Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:52 16.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема квартиранти -крадцинови  
Автор tia maria (минаващ)
Публикувано11.07.11 01:01



Агенция ме свърза с квартиранти , които се оказаха крадци-всичко е изнесено от апартамента. Имаме договор , но какво от това? Неплатени режийни-парно за целия период и малко ток и вода.
Какво да правя от тук нататък? Не са ли длъжни агенциите да правят проверка на клиентите си?
Моля , посъветвайте ме!



Тема Re: квартиранти -крадцинови [re: tia maria]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.07.11 12:30



Радвам се, че пишеш ЛИЧНО този случай. Можеш ли някак да копнеш тук договора, който си подписала? Чак след прочитането му можем да коментираме адекватно...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: квартиранти -крадцинови [re: tia maria]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.07.11 13:44



А има ли значение, кой ти е довел клиентите? Единствения начин, който ти гарантира някакво спокойствие е договора. Друг е въпроса за съдебната система...
Защо не си проверявала за неплатени сметки, имота е твой и ти си главното заинтересувано лице, да се плащат редовно всякакви консумативи.
Един съвет, когато отдаваш нещо под наем трябва да упражняваш контрол, върху консумативите или ти да ги плащаш и те след това да ти дават парите или ги следиш от интернет. Другият вариант е да прехвърлиш всички партиди на тяхно име.
Депозита не покрива ли неплатените сметки?



Тема Re: квартиранти -крадцинови [re: arrvv]  
Автор npubem (:-)
Публикувано11.07.11 15:21



Възможно ли е някак си да се прехвърлят удоволствията по
управлението на дадения под наем имот (срещу заплащане)
- примерно на агенция, която да упражнява контрол, да ги
следи по интернет, по интерпол или както намери за добре...
Пък наемодателя да си взема наема, да си плаща за услугата
и да си гледа неговата работа?...
"Пропърти мениджмънт" - има ли такава услуга у нас?
(извън курортите)

Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд


Тема Re: квартиранти -крадцинови [re: npubem]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.07.11 16:04



Да, нашата агенция го прави за много от клиентите ни. Шефката се занимава лично - това са предимно клиенти, които не живеят в София или в България. Намира им наематели, понякога ремонтира и мебелира, превежда им парите, грижи се за имота... сигурна съм, че и много други агенции го правят. Дори мисля, че при някои случаи е упълномощена да подписва договорите за наем при смяна на наемателите.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: квартиранти -крадцинови [re: npubem]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.07.11 17:50



Разбира се, че има. Но у нас тази услуга се ползва много малко, нали знаеш, българина на брашното е евтин на триците скъп. Даже едно време се опитвах, да направя едно проучване, колко собственици биха си дали имота под наем на АНИ, а тя да го преотдава. Собствениците печелят от това, че например 5 години те си получават наема, без прекъсване, независимо дали има или няма наемател, получава ги от агенцията, тя следи и за неплатени задължения. А Ани печели от това, че наема е на по-ниска стойност и тя си прибира разликата. Да кажем, че на имота наема е 200Е, те ми го дават за 5 години например за 150Е, а оттам нататък аз си троша главата, ремоти, освежаване, обзавеждане си е за моя сметка...
За съжаление много хора не приеха идеята и аз се отказах..



Тема Re: квартиранти -крадцинови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.07.11 18:01



За съжаление много хора не приеха идеята и аз се отказах..

Е как ще приемат, как?? Нали ПЪРВО гледат в ТВОЯТА паница, а после - в собствените си?? Нали не е важно ТЕ да са добре, а е важно Вуте да е зле?



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: квартиранти -крадцинови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.07.11 18:10



Ми аз затова се и отказах... макар, че бях намерила няколко обекта, но това което ме отказа, е че незнам дали собствениците ще си спазят договорите, защото знаеш, че договора няма особена стойност в България предвид нашата съдебна система. А да инвестирам пари за ремонт и обзавеждане и след два месеца да ми пуснат предупреждение, няма да ми е никак приятно...




ПП забравих да спомена, че до тези изводи достигнах от разговора със собствениците. Те, хем искат да не се занимават с нищо и да получават пари, но ако може договора да е за една година, а това няма как да стане...

Редактирано от arrvv на 11.07.11 18:17.



Тема Re: квартиранти -крадцинови [re: arrvv]  
Автор tia maria (минаващ)
Публикувано11.07.11 18:15



От ЗЗД член238 до 338 някъде , но схващате общата идея.
Като написах престъпници имам предвид и други неща
1Непълнолетният син е с висящи дела , извеждан с белезници от блока.
2.Завързал е добри познанства в затворническите среди-цигани , които се влачат нон-стоп ,вдигат купони , побои , кървища ит.н.
3.Разбита е желязната решетка ,пазеща таваните , а после са разбити и самите те. Образувано е дело срещу неизвестен извършител.
4.Бойлерът , хладилникът , печката са изнесени за скраб или продажба.
През цялото време агентката яростно защитаваше техните права и ме убеди да се откажа от депозита -1 вноска ,защото апартаментът бил в лошо състояние. Това не е точно така , но карай. Депозита трябваше да отиде за ремонт., който разбира се не е извършен.
Не направихме опис на мебелите , отново по нейно настояване , защото,,хората какви мебели оставят,, Вярно , не бяха нови , но работеха.
Че съм виновна , че не съм следила , виновна съм. И все пак-семейство с дечица!Наема плащаха в срок.
Живея в София и имам здравословни проблеми-пиша в друг клуб за тях. Нищо не ме извинява , но дайте да видим какво може да се направи оттук-нататък.



Тема Re: квартиранти -крадцинови [re: tia maria]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.07.11 18:39



Госпожо, жал ми е за вас, но нямам идея как да ви помогна, след като нещата са тотално изпуснати още в началото. Първо няма такова нещо БЕЗ ДЕПОЗИТ, да, имало е случаи, когато депозита се дели на две, за да не се натоварва първоначалната сума, но задължително се дава. Пак ви казвам, когато имате наематели просто трябва да има контрол, ако вие не можете, трябва да си намерите човек, който да следи, за неплатени сметки, за купони и т.н. Задължително трябва да има и опис на мебелите, даже на мого места се правят снимки на мебели и състояние и след това се изисква по тях да бъде предаден имота.
Сега освен да съзирате компетентните органи /но да ви кажа, лично аз не вярвам, че някой ще ви обърне внимание/ друго не ви остава, но има и нещо полезно, че от сега нататък ще бъдете по-стрикна в контрола, защото повярвайте един наем може да ви излезе хиляди лева задължения... Сега ви предстои пускане на нови наематели, задължително изисквайте наем и депозит.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.