Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:17 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано27.07.11 13:39



дали сумите за консумативи ще са извън цената по договора или се включват в месечния наем
------------------------------------------------
Сега, не може да се включват в месечният наем защото сумите за консумативите са непостоянна константа. Въпроса е, не кой ги плаща, а как се плащат.. т.е. сами наемателите си плащат, или дават паричките на собственика и той се разплаща.
Аз, затова и зададох въпроса, защото знам, че ползвателя е длъжен да плаща сметки, консумативи и всички разходи свързани с ползването на имота.
Сега, хайде да те попитам и друго... ти За или против си за смяната на патрона на бравата?
Пример: Аз съм наемател и искам в жилището, което ще живея, да имам само аз достъп, но пък по този начин, ако аз не плащам собственика няма как да ме изгони или изхвърли багажа, защото няма право да разбива вратата... и насилствено да влиза в имота. Къде е тънката граница на угодията...? Трябва ли в договора да залегне клауза, че ако аз не си плащам наема, той може да разбие вратата и да ми изхвърли вещите и доколко законно е това?

ПП недобронамерени е много меко казано, тук вече говорим за некадърни брокери, които са направили лоша услуга и на двете страни. Защото както наемателя може да каже "липсват ми вещи", макар, че нямат това право защото са сменили патрона, така и собственичката може да каже, че е имала златни покрития на стените и те са ги извлекли и откраднали. Много е важно в договора какво пише, че тя дава обзаведен или необзаведен апартамент. Сега един приятел ми реве по същият начина на рамото, наематели от 5 години, навъртяли 1500лв. ток и си заминали. Само преди един месец говорихме с него на тази тема и му предложих да му дам договор, да подпишат, или да дойдат в офиса, но с това отлагане днес утре... сега е с бая солиден дълг. Само за пояснение, неидването не е заради пари, беше абсолютно безплатно, само присъствие трябваше... За съжаление и той живее в провинцията и не е стъпвал в апартамента си от години... и пак нещата опират до контрола...





Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано27.07.11 14:11



Колежке, разбира се, че човек пита и се учи... никой не се е родил научен, а пък и не можеш да знаеш всичко, просто човешкият мозък няма такъв капацитет да помни всичко. Дори и лекарите и адвокатите и всички, които плуват в специфична материя, трябва постоянно да се усъвършенстват за да са в крак със съвремието.
Аз пък никога не се срамувам да питам и да научавам все нови и нови неща, дори и да не са свързани с имотите. Ето например с кеф изслушах една "лекция" от мой мознат за Бермудският триъгълник...



Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано27.07.11 16:46



Колежке, разбира се, че човек пита и се учи

Абсолютно си права. Не питат и не се учат само свръхгениалните. Ние двете с теб имаме честта да познаваме един такъв.



Що се отнася до механизма за плащане на консумативите (дали собствевникът, и после си прибира парите, или наемателят, и после показва бележките) - това вече е детайл, който се уточнява в договора. Както се разберат, само трябва да го опишат подробно. При моите наеми съществуват и двата начина - въпрос на уговорка и предпочитание.

А това, което си написала за твоя познат с огромната сума неплатени консумативи от наемателите - налива още веднъж вода в моята мелничка (имам предвид твърдението си, че е много голям процентът на проблемните наемни взаимоотношения).

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано27.07.11 23:02



Сега, не може да се включват в месечният наем защото сумите за консумативите са непостоянна константа. Въпроса е, не кой ги плаща, а как се плащат.. т.е. сами наемателите си плащат, или дават паричките на собственика и той се разплаща.

Така мислиш ти, защото не си виждала наглеци.
По-горе ти казах, че е редно, направо задължително наемателите да си плащат консумативите. Ама пак си е въпрос на договор(ка) дали сумите за консумативи ще са извън цената по договора или се включват в месечния наем.
Очевидно не си ме разбрала.
Понеже ме питаш принципно, така и ще ти отговоря. Абстрахирай се от конкретния случай.
Пример: В договора за наем пише, че наемателят дължи 450 лв месечно. Няма текст, че е длъжен да плаща режийните до 15-то число, примерно. И ако се окаже, че наемателя е наглец, то той накрая с убеденост може да заяви нещо в смисъл, че "Договорката е била, че консумативите са включени в тия 450 лв."
В държавите отатък океана е така. Такива са условията и страните са ги приели, подписвайки се отдолу. Точка. Но... това не противоречи на закона. Свобода на договаряне.
Казваш - не са еднакви всеки месец. Да - не са. Така са се разбрали устно, така е написано в договора - 450 лв. и никакви задължения повече.
Недей да мислиш само от своята гледна точка ("аз не бих направила така"). Светът е пълен с идиоти, гьонсурати и всякаква сволоч. Тия неща се случват наистина.
Чисто формално и с други думи - наглецът ще каже: "ЗЗД ме задължава да си плащам режийните и аз съм си изпълнил това задължение, плащайки месечно 450 лв. съгласно договора помежду ни, а сега наемодателят се опитва да ме рекетира за още пари, а всъщност договорката ни беше друга."





Сега, хайде да те попитам и друго... ти За или против си за смяната на патрона на бравата?
Пример: Аз съм наемател и искам в жилището, което ще живея, да имам само аз достъп, но пък по този начин, ако аз не плащам собственика няма как да ме изгони или изхвърли багажа, защото няма право да разбива вратата... и насилствено да влиза в имота. Къде е тънката граница на угодията...? Трябва ли в договора да залегне клауза, че ако аз не си плащам наема, той може да разбие вратата и да ми изхвърли вещите и доколко законно е това?


За всичките си години под наем съм имал само двама наемодатели.
Не съм сменял патрон, но съм се договарял предварително той или негови хора да не влизат без аз или жена ми да сме там. Спазвано е. Въпрос на договорка преди настаняването. Ако бяха го нарушили, щях да сменя патрона. Не е незаконно наемател да сложи свой патрон, ако това питаш.
Цялата тая тема тръгна от един съвет на униКалната брокерка към един наемодател: Ако искаш да я караш "през просото" - просто си прибери ключа (ако изобщо има кой да ти го даде), смени си патрона и толкоз.
с което направо я вкара в обятията на Наказателния кодекс.
А относно това, което казваш, че "ако аз не плащам собственика няма как да ме изгони или изхвърли багажа, защото няма право да разбива вратата... само ще ти кажа, че ако собственика реши да прави простотии, не е нужно да разбива, ключарите ги отварят вратите за смешни пари.



Трябва ли в договора да залегне клауза, че ако аз не си плащам наема, той може да разбие вратата и да ми изхвърли вещите и доколко законно е това?

И да "залегне", тя ще противоречи на по-висши норми. Демек - няма смисъл.
Трябва да залегне клауза, че ако не си изпълнява задълженията по договора, същият може да се развали и тн. И едва след развалянето му и при липса на други спорове, наемодателят може да си смени патрона. Щото иначе пак отива към Наказателния кодекс.



Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано27.07.11 23:04



Според мен, ако във въпросния, обсъждан от нас догово, НЯМА НИКАКВА клауза за консумативи - значи наемателите автоматически ТРЯБВА да ги плащат.

Правилно отбелязваш - Според теб.



Тема Пак униКален гьонсуратлък!!нови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано27.07.11 23:24



С тоя твоя голяма уста пак натвори сума ти vs-та.





Лееекичко ме мързи да ровя, за да ти докажа...
vs
нямам и намерение да ровя …......... Нито съм длъжна.



дори не си спомням по коя тема беше питал там (лекса), и не ми се мисли, но беше достатъчно скоро.
vs
за да отговориш на неин въпрос си ЗВЪННАЛ НА ПОЗНАТ АРХИТЕКТ



след като надлежно си задал на свой ред въпросите в лекса
vs
я съветваш да прочете едни определени клаузи от един определен закон
(съм задал въпрос там или съм погледнал закон там??)



А че никого, който те е попитал, не си върнал - знам, след като надлежно си задал на свой ред въпросите в лекса...
vs
Да, сигурна съм, че преди да дадеш НЯКОИ от отговорите си, се допитваш, прочиташ и пр.


Порочен човек порочно мисли.
Не - ти не се вкарваш във филми. Самата ти си филм.




Редактирано от Ha живo на 27.07.11 23:54.



Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано28.07.11 00:03



Така мислиш ти, защото не си виждала наглеци
------------------------------
Абе, всякакви съм виждала, ама чак такива, да твърдят, че в наема влизат и консумативите, не ми се е случвало... но и никога не е късно да ми се случи де... Просто в договора текста е доста ясен и недвусмислен, демек : всички разходи по косумативите са за сметка на наемателя, той дори е длъжен да плаща и за всички нарушения и глоби за наложени от контролните органи... в смисъл, ако не спазва вътрешния ред и правилник, нарушават тишината след 22ч. и т.н.

---------------------------------------
Трябва да залегне клауза, че ако не си изпълнява задълженията по договора, същият може да се развали и тн. И едва след развалянето му и при липса на други спорове, наемодателят може да си смени патрона.
------------------------------------
Лесно казано, но по-трудно изпълнимо. Аз не си плащам наема и договора се разваля, но хайде сега кажи, как ще ме изгонят...? Както има ключар за едните, така и за другите, нали?


Или да ти кажа случай от практиката... отиваме със собственичка на имот, който продава при наемателите й, за да пуснем 1 месечно предизвестие. Жената /наемателката/, казва, че не подписва нищо преди мъжа й да се върне, а той е в командировка 5 месеца. Просто тя отказва да получи и подпише, че е предупредена... а, сега на къде? Познай какво стана... сядаме на масата и пишем протокол, в който аз съм свидетел, че наемателя не иска да приеме и подпише предизвестието и че ако до един месец, тя не се изнесе собственичката ще влезе във владение на имота си. Бля бля общо взето, но подейства, още на другият ден мъжа й си беше в къщи и си написаха писменно споразумение, че до месец и половина ще са се изнесли...
Наскоро пък имах клиенти, които се оплакваха от наемодателката, жена в доста напреднала възраст, която явно срадала от бели полета в паметта и всяка седмица в сряда ходила да си иска наема...

ПП забравих да ти благодаря за изчерпателния отговор... можело да си говорим и като хората.. т.е. като големите хора, а не да се дърляме и заяждаме постоянно, нали?

Редактирано от arrvv на 28.07.11 00:08.



Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.07.11 00:27



Според мен, ако във въпросния, обсъждан от нас догово, НЯМА НИКАКВА клауза за консумативи - значи наемателите автоматически ТРЯБВА да ги плащат.

Правилно отбелязваш - Според теб.


И според ЗЗД.



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано28.07.11 00:33



Просто в договора текста е доста ясен и недвусмислен, демек : всички разходи по косумативите са за сметка на наемателя

Така е в твоя договор, при други брокери го няма тоя текст.



ПС - Ъъъ, не зная откъде копи/пействаш, ама за втори път пишеш "косумативи". Влез си там в основния документ и вкарай още една буква.



Аз не си плащам наема и договора се разваля, но хайде сега кажи, как ще ме изгонят...?
Начи... Дотоворът не се разваля сам. Виновната страна се предизвестява както си му е ред и след изтичане на срока вече може да се говори за освобождаване на имота. И пак има вратички да поостанат, ама не вярвам нито тук, нито в клуб Право да ти отговори някой. Затова някъде по-рано бях казал, че клубовете са място за взаимопомощ, а не за консултации. Нищо лично, такъв е регламента.



Тема Re: Пак униКален гьонсуратлък!!нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.07.11 00:39



Да ти имам тълкувалните умения... както дяволът тълкува евангелието...

Добре, че имам време за глупостите ти тази вечер.

"лекичко ме мързи, затова (по подразбиране)нямам и намерение да ровя, нито пък съм длъжна" (никакво противоречие)

-----------------------------------------------------
"А че никого, който те е попитал, не си върнал - знам, след като надлежно си задал на свой ред въпросите в лекса...
vs
Да, сигурна съм, че преди да дадеш НЯКОИ от отговорите си, се допитваш, прочиташ и пр."


Не съм твърдяла в първото изречение, че се допитваш за ВСИЧКИ въпроси. За две виШи дано пък си научил нещо... (макар, че едното... хм...

)
--------------------------------
"Порочен човек порочно мисли"


Няма нищо порочно в това да мисля, че НЕ СИ ИДЕАЛЕН, НЕ СИ ГЕНИЙ И ЗА НЯКОИ ОТ ЗАДАДЕНИТЕ ТИ ВЪПРОСИ СЕ ДОПИТВАШ ДО ПОЗНАТИ, ЗА ДРУГИ ПРОЧИТАШ ЗАКОНИТЕ. Само ти може да си го помислиш - с твоята мания за величие. Толкова повече, че НЕ САМО ГО МИСЛЯ, ами е И ВЯРНО. И ти самият си призна - и за архитекта, и за закона. За другото - наистина нямам намерение да ровя, пък НЕ СЪМ И ДЛЪЖНА.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.