Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:48 04.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема права и задължения... на  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано10.07.11 14:32



брокерите в чужбина.
Имам няколко въпроса:
Какви са задълженията на брокера?
Какви са правата на брокера?
Има ли закон, който да защитава правата и задълженията на брокера?
Кой прави проверките за собствеността, изважда и приготвя документите, записва час при нотариуса и води преговори с банките?
Защитена ли е със закон брокерската комисиона и колко време отнема, едно дело за неплатена комисиона?
Брокера разполага ли с достъп до имота или всеки път се моли на собственика да му отвори?
Кой плаща комисионата?
Имам и още въпроси, но хайде да се спрем на тези...

Надявам се мода, Инди и другите, които са в чужбина да отговорят...



Тема Re: права и задължения... нанови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.07.11 20:38



Надявам се мода, Инди и другите, които са в чужбина да отговорят...

Надявай се. Надеждата умира последна.

Аз зададох само един въпрос към тях, и чаках за отговор месец. Получих оправдание, че няма време.

Обаче ти си там с привилегии. Ще получиш и агнешко, и отговори.
--------------------------------
Това, което аз мога да ти помогна по въпроса, са наблюденията и разговорите ми с брокери в Швейцария, но това съм го описала още преди години. Сега ще го повторя почти стенографски.

Брокерът само рекламира и прави огледите. Работи или и с двете страни,(горките, грам предсттава нямат от някакъв си "конфликт на интереси") или само с едната, според случая. Ако има и друга агенция за другата страна - си поделят комисионата, която се включва в цената и е от 5% нагоре, в зависимост от големината на града. Получава се по банков път, заедно с парите за сделката. Преди сделката цялата сума се прехвърля от купувача на нотариуса, а след подписите (естествено, нотариусът е проверил всички документи и носи отговорност за това, преди да се пристъпи към преводи на пари) парите се превеждат на продавача и на агенцията - нотариусът се грижи за това. Брокерът може да няма никакво образование, бива назначаван по усмотрение на шефа на агенцията, който има лиценза и може изобщо да не се вяска в агенцията. Дали СОБСТВЕНИКЪТ трябва да има някакво специално образование, за да получи лиценз - нямам представа. Не можаха да ми отговорят, този с когото разговарях - нямаше. Просто си беше закачил една тапия за разрешение на стената. Другите не ги питах. Имах и други задачки при пребиваването си там, та не успях да употребя всичкото си време в разучаване на тези въпроси.

ПРЕДВАРИТЕЛНО заявявам, че тази информация е ЕЖК, нямам линкове и няма да споря за нищо с никого.

Редактирано от yниKaлнa на 10.07.11 20:50.



Тема Хайде да ти сипя:нови [re: yниKaлнa]  
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано10.07.11 23:43



ако брокера както уж само си рекламира и прави огледи - вземе че пробута на купувач нещо с дефекти, може да отнесе съд и да плаща на купувача - особено ако се докаже че е знаел и е прикрил нещата.

ПП: За креватни кокошки като БГ-нелицензираните и без никакъв ценз пак може да се уреди подобно шоу, ако ме хванете на кеф. Малко трудно понеже нямам навика да ви ползвам ама човек никога не знае...



Тема Re: права и задължения... нанови [re: arrvv]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано11.07.11 01:09



Какви са задълженията на брокера?

Брокера има следните професионални задължения, ако е:
Асистент брокер - приема телефонни обаждания, уговаря срещи в офиса и огледи по обекти, осъществява огледи с клиенти.

Образование за да упражнява тази професия- полувише -икономика и маркетинг - Хохе схоол Утрехт

Брокер тексатур /няма аналог в България/ - брокер, който се занимава със стойноста на имота, но не е само оценител, но и проучвател на пазарни цени, данъци на имоти, възвръщане на данъци от инвистиции в недвижими имоти, инфраструктура на квартала в който се намира имота, подготвя статистики за клиента.
Образование - Више за Брокер, специалност финанси - Университет Утрехт

Брокер съветник - къде, кога, какъв и защо да купиш или не купиш имот- най-общо казано.
Образование за да упражнява тази професия полувише - ХБО Утрехт

Старши брокер - извършва сделки всякакви, ползвайки свършената работа на всички споменати брокери, контролира дейността на останалите брокери.
Образование Висше -Финанси и Право - Университет Тилбург

Има ли закон, който да защитава правата и задълженията на брокера?

Има закон, който да регламентира задълженията на брокера, и такъв, който да го наказва, ако не спазва задълженията си регламентирани по закон.
Има закон, който регламентира и правата и задълженията както на купувача, така и на продавача, и съответно закон при неспазване на техните задължения. /това го казвам много обобщено, по - скоро за купувача и продавача има правила , вградени в цялата структура на начина на продаване и закупуване в страната./

Кой прави проверките за собствеността, изважда и приготвя документите, записва час при нотариуса и води преговори с банките?

Старши брокера - при сделки с имоти в Холандия не се ползват адвокати по недвижими имоти - старши брокера има необходимото правно и финансово образование за това.

Защитена ли е със закон брокерската комисиона и колко време отнема, едно дело за неплатена комисиона?

Комисиона в Холандия няма начин да не бъде изплатен, както и няма начин да бъде укрит от данъчните власти или недеклариран.

Комисион се взема само от продавача 1-1,5 %.
Това не означава, че купувачът плаща " двата комисиона"

И веднага ще обясня защо:
1. Цените за всеки имот са регламентирани и утвърдени от сдружението им за недвижими имоти. Не се продава на данъчна оценка, както е в България.
Имотите в Холандия на 100% са с ипотеки, за да закупиш имот не ти трябва самоучастие с пари. Достатъчно е да имаш твърди и сигурни доходи.
Изчисленията направени от макелара /брокера / тексатур дават визията за реалната цена на имота.Той струва 100 000 евро.Това е доказано със съответните изчисления.От тези 100 000 се взимат 1 % комисион, който продавача заплаща на агенцията за недвижими имоти за да му продаде имота.
Купувач върви по улицата и вижда на витрината на агенцията имота, за 100 000 евро, влиза вътре и иска да го купи.Купувачът не заплаща комисион на агенцията затова че купува имотът от тях. 1% заплаща само продавача и то от сумата 100 000 евро.Комисионът няма как да бъде натоварен върху продажната цена на имота, защото това ще лъсне при сделката - колко процента и кой го плаща.Още повече, че посмъртно не може да не издадеш документ за платен комисион.
Ако обаче, купувачът възложи на брокер да му търси имот по зададени от него критерии, тогава трябва да му заплати 1% комисион.

Брокера разполага ли с достъп до имота или всеки път се моли на собственика да му отвори?

Асистент брокера винаги разполага с ключ от имота, даже едно от задълженията му, което пропуснах да спомена , е да показва имота за продаване в изряден вид и да отговаря за опън дах, когато за имота има организиран такъв.Не се налага да се моли на собственика да му отваря имотът всеки път.

За теб винаги ще намеря време да отговоря на въпросите ти.

Ако зачезна, да знаеш че съм вече ваканция

П.П Това е линк към видео, което показва какви са професионалните задължения на асистент макелара. В него се вижда, как подготвя офертата за имота, как показва имота на клиент и какви са мечтите му за по-нататъшно професионално развитие. На един от кадрите се вижда - образование, длъжност и дейност




А това как се обучават брокери в Грониген университет



]Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял ![/blue

Редактирано от indepcons на 11.07.11 01:29.



Тема Re: права и задължения... нанови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано11.07.11 02:44



Брокерът само рекламира и прави огледите


При първата бегла справка за АНИ в Швеицария намерих следните дейности, които извършват бракерите там:

Valimmobilier® is dedicated to providing you with service that is professional, courteous and responsive in helping you find or sell a property. We will :

Едикоя си агенция ви осигурява следните професионални услуги:

consult with you to determine your particular real estate needs,

Консултация, която да определи вашите персонални нужди

help you define your financial ability to purchase, and explain to you alternative methods of purchasing and financing,

Помага ви, да си прецените финасовите възможности при закупуване и ви обяснява алтернативните методи при закупуване и финансиране

familiarize you with the community to help you with your neighborhood and property choices,

Помга ви при избор на локация, социална среда и избора ви на имот


explain local real estate procedures, including typical closing costs and purchase agreements,

Запознаване с местните /разбирай в различните кантони са различни/ процедури при финализиране на сделката и договорите за прозажба

offer/show properties in accordance with ethical real estate practices,

Предлагане на имоти

disclose material facts known about the property. Respond accurately to questions concerning the property,

Приложени документи и факти относно имота.Отговори на въпроси относно имота.

assist in arranging mortgage financing,

Съдеийствие за намиране на ипотечни кредити


assist you in preparing a purchase agreement, and help facilitate the preparation and completion of all paperwork pertaining to the purchase of your new property

Асистиране през целия процес на закупуване на вашият нов имот.
keep you informed throughout the entire real estate purchase process and


assist you with arrangements for a variety of relocation services

Асистиране при вашето преместване


СПРАВКИ В ТОЗИ ЛИНК



]Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: права и задължения... нанови [re: indepcons]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.07.11 08:23



"ПРЕДВАРИТЕЛНО заявявам, че тази информация е ЕЖК, нямам линкове

и няма да споря за нищо с никого."

ТОВА го написах за всички, включително и за теб.

Сигурно съм попаднала на трите единствени агенции в Швейцария, които работят по начина, който описах. Щото някак и трите ми казаха еднакви неща.

Случва се.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: права и задължения... нанови [re: yниKaлнa]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано11.07.11 11:24



Уни много наглееш и бълваш лъжи навсякъде първо за това :

В отговор на:

Надявай се. Надеждата умира последна. Аз зададох само един въпрос към тях, и чаках за отговор месец. Получих оправдание, че няма време.




Отговори ти се обширно и на широко, ти с изложи с линк за фирма за релокация

Второ за това :
В отговор на:

Сигурно съм попаднала на трите единствени агенции в Швейцария, които работят по начина, който описах. Щото някак и трите ми казаха еднакви неща.





Ако мога да те попитам на какъв език се разбра с тях, защото на всички ни е ясно, че освен български, и най вероятно малко руски нямаш и хал хабер понятие от други езици. Иначе нямаше да ставаш за резил с гогъл транслейт и фирми за релокации. Ако ти си правила турнета от главна дирекция "музика", на нас ни се налага да знаем за тези неща, защото сме избрали да живем тук и някакси ги научаваш по неволя. Има разлика от това да живееш и да ти е уредено турнето. Не ми се прай на голямото добро утро от хай-лайфа дето едва ли не вилата ти е на Женевското езеро, щото нямаш манталитета на такава и отдалече смардиш на евтин парфюм и конфекция. Стига толкова с твоята осба. Дръж се подобаващо, да не се налага да те мета и да ти забранявам достъп.



Тема Re: права и задължения... нанови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано11.07.11 12:28



Я стига си плюл, че се излагаш. Може би си мислиш, че 25 години прекарвам там, разговаряйки с тях жестомимически... Гледай си твоята работа там, и се установявай, и не клепай по клубове през работно време...ако имаш такова. Като гледам какво е написала Нели - оставам с впечатление, че в Холандия нещата по отношение на НИ ДОСТА се различават от много други страни в Европа. Та, аз ако съм "концертирала" - ти пък си доста зелен и си твърде ограничено време там, за да знаеш всичко, и то на общоерропейско ниво. Като добавиш и това, че вашият статут там е доста различен от статута на средния холандец, а и на средния европеец - значи, плийз, не ми навирай ограничената си по обем информация.

Говоря френски, за сведение. Всичките си информации съм ги събирала във френска Швейцария. А отговор на ОНЗИ въпрос НЕ ПОЛУЧИХ. НИКОЙ не ми каза КАКВО ЩЕ СТАНЕ, АКО НЯКОЙ НАЕМАТЕЛ СИ ЗАКЛЮЧИ ЖИЛИЩЕТО И ИЗЧЕЗНЕ НЯКЪДЕ ЗА 6 МЕСЕЦА, НАПРИМЕР. М?

Можеш да ми забраняваш каквото си искаш. Във властта ти е. Дай на някого власт и му гледай сеира. Животът не е линкове. А ако те интересуват такива - имам вече достатъчно, в които ПОНЕ ПОЛОВИНАТА от целогодишните жилища в Швейцария се отдават ОБЗАВЕДЕНИ. Ето ти един - изброй, ако искаш...
Аз отворих напосоки около 30, половината бяха мебелирани. Повече време нямах.

Не знам каква наивност може да има у някого, за да си въобразява, че животът тече по линкове. Ако беше така - нямаше да има толкова световни процеси за фалшива реклама и невярна информация, да не говорим за хакване и пр.


ПП - Относно конфекцията... ти да не би да си шиеш костюмчетата по поръчка? Или пазаруваш от магазините за "От кутюр"?

Апропо - пише се "смЪрдиш" (сега вече банът ми е сигурен)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """ <P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от yниKaлнa на 11.07.11 13:34.</EM></FONT></P>

Редактирано от KoндЮ oт Cлиeн на 12.07.11 10:36.



Тема Re: права и задължения... нанови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.07.11 13:29



и отдалече смардиш на евтин парфюм и конфекция
-----------------------------------------------------
не е ли малко грубичко, дори и за твоя речник?





Тема Re: права и задължения... на [re: indepcons]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано11.07.11 13:35



Благодаря за изчерпателния отговор! При постъпване на работа, само образование ли изискват или стаж? Брокерите там на заплата ли са или на процент? И колко сделки на месец има една агенция? Колко е средната цена на продаваните имоти? Какъв е дохода на АНИ там?
Съжалявам, че те засипвам с въпроси, но наистина ми е интересно.
ПП Ако аз съм собственик и дам имота си на 3 АНИ-та, едната го продаде, а другите две получават ли някаква компесанция за инвестираните пари в реклама, разходи и т.н. Ако не те мързи пусни един договор между АНИ и клиент.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.