Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:50 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Проблемнови  
Автор sdasss (непознат )
Публикувано16.05.11 19:15



Здравейте, много сме на зор - имаме два големи тристайни, в много добро състояние, строителство от 1980г. и са най-най-централните в Свиленград. Най-доброто място в града. От два месеца официално ги продаваме и няма сериозен купувач. А ни трябва, защото искаме да се местим в София. Готови сме да разменим двата за подходящ на добро място в София. Преди няколко години в същия блок се е продал апартамент за 60 000 euro.
Не искаме да ги подаряваме, а да вземем максималното до 1.5 месец. А тука няма агенции. Има ли сериозна агенция, която може да ни помогне или чрез бартерна сделка за софийски имот, или да намерят от някъде купувачи. Апартаментите са много хубави, предстои им дълъг живот, 115 и 110 кв.м. Имат потенциал, а и са пригодени за четиристайни. С мазета, единия има и таванска стая, която може да стане обитаема. Изложение източно и на двата. Градът има важно икономическо значение за страната, приятен и спокоен. Коя би било да бъде тази агенция, която може спешно да помогне? И за най-малкото, ще Ви бъда много благодарен!!!



Тема Re: Проблемнови [re: sdasss]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано16.05.11 22:27



Нямам наблюдение на пазара в Свиленград, но 60000Е, ми се вижда доста много..
Имаш според мен два варианта:
1. Сваляш цената и продаваш, в момента цената е водеща, при сделките на НИ
2. Ако работиш и имаш доходи, теглиш кредит за апратамент в София. Избираш обаче банка, която няма такса предстрочно погасяване /мисля, че в момента Пощенска отпускат такива кредити/ и си продаваш същевременно апартаментите. Когато ги продадеш покриваш кредита.
Сериозно ли няма колеги в Свиленград?

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.


Тема Re: Проблемнови [re: arrvv]  
Автор sdasss (непознат )
Публикувано16.05.11 23:11



Няма агенция тука. Надеждата ми е в някои от водещите фирми в цяла България нещо да може да се договорим с тях, хем те за авторитет, че предлагат апартаменти в абсолютно цяла България.
А иначе моята цена не е 60 000E, просто ония хора явно са ударили джакпота преди няколко години. А иначе не мога да ги дам за по 30-40 хил лв., защото в София такива жилища просто не се намират. Досега през живота си никога не съм си нямал работа с недвижими имоти, и сега изобщо не знам за никакви агенции. Ако можете някои от най-големите в страната, които имат интереси към цяла България да ми препоръчате.



Тема Re: Проблемнови [re: sdasss]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано16.05.11 23:36



Ха, вярно няма агенции. Твоят апартамент/ако това е той/ никак не е лош, има визия и търговски вид, но нямам представа как вървят там цените. Гледам, че предлагането е предимно на къщи.
Явно май ще трябва да свършиш сам работата на АНИ, защото е безсмислено от София, някой да ти продава апартамент в Свиленград, по простата причина защото няма как да се правят огледи. Рекламата в нета можеш и сам да я поддържаш.
Ето ти още малко идеи за реклама, а тя е основната при продажба на имот. Ако имате някой местен вестник, задължително пусни и там обява. Направи едно лисче с телефоните ти и параментрите на апартамента и помоли в кварталният магазин за хранителни стоки да ти го залепят. Разлепи и обяви по спирки на градски транспорт или на стени за обяви. Не пускай цената в обявите. Ако се намерят клиенти, на място коментирай цената или при обаждане. И запомни, най-важното нещо при продажбата на НИ е рекламата, така че се постарай на възможно повече места да има обявата за имота.
Пожелавам ти успех!
ПП а, ако толкова държиш АНИ да ти продава имота, в имот бг е пълно с агенции...но щом нямате местна, просто няма смисъл.
А, ако има нещо питай.. ще помагаме с каквото можем....



Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.

Тема Re: Проблемнови [re: arrvv]  
Автор sdasss (непознат )
Публикувано16.05.11 23:51



Апартаментите никак не са лоши и двата. Спокойно стават четиристайни, намират се в най-комуникативното място в Свиленград. Възможно всичко е там, което може да има в градчето. Иначе обяви редовно разлепям навсякъде, из квартали, центъра, навсякъде. Хората само се обаждат, питат, питат, но до тук! Във вестника също върви обява.... направил съм всичко възможно, но няма резултат, а парите ми трябват до 1.5 месец. И може би, ще трябва да се включи агенция - хора, които ЕЖЕДНЕВНО да се занимават с имота, защото тези обяви аз ги разлепям, но хората много обичат ей-така да ги късат. Късат много телефонния номер, но не се и обаждат.
А за жилищен кредит 100% виждам само в БАКБ дават. Как става одобряването, само на ново строителство ли дават, има ли такса предсрочно погасяване и искат ли първоначална вноска? И какъв брой ипотекирани жилища?



Тема Re: Проблемнови [re: sdasss]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано17.05.11 00:10



Добре, защо не направиш друго. Ипотекирай двата апартамента в Свиленград, пусни ги под наем или ги продавай, а с парите си купи в София. Какъв апартамент търсиш в София?
Защо си се насочил към ?
Има много варианти, седни и помисли, кой най-много ти върши работа.
Изрових АНИ в Свиленград ето ти линк, но си го запиши, защото модератора не дава да се прави реклама, еле пък на агенция за имоти. Свържи се с тях и поговори...Няма ка да ти бъда повече полезна, защото дори не съм стъпвала в Свиленград и нямам пряко наблюдение върху пазара.
Ето линка...
Има АНИ и в Хасково.

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.

Редактирано от KoндЮ oт Cлиeн на 17.05.11 10:09.



Тема Re: Проблемнови [re: sdasss]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано17.05.11 02:07



Хората само се обаждат, питат, питат, но до тук!

Това ти изречение ме заинтригува. Практиката ми в София показва, че ако цената на един имот е НЕВЪЗМОЖНО висока (за дадения момент - това е много важно!!!!!)- няма желаещи дори да се ОБАДЯТ и да попитат. Ако е ПОНОСИМО висока - има желаещи да се обадят и да попитат все пак. Ако е прилично висока - идват и на огледи и се опитват да я смъкнат.
При теб очевидно положението е второто... Може би трябва да смъкнеш още малко. Както ти е казала колежката - в момента определящият фактор е цената.

Що се отнася до подробностите за кредита и ипотеката - най-добре иди във всички възможни банки около теб задай същите въпроси там - най-добре ще те ориентират. Просто разкажи какви имоти имаш и попитай какви условия биха ти предложили.

На замяна не се и надявай.

А това, че парите ти трябват до месец и половина ми се вижда доста...фантасмагорично. Очевидно трябва да си намериш друго разрешение - мисля, че в сферата на мечтите е хем да се намери купувач, хем пък и да е с готови пари, така, че всичката въртележка около сделката да прикрлючи за такъв срок. В краен случай помисли да заживееш под наем в София, докато намериш купувач... макар, че парите, които ще даваш за наем, може да си ги пресметнеш и да ги извадиш от намислената от теб цена...

Не знам дали това би те успокоило, но твоето положение не е "уникално".

Аз съм пълна с клиенти, които имат спешна нужда от пари и никой не им купува имотите - не защото са лоши и скъпи (някои от тях свалиха цените си ДРАСТИЧНО, и пак-без успех!) , а защото моментът е такъв - обикновените хора са се стреснали и правят подобни едри покупки само ако им е опрял нож в кокъла...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Проблемнови [re: sdasss]  
Автор Hani_G (новак)
Публикувано17.05.11 17:43



Как очакваш да ги продадеш като дори не си пуснал обяви в 3те най-големи сайта за недвижими имоти !? Иначе брокониерите не ги слушай изобщо на тях само комисиона им е в главите... Иначе тази цена от 60К евро я раздели на 3 и ще получиш цената на която евентуално би могъл да продадеш, побързай защото след една година тази цена от 60К евро ще трябва да я разделиш на 5. Успех !

Редактирано от Hani_G на 17.05.11 17:45.



Тема Re: Проблемнови [re: Hani_G]  
Автор sdasss (непознат )
Публикувано17.05.11 19:09



Първо - не съм казвал никъде, че цената е 60 000E.
Второ - споменах, че изобщо не съм вещ в нещата с недвижими имоти - дори не зная кои са 3те най-големи сайта за недвижими имоти.
Ако ги продада за 20 хил евро парчето, ще се окажа бездомник с 40 000E в сметката. А какво мога да си купя за 40 000 E в София?!



Тема Re: Проблемнови [re: sdasss]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано17.05.11 19:26



Не му обръщай внимание. Той ни е всезнайкото на форума, детенце извън страната, което много обича да дава акъл. Неговата прогноза беше, че в София имотите ще вървят по 200Е/кв.м...


Аз съм сигурна че ще се справиш, ще намериш решение на нещата, още повече, че имаш доста пътища и пътеки..по които да тръгнеш..

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.