Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:41 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: arrvv]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано23.08.11 14:19



София не е най - големият град, София не е най - хубавият град, но като мой роден град, София няма равна на себе си. Това е написала Миряна Башева и аз съм съгласен с нея, а ти щом казваш че "но няма по-глупаво нещо от това да се гордееш, че си роден и израстнал в София.", добре, твоя воля, разбирам какъв глупак съм, че съм роден и израсъл в София, че в квартала се познаваме и поздравяваме, че общите ни части са в прекрасно състояние, че не ми мирише на плесен, нито на мухъл, нито на козички и овчици, че съм обиколил десетки пъти страната и знам, че хората навсякъде са еднакви, че в София всичко е повече , и хубавото, и лошото, затова който твърди , че на село хората са спокойни и умихнати, а тук е сбиртак от агресивни и начумерени хора също като Блейк страда от провинциалният синдром.



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: filp filipov]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано23.08.11 14:49



Не искам да бъда груба, но защо си мислиш, че твоето мнение е правилно? Всеки има право на такова, нали? Не харесвам София и в частност центъра на София и никоя сила не може да ме накара да живея там. Съжалявам, но не мога да се съглася с епитетите ти за провинциалистите... защото поне лично аз го разбирам, като намек, че ние родените от София сме нещо повече, а на тях им е миришело на кози и т.н. Културата и възпитанието прави човека човек, а не района .... Знаеш ли, как ме дразнят натикава надути изрази като Ти знаеш ли КОЙ съм аз?, или Знаеш ли аз къде живея?, или Аз съм нещо повече от теб защото ти си дошъл от село, а аз съм от София!, или Аз цял живот съм живял на пъпа на София и т.н.... Това не е ли снобарско според теб? И какво се показва с това? Защо хората не се гордеят с това, което са, а не с това, което имат или къде живеят?!!!!
Филипе, София е моят роден град, но това не ми пречи да виждам недостатъците му, не говорим за чувства, а за реалност. Хайде да обсъдим центъра на София, искаш ли? Харесват ли ги сградите, гредоредите, мазилките, олющените общи части и т.н.? На мен не...
Държа да подчертая, че в момета споря по принцип, а не влагам никакво лично отношение... и по никакъв начин не визирам теб в изказванията си, просто се хващам и отговарям на думите ти....
И последно уточнение, аз говоря за живеене, а не за бизнес...



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: filp filipov]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано23.08.11 16:03



За твое сведение съм роден в ГРАД, който не мирише на козички и овчици, и към който сигурно се засилваш със страшна сила всяко лято. Но както каза Арви, месторождението няма никакво значение, щото както се вижда от диаграма 2, на тебе това не ти пречи да си надут и с капаци. Да, гордей се с града си, но не по начина, по който го правиш - самата "гордост" че си роден на място Х е безмислено нещо.
Между другото, ако искаш наистина да видиш какво означава топ-локация в градски център, разходи се до Бургас например, убеден съм, че ще ти падне ченето, и ще има защо...
Забравих да добавя, че изобщо не си познал за характера ми - пълна противоположност съм на това, което се опитваш да ми вменяваш. Но, простено ти е, все пак си горд столичанин


Редактирано от Blake на 23.08.11 16:04.



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: arrvv]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано23.08.11 16:05



Очевидно няма смисъл - когато човек НЕ ЖЕЛАЕ да види нещо, няма да го види никога...



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано23.08.11 17:34



Абе... не исках да се намесвам, ама май ще го направя. Естествено - в защита на въпросната локация - най-малкото - защото живея почти в нея.

Не мога да не се съглася с НЯКОИ от твоите констатации. Но голяма част от тях са пресилени - не пишем сценарий за филм или книга, все пак, трябва да се придържаме към чистата истина, а не да преувеличаваме с цел - по-мощно внушение...

Първо - " Място, където децата ми да могат да играят на воля, без риск да бъдат сгазени, уцелени от падаща мазилка, задушени от изгорели газове, засипани с прах и мизерия. " Ако имаш предвид МЕЖДУБЛОКОВИ ПРОСТРАНСТВА - е, наистина няма как да се случи в НИТО ЕДИН ЦЕНТЪР НА СВЕТА - да има блокове със зеленина около тях. Това съществува в крайните квартали... А относно децата - уверявам те, че майки с дечица ОТ ВСИЧКИ БЛОКОВИ КВАРТАЛИ се стичат в Докторската градина и парка Заимов, та за нас даже не остава място там.... Така че - споко, и НАШИТЕ деца има къде да играят, (ако не се спъват във ВАШИТЕ

) и то - достатъчно спокойно и без апокалиптичните картинки, които описваш.

Второ - ако направиш една малка аритметика - ще видиш, че "злобните пенсионери", които описваш като основни обитатели на района, отдавна са се преселили в едни по-добри светове. В момента в този квартал живеят или наследниците им, или други БОГАТИ хора, които са имали достатъчно пари, за да си купят жилище там. Тези хора отдавна са си стегнали входовете, сега стягат и фасадите, и съвсем скоро най-старите кооперации ще конкурират по визия любимите твои нови блокове от другите квартали. ОБАЧЕ спалните тук са по 18-20 квадрата, а не по 11, като в новите блокове...(дребна подробност )

Трето - за асансьорите си прав, не отричам. НО - живяла съм в централна част на Берлин. Там също повечето от огромните стари "вмирисани " сгради нямат асансьори, но не съм забелязала този факт да е свалил цената на имотите там, нито престижа им.

Четвърто - очевидно трябва повечко да походиш в центровете на всички европейски столици. И ще спреш да твърдиш, че нашите топ-места НЕ СА "каквито са в големите градове и столици по света." Действително има разлики, но те се дължат преди всичко на манталитета на хората, които ги обитават. Тоест - все пак сме в България. Както центъра на София се различава от центъра на Виена - така и кварталите с нови постройки у нас се различават от тези във Виена. Прасетата, които живеят в прекрасните нови блокчета в София, много бързо ги превръщат в кочинки.

Апропо - ако не е недискретно - в кой точно район живееш? Нещо не мога да си представя софийски район, състоящ се ЕДИНСТВЕНО от прекрасни нови блокове с широки и зелени междублокови пространства, и между тях не надзъртат шарени панели или кооперации от късния соц, или пък - от ранната демокрация, (вторите, 20-годишните, отдавна вече са с помръкнали, олющени фасади и ръждиви балкони...)

Дори няма да се спирам на факта, че за теб ЕДИНСТВЕНО " Търговски центрове, увеселителни места, спортни зали, паркове и прочее " са ВАЖНИТЕ неща, в чиято близост "на 5 минути" искаш да живееш. Само ще спомена, че когато искам да отида на театър и работя до 6 часа - ВИНАГИ имам време да се прибера, да се преоблека и гримирам и да отида навреме на представлението...

Въздългичко стана… Честно казано – признавам, че тези райони на София също си имат своите проблеми. Както всеки район. В края на краищата – всичко е въпрос на приоритет и личен вкус.

Но все пак да не забравяме изтърканата английска фраза, че за един имот най-важни са три неща – локейшън, локейшън и локейшън!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано23.08.11 18:04



Очевидно различните ни възрастови групи водят до различния светоглед. Което съм склонен да разбирам. Не мога да разбера обаче тъпото упорстване по някои други теми.

Ако имаш предвид МЕЖДУБЛОКОВИ ПРОСТРАНСТВА - е, наистина няма как да се случи в НИТО ЕДИН ЦЕНТЪР НА СВЕТА - да има блокове със зеленина около тях. Това съществува в крайните квартали...
Да, точно това имам предвид, но това ми виждане очевадно бива изтълкувано като върл провинциализъм, да не кажа и по-тежки думи като селяния. Не виждам смисъл да спорим - просто нека приемем, че така ми се живее.

ОБАЧЕ спалните тук са по 18-20 квадрата, а не по 11, като в новите блокове...
Отново тотална разлика във възгледа. Не знам какво правиш в твоята спалня, аз в моята само спя, и за тази цел ми е необходимо помещение с прозорец, място за спалня и малки коридорчета отстрани. Мисля, че и 8 квадрата са достатъчни. За сметка на това, бих предпочел широка дневна



Действително има разлики, но те се дължат преди всичко на манталитета на хората, които ги обитават.

Именно, манталитета... Затова намирам за неуместно автоматичното копиране на модела "щом е в центъра, значи е ТОП"... В нашенската действителност някак си не е същото...

Апропо - ако не е недискретно - в кой точно район живееш?
Не е тайна - живея на границата на Дианабад. Панелки колкото искаш наоколо, но пък има въздух, зеленина и много други работи, които явно мен ме интересуват, а други - не.

В края на краищата – всичко е въпрос на приоритет и личен вкус.

Никога не съм твърдял нещо различно. За разлика от някои тук, които охарактеризираха много пространно и епично вкуса ми (и не само моя)

Благодаря за вниманието и приятна вечер!



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Blake]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано23.08.11 19:14



Всички хора сме различни, да. Приоритети, ценностни системи, предпочитания, вкусове - точно в разнообразието е красотата на живота. Някои харесват едно, други - друго.

Това обаче не може да бъде причина някой (в случая - ТИ) да се нахвърляш върху нещо, което другите харесват. Прощавай, но в този спор (чието развитие наблюдавах внимателно още от началото) ти сам си изпроси всички квалификации за киселото високо грозде и провинциалния манталитет. Изпроси си ги още с първия си пост в темата.

Ето, насладИ се сам.

"За 2000евро на квадрат в най-добрия случай ще си купиш нещо във вмирисана разпадаща се кооперация без елементарна хигиена, асансьор и т.н., ама иначе ще е на т.нар. "пъпа на София" - нещо около Докторската градинка. Честно казано, там и да ми подарят жилище, няма да живея в него..."

Сори, Майкъл.
Човекът просто попита за жилища на висока цена. Защо тази агресия?

Остави ни да си харесваме нашите квартали, както ти харесваш твоя, И НЕ ГИ ПЛЮЙ, КАКТО НИЕ НЕ ПЛЮЕМ ТВОЯ.

Е, по една случайност нашите са по-скъпи от твоя.

Се ла ви!



Редактирано от yниKaлнa на 23.08.11 19:45.



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Blake]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано23.08.11 19:35



Мисля, че и 8 квадрата са достатъчни
------------------
За спалня ?! Нямам думи. Уникална спомена нещо за манталитет. Права е. За вичко, което е написала впрочем.



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано23.08.11 22:42



Уф, като те слушам за парковете и градинките направо не мога да повярвам, колко красиво го описваш. Първо Заимов отдавна не е градинка за деца, а за кучета, не само без наморник, но и пуснати на свобода. Умирах от ужас, когато ходихме с детето там. Второ навсякъде има кучешки акита, а да не говорим за кърлежите и бълхите.
И като говориш за локация, какво по-точно значи това. Говорим за живеене, не за офис или бизнес. Лично аз предпочитам там където живея да ми е спокойно и уютно, не случайно западняците живеят в покрайнините, а работят в града...



Тема Re: 2000 евро на кв.м. [re: filp filipov]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано23.08.11 23:55



Мисля, че и 8 квадрата са достатъчни
------------------
За спалня ?! Нямам думи. Уникална спомена нещо за манталитет. Права е. За вичко, което е написала впрочем.

Уникалната е папагал. Молим ти се да не я даваш като пример за правота, щото тя свое мнение няма.
Давам още един глас в полза на малките спални и големите всекидневни.
Също и за зеленото спроти централния камъняк.
С риск да ме обявиш и мен за селянин, да те светна, че прадядо е дошЕл на Софията преди ти и вашите да са я чували. Което не ми пречи да живея в ж.к. и да си ходя уикенда на село, щото там ми е най-добре.
Аман от измислени парвеню-софиянци!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.