Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:19 16.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано20.07.11 20:47



В темата Наем 2 пуснах един текст, взет от друго място. Ето го:

През септември м.г.дадох апартамента си в провинцията на квартиранти. Намери ми ги агенция и подписахме договор. Семейство с 3 деца.Наемът плащаха в срок,това ме приспа и понеже си имам и лични и здравословни проблеми,забравих да проверявам сметките. Трудно ми е да пътувам от София.
Не ме извинява ,знам.
Вчера си отидох и заварих следното:
1.Всички комшии изреваха кански-разбити мази и тавани ,купони денонощно ,цигани се влачат непрекъснато,и то яки , бабаити. Разбити глави , кървища, скандали всеки ден.
2. Непълнолетния син на семейството е с висящи дела , и
доскоро е бил прибран.
3.Всичко,що е метално в апартамента е изчезнало-бойлера ,шевна машина на майка ми итн.
4 Неплатени сметки за парно и малко други.
5. Мадам майката се кани да заминава за Испания, за да ми платяла...
3. В апартамента остава мъжът и с който са май разведени,карат се и се бият непрекъснато и иска да продължим да я караме както досега. Щял да си плаща.
Какво мога да направя? Как да го изгоня?
Засега го притискам да плати последните ток и вода и ...викам кого? прокурор?
Никои от семейството вече не работи-мъжът е поработвал малко, но вече не...
Мадам ще пътува за Испания на 10 след няколко дни. Децата са изпратени при разни баби в разни села.Само оня с присъдите остава при баща си.

От КРЕДИТ РЕФОРМ ми казаха ,че ги знаят, но не са могли да се справят с тях.

Ще доуточня.
1. В договора не се споменава за плащане на консумативи-и те казват ,че не били длъжни.
2. Договора е сключен със съпругата, може и да са разведени.
3.не са описани вещите ,които им оставям-кой да предположи,че ще отнесат бойлера!
4.Все пак е споменато , че трябва да предадат апартамента в същия вид и , че нямат право да изнасят вещи. И да ги чупят-има и такива.
5. Как мога да защитя останалата си покъщнина- печка и хладилник?
Как да действам?
Аз мисля така-казах им ,че всичко остава постарому ,дано платят последните сметки-срок до вторник. После-жалба пред прокурора и ...?



После пострадалата се включи в клуба с нова тема, пак по тоя повод.
Лошо няма, напротив - клубът е за това.

Но...
Ето какъв съвет получава от брокер:

Ако искаш да я караш "през просото" - просто си прибери ключа (ако изобщо има кой да ти го даде), смени си патрона и толкоз. Лицето "съпруг" може да ти драсне една бележчица - с личните си данни (проверени от теб в картата му) и че е упълномощен от съпругата си еди-коя-си да предаде ключа поради прекратяване на договора по взаимно съгласие. Не, че това отговаря на истината, ама... (

)

Ето в това "ама..." се крие истината. Зная, че всички четящи тук са интелигентни хора и не е нужно да се обяснява повече.
Натъртвам - "съветът" е от лице, подвизаващо се като брокер, по занятие - музикант.

Пак същият "брокер", по-надолу казва:
Аз лично давам на момичето човешки практични взаимопомагателни съвети, които да я измъкнат най-безболезнено от кашата и са лично мое НЕПРОФЕСИОНАЛНО мнение.

Боже, опази!!!!
Никога не споменавам името Божие без нужда, но в тоя случай единствено Бог трябва да бди над клиентите на такива самонабедили се за брокери лица.



Та, да питам...
Има ли още хора, които се доверяват на случайни и непроверени брокери?



Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано20.07.11 22:42



Ти пак си се облекчавал нещо тук на мой гръб... почвам вече да се съмнявам в нормалните ти наклонности. По-млади и готини мацки не можеш ли да си намериш като обекти за облекчаване? Или те мъчи геронтофилия




ПП - Нещо не прочетох да си дал на потърпевшата адекватен отговор за излизане от положението й... ама не е сефте, та никой не се изненадва от това. Никой не го и очаква от теб, де.

Редактирано от yниKaлнa на 21.07.11 00:05.



Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано21.07.11 02:05



Моде, би ли замел, че нещо замириса...



Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано21.07.11 07:04



Моде, би ли замел, че нещо замириса...
----------------------------------------------------
"Моля, другарко..."



Модът би трябвало първо да замете цялата тема. ТРИ ПЪТИ вече се пуска тема по един и същи казус, като На живо за втори път копира, пейства, пише, брише - с една единствена цел. КАКТО ОБИКНОВЕНО, и новата тема е изцяло манипулирана, цитатите са ДО ЕДИН извадени от контекст, а целият текст за пореден път доказва шизофреничното желание на въпросния клубар На живо да не прави нищо друго, освен да пише постове и теми против брокерите. ОСОБЕНО когато някой от тях в прав текст е доказал неговата некомпетентност...

Ми, вземи пиши всеки ден по една тема по този случай, с "мод" накрая...

Темата за наема на нашата гостенка, макар и заключена, не е изтрита, и всички са я чели, препрочели и направили съответните изводи - кой прав, кой крив, кой интелигентен, кой професионалист, кой добронамерен и пр, и пр. На живо може би си мисли, че в клуба четат някакви олигофрени, които имат нужда НЯКОЙ ГЕНИЙ да им направи разбор на всичко прочетено и да им РАЗЯСНИ в отделна тема как точно трябва да мислят по фактите.

Нещо ми понамирисва на социализъм...

------------------------------
ПП. Ако обаче се окаже, че всеки пасквил, пуснат с думичката "мод", е защитен и се управлява по желание на този, който го е пуснал - няма проблем - и аз ще напускам десетина ЗАЩИТЕНИ пасквила с "мод" накрая...

Редактирано от yниKaлнa на 21.07.11 12:10.



Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: yниKaлнa]  
Автор tia maria (минаващ)
Публикувано21.07.11 22:36



Да докладвам-когато се върнах намерих патрона сменен, но ...ключа оставен под изтривалката.Влязох, изнесох нещата им навън и го смених на свой ред. Така приключиха нещата.Да , изнесли са и радиаторите...Имот и болен не се гледат от разстояние... Имах интересен разговор с дежурния прокурор-преди да открия ключа-бях вбесена , че ще спя навън:
,,-Госпожо, те са с действащ договор. Първо изчакайте 20 число, после ги предупредете ,както е по договор и като мине месец, ги съдете.
-Но , ключалката е сменена!
-Това не значи нищо.Като изтече договора могатда ви върнат вашата. И мебелите могат да ви върнат!"
Увереността на нашите длъжностни лица в доброто у хората е прекрасна !
И каква мила сговорчивост!


Между другото над нас живее съдийка. Тя е печена , на моя страна е ,но когато я попитах, защо не са потърсили отпечатъци при разбиването на таваните ми отговори простичко:
-Не можех да понеса позора всички да ходим омазани / с онова специалното мастило/
Както и да е ,да си вървят...
Не се карайте ,моля ви! Ще пусна въпросния договор,за да коментирате , но сега отивам да спя.Не е лесно да си екшън-героиня.



Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: tia maria]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано21.07.11 22:53



,,-Госпожо, те са с действащ договор. Първо изчакайте 20 число, после ги предупредете ,както е по договор и като мине месец, ги съдете.


Ами да. Точно това имах предвид, като те посъветвах да подпишете с онова лице (псевдосъпрлугът) документ, че договорът е прекратен ПО ВЗАИМНО СЪГЛАСИЕ. В такъв случай няма нужда от предупреждение и няма вече да са "в действащ договор"... В договора БИ ТРЯБВАЛО поне такава клауза да има...

За карането ни - не обръщай внимание. Той така си джавка - профилактично. Иначе не може да заспи...



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: yниKaлнa]  
Автор tia maria (минаващ)
Публикувано22.07.11 07:00



Да, Уникална , има ,но той НЕ и е съпруг . Проверих-разведени са. И да подписва и да не подписва...



Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: tia maria]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано22.07.11 15:43



Да, и това го разбрах още тогава, но препрочетИ - бях ти писала да го накараш да спомене поне, че е упълномощен от наемателката... нали помниш какво ти написах - просто за да имаш някакво листче с нещо написано... все е по-добре от нищо...

Беше ясно от самото начало, че ако вървиш по законния начин - твърде дълго време ще ти отнеме. Прокурорът също ти го е казал.

Моля те, наистина пусни този договор.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 22.07.11 17:58.



Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: tia maria]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано22.07.11 22:45



Още в клуб Право ти казах, че никой прокурор няма да се занимава с договорните ви отношения. Пък и не е редно - мястото за тоя казус не е в прокуратурата.
Да добавя нещо, в твой интерес и в контекста на темата.
Тук една брокерка те посъветва да направиш нещо, с което, ако я послушаш, ще извършиш точно две деяния по Наказателния кодекс. И ти го казва с убеждението, че ти дава "практичен" съвет. Ужас!
Проблемът на брокерите, които по-горе наричам "непроверени" е, че те нямат дори и елементарни познания от закони. Хартийката, която уникалната те съветваше да съставите като документ е толкова нищожна и без стойност, че няма накъде повече. Самата тя някъде назад в темите беше написала, че в 80% (по спомени) от случаите не й трябва адвокат, защото тя разбирала достатъчно или нещо в тоя смисъл беше. Раздават се съвети наляво и надясно, по лично усмотрение и усет за справедливост и право. Без хич да е отворен и един закон. Моето обяснение за тоя абсурд е, че на тях - непроверените брокери, просто никога не им се е налагало да видят резултата от такива опасни "съвети" - дела, загубени средства и нерви, житейски трагедии и тн. Е, аз ежедневно го виждам, а в момента и ти си се сблъскала с него.
В случая на теб ти трябва документ, в който да има две неща:
- дата на предаване
- състояние на предаване
за да можеш с него да парираш всякакви бъдещи претенции на ония гьонсурати. А не някакви си брокерски самодейности, които евентуално ще те вкарат в още по-големи неприятности.
Ти си решаваш, де.


ПС
От това, което ти наричаш каране, могат да се извадят предостататъчно изводи от страничния наблюдател с непредубедено око.





Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано23.07.11 00:34



В случая на теб ти трябва документ, в който да има две неща:
- дата на предаване
- състояние на предаване


Подписан от кого, този документ? От бившия съпруг? Който не е подписвал договора и не е живял там? Предаване от кого на кого? И предаване на какво основание - прекратяване на договор, или? (Щото той не е изтекъл и няма писмено предупреждение от нито една страна)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.