Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:04 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Защо, наистина, някой от странстващите не отговори  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано05.07.11 10:38



...случва ли се ТАМ някой да не си спази условията на договор за наемни отношения и какво произтича от това? Нормална съдебна процедура, или има други по-бързи мерки? И колко трае "нормална съдебна процедура" за такива случаи?

Поне един от вас професионално е в този бранш и би трябвало да отговори и на сън, а другите биха могли да попитат. Наистина е любопитно.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Защо, наистина, някой от странстващите не отговоринови [re: yниKaлнa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано05.07.11 21:54



Мдааа... Очевидно е много лесно да се обвиняват българските брокери в некомпетентност и неинформираност, а когато се наложи чуждоземските брокери да демонстрират познания и информираност - мълчанието е твърде шумно!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Отсвирили са тенови [re: yниKaлнa]  
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано05.07.11 23:08



сама да си говориш, лесно е да се види





Тема Re: Защо, наистина, някой от странстващите не отговоринови [re: yниKaлнa]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано05.07.11 23:26



Tи какво в циганите те отсФириха и дойде да се заяждаш тук.
Има си комисия към която да се обърнеш. В силата на тая комисия е и да ти намали наема на подписан договор, ако е неоправдано висок. Плюс това, манталитета на наематели/наемодатели е съвсем различен.
Също така за всяко несъответствие може да си гониш брокера.



Тема Re: Защо, наистина, някой от странстващите не отговоринови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано06.07.11 09:53



Нещо си се пообъркал за циганите. В онзи клуб има И интелигентни пишещи, с които се води човешки разговор.
-------------------------------------------------------------------------
Искаш да кажеш, че ако наемателят изведнъж спре да си плаща наема - наемодателят ще търси отговорност от брокера? Да бе...



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Защо, наистина, някой от странстващите не отговоринови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано06.07.11 11:34



Има си комисия към която да се обърнеш.

Административната такса за обработка на документите струва 14 евро, които може да си възвърнеш в края на годината чрез беластинг анхивтето.Иначе цялата процедура по корекция на наема е безплатна и трае от 3 седмици до месец.

Също така за всяко несъответствие може да си гониш брокера.

Брокера можеш да го подведеш под отговорност и то напълно законно, ако не ти е предоставил вярна информация относно имота или не е спазил законите в договора за наем.

]Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !


Тема Re: Защо, наистина, някой от странстващите не отговоринови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано06.07.11 11:47



Мдааа... Очевидно е много лесно да се обвиняват българските брокери в некомпетентност и неинформираност, а когато се наложи чуждоземските брокери да демонстрират познания и информираност - мълчанието е твърде шумно!

Ти май имаш нужда от "надрусване"


Съжалявам, но в момента съм твърде заета , за да удовлетворя поредния ти форумен "глад", но виж някой друг път, когато имам време за трепане ...може да разчиташ на мен

]Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Защо, наистина, някой от странстващите не отговоринови [re: indepcons]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано06.07.11 12:45



"някой друг път, когато имам време за трепане"



Пиле, ти май си надрусана и в момента... не можеш да ме "трепеш" дори и на сън. Това, че не ми е приятно да си пиша с неграмотници нищо не значи, ама няма как да го разбереш...

И, скъпа, ако БЕШЕ ИНФОРМИРАНА за отговора на въпроса ми - не се съмнявам, че щеше да го снесеш на секундата, за да ме "утрепеш". А въпросът виси вече половин месец във всякакви теми, пък ти си траеш като пъпчив тийнейджър на зрелостен изпит... айде, поспри се малко, стига си флуудила, ако ИЗНАМЕРИШ отговор на въпроса ми - пиши, ако не - не се хаби с глупости.

Нямала време, хубавицата... а за два безсмислени поста намери време.

ПП - Не съм пуснала темата, за да ви чета холандските глупости. Вярвам, че на всички би им било интересно да разберат как се разрешават някои проблеми в белите държави. За разлика от вас - понякога се срещат и хора с мисли в главите, а не главно със злоба. Темата е за тях.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 06.07.11 12:48.



Тема Re: Защо, наистина, някой от странстващите не отговоринови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано06.07.11 12:54



За такива като теб, които по никакъв начин не могат да спечелят и 2 грама от уважението ми, толкоз!

]Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !


Тема Re: Защо, наистина, някой от странстващите не отговоринови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано06.07.11 12:55



Има си комисия към която да се обърнеш.

А комисията какви правомощия има върху нередовния наемател? (Говорим не за намаляване на наема, а просто за неизпълнение на договора от някоя от страните)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Защо, наистина, някой от странстващите не отговоринови [re: indepcons]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано06.07.11 12:58



За такива като теб, които по никакъв начин не могат да спечелят и 2 грама от уважението ми, толкоз!
----------------------------------------------
Въх, сега ще плача до края на лятото!!! МОЛЯ ТЕ, уважавай ме поне мъъъничко!! Половин грам макар!!



Ми нали се закани да ме "трепеш" като намериш време - тогава повече ли ще ме уважаваш, като намериш времето?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Защо, наистина, някой от странстващите не отговоринови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано06.07.11 13:01



Не, тогава се забавлявам с простотията ти и се ужасявам от лошотията ти!



]Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcons на 06.07.11 13:04.



Тема Re: Защо, наистина, някой от странстващите не отговоринови [re: yниKaлнa]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано06.07.11 13:16



Ти не разбра, ли че тук такова нещо като неплашане няма . Ако не плащаш влизаш в едни списъци дето след това излизане няма. Нали си живяла и продължаваш всяка година да живееш в Швейцария. Я се пробвай да не си платиш паркинга примерно. Самия ти въпрос буди смях за човек запознат с порядките в бели държави.



Тема Re: Защо, наистина, някой от странстващите не отговоринови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано06.07.11 13:25



НаучИ се да отговаряш на въпросите, без да гарнираш отговорите си с нападки и глупости. Никой не печели от това.
.............................................
Добре, влизаш в списъци. Ако си наемодател обаче - каква ти е ползата, че наемателят ти влиза в списъци? Ти нали не си получаваш наема? А ако наемателят просто се изпари на третия месец и не си плати нищо?( Моля, не ми обяснявай за разлики в манталитета - знам ги по-добре от теб. Просто няколко десетки години повече от теб съм ги установявала.)
........................................
Що се отнася до другото (глупостите) - ЛИЧНО са ми казали в швейцарската полиция (под сурдинка), че не си правят труда да закачват глоби на коли с чуждестранни номера, защото после няма как да си приберат глобите. Чак сега влиза в действие единната система, благодарение на която глобата ти те настига чак вкъщи.

Апропо - относно порядките там и тук (и манталитета) - то преди там не се крадеше и метал за вторични суровини, ама сега нали чЕте - КРАДАТ СЕ ЦЕЛИ РЕДИЦИ ОТ ЗАКОПЧАНИ КОЛИЧКИ ПРЕД СУПЕРМАРКЕТИ! (прясна информация)



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 06.07.11 15:44.



Тема Въпросът ти не е много разбираемнови [re: yниKaлнa]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано06.07.11 15:01



Но се захващам за първото споменато от теб отклонение от договора:

""Искаш да кажеш, че ако наемателят изведнъж спре да си плаща наема - наемодателят ще търси отговорност от брокера? Да бе...""


Има защита както на наематели, така и на наемодатели. В такъв случай може да се прекрати договора от страна на наемодателя. Все пак кауционът е 3 наема, а неспазването става ясно още през 1вия месец.


Ако жилището не е предадено както е споразумяно по договор след официално писмено приключване на договора, пак се задържа кауциона.
От това наемателят не може да просперира, защото един ремонт е по-евтин от 3 наема.

Ако има щети по сградата, се поема от застраховката.

Всичко е в права улица, кое не е ясно?



Тема Re: Въпросът ти не е много разбираемнови [re: Deern]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано06.07.11 15:52



Да, права си - не отчетох по-големия размер на така наречения "депозит"...

Но въпреки това - ако коментираме неплащане на наем за по-дълъг период и отказ да се излезе от имота? Например - наемателят не плаща наема 3 месеца, но не пуска писмо за прекратяване, или пък не подписва такова, изпратено му от наемодателя... и после просто продължава да си живее вътре. Интересува ме точно този детайл. Защото, доколкото знам, тук наемодателят НЯМА ПРАВО да влезе в собственото си жилище, дори и да не си е получавал наема - счита се за "самоуправство". Трябва задължително да се мине през съд. Просто исках да знам дали И ТАМ трябва да се мине през съд, за да можеш да извадиш нахален наемател, или има и други механизми ФИЗИЧЕСКИ да си влезеш в жилището, ако наемателят си е сменил патрона и не те пуска вътре "с добро"...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 06.07.11 18:00.



Тема Re: Защо, наистина, някой от странстващите не отговоринови [re: yниKaлнa]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано06.07.11 20:42



Ми ако се изпари Уни, си има депозит.



Тема Re: Въпросът ти не е много разбираемнови [re: yниKaлнa]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано06.07.11 20:46



Това са балкански номера и тук да не си плащаш наема 3 месеца и да духнеш няма как да стане. Излез от мисленето как става в България. Тук ако нямаш доходи, никой не те взима без да си предплатиш за целия период. В нашия случай беше 6 месеца, защото към датата на подписване на договора ние нямахме доходи. Сега сме месец за месец. Сметките са ни предплатени. А за форсмажорни обстоятелства си има всякакви застраховки. Както за наемателя, така и за наемодателя.



Тема Re: Въпросът ти не е много разбираемнови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано06.07.11 21:45



Благодаря за сравнително човешкия отговор.

Остава ми отворен въпросът какво би станало, ако наемател откаже да освободи жилището. В смисъл - замине някъде и отнесе ключа със себе си...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Въпросът ти не е много разбираемнови [re: yниKaлнa]  
Автор Deern (ღ)
Публикувано06.07.11 23:20



Социалнослабите получават жилището платено от службата. Но там има ограничения да е стар строеж от незнамкоя година, да е малко на площ и т.н.

А внезапни ситуации няма. Ако ще те уволняват, има предизвестие. Ако вече си уволнен, получаваш известно време достатъчна част от заплатата, с която нямаш големи сътресения. Като мине този период си в долното стъпало на социалнослабите.

Така че има време за маневри.

Иначе си права, че трудно се гони някой от жилището му, но не знам за такъв случай. Просто няма как човек да не е регистриран в системата след като работи и веднъж е получил жилището.



Тема Re: Въпросът ти не е много разбираемнови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано06.07.11 23:49



Защото, доколкото знам, тук наемодателят НЯМА ПРАВО да влезе в собственото си жилище, дори и да не си е получавал наема - счита се за "самоуправство". Трябва задължително да се мине през съд.


Има начини и без съд и без да е "самоуправство" (не, че ти е ясен тоя термин).

Уни, приеми един съвет: намери си поприще, в което да си добра, брокерството не е за теб.
С добро го казвам.



Тема Re: Въпросът ти не е много разбираемнови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано07.07.11 07:14



намери си поприще, в което да си добра, брокерството не е за теб.

Ми... толкова си мога, кво да правя...



Хайде, мен ме остави, мойта песен е изпята, ами ти, дето си добър във ВСИЧКО - какви ли хамлетовски съмнения те раздират при избор на поприще, и как ли фирми и служби от всички сфери на живота те дърпат и разкъсват, за да им окажеш чест да работиш за тях?!

ПП - Апропо, защо никога не разясняваш на широката аудитория въпросите и проблемите, които се зачекват, независимо от кого са зачекнати? Типично в твоя стил е да хвърлиш някаква част от информация и да млъкнеш. Толкова дълго време ли отнема четенето в гугъл или в дебелите книги, и консултациите в юридически сайтове? Ами освен некадърната брокерка Уни - тук четат и други хора. Вземи поне веднъж им взаимопомогни с нещо.

Ако можеш, де. Или скъпо струва?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Въпросът ти не е много разбираемнови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано07.07.11 21:09



Типично в твоя стил е да хвърлиш някаква част от информация и да млъкнеш.


1. Това е клуб за взаимопомощ, не за консултации. Казано е - има начини и без съд и без да е самоуправство. Сиреч - варианти има. Който се интересува ще търси и ще разбере как
2. Стига са се образовали разни брокери наготово тук



Тема Re: Защо, наистина, някой от странстващите не отговоринови [re: indepcons]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано22.07.11 01:00



1. Това е клуб за взаимопомощ, не за консултации. Казано е - има начини и без съд и без да е самоуправство. Сиреч - варианти има. Който се интересува ще търси и ще разбере как
2. Стига са се образовали разни брокери наготово тук


и аз това викам - стига сте го образовали наготово



Тема Re: Защо, наистина, някой от странстващите не отговоринови [re: OgnenDemon]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано22.07.11 06:57



2. "Стига са се образовали разни брокери наготово тук "

и аз това викам - стига сте го образовали наготово


-----------------------------------------------------------
Не си прав само за едно - ТОЙ НЕ Е БРОКЕР.



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Защо, наистина, някой от странстващите не отговоринови [re: yниKaлнa]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано22.07.11 18:53



че аз никъде не съм го писал да е брокер. то от километри си личи, че никога не е мирисал бранша



Тема Re: Защо, наистина, някой от странстващите не отговоринови [re: OgnenDemon]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано22.07.11 22:20



че аз никъде не съм го писал да е брокер. то от километри си личи, че никога не е мирисал бранша




Истински ме разсмя.
Мирисал съм го и още как...
И все на кирливите ви ризи попадам. И винаги е едно и също - брокерът хъка и мъка, а не като в "анонимния" нет



Тема Re: Защо, наистина, някой от странстващите не отговоринови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано22.07.11 23:31



Истински ме разсмя....
-------------------------
Лъжеш, ти това не го умееш... както и доста други човеки нещица ти убягват...
Ти си супер МЕН с две виШи, ехеее...ти си най, най на n-степен, еле пък в клуба... просто и да се роди друг такъв като теб, надали ще те настигне в близките 1 000 000 години... продължавай все така и..... няма да се смееш, не ти отива, това е човешко чувство, а ти си опериран от тях /човешките чувства/...





Тема Re: Защо, наистина, някой от странстващите не отговоринови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано23.07.11 00:38



И все на кирливите ви ризи попадам

А ВАШИТЕ кирливи ризи малко ли са?



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Защо бием негрите ли питаш??нови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано25.07.11 20:11



Колегата ти ognen_demon:
"от километри си личи, че никога не е мирисал бранша"


Аз:
"Мирисал съм го и още как...
И все на кирливите ви ризи попадам. "


уникална:
"А ВАШИТЕ кирливи ризи малко ли са? Пръц.



Тема Re: Защо бием негрите ли питаш??нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано25.07.11 20:46



"А ВАШИТЕ кирливи ризи малко ли са? Пръц.

Какво пак се изпръцка, момче?

Така, както ти говориш за кирливите НИ ризи (на брокерите), така аз попитах за ВАШИТЕ кирливи ризи (и визирах професията ти). Ама трябва малко акъл, за да се сетиш.



Взе да ровиш нещо из старите теми май... пак ли ти трябва облекчение преди заспиване?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.