Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:55 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Ясно...нови [re: filp filipov]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано26.08.11 16:52



Нямай грижи.
Брокерките ще го дисквалифицират ако е самозванец-провинциалист. Те ги разбират тези неща...





Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Blake]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано14.09.11 23:55



1. ...гнусно... - (предимно) стари вмирисани кооперации, отдавна неремонтирани, с ужасно изглеждащи общи части, повечето без асансьор, + виж точка 2
2. ...живеят само пенсионери, ама злобни... - не е ли (предимно) така?
3. ...въздуха е замърсен... - тук дори и не очаквам отговор, мисля всеки, минавал през "топлокацията" може да го потвърди и без специална апаратура.

*********



Тук трябва да се добави и още една опасност на "топлокацията":




Дали не е време да се нарежат и продадат всички тополи, а с парите да се оправят тротоарите в "топлокацията"?!



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.09.11 10:55



Ами - това е положението. Имаме си дървета - падат си. Оборище, и Шипка, и Янко Сакъзов - движиш се в тунел от прекрасни високи зелени дървета... Малко по-нататък - растящи и цъфтящи в суматохата кестени... (Нали знаеш КЪДЕ започва денят?

) Отляво - Заимовата градина, отдясно - Борисовата градина, по средата - Докторската... И между всичкото това - незабележимо, но удобно метро....Тук-там университет, библиотека, галерия, църква със златни кубета...

(Любопитна съм да видя някое паднало (или растящо, едва ли не) дърво в прочутия "баровски" скъп и "престижен" квартал Лозенец например...)

Имаме си ги, дърветата, да. На пъпа на София.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано15.09.11 21:50



Имаме си ги, дърветата, да. На пъпа на София.

Докато живеех на Петте кьошета първо падна една топола в градинката на "Св. Георги". Късмет, че беше вечерта и нямаше деца наоколо, обикновено през деня е пълно. Следващата топола беше в градинката до баня "Мадара". Пак късмет - през нощта стана. Следващото беше клон с диаметър 40 см. на бул. "Прага". Овреме го видях, та се обадих да го обезопасят, иначе не се знае кой щеше да пострада на тротоара.
Сега се радвам, че преди да ми се роди детето се разкарах от оня централен АД и си купих имот в така нареченото ж.к. - дърветата в парка отпред са само на 40 години. И... няма тополи. Те са признак за централност, само на пъпъка виреят и... падат. Айде холан.





Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.09.11 22:02



Учудващо е как мъдрец като теб не прави елементарната разлика между общинско нехайство и ценност на зелените площи в централни райони.

Тополите се премахват. Тротоарите се поправят. Но Александър Невски и СУ не могат да се преместят.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: yниKaлнa]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано15.09.11 22:06



В отговор на:

Тополите се премахват. Тротоарите се поправят. Но Александър Невски и СУ не могат да се преместят.




Ти колко пъти ходиш в тях??? И как стигаш??? А къде паркираш???



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.09.11 22:13



Как стигам и къде паркирам?

Стигам ПЕША. Точно това е НОМЕРЪТ моде. Ама как да го разберете...

И ходя в тях толкова пъти, колкото ми се прииска. На Великден, на празници, на митинги, на Нова година, на концерти...
Щото са ми КВАРТАЛНИ. И винаги са били.

Атмосфера просто. И да не живеех тук - все щях да го твърдя.

Все едно да кажеш, че центърът на Париж е кофти, щото трудно стигаш до него и няма къде да паркираш... А е и доста мръсно, апропо. И пълно с всякакви мангали. Черни.

Хайде стига спор само за чесане на клавиатури. Центърът си е център. С всичките си плюсове и минуси.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано15.09.11 23:12



Учудващо е как мъдрец като теб не прави елементарната разлика между общинско нехайство и ценност на зелените площи в централни райони.

Ценността е голяма. И там и тук дърветата са еднакво много.
А за общинската нехайност да му мислят пострадалите.



Тополите се премахват. Тротоарите се поправят. Но Александър Невски и СУ не могат да се преместят.

Тополите се премахват, след като паднат. Уви.
Тротоарите са зле. И като настилка и като достъп. В центъра са пълни с коли.

Локацията...
Преди стигах до НДК, Попа и прочее централности за минути пеша. Сега стигам за минути с метрото.

Хайде, моля ти се, не ме дарявай с бисери, щото съм роден и живял там доскоро, мога да направя разликата с ж.к. с парк пред блока и метро. Оная мизерия няма нищо общо с простора и зеленината, където човек може да живее нормално.



Тема Re: 2000 евро на кв.м.нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано16.09.11 06:45



Хайде, моля ти се, не ме дарявай с бисери, щото съм роден и живял там доскоро, мога да направя разликата с ж.к. с парк пред блока и метро. Оная мизерия няма нищо общо с простора и зеленината, където човек може да живее нормално

Нещо не те схванах - коя мизерия, какво точно значи "човек да живее нормално", какво общо имат жк, парка пред блока и метрото и пр.

И какво общо има всичко това с темата. За която всички единодушно се разбрахме - "Разни хора - разни ид...иоти"...



"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.