права е. За вичко, което е написала впрочем.

Уникалната е папагал. Молим ти се да не я даваш като пример за правота, щото тя свое мнение няма.
Давам още един глас в полза на малките спални и големите всекидневни.
Също и за зеленото спроти централния камъняк.
С риск да ме обявиш и мен за селянин, да те светна, че прадядо е дошЕл на Софията преди ти и вашите да са я чували. Което не ми пречи да живея в ж.к. и да си ходя уикенда на село, щото там ми е най-добре.
Аман от измислени парвеню-софиянци!



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Blake]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано24.08.11 00:30



Абе, то не е въпрос на виждане, а на мнение и лична преценка. За мен центъра не е място за живеене, но нали знаеш, всеки си има различни предпочитания...



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор !Roxana! (минаващ)
Публикувано24.08.11 02:22



Напълно съм съгласна с теб, Напалмоф







Питам се, кога на българетата ще им дойде ум в главата? очевидно никога....еми, това е положението....



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано24.08.11 06:24



Уникалната е папагал. Молим ти се да не я даваш като пример за правота, щото тя свое мнение няма.





Пак ще пукам вени от смях.. Моля те, включвай се по-често с подобни мнения (както и онова за принципите и хляба на децата) - зареждаш ме с положителна енергия!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Ha живo]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано24.08.11 08:17



На живо, да вземеш да и помислиш дали нямам право да преценя сам дали Уникалната има право или не , а ? Освен това кого обявих досега за селянин ?
Не знам какво те кара да си го мериш с мен - "прадядо е дошЕл на Софията преди ти и вашите да са я чували", единственото което направих, е да реагирам на това, което написа Блейк и въобще не ме интересува на тебе колко ти е гот на село. Сега след твойто - "Аман от измислени парвеню-софиянци!", аз как очакваш да реагирам , да ти благодаря може би ? Имаш ли спомен да съм те питал какво мислиш за Уникална ? Ти за какъв се мислиш? Или и тук е мято за избиване на комплекси ?



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: filp filipov]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано24.08.11 08:29



Глей ся. Избягвай да ме защитаваш много, щото ще отхвръкнеш от клуба набързо.




Тук нещата са така. Клубът срещу УниКална. В моментите, в които тя случайно е без бан.

Пък и не знам защо е така, след като тя изобщо никога няма собствено мнение, а е просто един папагал...


"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: yниKaлнa]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано24.08.11 08:42



Тук съм, за да кажа какво мисля за цената от 2000 е на кв м и не ме интересува какво мисли някой си за теб. Освен това бих се вслушал в мнението на човек, който разбира от този пазар, т.е. някой като теб, отколкото на някой, който си мисли, че разбира от това и е тук за друго- да се прави на велик.



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано24.08.11 09:58




Ето, насладИ се сам.

"За 2000евро на квадрат в най-добрия случай ще си купиш нещо във вмирисана разпадаща се кооперация без елементарна хигиена, асансьор и т.н., ама иначе ще е на т.нар. "пъпа на София" - нещо около Докторската градинка. Честно казано, там и да ми подарят жилище, няма да живея в него..."

Сори, Майкъл.
Човекът просто попита за жилища на висока цена. Защо тази агресия?


Аз лично грам агресия не виждам в текст, в който съм обявил в 2 изречения отношението ми към дадена локация. Кого нападам и върху кого е адресирана т.нар. агресия?
Както и да е, отдавна се опитвам да ти кажа, че не е необходимо винаги да скачаш с рогата срещу мен, и когато е възможно, винаги съм бил за културната дискусия. Жалко, че обикновено до 3-тия пост бивам залят с тъмни краски просто ей така, въпреки добрия тон, който се опитвам да спазвам. Сега разбираш ли защо клуба е униКална срещу всички?



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: !Roxana!]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано24.08.11 10:06



хехе, излишно се напъваш... тука има хора, които ги разбират тези работи, ние аматьорите не трябва да им се бъркаме



Всъщност, като се замисля, за 2000 евро бих могъл да си купя нещо на много места по света, като България изобщо не е в списъка. И не става въпрос за разни селца, както ще изтъкнат специалистите, а за качествени имоти в големи и подредени градове.

Но, както казах, кои сме ние, че да разсъждаваме по тази тема, да оставим това на професионалистите



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: filp filipov]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано24.08.11 10:10



Съжалявам, не съм от поколението, което си къта чеиза в огромните гардероби в спалнята. Именно затова ти споменах предпочитанията си към определена възрастова група. За мен нещата трябва да имат ясна цел и функционалност, а не просто да има по много. В този ред на мисли - спалнята е за спане, банята - за къпане, кухнята - за готвене. Аналогично, жилището - за приятно прекарване на времето, т.е. за живеене, а не за престиж и повод да се изтъкна. Наричай го както искаш, имаш право на това, но не се опитвай да ми вменяваш чужди за мен неща...



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано24.08.11 11:48



Е, чакай сега. Това с рогата малко не пасва на настоящата ситуация. Ако се върнеш и прочетеш - ще разбереш.

Първо - доста време не се намесих изобщо и вие си се блъскахте рога в рога с Филип, което те нахъси и ти затвори очите пред реалността. Второ - когато се намесих - СЪВСЕМ КУЛТУРНО ти обясних къде намирам, че бъркаш. (В отговор на което ти самият показа някакъв рог, без изобщо да опровергаеш доводите ми). И трето - вторият ми пък пост беше толкова миролюбив, колкото изобщо може да излезе от моята клавиатура...



Пак ще го кажа - не плюйте по хорските квартали. Не ги наричайте вмирисани, разпадащи се, гмеж, населени със злобни бабички, и прочее НЕагресивни определения. (Ако тези всичките ти писания не ги определяш като агресивни - как ли пък изглеждаш, когато си ИСТИНСКИ АГРЕСИВЕН!! )

Живейте си там, където ви харесва (забележи, моля, че през цялото време аз не дадох НИКАКВИ определения за местата, които харесваш ти и останалите, включили се по темата) , никой не ви кара да живеете другаде, но и никой не е длъжен да търпи ЛЪЖЛИВИТЕ ви приказки, изопачаващи фактите.


(Само да попитам мирно и възпитано - след като идваш в центъра на два месеца веднъж за по 20 минути - как пък успя да добиеш толкова подробни впечатления за ВСИЧКИ кооперации и жилища във въпросните райони?? Колко на брой хора познаваш, живеещи в тези райони, колко пъти си влизал в жилищата им и си се срещал със съседите им, и си мирисал входовете им? Или съдиш по трите си посещения, които си правил през живота си там? Защото те уверявам, че за истински скъпите кооперации в този район няма как да "добиеш впечатления". Повечето са добре заключени, а има доста от тях и с портиери, които не допускат кой да е... Жилищата там НЕ СЕ ПРОДАВАТ, и дори много колеги няма как да са "добили впечатления" от тях.

И още нещо - вмирисаните жилища в този район (има ги, да, както и в твоите съседни панелки ги има) ОТДААААВНА вече не се продават на 2 000 евра на кв.м, дори и на 1 000 не. Та - и тук си пишеш научна фантастика от миналото.)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано24.08.11 11:50



ПП - А относно "Сега разбираш ли защо клуба е униКална срещу всички?" - разреши ми да се гордея, че съм СРЕЩУ подобна аудитория...



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано24.08.11 12:02



разрешавам, от мен да мине!



Не ми се пише вече по тая тема, че много се отплесна работата. Явно всеки си има своята си истина по въпроса.



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано24.08.11 12:22



За да съм честна - ще кажа, че теб специално не те включвам в типичната група, която визирах при фразата "Всички срещу УниКална"...

А дали това те обижда или те ласкае - твой проблем!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано24.08.11 12:29



о, балгодаря, трогнат съм!





Тема Re:оффф: Униии.......нови [re: yниKaлнa]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано24.08.11 12:34



Унииии, к`во направи ти с мъжете в клуба, бе?!

..............



Тема Re:оффф: Униии.......нови [re: svestna]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано24.08.11 12:35



Че кога пък е имало мъже в клуба, та не съм ги забелязала??



(Приходящите не влизат в сметката)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 24.08.11 12:36.



Тема Re: за сведение.............нови [re: Blake]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано24.08.11 12:36



В този ред на мисли - спалнята е за спане, банята - за къпане, кухнята - за готвене - има жилища в центъра, които нямат баня по проект, а тоалетна с душ, така че не прави такива заключения





Тема Re: и аз пак..............нови [re: Blake]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано24.08.11 12:47



на модела "щом е в центъра, значи е ТОП"... - перфектен е модела

, много моля въобще не си помисляй да ми плюеш по модела-доход .............. Все пак и аз имам принос за новите кореняци в центъра ...........

Хайде да е хубав деня!





Тема Re:оффф: Униии.......нови [re: yниKaлнa]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано24.08.11 12:49



Еееее, сега да поспорим къде са мъжете, в центъра или в покрайнините

..............



Тема Re: У наше село............нови [re: Ha живo]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано24.08.11 13:04



....... ми викат"софиянката дойде"

и ми дават мляко и домати ............. и на село съм У центъра, моля!



Тема Re:оффф: Униии.......нови [re: svestna]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано24.08.11 13:22



Навсякъде има - и у центъра, и у покрайнините, само в нашия клуб са кът!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Ясно...нови [re: filp filipov]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано24.08.11 23:14



Ти си поредният брокер, ръсещ тук мозък и меродавности.




Не се напъвай, да не пукнеш някоя вена и ти.



Тема Re: У наше село............нови [re: svestna]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано24.08.11 23:28



....... ми викат"софиянката дойде" и ми дават мляко и домати ............. и на село съм У центъра, моля!

И аз си взех къща до мегданя, та ме викат свойски "комшо". Местен ме мислят, демек, първенец - къщата му е до хоремага.


А на ония от крайселските махали им казват презрително "виладжии".

Редактирано от Ha живo на 24.08.11 23:29.



Тема Re: за сведение.............нови [re: svestna]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано24.08.11 23:35



има жилища в центъра, които нямат баня по проект, а тоалетна с душ

Ми нормално - банята беше градска по онова време и се ходеше в неделя. Честита баня!!! и т.н.


После, като настроиха панелките с бани, кореняците се научиха и си направиха и те вкъщи да се къпят.



Тема Re: за сведение.............нови [re: Ha живo]  
Автор npubem (:-)
Публикувано25.08.11 08:45



После, като настроиха панелките с бани, кореняците се научиха и си направиха и те вкъщи да се къпят

И да ти кажа, не е същото. Друго си е да излезеш на площадчето
пред банята, да туриш бомбето на прилизаната още мокра коса, да
лъснеш на слънцето най-хубавата си усмивка:
"Здравейте, г-н Богданов, как сте, добре ли?.. Оо, госпожице Мисиркова,
много сте свежа след банята, отвсякъде ли се измихте?..." - тя пък се
изчерви, и така нататък...
Пък сега - в къщи, няма го тоя чар, тоя финес, това освежаване на
тялото и духа...

П.С.
Това беше офф!

Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд


Тема Re: Ясно...нови [re: Ha живo]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано25.08.11 12:20



Не знам защо реши ,че си в позиция да ми даваш акъл ? И още - верни, свестни и нормални неща тук гледам пишат само брокерите, а ти какъв си , та се смяташ за капацитет? А аз дали съм брокер няма как да знаеш, ама акъл явно имам. Мога и да раздавам на такива като теб.



Тема Re: Ясно...нови [re: filp filipov]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано25.08.11 13:26





айдеееее, уент хорс ту дъ ривър...
нещо се напрегнА май, а господин столичанин?



Тема Re: Ясно...нови [re: Blake]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано25.08.11 14:10



Не съм се напрегнал господин провинциалист, пък и ти къде си слагаш провинциалния задник, там дето двама си мерят пишките ?

Редактирано от filp filipov на 25.08.11 14:10.



Тема Re: Ясно...нови [re: filp filipov]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано25.08.11 16:13



Ау, чак се изчервих... такива глупости ли си говорите край Докторската градинка?

Само не разбрах кой с кой си мери пишката, щото ти не си в класацията



Много лошо, когато уж възпитан и аристократичен господин си изтърве нервите, мнооого лошо...



Тема Re: Ясно...нови [re: filp filipov]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано25.08.11 16:28



там дето двама си мерят пишките

Все пишки, мерене и комплекси са ти в главата, колко пъти ги спомена вече...
Умно момче се правиш, също - столичанин кореняк, направи си сам изводите.





Тема Re: Ясно...нови [re: Blake]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано25.08.11 16:31



Прав си - глупито е с тоя ник.



Тема Re: Ясно...нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано25.08.11 16:40



Нещо не ви бива за ченгета и двамата...



Колегата, когото визирате, имаше съвсем друг стил и маниер на писане, а и изобщо не живее там.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: И това е офф...нови [re: npubem]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано25.08.11 16:47



Няма ги вече тези буржоазни обноски...
Наглите узурпатори - виладжии просто ги затриха. Сега се разминават и се наричат един друг "селянин", "манталитетник" и т.н.

Хубаво си беше преди да махнат жителството, ама пък брокерите изкяриха най-много от неогражданите. А сега ги плюят - конфликт на интереси отвсякъде.





Тема Re: Ясно...нови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано25.08.11 17:40



Браво - сетила си се кой се разбира под "глупи" - spgufi2.
Няма друго измислено парвеню тук, дето да каже, че си права за каквото и да било.





Тема Re: Ясно...нови [re: Ha живo]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано25.08.11 18:27



За всеки непредубеден човек който е зачете тук, става ясно, че тук има две - три брокерки, които са достатъчно наясно с пазара на ни и достатъчно добре възпитани и други двама трима, които освен, че не са наясно с имотите, са и някакви недоволни и мрънкащи неуспели льольовци, които си мерят мускулите с всеки, дръзнал да изкаже различно мнение, особено този на живо, той във всеки свой пост се моли да му кажеш какъв несретник и комплексар е.



Тема Re: Ясно...нови [re: filp filipov]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано25.08.11 18:30



Прав си, разбира се! Напълно! Никой никога не е бил по-прав от Теб.



ПС
Хапчетата не забравяй да си пиеш навреме



Тема Re: Ясно...нови [re: Ha живo]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано26.08.11 11:09



Понеже явно съм по-умен и по-мъдър от теб, от което следва, че имам право да ти дам съвет, ето ти - вместо да дуеш мижави мускули пред трите дами - брокерки тук, вслушвай се в тях, има какво да научиш. Самият факт, че не съм първият, който ти казва, че си комплекар, може би е нещо, върху което също си залужава да се замислиш.

Редактирано от filp filipov на 26.08.11 11:09.



Тема Re: Ясно...нови [re: filp filipov]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано26.08.11 12:27



ти къде си слагаш провинциалния задник, там дето двама си мерят пишките ?

Хм. Бих предложил - там дето двама потомствени софиянци си мерят пишките ?
Звучи едно такова по-категорично и аристократично...





Тема Re: Да подходя професионално!нови [re: dated]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано26.08.11 13:39



Оглед!






Честит петък!



Тема Re: Ясно...нови [re: filp filipov]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано26.08.11 13:45



Отново си прав, напълно и всякак, само както ти си можеш.



Дишай дълбоко и ще премине.



Тема Re: Да подходя професионално!нови [re: svestna]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано26.08.11 13:47



Оглед!

И проверка по документи.





Тема Re: Да подходя професионално!нови [re: svestna]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано26.08.11 14:04



Много благородно предложение!
Като видна и изключително коректна брокерка с опит при софийските движимости, недвижимости, идеални части, иползвани с и без договор наистина можеш да подпомогнеш разрешаването на спора на столичаните. Надявам се да бъдеш не само неизбежно субективна, а и достатъчно обективна.





Тема Re: Да подходя професионално!нови [re: dated]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано26.08.11 14:20



Ще приложа снимков материал, моля!





Тема Re: Да подходя професионално!нови [re: Ha живo]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано26.08.11 14:24



Права и задължения!





Тема Re: Да подходя професионално!нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано26.08.11 15:00



И документи ли издават вече? За размер ли? А в какво положение?



Честит петък!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Да подходя професионално!нови [re: yниKaлнa]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано26.08.11 15:06



Как в какво положение, бе Уни?! Централно!




П.П. Освен ролетка и отвес ще взема да си нося в чантата!





Тема Re: Да подходя професионално!нови [re: svestna]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано26.08.11 15:13



А имаш ли лиценз за измервател? Или я караш нелегално?



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Да подходя професионално!нови [re: yниKaлнa]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано26.08.11 15:19



Чета "начин за употреба"





Тема Re: Да подходя професионално!нови [re: svestna]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано26.08.11 15:23



Освен ролетка и отвес ще взема да си нося в чантата!

И часовник - гледаш по стрелките, желателно да сочи 12.00, а не да е е по икиндия





Тема Re: Да подходя професионално!нови [re: svestna]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано26.08.11 15:28



П.П. Освен ролетка и отвес ще взема да си нося в чантата!

И лични предпазни средства не е лошо да имаш под ръка при огледите...





Тема Re: Да подходя професионално!нови [re: svestna]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано26.08.11 15:29





Браво, професионално!
Гледам - има интерес от страна на колежките ти. Явно много вял пазара...



Тема Re: Да подходя професионално!нови [re: svestna]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано26.08.11 15:30



А данъци плащаш ли? Фактури издаваш ли?



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Да подходя професионално!нови [re: svestna]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано26.08.11 15:31



Само главата за софиянци или от любознателност караш наред?





Тема Re: Да подходя професионално!нови [re: dated]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано26.08.11 15:34



Само центъра, ти не разбра ли най-сетне!





Тема Re: Да подходя професионално!нови [re: dated]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано26.08.11 15:37



Явно не познаваш пазара - не е вял, а падащ!



Тема Re: Да подходя професионално!нови [re: svestna]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано26.08.11 15:38



Само центъра?? А как се оправяш с миризмата?



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Да подходя професионално!нови [re: svestna]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано26.08.11 15:42



Оглед!
-------------------
А с колежки работиш ли? Искам и аз!!!!!





Тема Re: Да подходя професионално!нови [re: svestna]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано26.08.11 15:46



Ама казват, че има съживяване и нещата вече тръгват нагоре. Освен това се намирали качествени и луксозни.





Тема Re: Да подходя професионално!нови [re: yниKaлнa]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано26.08.11 15:47







Тема Re: Ясно...нови [re: dated]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано26.08.11 16:04



там дето двама потомствени софиянци си мерят пишките ?
---------------------------
То бива и така, ама за другия никак, ама никак не е сигурно, че е такъв.



Тема Re: Ясно...нови [re: filp filipov]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано26.08.11 16:52



Нямай грижи.
Брокерките ще го дисквалифицират ако е самозванец-провинциалист. Те ги разбират тези неща...





Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Blake]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано14.09.11 23:55



1. ...гнусно... - (предимно) стари вмирисани кооперации, отдавна неремонтирани, с ужасно изглеждащи общи части, повечето без асансьор, + виж точка 2
2. ...живеят само пенсионери, ама злобни... - не е ли (предимно) така?
3. ...въздуха е замърсен... - тук дори и не очаквам отговор, мисля всеки, минавал през "топлокацията" може да го потвърди и без специална апаратура.

*********



Тук трябва да се добави и още една опасност на "топлокацията":




Дали не е време да се нарежат и продадат всички тополи, а с парите да се оправят тротоарите в "топлокацията"?!



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.09.11 10:55



Ами - това е положението. Имаме си дървета - падат си. Оборище, и Шипка, и Янко Сакъзов - движиш се в тунел от прекрасни високи зелени дървета... Малко по-нататък - растящи и цъфтящи в суматохата кестени... (Нали знаеш КЪДЕ започва денят?

) Отляво - Заимовата градина, отдясно - Борисовата градина, по средата - Докторската... И между всичкото това - незабележимо, но удобно метро....Тук-там университет, библиотека, галерия, църква със златни кубета...

(Любопитна съм да видя някое паднало (или растящо, едва ли не) дърво в прочутия "баровски" скъп и "престижен" квартал Лозенец например...)

Имаме си ги, дърветата, да. На пъпа на София.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано15.09.11 21:50



Имаме си ги, дърветата, да. На пъпа на София.

Докато живеех на Петте кьошета първо падна една топола в градинката на "Св. Георги". Късмет, че беше вечерта и нямаше деца наоколо, обикновено през деня е пълно. Следващата топола беше в градинката до баня "Мадара". Пак късмет - през нощта стана. Следващото беше клон с диаметър 40 см. на бул. "Прага". Овреме го видях, та се обадих да го обезопасят, иначе не се знае кой щеше да пострада на тротоара.
Сега се радвам, че преди да ми се роди детето се разкарах от оня централен АД и си купих имот в така нареченото ж.к. - дърветата в парка отпред са само на 40 години. И... няма тополи. Те са признак за централност, само на пъпъка виреят и... падат. Айде холан.





Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.09.11 22:02



Учудващо е как мъдрец като теб не прави елементарната разлика между общинско нехайство и ценност на зелените площи в централни райони.

Тополите се премахват. Тротоарите се поправят. Но Александър Невски и СУ не могат да се преместят.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: yниKaлнa]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано15.09.11 22:06



В отговор на:

Тополите се премахват. Тротоарите се поправят. Но Александър Невски и СУ не могат да се преместят.




Ти колко пъти ходиш в тях??? И как стигаш??? А къде паркираш???



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.09.11 22:13



Как стигам и къде паркирам?

Стигам ПЕША. Точно това е НОМЕРЪТ моде. Ама как да го разберете...

И ходя в тях толкова пъти, колкото ми се прииска. На Великден, на празници, на митинги, на Нова година, на концерти...
Щото са ми КВАРТАЛНИ. И винаги са били.

Атмосфера просто. И да не живеех тук - все щях да го твърдя.

Все едно да кажеш, че центърът на Париж е кофти, щото трудно стигаш до него и няма къде да паркираш... А е и доста мръсно, апропо. И пълно с всякакви мангали. Черни.

Хайде стига спор само за чесане на клавиатури. Центърът си е център. С всичките си плюсове и минуси.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано15.09.11 23:12



Учудващо е как мъдрец като теб не прави елементарната разлика между общинско нехайство и ценност на зелените площи в централни райони.

Ценността е голяма. И там и тук дърветата са еднакво много.
А за общинската нехайност да му мислят пострадалите.



Тополите се премахват. Тротоарите се поправят. Но Александър Невски и СУ не могат да се преместят.

Тополите се премахват, след като паднат. Уви.
Тротоарите са зле. И като настилка и като достъп. В центъра са пълни с коли.

Локацията...
Преди стигах до НДК, Попа и прочее централности за минути пеша. Сега стигам за минути с метрото.

Хайде, моля ти се, не ме дарявай с бисери, щото съм роден и живял там доскоро, мога да направя разликата с ж.к. с парк пред блока и метро. Оная мизерия няма нищо общо с простора и зеленината, където човек може да живее нормално.



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано16.09.11 06:45



Хайде, моля ти се, не ме дарявай с бисери, щото съм роден и живял там доскоро, мога да направя разликата с ж.к. с парк пред блока и метро. Оная мизерия няма нищо общо с простора и зеленината, където човек може да живее нормално

Нещо не те схванах - коя мизерия, какво точно значи "човек да живее нормално", какво общо имат жк, парка пред блока и метрото и пр.

И какво общо има всичко това с темата. За която всички единодушно се разбрахме - "Разни хора - разни ид...иоти"...



"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.