Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:33 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Колеги, тъй като...нови  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано28.04.11 10:00



в клуба говорим само за продажби на НИ, хайде малко да поговорим и за наеми. Какви документи изисквате при подписване на договор за наем? И до каква степен собствениците са склони, да предоставят тези документи?

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.


Тема Re: аз.....нови [re: arrvv]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано28.04.11 13:25



Аз на наеми съм много добра

, толкова добра, че съм способна дори мълчейки да проваля подписването на договор за наем........ ей така, от вътре някак си ми идва .





Тема Re: ехеее...нови [re: svestna]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано28.04.11 14:37



Значи темерутиш при наемите, така ли? Да ти кажа и на мен не ми са от любимите, особено като собственика кара да залегне клауза в договора, че НАЕМАТЕЛЯТ се задължава да не допуска да има косми в банята т.е. имаш ли косопад, няма апартамент, или пък да ми искат удостоверение за семейно положение на наемодателя, или пък задължително условие да е, ключа да не се оставя под изтривалката. Другото което ме дразни е, когато не кажат какви наематели искат, а като им заведеш клиент се започва от сорта:
Не искам да е момиче, защото жените много се къпят и перат, пък не си плащат водата и накрая сметките остават за моя сметка...
Не искам а е момче, защото няма да поддържа чисто..
Не искам семейство с деца, защото децата цапат...
Не искам домашни любимци, а в самият апартаменти има хиляди такива във вид на хлебарки..
Не искам пушачи, защото след пет години

апартамента ще е за ремонт.
Дивана е разтегателен но забранявам да се спи на него, защото ще му се разтегнат пружините..
Ако знаеш още колко примери мога да даммммм...

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.

Тема Re: ехеее...нови [re: arrvv]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано28.04.11 14:56



Преди време си казвам: не може да съм такъв карък на наемите, ще се променям

. Промених единствено разходите си
............ отново, за пореден път

При наемите най-много ме дразни факта, че собственикът изхвърля едни вещи от друго жилище или събрани разни стари мебели и обявява, че жилището е обзаведено. Побеснявам от подобни "тарикатлъци" и като кажа това на някой наемодател, то той повече не ще да ме чуе и види ........... И аз нямам реализирани наеми .





Тема Re: ехеее...нови [re: svestna]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано28.04.11 15:48



Учи се бре, колежке! Научи се!

...
Знаеш ли, колко ми беше трудно, да се разхождам с един клиент три месеца по складове и съборетини... и накрая останаха само хубавите спомени, чаша кафе и сладките приказки...е и един шоколад отнесох, но това е много слаба компенсация, за това което изживях...

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.

Тема Re: ехеее...нови [re: arrvv]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано28.04.11 16:00



Преди години, в Равно поле при оглед на производствено помещение, една коза изяде страничното огледало на колата на немските съдружници на клиента ми

.......... Леле, не знаех къде да се скрия от срам ............. Не наеха, разбира се ................ купиха





Тема еййй...нови [re: arrvv]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано28.04.11 16:55



как ме подсети за личния ми опит отпреди 11 години....ще си позволя да разкажа...дано не прозвучи като мрънкане, защото не е.:)
С приятелката ми търсехме апартамент. Брокерката ни намери едностаен в Младост3 за 100$. Бяхме супер щастливи, че сме си намерили най-после "наше си" местенце. Всичко беше наред...срещнахме се със собствениците(мъж и жена), разбрахме се за наеми депозити и прочее в 19ч. вечерта. На сутринта ни се обади брокерката и каза, че след като сме си тръгнали, жената казала, че приятелката ми била бременна, щяла да роди след някой месец и да си отиде вкъщи и да увисне апартамента ненает, затова не ни искала. Сега ми е смешно, но тогава ми беше унизително...видеозон ли имаше вграден таз овца, незнам.

Разбира се, тогава още и не мислехме за дете...чак след 4 години решихме и още две се мъчихме докато стане реалност. Хубавото е, че малко след това ни намериха 5 пъти по-хубав апартамент двустаен за 110$.



Тема Re: еййй...нови [re: Boждa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано28.04.11 19:33



А, представяш ли си за мен, колко е унизително, когато заведа клиенти за "оглед на собствениците" и те след това ми казват, няма да са тези защото жената имала бримка на чоропогащника, това значи че няма пари да си купи нов, а това автоматически значи, че няма да си плащат. Е, я ми кажи аз как да кажа на клиентите това..
Никога няма да забравя случката с една собственичка... Имах клиент, голям сладур, точен, та точен.. гледахме няколко апартаменти и накрая хареса един страхотен тристаен. Идва време за преговори... начини на плащане..условия и т.н. Клиентът ми, беше доста добре финансово и въобще не се пазари за наема, направо пристъпихме уговаряне на дата за договора. Стиснахме си ръцете и тръгнахмев всички заедно, но пред входа се заговорихме за последно. Данчо /клиентът/ спомена за своите планове къде ще е детската стая. Тогава собственичката изтрещя. "Децааа? Ужас!" - точно това бяха думате и. Ние замръзнахме на място. Клиентът и обесни, че има две близначета. Онази изпадна едва ли не в истерия... беше ужасно.. Накрая и аз си отворих устата.. стана мазало. Но тогава за пръв път направо се разплаках от яд, да не говорим на клиента какво му беше.. но мина де... Още на другият ден той си хареса друго и нае... беше и по-хубав апартамент, собствениците бяха душички...



Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.

Тема Re: еййй...нови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.04.11 21:04



Чакай сега да докажа, че съм си "Заядливка"



В твоята случка вина у наемодателката намирам единствено ако не е предупредила предварително, че не иска деца като наематели. Защото, естествено, в тристаен апартамент с пълна сила могат да се очакват деца и тя непременно трябваше да ти каже. За всичко друго обаче тя си е в правото и я разбирам напълно.

Знаеш отлично, че в България, при взаимоотношенията наемодател-наемател при всички случаи потърпевшият е именно НАЕМОДАТЕЛЯТ. На него му се освинва и разрушава имота и мебелировката, на него му оставят неплатени сметки, него го лъжат, забавят или изобщо не плащат наем и не си излизат, и трябва да води дела или да се справя по други начини. На моя наемодателка дори и взривиха жилището... в Разсадника беше. При това положение наемодателят има всички морални права да си ИЗБИРА наемателите.

Аз рядко работя наеми, но винаги, когато имам наемодатели, те си имат техните изисквания. (Справка - прочутото жилище на Гео Милев!!) Никой не иска кучета и котки, много често не искат деца, понякога имат претенции и за възрастта, националността или професията на наемателите. Намирам го за нещо съвсем нормално, СТИГА ДА СА ПРЕДУПРЕДИЛИ НАВРЕМЕ. В края на краищата - пускаш ги в къщата си и имаш право да си претенциозен...

Редактирано от yниKaлнa на 28.04.11 22:03.



Тема Re: еййй...нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано28.04.11 22:18



единствено ако не е предупредила предварително
----------------------------
точно за това говорим... апартаментът си е нейн и ако иска, каквито иска претенции може да има.. но ги казва предварително!

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.