Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:33 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Продажба на апартамент с учред. право на ползване  
Автор Ивoтo (егоист)
Публикувано16.05.11 14:56



Здравейте, един такъв въпрос: собственик съм на апартамент, върху който е учредено доживотно право на ползване за кръстника ми, който си живее там. Колкото и да не е за вярване, намери се човек, който е готов да купи от мен апартамента с тази тежест, т.е. няма против човекът да си продължи да живее там. Работата е, че нямам никаква идея как се процедира в такива случаи - каква е практиката за определяне на цената. То е ясно, че ще доста по-ниско от пазарната, ама колко?

Някой имал ли е подобни случаи, практики?

Благодаря предварително.



Тема Re: Продажба на апартамент с учред. право на ползваненови [re: Ивoтo]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано16.05.11 15:33



Не знам, ама аз на мястото на човека щях да преценя дали съм навита, след като чуя цената.


В краен случай оценител може да ви свърши работа. Не са много чести тези сделки.



Тема Re: Продажба на апартамент с учред. право на ползваненови [re: Ивoтo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано16.05.11 22:31



Няма как да ти кажа нещо за цена, защото ти не си дал никакви параметри на имота. Тъй като в момента продавам такъв апартамент, мога да ти дам пример... 2ст. панел чиято средна цена е 40000Е в момента се продава на 18000Е със запазеното право на ползване. Имота се намира в Младост

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.


Тема Re: Продажба на апартамент с учред. право на ползваненови [re: Ивoтo]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано16.05.11 23:10



Зависи И от възрастта на ползвателя, здравословно състояние етс.
Цинично, но факт!

По моите наблюдения има такива сделки от 25% до 90% от пазарната цена.




Тема Re: Продажба на апартамент с учред. право на ползваненови [re: Ha живo]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано17.05.11 13:06



В отговор на:

Зависи И от възрастта на ползвателя, здравословно състояние етс.
Цинично, но факт!



Определено. Не знам дали е цинично. Колкото е цинично от това да зависят премиите по застраховките живот, предполагам.



Тема Re: Продажба на апартамент с учред. право на ползваненови [re: Ивoтo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано17.05.11 22:13



Според мен трябва да проведеш пазарлъка наопъки. Питай въпросния човек колко би дал той при тези условия. После ще сравниш неговата цена със средната цена в този район. И ще прецениш - дали тази сума (неговата) ти върши работа, дали е драстично по-ниска от средната и пр. детайли. После ще се попазариш.



Относно възрастта и състоянието на ползвателя... цинично или не - не мисля, че трябва да са определящи. Господ си знае работата.. млади здрави и прави измряха, а има столетници с по десет болести. По-скоро бих се съобразила с моите нужди. И с факта, че наистина такива желаещи купувачи са рядкост!! А и с това на мен лично колко ми струва въпросното жилище... тоест - чистата ми печалба колко би била.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Продажба на апартамент с учред. право на ползваненови [re: Mиpa_M]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано18.05.11 00:03



Да, така е. Горе казах цинично, но по-подхожда безсрамно.
Щото се досещаш как протича пазарлъка между настоящия гол собственик и кандидата за такъв. Грозно.



ПС
Друг фактор при продажната цена е дали и срещу колко ползвателят би се отказал от това си право.





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.