Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:35 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Наем (мод)нови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано05.05.11 22:32



За да има договор, трябва наемодателят да е доказал, че има право да отдава този имот под наем. По-горе е описано как.

Устните договори също се "сключват". Желателно - от всички наемодатели, за което и съветвам по-горе да настояват наемателите. Описът, срокът и вписването са просто екстри, за които също трябва да се настоява, респ. и за това договорът да е писмен и нотариално заверен. Просто обяснявам, че това не е задължително (но е желателно!!), нито бланките взети оттук - оттам. Всеки сам си прави избора устно или писмено да отдава/наема.

А за останалото, което питаш - чрез Съда. Той е компетентен да решава споровете както на писмените, така и на устните договори за наем.




Тема Re: Наем (мод)нови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано05.05.11 22:39



А, смяташ ли, че не го знам това? Но, я кажи в съда /недай боже да се стигне дотам/, кой договор има по-голяма тежест?
Я си представи, че наемателя каже, аз дадох една година предплата /лъже/, за апартамента, а той сега ме гони...това на прима виста се сещам. Друг случай, има например свидетел, когато наемателя си плаща наема, но наемодателя отрича и казва, че това са пари дадени назаем, а не наема.
Но както и да е.. не ми се влиза в спорове, просто смятам, че според мен задължително трябва да има договор и то писмен между страните и някои точки са просто задължителни. А ако искаш да бъда конкретна, ще пусна от нашия договор това, което смятам за задължително.



Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.

Тема Re: Наем (мод)нови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано05.05.11 23:02



Точно заради това по-горе споменах всяка сума да се дава срещу документ.
Защото всеки може да лъже, независимо писмен или устен е договора, нотариално заверен и вписан или не.




Тема Re: Наем (мод)нови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано05.05.11 23:21



Добре, да приемем и твоя вариант, но... я ми кажи как например, наемателя ще докаже, че това е дължимата сума, която трябва да плати за наема? Собственикът не може ли да каже, че това например е 1/2 от сумата и да го изгони пак? Или пък например да си вдига наема, всеки месец...С този устен договор, с нищо не помагаме в клуба...
Но за едно с прав и с устен, и с писмен договор, и с документи, ибез документ за платени наеми, човек реши ли винаги може да изиграе другата страна. Така че, аз съветвам а предполагам ти ще ме подкрепиш, нека си има един подписан писмен договор, нека всеки месец се дават разписки за платен наеми и най-вече нека има разбирателство и уважение между двете страни..

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.


Тема Re: Наем (мод)нови [re: Ha живo]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано06.05.11 10:01



Абсолютно съм съгласен, че договора може и да е устен. За пример ще дам нашата хазайка. Четири години ни държа на смешен наем, то 80 $ 2003 до 90 евро в края на 2008. Апартамента беше на някаква нейна леля,за която тя се грижеше. Положението беше такова, че тя имаше всякакви права над апартамента но жената беше дала дума да го пази този апартамент докато бабата е жива. Това ни каза и на нас. За наш късмет бабата си беше жива и здрава до край. Апартаментчето беше доста спретнато идеята беше, че когато бабата почина щеше да се ремонтира и да се нанася сина и. От нас се искаше да си плащаме сметките, и ние си ги плащахме. Намерих хазяйката по някъкав сайт за обяви който днес май го няма. Преди нас беше някакъв арабин на оглед, след нас някаква друга двойка. Не знам по какви причини се харесахме още по телефона. Стиснахме си ръцете и си бяхме в прекрасни отношения до край.



Тема Re: Наем (мод)нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано06.05.11 10:28



Кондю, не подвеждай хората, това, че ти си случил на хазаи, не значи, че по принцип е така...
Аз пък мога да ти дам примери как, недобросъвестни наематели включват посред лято на пълна мощност климатици и печки за да навъртят ток 3000лв. стават и си заминават след това, ходи после докажи, че това е действие на наематели с устен договор за наем...



Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.

Тема Re: Наем (мод)нови [re: arrvv]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано06.05.11 10:48



Ako не си забелязала става въпрос, че договора може да е устен. Може ли-може. На какви хора ще попаднеш е друг въпрос и как може да се предпазиш. Ето защо и "на живо" го е написал "по принцип". Ако ме питаш кой договор е за предпочитане-естествено писмения. Но ако попаднеш на нечистоплътни хора и Светия синод да ти е подпечатал договора няма да ти помогне при нашата съседна система.



Тема Re: Наем (мод)нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано07.05.11 14:18



Редактирано от KoндЮ oт Cлиeн на 09.05.11 13:02.



Тема Re: Наем (мод)нови [re: arrvv]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано08.05.11 19:51





Редактирано от KoндЮ oт Cлиeн на 09.05.11 13:02.



Тема Re: Наем (мод) [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано08.05.11 23:08



Редактирано от KoндЮ oт Cлиeн на 09.05.11 13:02.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.