Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:19 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Тема Апартамент за офис -трябва ли съгласие на съседите  
Автор dikobraz (каналитик)
Публикувано31.07.11 13:04



Здравейте,
собствениците на апартамент до нас си търсят наемател от доста време и май като не намират, се разбра че искат да го дадат за офис на фирма.
Въпроса ми е, може ли ЕтС със свое решение да стопира това отдаване.
По същество, това промяна ли е в използването и предназначението на имота.

Благодаря предварително...

колкото повече работим
толкова повече грешим.
да не допускаме повече грешки.


Тема Re: Апартамент за офис -трябва ли съгласие на съседитенови [re: dikobraz]  
Автор npubem (:-)
Публикувано31.07.11 21:40



По същество, това промяна ли е в използването и предназначението на имота.
Да, промяна е.
Справка - Чл.38 ал.3 от



Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд

Тема Re: Апартамент за офис -трябва ли съгласие на съседитенови [re: dikobraz]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано01.08.11 00:05



се разбра че искат да го дадат за офис на фирма.
Въпроса ми е, може ли ЕтС със свое решение да стопира това отдаване.


Не и предварително.
Доколкото разбирам, за момента има налице само едно чуто и "разбрано" намерение.



Тема Re: Апартамент за офис -трябва ли съгласие на съседитенови [re: dikobraz]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано01.08.11 07:02



Според мен най - добре е :

Първо - да поговорите помежду си във входа - дали СТЕ или НЕ СТЕ съгласни това да е офис и КОЛКО ОТ ВАС не са съгласни.

Второ - да се проверят точно най-новите закони и разпоредби по въпроса (там непрекъснато разбутват разни неща - законът за етажната собственост, например, май сега пак ще претърпи някаква промяна относно съгласието - процентите съгласяващи се, дали трябва да се питат само непосредствените съседи от всички страни, или трябва решение на общо събрание и с какво мнозинство и пр. ) и ако се окаже, че биха ви стигнали гласове, за да "изгоните" офиса от там - поговорете със съседа си предварително. Обяснете му, че не сте съгласни, и да има предвид, че АКО го даде за офис - ще вземете съответните мерки ПО ЗАКОНОВ начин да му попречите. Покажете му даже съответните закони, по които ще го атакувате. Така ще е честно - нека сам си поеме рисковете, ако желае, щом е предупреден.

А дали, ако въпреки това той настани офис, вие ще сте достатъчно инициативни и търпеливи и ще предприемете необходимите мерки, което си е една врътня отвсякъде - това вече не може да се предскаже... Може пък да се окаже, че това е един много тих и кротък офис, няма поток от посетители, а ако хората си плащат достатъчно големи вноски за входа и това ви е полезно - може пък и да ги оставите...



Относно промяната на статута на жилишето - ПРАКТИКАТА показва, че ПОВЕЧЕТО офиси, които са в жилищни входове НЕ СА с промене статут. (Както изповядването на продажба на имот на данъчна оценка - ВСИЧКИ знаят, че не е законно, и 90% въпреки това го правят, с активното участие на банките при това!). Това отново зависи от разбирателството между съседите. Ако някой реши - винаги може да се жалва срещу собственика на офиса с непроменен статут и да му "разбута" комфорта. После пък жалващият се може да се окаже с постоянно спукани гуми или строшени стъкла на колата, която си държи пред входа и така нататък... В България сме, все пак!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 01.08.11 07:06.



Тема Re: Апартамент за офис -трябва ли съгласие на съседитенови [re: dikobraz]  
Автор dikobraz (каналитик)
Публикувано01.08.11 08:21



Благодаря на всички за отговорите.
Да, наистина към момента сме на фаза "една жена каза" и затова попитах за да съм информирам а и да ги информирам предварително за особеностите при отдаване за офис на апт. за живеене.
Npubem - благодаря за линка, не съм очаквал че трябва да чета и този закон, но живота е низ от случайности.
Според посочения член се оказва че в моята ситуация само аз съм непосредствен съсед.
Не желая конфликти, но ще видя как ще се развият нещата.

Благодаря отново...

колкото повече работим
толкова повече грешим.
да не допускаме повече грешки.



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.