Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:35 16.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Какво става със сметките при покупка?нови  
Автор XuT (непознат )
Публикувано25.06.11 11:45



Имам следната питанка- ще купувам апартамент от ЧСИ, апартамента със сигурност има сметки. По закон сметките са си на продавача и трябва да ги търсят от него. Какво става след като го купя, ако са орязяли ток, вода, парно. Ще ми ги включат ли веднага след като прехвърля партидите на мое име?
Чувал съм преди години, за разни случай, в които купувачите седят месеци на свещи, докато електрото проумее, че собственика е нов и не дължи нищо.
Другия ми въпрос, при встъпване във владение, до колко дни трябва да дойдат да засекат електромер, водомер, парно?



Тема Re: Какво става със сметките при покупка?нови [re: XuT]  
Автор Are-you-talking-to-me (az)
Публикувано26.06.11 12:44



ще повърна



Тема Re: Какво става със сметките при покупка?нови [re: XuT]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано01.07.11 15:26



И аз така купих жилище.Оказа се с много сметки.Платих си ги.
"Кьорав карти не играе" е казал народа.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Какво става със сметките при покупка?нови [re: XuT]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано01.07.11 23:25



По закон сметките са си на продавача и трябва да ги търсят от него.

В кой закон го четеш това?

За ЧЕЗ не ми се е налагало и не съм запознат.
Но за водата и топлофикацията те чака неприятна изненада и ще трябва да плащаш. Такова е правилото. Има и изключения, ама те са като бели лястовици.
Абе... провери колко са старите сметки и си ги приготви към разходите.



до колко дни трябва да дойдат да засекат електромер, водомер, парно?

Доста нови партиди съм правил, но никой от дружествата не е идвал да засича извънредно. Минават си рутинно в края на съответния отчетен период, без да ги брига смяната на собствеността.



Тема Re: Какво става със сметките при покупка?нови [re: XuT]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано04.07.11 09:59



Преди години купих жилище с доста голяма сметка към ВиК.

Наистина искаха аз да я платя, но след месец-два ми откриха нова партида. С неплатената сметка не знам какво стана.
Нищо драматично и срашно, просто не се съгласих да прехвърлят съществуващата партида на мое име.

Водата в жилището не беше спряна и можеше да се ползва. А и да беше спряна - знам как да си я пусна...



С тока е по-сложно - спират го и после ти гониш...



Тема Това е логичнонови [re: dated]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано06.07.11 15:05



И се чудя колко хм глупавичък трябва да е някой за да плати чужда сметка



Аз като се местя, трябва да уведомя няколко фирми, че имам нов адрес, да ми преместят водата, газ, ток, телефон, интернет, консултанта в банката, ако съм в друг град, данъчните, сенаторът на образованието и училищата на детето, пощенската станция и роднините



Тема Зависи...нови [re: Deern]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано06.07.11 23:34



и от човека.

Нямам статистика, но мисля, че поне 90% от хората в тая ситуация си плащат. Дори и такива, дето не са никак глупави, но просто не им се занимава.
Бил съм в подобен казус, даже доста по-усложнен. В крайна сметка не платих и всичко стана както трябва, но чак след третата кореспонденция с дружеството. Въпрос на принципи е явно, не на глупост.





Тема Re: Зависи...нови [re: Ha живo]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано06.07.11 23:46



Maй не зависи само от хората, а и от фирмата.

Все пак аз като новонанесла се, отивам при газ-вода-ток- доставчика и показвам че съм се нанесла в жилището. От този момент имам сметка, която започва от момента на нанасянето ми.

Даже съм имала случай с моя бивш, с който живеехме заедно, той беше нов в държавата и тепърва имаше всички регистрации. изведнъж реши да си събере нещата без да го е уговорил с мен. Аз протаках нещата до последно предупреждение, после отидох и смених договора и прехвърлих всичко на мое име и нещата бяха занулени за мен и протаканото време беше за негова сметка.

Така че всеки трябва да си обслужва договорите и да носи отговорност





Тема Re: Зависи...нови [re: Deern]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано07.07.11 00:04



А така - ето това е истината, дето си я написала! Ама не и тук.

Тук нещата са записани йезуитски и оправията е само за хора със стабилни нерви и да знаят какво и къде да пишат. Щото тук фирмите упорито те убеждават и цитират текстове, че задължението върви с ИМОТА, а не с трите имена и ЕГН на ползвателя на услугата.


ДКЕВР, от своя страна, слага едно доста силно рамо на дружествата при жалби.
Ти им цитираш едни закони, те си знаята своето - ЗЕ и наредбите.
И така - до третия път



Тема Re: Зависи...нови [re: Ha живo]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано07.07.11 00:15



ДКЕВР, от своя страна, слага едно доста силно рамо на дружествата при жалби.

Това ли е тази " държавна комисия", която съдейства фирмата да съди хората за неплатени сметки?
Ако е тя, то това е доста добра предпоставка да се въведе някакъв ред при договорите.

В противен случай клиентите биват изнудвани ( или сами се оставят да ги подхлъзнат) да плащат чужди сметки.



Редактирано от Deern на 07.07.11 00:17.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.