Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:46 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема А твоетонови [re: arrvv]  
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано14.07.11 16:10



оперетно поведение е достойно само за насмешка хахахаха


Ценности имала - вафла Мура с шоколад ли ти е ценност, ставаш смешна отвсякъде. Като гледам как говориш за пари е очевидно че не ги изкарваш, ама туй друга тема - както и да е.

Свирките не са към тебе, но щом ги обмисляш - може да направите оркестър с Калната и да ходите у Швейцарията, на обзаведени апартаменти за милионери

ПП: По-здрав от оня, 165-сантиметровия. И да кажеш на мъжо си да не те лъже за 20-те сантиметра, че не можеш да оправиш мерките като те гледам Или може би е от постоянните лъжи към купувачи че ей-оная гарсониера е всъщност двустаен 70 квадрата ...



Тема Re: Тц,нови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано14.07.11 22:22



Лицето "съпруг" може да ти драсне една бележчица - с личните си данни (проверени от теб в картата му) и че е упълномощен от съпругата си еди-коя-си да предаде ключа поради прекратяване на договора по взаимно съгласие.

Леле, колко си зле!! Идея нямаш колко много.
Абсолютно сериозно ти казвам, че брокерството не е работа за теб. Дори не осъзнаваш с подобни "съвети" какви главоболия би донесла на клиентите си.
Боже, Боже...



Тема Re: Тц,нови [re: tia maria]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано14.07.11 22:28



А какъв е реда на напускането?Трябва да огледам жилището , да приема ключа?

Да. Съставете си опис или протокол за приемане/предаване, няма значение как ще го титуловоте. Подписвате се отдолу и двете страни - приемащ и предаващ.



Тема Re: Тц,нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.07.11 08:19



"Леле, колко си зле!! Идея нямаш колко много.
Абсолютно сериозно ти казвам, че брокерството не е работа за теб. Дори не осъзнаваш с подобни "съвети" какви главоболия би донесла на клиентите си.
Боже, Боже..."


Изпразни ли си... заряда за тази вечер?



"Повтарям - това са действия "през просото" и не искам "специалистите" да скочат отгоре ми със забележки какви биха могли да бъдат последствията, как подвеждам клиентие, колко съм некомпетентна, и пр. "

Това го написах за "компетентници" като теб. Всъщност - най-вече за теб. За да ти доставя удоволствието да си направиш едно словестно облекчение преди лягане. Виждам, че съм успяла.

Та - очаквам едно "мерси". Както за облекчаването, така и за комплимента, който ти направих, съветвайки потърпевшата най-сериозно да се обърне към теб за съвет.

Май съм сбъркала...

С кого да напише въпросния протокол ве, умнико? С някво лице, дето няма нищо общо с договора за наем ли и дето ЕЖК, че бил съпруг? И какво да протоколират, като няма протокол при нанасянето?

Да ти имам виШите образования...

Редактирано от yниKaлнa на 15.07.11 10:46.



Тема Re: Тц,нови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано15.07.11 20:41



С кого да напише въпросния протокол ве, умнико? С някво лице, дето няма нищо общо с договора за наем ли и дето ЕЖК, че бил съпруг? И какво да протоколират, като няма протокол при нанасянето?

Много изнервени тез брокерки тук, бре


Ще ти отговоря най-вече заради питащата.
Ще го напише с тоя, дето й бил на наемателката съпруг, конкубинат, ортак или на ортака брат, все тая. Той предава - той подписва. Ако хората във входа си водят документацията изрядно, ще се знае какъв е той. Пък и без документацията пак е лесно да се навърже с наемателката.
При нанасянето не е направен протокол, защото твоите колежки са спали, най-вероятно умишлено. Нейсе - протоколът при връщането е изцяло в полза на питащата. Щото тия май и те са гьонсурати и утре да не се окаже, че са оставили в апартамента цялата си лична покъщина и да си я искат обратно.
Сега стана ли ти ясно?



Тема Re: Тц,нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано16.07.11 08:15



Малко омекна май, а, виШисте?

Кво право има да подписва някво си трето лице независимо какъв документ, свързан с този точно договор ? Ми тя може така и някой от улицата да си хване, или някой враг на истинската наемателка, който да подпише всякакви дивотии! И доколко това ще издържи пред съд, м?

Идеята ти да се разпитват съседите или домоуправителя въпросното трето лице какъв точно се пада на титуларката на договора е просто върховна.

"утре да не се окаже, че са оставили в апартамента цялата си лична покъщина и да си я искат обратно" - и как точно ще се ОКАЖЕ, пак чрез разпитвани съседи ли? Пенчо от горния етаж ще докаже, че диванът в хола е бил собственост на любовника на титулярката, видян е как го ВКАРВА в апартамента, а после наемодателката е видяна да го ИЗКАРВА от жилището тайно през нощта?

Язък ти за претенциите.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Елементарно,нови [re: yниKaлнa]  
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано16.07.11 10:53



но не си загряла щото си още по-елементарна:
свързани лица са.



Тема Re: Елементарно,нови [re: Пpaceтo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано17.07.11 12:44



С "На живо" можете да се упражнявате в цитиране на юридически термини колкото си искате. И да си играете на "велики".

Аз лично давам на момичето човешки практични взаимопомагателни съвети, които да я измъкнат най-безболезнено от кашата и са лично мое НЕПРОФЕСИОНАЛНО мнение. Ако бях на нейно място - щях да избягам колкото може по-далече от тази банда, като ако е възможно - прибера някакви още пари, а ако не - бих си изпила студената вода и бих осигурила поне доказателство, че ТОЗИ договор е вече прекратен (за да не се домъкне наемателката да ми създава ядове, че съм влязла незаконно в наетото от нея жилище).

А иначе - цитати от лекса и от дебелите книги всеки може да преписва. Не ми се вярва нито да се стига до съд, нито пък това да е целта на наемодателката.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Тянови [re: yниKaлнa]  
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано17.07.11 15:13



авторката на темата от такива като тебе е на туй дередже.



Тема Re: Тянови [re: Пpaceтo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано17.07.11 20:23



Да бе. Как позна.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.