Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:45 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано22.08.11 23:26



Да кажем и от двете по малко, урежда ли те? Добавяме и щипка "местно население" за аромат, плюс 2 зрънца мръсен въздух, стръкче лудница и две лъжици гъчканица...



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: yниKaлнa]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано23.08.11 10:48



На "М. Дринов" и "Сан Стефано" живея. А Блейк протестира срещу всичко, що се нарича топлокация, там е най - гнусно, живеят само пенсионери, ама злобни, въздуха е замърсен, отвратително е да живееш на 3 мин. пеша от всяка точка в центъра, при това на тихо място, отвращават го софиянците, брокерите, иска дворче с кокошчици вероятно, въобще типичен провинциален синдром.



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: filp filipov]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано23.08.11 12:21



благодаря за анализа, господин Столичанин.
Може ли да вметна няколко бързи заяжданки и коментари, бих бил много доволен на някакъв отговор.

1. ...гнусно... - (предимно) стари вмирисани кооперации, отдавна неремонтирани, с ужасно изглеждащи общи части, повечето без асансьор, + виж точка 2
2. ...живеят само пенсионери, ама злобни... - не е ли (предимно) така?
3. ...въздуха е замърсен... - тук дори и не очаквам отговор, мисля всеки, минавал през "топлокацията" може да го потвърди и без специална апаратура.
4. ...отвратително е да живееш на 3 мин. пеша от всяка точка в центъра... - покажи ми една жизненоважна точка в центъра, която да ме накара да си наруша спокойствието и да притичам натам? Както вече споменах, в центъра ходя на високосна година, с явно нежелание и само ако ми се налага много. Търговски центрове, увеселителни места, спортни зали, паркове и прочее има (предимно) и на много други места освен центъра. О, да, изпускам представянето на новото червило на 80-годишната бабиера на Графа, или пък може би нещо друго.
5. ...отвращават го софиянците... - не, само онези, които всячески се стараят да го подчертаят... може би щото това е единственото нещо, с което могат да се похвалят и/или изтъкнат. Всъщност, познавам и уважавам доста софиянци, които обаче не отговарят на написаното в предното изречение.
6. ...брокерите... - еми старата любов, ръжда не хваща
7. ...иска дворче с кокошчици вероятно... - кокошчиците не са ми приоритет, но виж дворче на спокойно, чисто и красиво място няма да откажа. Не като в топлокация - стари мизерни олющени сгради, чийто 100-годишни обитатели не си мърдат пръста да почистят, възстановят и прочее. Място, където децата ми да могат да играят на воля, без риск да бъдат сгазени, уцелени от падаща мазилка, задушени от изгорели газове, засипани с прах и мизерия.
8. ...въобще типичен провинциален синдром... - ако всичко описано по-горе представлява типечния провинциален синдром - да, това е моето мнение и позиция. Е, не съм столичанин наистина, но бих се прежалил

пъ. съ. Нямам нищо против топлокациите, стига те да представляват наистина такива - каквито са в големите градове и столици по света. Нашенските тука смятам да ги пропусна със страшна сила. разбира се, не мога да си позволя да пропусна да коментирам и едни други столични топлокации, като например ул. Симеон, Пиротска, Женския пазар и прочее все в тази част - които спокойно могат да бъдат оприличени в по-голямата си част с да речем Кайро от средата на миналия век, Бейрут малко след бомбардировка или нещо от сорта...

пъ. съ. 2. стила ти много ми прилича на стила на един стар познайник от близкото минало, който отдавна май не се е вихрил тук. спгуфи, ти ли си бе дружко?



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Blake]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано23.08.11 12:59



1. Явно никога не си влизал в сграда в този район, за да кажеш, че са стари вмирисани, с неремонтирани общи части, уточнявам - само стари са.
2. Явно не само не си влизал вътре в сградите там, ама и отвън нямаш представа какво се случва и какви хора живеят там.
3. Въздуха е замърсен както във всеки център на всяка столица, иначе - на село.
4. Не знам къде живееш, ама аз съм на 5 мин. пеша до всеки театър.
5. Не се старая всячески да подчертая, че съм софиянец, ти започна първи, прочети и поста по-горе.
6. Да познаваш някой, който по добре от тях знае като как се случват нещата на пазара на НИ ?
7. "Място, където децата ми да могат да играят на воля, без риск да бъдат сгазени, уцелени от падаща мазилка, задушени от изгорели газове, засипани с прах и мизерия"- на село приятелю всичко това е постижимо.
Описаните от теб райони са в т.нар. "широк център" и нямат нищо общо с района, за който си говорим, иначе да, това е характерният провинциален синдром. Моля да бъда разбран правилно - нямам за цел да обиждам, просто ясно се вижда разликата между кореняк софиянец и провинциалист.



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: filp filipov]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано23.08.11 13:33



хехе, "Не се старая всячески да подчертая, че съм софиянец", "просто ясно се вижда разликата между кореняк софиянец и провинциалист"+"на село приятелю всичко това е постижимо"... благодаря за ценната информация...

"Описаните от теб райони са в т.нар. "широк център" и нямат нищо общо с района, за който си говорим" - не ставаше ли въпрос за Сан Стефано, Шипка, и района, щото точно за там говоря, останах с впечатлението че това са топ-локации, а не широк център, а? Съжалявам, че нямам скоро работа в центъра на рая, за да направя малко снимки, мисля те могат да кажат всичко без думи, щото като те слуша човек, може дори да остане с впечатление, че си прав...

добре, кореняк-софиянецо, мисля че няма за какво повече да спорим - явно на теб са ти приоритет театрите, на мен - децата и спокойствието... "на село приятелю всичко това е постижимо" - постижимо и е в София, на някои от по-хубавите места обаче - например Дианабад (любимия ми квартал), и някои други... Места, където е тихо, чисто, спокойно, и най-вече ЗЕЛЕНО, да, като на село





Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Blake]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано23.08.11 13:38



Симеон, Пиротска, Женския пазар
------------------------------------------
не ставаше ли въпрос за Сан Стефано, Шипка, и района, щото точно за там говоря
---------------
Обяснявам - първите райони са в "широк център", вторите - баш център, сега разбра ли ?
Дианабад е хубав район, нищо, че има по-мургави от мен.



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: filp filipov]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано23.08.11 13:47



Съжалявам, но е доста грубичко, не смяташ ли?
Аз също не харесвам центъра и никоя сила не може да ме накара да отида да живея там. На 99% съм съгласна с мнението на Блейк. Миришат на плесен /визирам сградите/. Мръсни и гадни общи части, няма асансьори, калпаво и глупаво разбределение с тези вестибюли, които са практически не използваеми, а за застаряващото население също съм съгласна. Нямам нищо против възрастните хора, но някак ми е по-приятно контакта с младите. .
ПС а, колкото това за кореняците и селяните, извинявай, но няма по-глупаво нещо от това да се гордееш, че си роден и израстнал в София.
Селянията е душевно състояние и независи от локацията, ако ме разбираш какво искам да кажа. Поне това е моето лично мнение. Незнам дали ти си имаш село, но когато аз отида там и когато се разминаваме с някой на пътя /макар, че не се познаваме/ се поздравяваме, хората са спокойни и усмихнати и няма нищо общо с тукашният сбиртак от агресивни и начумерени хора.



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: filp filipov]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано23.08.11 13:50



Добе, приемам критиката, като виден провинциалист не съм запознат със структурата на Столицата

, иначе мургавите в Дианабад сигурно са доста по-малко от патрулиращите всеки ден около вас, ама айде да не го правим тема на нов спор.

Колкото до брокерите, ах, как ги забравих от 2003 до 2007 неколкократно се опитах да се възползвам от съветите и помощта на най-запознатите с пазара на НИ, но може би поради липса на късмет редовно ми предлагаха отявлени дръвчета, а в някои случаи дори и не благоволиха да дойдат на уречени срещи за огледи. После се опитаха да ми поискат пари за да ме заведат на оферти, които бяха обществено достояние (т.е. рекламирани не от тях самите), след което изведнъж зацепих, че и аз бих могъл да бъда също толкова осведомен за пазара на НИ, и затова взех, че сам за 10-тина дни и 20-30 лева разходи, си намерих точно това, което търсех, и отдавна щастливо си го населявам. Всъщност, наистина е далеч от топ-локациите, но ми харесва в пъти повече, намира се на минути от местата, които ме интересуват (сори, не са театрите, прост провинциалист съм), от работата ми, сравнително тихо и спокойно е, а и доста по-добро на външен и вътрешен вид. Да, и съседите ми, както казах, са около моята възраст, което до голяма степен способства за едно по-хармонично съществуване, и може би в допълнение - повечето са също толкова прости провинциалисти като мен.

Айде сега малко по-сериозно. Пич, не виждаш ли, че леко ставаш за смях с това, което пишеш?



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: arrvv]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано23.08.11 13:54



Поздравления, ето че се намери и друг "прост" като мен

. Ама друго си е да си заченат на пъпа на София, това води до едни особено забележителни интелектуални и аристократични черти в плода на столичанската любов



Тема Re: 2000 евро на кв.м. [re: Blake]  
Автор filp filipov (непознат )
Публикувано23.08.11 14:07



Блейк, никъде не съм казвал "прост провинциалист", не се заяждай, освен това не съм казвал, че брокерите са най - прекрасните хора на този свят, ама това "след което изведнъж зацепих, че и аз бих могъл да бъда също толкова осведомен за пазара на НИ, " ме развесели , честно. Като ти е смешно четейки ме, смей се, като ти харесва да живееш в Дианабад, живей си, тук темата е за 2000 евро на кв м и аз твърдя, че ако в София има място, където цената трябва да е тази, то това е този толкова мразен от теб район.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.