Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:20 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Значи всъщностнови [re: Ha живo]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано03.05.11 21:19



клаузата "непродажба" е негативна за собственика ако наемателя скръцне със зъби.

За вписване в имотния регистър разбрах че е всъщност "публикуване на съществуваща тежест" (ограничена формално до някакъв срок.

Все още не отговаряш каква (и кому) е ползата от нотариалната заверка на договора за наем.



THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Re: Наем (мод)нови [re: MитpeШoпa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано03.05.11 21:27



Това, което си описал, е рядко срещано, защото лесно се хваща измамата.
Когато има някаква "схема", обикновено я правят истинските (съ)собственици. Разчита се, че на наемателите не им се занимава с дела и кротко ще се изнесат, псувайки късмета си.

Не ща да плаша никой. Нямам точна статистика, но едва ли ще сгреша, че под 0,1% от наемите са с някакъв умишлено заложен проблем. В останалите случаи обикновено става въпрос за нечия глупост или незнание и нещата се оправят по пътя на взаимни отстъпки между наемател и наемодател.




Тема Re: Значи всъщностнови [re: MитpeШoпa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано03.05.11 21:30



Все още не отговаряш каква (и кому) е ползата от нотариалната заверка на договора за наем.

Ами пишеше я между редовете в горния пост.



Каква е ползата - достоверната дата.
За кому - за наемателя.




Тема И още две ползинови [re: Ha живo]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано04.05.11 17:46



- вписване не може, ако няма нотариално заверени подписи,
- чл. 417, т. 3 от ГПК - за наемодателя (изп. лист за наема по лесен начин).

Редактирано от Mиpa_M на 04.05.11 17:54.



Тема Re: Май нещо не разбирам, всъщност 2 неща:нови [re: MитpeШoпa]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано04.05.11 17:50



Митре, ми ползата от вписването е, че новите собственици на имота - които ще го купят от наемодателя, напр., не могат да те изритат преди края на срока на договора (ако е имало уговорен срок). Т.е. те остават така задължени към теб, както е бил старият наемодател.
Ако договорът не е вписан, но има достоверна дата, изритват те след максимум една година, дори да е имало уговорен по-дълъг срок.
Ако и достоверна дата няма, изритват те веднага.
Е, "веднага" може и да се проточи, де, ако наемателят е нахален и не позволява да бъде изритан.

Редактирано от Mиpa_M на 04.05.11 17:51.



Тема Ти си сладурана!!!нови [re: Mиpa_M]  
Автор MитpeШoпa (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано04.05.11 18:16



С 2 кратки поста ми обясни и законното положение, и неговата логика, като на БрУЗД шоп.

Мире, не всичко е загубено/обречено в България, докато има хора като теб в системата

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Re: Ти си сладурана!!!нови [re: MитpeШoпa]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано05.05.11 09:30



Мерси.


Вчера редактирах и бързах, та да уточня - изритването "веднага" не е на минутата, а с едномесечно предизвестие (като договор без определен срок, пише в закона).



Тема Re: Наем (мод)нови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано05.05.11 18:10



Напълно съм съгласна с това, което си написал към наемодателите и наемателите. Само с едно не съм съгласна, че договора може да се изтегли от нета. Не съм чела всички договори, които ги има в нета, но на това, което съм попадала, за нищо не става. . Вярно че няма договор, който да ти защитава 100% правата, но все пак трябва задължително да има определени клаузи, който поне малко да дадат успокоение на двете страни. Но това пък е мое мнение.
Аз пък имам друг съвет към наемодателите. Застраховайте имота си за времето, когато той е под наем. Жилищните застраховки никак не са скъпи и все пак ти дават някаква сигурност. Годишната застраховка е 25лв. /това е най-ниското ниво - пожар и природни бедствия, а в момента има промоция към една застрахователна компания за 10лв./.

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.


Тема Re: Наем (мод)нови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано05.05.11 21:56



не съм съгласна, че договора може да се изтегли от нета. Не съм чела всички договори, които ги има в нета, но на това, което съм попадала, за нищо не става. .



Противно на всеобщото мнение, договорът за наем може да бъде и устен.
Без каквито и да било бланки и договори "черно на бяло", взети от нета, от познати, от брокери, адвокати етс.
Достатъчно е да се знае кой е наемодател, кой - наемател, двете страни да са постигнали съгласие за предмета на договора и наемната цена.
Затова и твърдя, че всякаква странична помощ е пожелателна, не непременна. Съвсем спокойно може да се отдаде/наеме и без гореописаните фигури и това се прави постоянно. Със или без писмен договор.




Тема Re: Наем (мод) [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано05.05.11 22:10



Противно на всеобщото мнение, договорът за наем може да бъде и устен.
Без каквито и да било бланки и договори "черно на бяло", взети от нета, от познати, от брокери, адвокати етс.
Достатъчно е да се знае кой е наемодател, кой - наемател, двете страни да са постигнали съгласие за предмета на договора и наемната цена.

-----------------------------------------------
Извинявам се... не изпадаме ли леко в противоречие с първия пост, където строго се дадоха съвети:

"Настоявайте твърдо договора за наем да бъде сключен от всички наемодатели - това са собствениците, а ако има право на ползване - титулярите му. В последния случай собствениците просто не играят, каквото и да ви разправят собствениците и брокерите им.
Настоявайте за опис.
Настоявайте за вписване в имотния регистър (ако договора е за повече от една година)".

....



ПП - А ако "договорът" е устен, и лицето, което живее в жилището (не ще да е наемател, защото няма такъв договор) се измъкне и не си плати доста големи суми като разноски и няколко месечни "наема"- как ще го подведеш под някаква отговорност?

А ако не пожелае да си излезе и спре да си плаща "наема" - живущият няма ли право да каже - ами ние се разбрахме по приятелски аз да живея тук докато имам нужда, ето, съседите ще потвърдят, че живея тук вече повече от година"?...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.