Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:03 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано29.07.11 11:57



че болшинството наемодатели крият доходите, не мож' ги накара да оставят следа някъде, че е имало наематели
----------------------------
Това беше преди, сега е друго.


-----------------------------------------
В идеалния случай - сменена партида на името на наемателя, Топлофикация ако срещне проблем с титуляра/наемателя (примерно - умрял междувременно), ще почне да си търси сумите от собственика. Моят случай беше такъв.

------------------------------------------
Твоя случай е с учредено право на ползване. Колкото и да се напъва топлофикация, няма как да те накара да платиш сметките на ползвателя, това е по закон.



Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано29.07.11 18:47



Твоя случай е с учредено право на ползване. Колкото и да се напъва топлофикация, няма как да те накара да платиш сметките на ползвателя, това е по закон.

Не беше учредено право на ползване, но това е без значение в случая.
Да, Топлофикация не можаха да си съберат сумите и ги пратиха в графа несъбираеми.


Беше доста забавно след това, когато намерих първия им отговор и като се видя какво стана накрая. Пълно противоречие.
Но колко ли хора биха се вкарали в тоя филм, особено пък ако става дума за няколко сметки, примерно.



Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано29.07.11 18:51



Ако тази клауза, която ми предлагаш, ще направи договора за наем "по-тежък" в полза на наемателя - хич не ми я давай.

О, не! Точно обратното.


СПОРЕД МЕН правото на ползване НЕ се учредява автоматически чрез подписване на договор за наем. Процедурата по това учредяване си е почти толкова сложна, колкото по прехвърляне на собствеността - не вярвам да е автоматически. МОЖЕ БИ ако договорът за наем е вписан, или пък ако е написан по специален начин... но не съм сигурна и в това.

Хм... Да приема ли, че изключваш варианта наемателя да е владелец? Преди да отговориш, помисли върху тази разпоредба: Владението на недвижим имот или на вещно право върху такъв имот, което е продължило повече от шест месеца, може да бъде защитено срещу всяко нарушение."

Ако те разбирам правилно, според теб наемателят е с право на ползване. Да?
И, щом смяташ така, то защо веднъж говориш, че то му се учредява с договора, а после говориш за вписано право на ползване. Би ли конкретизирала какво имаш предвид?

Редактирано от Ha живo на 29.07.11 19:19.



Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано29.07.11 18:55



Ти я накара жената да си поиска неверен документ, на базата на който да си възвърне имота и да му смени патрона. Аферим!


Точно в обятията на Наказателния кодекс я прати, но не можеш да го схванеш, уви.



Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.07.11 19:14



Не се извъртай.

ВЧЕРА ти лично написа:
Цялата тая тема тръгна от един съвет на униКалната брокерка към един наемодател: Ако искаш да я караш "през просото" - просто си прибери ключа (ако изобщо има кой да ти го даде), смени си патрона и толкоз.
с което направо я вкара в обятията на Наказателния кодекс.


ДНЕС пишеш:

Ти я накара жената да си поиска неверен документ, на базата на който да си възвърне имота и да му смени патрона. Аферим!
Точно в обятията на Наказателния кодекс я прати


Я да чуем сега - КОЕ ТОЧНО праща жената във въпросните обятия? Дали прибирането на ключа (от вчера) или неверния документ (от дне)??

Смешко.

И КАКЪВ неверен документ?? Ако той (псевдосъпругът) подпише, че договорът се прекратява по взаимно съгласие, и е упълномощен за това от наемателката - какво му е невярното на документа?

А ако ми отговориш, че той НЯМА ПРАВО да подписва такъв документ, защото е "Господин никой" - ТОЧНО ТОЛКОВА няма право и да подписва приемо-предавателен протокол, който беше препоръчан от теб.


Съветвам те да спреш да се оплиташ в собствените си постове.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.07.11 19:17



Нямаше много жеги днес... да не си бил на плажа?

СПОРЕД МЕН правото на ползване НЕ се учредява автоматически чрез подписване на договор за наем.

ТОВА е моето мнение

---------------------------------------------.

Ако те разбирам правилно, според теб наемателят е с право на ползване.

ТОВА пък е твоят коментар.

Вземи се прегледай.

ПП - Не ти искам члена. Оправям се и без него.



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 29.07.11 19:18.



Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано29.07.11 19:20



СПОРЕД МЕН правото на ползване НЕ се учредява автоматически чрез подписване на договор за наем.

А как става това, според теб?



Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.07.11 19:24



Отговаряш на констатацията за пълното ти оплитане с нови въпроси към мен?
По-добре обясни защо се плетеш като пате в кълчища...

Докога ще ти давам безплатни консултации? Това е клуб за взаимопомощ, а не за консултации.



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано29.07.11 19:24



А още по-нагоре някъде написах, че ако те слуша, ще извърши две деяния по НК. Продължавам да го твърдя.



Тема Re: Наем 3 - пазете се от такива брокери!!! (мод)нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.07.11 19:28



Приказки, приказки... никакви факти, никакви доказателства, а между другото ме и подпитваш за консултации

... Вземи си прочети законите.


Не си ми интересен вече.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.