Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:43 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано29.07.11 19:30



Бре, жена, опитвам се да разговарям културно с теб, а ти все се нахвърляш.
Ето, с арви опитах, стана. Ако не ти се говори за имоти, кажи и спирам.

Написала си:

СПОРЕД МЕН правото на ползване НЕ се учредява автоматически чрез подписване на договор за наем. Процедурата по това учредяване си е почти толкова сложна, колкото по прехвърляне на собствеността - не вярвам да е автоматически. МОЖЕ БИ ако договорът за наем е вписан, или пък ако е написан по специален начин... но не съм сигурна и в това.

Обясни какво имаш предвид, за да стане дискусия. Защото мненията и практиката относно това дали наемателят е ползвател (в юридически смисъл) са разногласни. Кажи си твоето мнение, ако имаш такова.



Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.07.11 19:52



Май вЕрно си слънчасал...



Няма как да повярвам, че се опитваш да разговаряш КУЛТУРНО С МЕН. Много отдавна си прекрачил всички граници, за да има връщане назад. Възрастните хора сме злопаметни.

Няма как и да правиш дискусия с мен по юридически въпроси. Ако искаш да си дискутираме за ноти, аранжименти, тоналности и пр - заповядай. Също мога да поговоря за някои аспекти от бизнеса с недвижими имоти. Да говориш с мен по ЮРИДИЧЕСКИ въпроси е все едно да си говориш с чичко Гугъл. До тук ти написах моите собствени мнения по въпросите. Не съм ровила из законите. Писах по спомени и по логика. Нямам претенции да съм била абсолютно права. Не ми е и работа. Ако стигна до проблемна ситуация - имам кого да попитам. Безплатно. Не си разрешавам да импровизирам, ако ми поискат ПРОФЕСИОНАЛЕН съвет. Импровизациите съм ги правила достатъчно успешно в музиката. Да, понякога си правя тълкувания на законите, но това си е за МОЯ КОНСУМАЦИЯ. Нищо, че доста често съм права. Защото тълкуването на законите няма нищо общо с образованието. Просто е въпрос на логика и анализ.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано29.07.11 19:59



Малиии, то е разнасяне на едни членове... чак мен ме заплетохте...


При вас спирка няма... какво значение, юридически кой какъв е, българина не си знае правата, това го казвам съвсем отговорно. С тези ваши писания, само още повече обърквате четящите тук.
За мен, след като съм наела даден имот, аз съм наемател и съответно ползвател, ползвам го за собствените си нужди и съответно си заплащам за това. Къде се забихте в юридически термини? Аз пък казвам, че има НАЕМАТЕЛ И НАЕМОДАТЕЛ, без тях двамата няма как да има наем. ... Петък е, хайде да си говорим за имоти, ама по-лажерно и по принципно, и най-вече по-практично...



Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.07.11 20:01



Арви, ми тя и котката ми ползва мойта къща... дали има статут на "ползвател"?



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема униКалнанови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано29.07.11 20:50



А сега ще ти кажа нещо друго.
Това, което си написала:

СПОРЕД МЕН правото на ползване НЕ се учредява автоматически чрез подписване на договор за наем. Процедурата по това учредяване си е почти толкова сложна, колкото по прехвърляне на собствеността - не вярвам да е автоматически. МОЖЕ БИ ако договорът за наем е вписан, или пък ако е написан по специален начин... но не съм сигурна и в това.

е една огромна глупост.



Наемателят е държател. Оставям те на Google.



Добре, че Dir.bg е наложил лимит от 6 часа за редактиране на съобщенията в клубовете и не си го махнала, та да си стои като паметник на некомпетентността.


Защото тълкуването на законите няма нищо общо с образованието. Просто е въпрос на логика и анализ.

Ти тълкуването го остави на други, които имат образованието и са в час. Непрестанният ти зор да имаш мнение по всички въпроси в случая ти изигра лоша шега.

Жал ми е за теб и за твоите клиенти.
Лека нощ!



Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано29.07.11 21:21



не, миличка, тя е съползвател... ако се изнесеш и оставиш котката сама да се шири ще бъде 100% ползвател

... хайде стига с този глупав спор... самата ти казваш, че не искаш да се набъркваш в юридическа терминология, но продължаваш...
Ако това те удовлетвори, добре, не е ползвател... само ползва имота...



Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано29.07.11 21:54



самата ти казваш, че не искаш да се набъркваш в юридическа терминология, но продължаваш...

Изобщо не си права!
Тя не се набърква, а прилага в действие "логика и анализ".

Ето:

доколкото имам спомен - ползвателят (в юридически смисъл) е лице, на което е учредено ПРАВО НА ПОЛЗВАНЕ на някакъв имот.



Има спомен жената.
"Анализирала" го е по своему.
Само дето не е прочела и прекарала през "логиката", че правото не ползване може да съществува и без да е учредено.

Мъка... Направо - зор.



Тема Re: униКалнанови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.07.11 22:16



Ти си просто един нещастник. Който си въобразява, че номерата му за "културен" разговор ще минат.

Не нами, не нами с такими "пунтами"

.

Не можах да разбера какво общо има това, което съм написала, с факта, че наемателят бил държател.

И дали е глупост това, че "правото на ползване НЕ се учредява автоматически чрез подписване на договор за наем."? Може би искаш да кажеш, че ПРАВОТО НА ПОЛЗВАНЕ СЕ УЧРЕДЯВА АВТОМАТИЧЕСКИ ЧРЕЗ ПОДПИСВАНЕ НА ДОГОВОР ЗА НАЕМ? Защото, щом ОНОВА е глупост, значи вярното е ОБРАТНОТО...

Не знам дали сам се улавяш колко си нещастен.

Хайде, сега ще гледам Кабаре. При всички случаи е по-интересно от твоя бездарен моноспектакъл...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано29.07.11 22:39



Уф.. ама и ти си един...

... хайде стига де... ползвател, държател, владелец... хайде да го наричаме Наемател и въпроса приключва... на никой не е полезен този безсмислен спор...
Заваля, затрещя ... ужас... дори и времето ви се сърди... дайте да си говорим за наеми на морето...т.е. за кратките наеми...там кой е по-прецакан, наемодател или наемател?
Преди години, бяхме си взели един етаж от къща с двор във Варна, на горният етаж хазайката само чакаше да излезем и да изключи бойлера и познай, като се връщахме от плажа дали имаше топла вода... скъса ми нервите... но това си е, тя е решила да изключва... Къде са моите права тук?



Тема Re: дай да сложа едно оффнови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано29.07.11 22:42



Ето, с арви опитах, стана
--------------------------------
Арви отдавна опитваше, ама все не ставаше... дано това разбирателство да не се окаже затишие преди буря...



ПП чакай, че малко неразбрано се изказах... отдавна се опитвах да си говорим за имоти...

Редактирано от arrvv на 29.07.11 22:56.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.