Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:51 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: оффф... страхотно.....нови [re: indepcons]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано16.06.11 22:48



Ти пък томахавки... Не мисля, че няко от нас има лошо чувство, към някой от форума. Поне аз съм така.. това, че тук се дразниме е отделен въпрос... просто се вдетиняваме и изпростяваме понякога...


Обади се, когато се върнеш, може да спретнем някое нещо извън София...



Тема Един пример от практикатанови [re: Ha живo]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано08.07.11 23:47



Взето от друг клуб:

През септември м.г.дадох апартамента си в провинцията на квартиранти. Намери ми ги агенция и подписахме договор. Семейство с 3 деца.Наемът плащаха в срок,това ме приспа и понеже си имам и лични и здравословни проблеми,забравих да проверявам сметките. Трудно ми е да пътувам от София.
Не ме извинява ,знам.
Вчера си отидох и заварих следното:
1.Всички комшии изреваха кански-разбити мази и тавани ,купони денонощно ,цигани се влачат непрекъснато,и то яки , бабаити. Разбити глави , кървища, скандали всеки ден.
2. Непълнолетния син на семейството е с висящи дела , и
доскоро е бил прибран.
3.Всичко,що е метално в апартамента е изчезнало-бойлера ,шевна машина на майка ми итн.
4 Неплатени сметки за парно и малко други.
5. Мадам майката се кани да заминава за Испания, за да ми платяла...
3. В апартамента остава мъжът и с който са май разведени,карат се и се бият непрекъснато и иска да продължим да я караме както досега. Щял да си плаща.
Какво мога да направя? Как да го изгоня?
Засега го притискам да плати последните ток и вода и ...викам кого? прокурор?
Никои от семейството вече не работи-мъжът е поработвал малко, но вече не...
Мадам ще пътува за Испания на 10 след няколко дни. Децата са изпратени при разни баби в разни села.Само оня с присъдите остава при баща си.

От КРЕДИТ РЕФОРМ ми казаха ,че ги знаят, но не са могли да се справят с тях.

Редактирано от tia maria на 08.07.11 16:31.

Ще доуточня.
1. В договора не се споменава за плащане на консумативи-и те казват ,че не били длъжни.
2. Договора е сключен със съпругата, може и да са разведени.
3.не са описани вещите ,които им оставям-кой да предположи,че ще отнесат бойлера!
4.Все пак е споменато , че трябва да предадат апартамента в същия вид и , че нямат право да изнасят вещи. И да ги чупят-има и такива.
5. Как мога да защитя останалата си покъщнина- печка и хладилник?
Как да действам?
Аз мисля така-казах им ,че всичко остава постарому ,дано платят последните сметки-срок до вторник. После-жалба пред прокурора и ...?







Ъъ, драги брокери, моля Ви - вписвайте ги тия неща в договорите!
Щото иначе вижте как се забатачват наемодателите



Тема Re: Един пример от практикатанови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано09.07.11 15:34



Ъъ, драги брокери, моля Ви - вписвайте ги тия неща в договорите!
-----------------------------------------------------
Ъъъъ, драги На живо, вписваме ги. Дори и в този договор, както виждам, са вписани доста неща, които наемателите така и не са изпълнили. Или може би трябва да се упоменава всяка вилица, въпреки, че е писано :"трябва да предадат апартамента в същия вид и нямат право да изнасят вещи. И да ги чупят-има и такива. " Е, по-добре е да се прави опис, но и в описите рядко се упоменават, примерно, чак електрическите ключове, а аз съм виждала свалени и такива...

За консумативите е груба грешка, да.

Но аз питам - как пък този случай се вписва в твоята теория, че огромният процент от наемните отношения минават гладко, и само изключенията имат проблеми? Да, ще кажеш, че това е от изключенията...

Ако имаше някакъв изключително публичен сайт за оплаквания от страна на наемодатели - щеше да се убедиш, че по-скоро БЕЗпроблемните наеми са изключение. НЕЗАВИСИМО със или без агенция.

Говоря ти съвсем миролюбиво, без цел да се заяждам, да знаеш.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Един пример от практикатанови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано09.07.11 23:28



Задала си два въпроса и сама си си отговорила на тях.

Ако наемателят в такъв един случай също е гьонсурат, може да си твърди до края на света, че консумативите влизат в наемната цена по договора.

"трябва да предадат апартамента в същия вид и нямат право да изнасят вещи
А кой е тоя "същия вид", като никой не си е направил труда да го опише при предаването. Ето затова ще пишеш опис, ще описваш дори и вилиците, щом трябва, затова ти се плаща.



Тема Re: Един пример от практикатанови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.07.11 20:35



Пиша, пиша описи, скъпи. АЗ винаги пиша. Но вилиците не описвам. Виноват.



Но нямам идея тези, които си сключват договорите за наем УСТНО и без агенция - къде включват вилиците.
---------------------------------------------
А на другата част на поста ми нещо да ми напишеш?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Един пример от практикатанови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано10.07.11 20:54



Другата част от поста ти са два опита за зайждане под формата на въпроси, на който веднага сама си си отговорила.

Всеизвестно е, че си петимна да бъдеш ръфана, ама недей точно в тая тема, молим ти се.



Тема Re: Един пример от практикатанови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.07.11 21:11



Не ве, друже, казвам ти честно - българинът е такова същество, че когато нещо не е негово - не го пази, а и понеже с чувството за отговорност е съвсем скаран - хич и не му пука от нищо. Затова казвам, че много често наемодателите имат неприятности.
Чао.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Един пример от практикатанови [re: yниKaлнa]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано22.07.11 00:55



Не виждам защо толкова сте се разписали, при положение че той е дошъл само да се заяжда. Имате си клиенти - действайте си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.