Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:39 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Mаркетингов трик за набиране на купувачинови  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано23.06.11 15:22



..бих се изразила така условно.
Тези дни по един друг повод попаднах в агенция за недвижими имоти в Rotterdam, която употребява следния хитър начин да разбере имената, телефона и адреса на евентулните купувачи.

Като се кликне на обявата за имот, публикуван в сайта на агенцията , преди да се продължи разглеждането на снимките и информацията по натам, трябва задължително разглеждащият да попълни името и телефона си, адресът не е задължителен.

След като попълниш исканата от теб информация, сайта те "пуска" да продължиш четенето на обявата.

Ако се върнеш на обявата след един или два часа, дни, седмици, брокер от агенцията ти се обажда по телефона и пита дали случайно нямаш допълнителни въпроси относно разгледания от теб имот.

Някой от професионалистите тук, визирам брокерите, имат ли представа подобен " улов " на купувачи /условно казано/ дали към този момент се практикува и от български агенции за недвижими имоти.

]Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !


Тема Re: не... или поненови [re: indepcons]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано23.06.11 15:34



аз незнам.. но някак улов на клиенти не ми харесва, като терминология. Хората тук се отнасят с недоверие към такива неща, а пък особено към нахалството. Ще ти дам пример, аз как се раздразних. Обаждам се на колега, но като частно лице за една обява за апартамент в Младост. Просто цената беше доста добра итересуваха ме подводните камъни. Та, обаждам се аз, разпитах, получих инфото и благодарих, казах, че ще поговоря със съпруга си и ако искам да го гледам ще му се обадя. Ей, този човек после ме пощури, звъни по 3 пъти на ден, това нещо ме отблъсна...
А, за подводните камъни.. ми както очаквах така и стана, апартамента беше много добър на снимките, но не бяха описани скосяванията и това, че готова сграда е на акт14.



Тема Re: Mаркетингов трик за набиране на купувачинови [re: indepcons]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано23.06.11 15:36



трябва задължително разглеждащият да попълни името и телефона си, адресът не е задължителен. - и колко човека попълниха истинската информация

?

Не, при нас не се прилага този метод

Редактирано от svestna на 23.06.11 15:38.



Тема Re: Mаркетингов трик за набиране на купувачинови [re: svestna]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано23.06.11 16:19



В отговор на:

Не, при нас не се прилага този метод











Тема Re: Mаркетингов трик за набиране на купувачинови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано23.06.11 16:27



Аз разбрах, че за да се отвори допълнителната информация, се оставя телефон и име, а не варианта, който ти си цитирал.



Ама, знам ли вече ..... то и варианта със СМС за 2,40 лева върши работа

Подобна форма на запитване я има към всяка обява, независимо дали става въпрос за имоти, дрешки, обущета, коли, салам и т.н.

Редактирано от svestna на 23.06.11 16:32.



Тема Re: Mаркетингов трик за набиране на купувачи [re: svestna]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано23.06.11 16:36



Тук се попълва, забравих да кажа, пощенския код, който ако бъде неистинки, не съответствува на името, което си написал или обратното.

Например:
пиша / разбирай лъжа /следното и за двете:

Юланда Мюрс
3451НК -пощенски код

предполага се, че може да съм уцелила пощенския код, но името едва ли.

Сайта не ме пуска да разгледам информацията , ако не го попълня правилно.

А защо всъшност трябва да се лъже за името ?

]Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !


Тема Re: Mаркетингов трик за набиране на купувачинови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано23.06.11 16:41



Не е това, бре Кондю!

Това е форма за запитване, другото за което говоря е изкачане на прозорец в момента в който искам да разгледам офертата, за да продължа трябва да си попълня име, телефон и пощенски код.

Верхюрмакеларите също часто употребяват подобен трик, само че там си плащаш записваща такса от 25 евро.


]Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcons на 23.06.11 16:43.



Тема Re: Mаркетингов трик за набиране на купувачинови [re: indepcons]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано23.06.11 16:41



А защо всъшност трябва да се лъже за името ? - най-готиният въпрос

... Ами, незнам............ "за престиж" може би, знам ли .



Тема Re: Mаркетингов трик за...нови [re: indepcons]  
Автор npubem (:-)
Публикувано23.06.11 16:58



Разбира се, че топлата вода е вече открита! Всеки продавач би желал
да има обратна връзка с потенциалните си клиенти и си създава по
подобен начин собствена база - име, телефон, e-mail, адрес...
Проблем е, че тази информация лесно може да "изтече" и да се
ползва от все нови и нови досадници, продаващи какво ли не.
Да не говорим за случаите на телефонни измами, каквито не
са рядкост у нас.

Затова шефа е прав - пращам ги при известния арменски духовник...

Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд


Тема Re: не... или поненови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано24.06.11 14:10



По повод недоволството ти от "досадните" колеги - ще ти кажа, че веднъж, при подписване на ПД с един клиент (с който доста походихме) в офиса на колегите от отсрещната страна, стана въпрос за агенции и начин на работа, и моята клиент каза в прав текст: "Работихме само с нея, защото тя беше единственият брокер, който, след първия контакт, който направихме, продължи да показва заинтересовеност към нашето търсене и да ни предлага обекти. Всички други си затръшнаха телефоните и изчезнаха."

Та - свят широк- хора всякакви. На някои това им се вижда досадно (но това много лесно се усеща, а често се казва от клиентите и направо - "благодаря Ви за обаждането, ще се справя сам", или нещо подобно, И ТОГАВА ВЕДНАГА СЕ ОТТЕГЛЯШ), но на други определено им харесва, приемат го като професионализъм и продължават да работят с теб. ВИНАГИ се познава...

Пък и, кой знае, ако не беше "имитирала" частно лице, а беше истинско такова - може би щеше да ти хареса някой да се позагрижи за теб и да ти спести часове висене на компа и пред вестниците, и ти разкаже оферти, които те интересуват



"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.