Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:05 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Колеги, тъй като...  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано28.04.11 10:00



в клуба говорим само за продажби на НИ, хайде малко да поговорим и за наеми. Какви документи изисквате при подписване на договор за наем? И до каква степен собствениците са склони, да предоставят тези документи?

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.


Тема Re: аз.....нови [re: arrvv]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано28.04.11 13:25



Аз на наеми съм много добра

, толкова добра, че съм способна дори мълчейки да проваля подписването на договор за наем........ ей така, от вътре някак си ми идва .





Тема Re: ехеее...нови [re: svestna]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано28.04.11 14:37



Значи темерутиш при наемите, така ли? Да ти кажа и на мен не ми са от любимите, особено като собственика кара да залегне клауза в договора, че НАЕМАТЕЛЯТ се задължава да не допуска да има косми в банята т.е. имаш ли косопад, няма апартамент, или пък да ми искат удостоверение за семейно положение на наемодателя, или пък задължително условие да е, ключа да не се оставя под изтривалката. Другото което ме дразни е, когато не кажат какви наематели искат, а като им заведеш клиент се започва от сорта:
Не искам да е момиче, защото жените много се къпят и перат, пък не си плащат водата и накрая сметките остават за моя сметка...
Не искам а е момче, защото няма да поддържа чисто..
Не искам семейство с деца, защото децата цапат...
Не искам домашни любимци, а в самият апартаменти има хиляди такива във вид на хлебарки..
Не искам пушачи, защото след пет години

апартамента ще е за ремонт.
Дивана е разтегателен но забранявам да се спи на него, защото ще му се разтегнат пружините..
Ако знаеш още колко примери мога да даммммм...

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.

Тема Re: ехеее...нови [re: arrvv]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано28.04.11 14:56



Преди време си казвам: не може да съм такъв карък на наемите, ще се променям

. Промених единствено разходите си
............ отново, за пореден път

При наемите най-много ме дразни факта, че собственикът изхвърля едни вещи от друго жилище или събрани разни стари мебели и обявява, че жилището е обзаведено. Побеснявам от подобни "тарикатлъци" и като кажа това на някой наемодател, то той повече не ще да ме чуе и види ........... И аз нямам реализирани наеми .





Тема Re: ехеее...нови [re: svestna]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано28.04.11 15:48



Учи се бре, колежке! Научи се!

...
Знаеш ли, колко ми беше трудно, да се разхождам с един клиент три месеца по складове и съборетини... и накрая останаха само хубавите спомени, чаша кафе и сладките приказки...е и един шоколад отнесох, но това е много слаба компенсация, за това което изживях...

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.

Тема Re: ехеее...нови [re: arrvv]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано28.04.11 16:00



Преди години, в Равно поле при оглед на производствено помещение, една коза изяде страничното огледало на колата на немските съдружници на клиента ми

.......... Леле, не знаех къде да се скрия от срам ............. Не наеха, разбира се ................ купиха





Тема еййй...нови [re: arrvv]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано28.04.11 16:55



как ме подсети за личния ми опит отпреди 11 години....ще си позволя да разкажа...дано не прозвучи като мрънкане, защото не е.:)
С приятелката ми търсехме апартамент. Брокерката ни намери едностаен в Младост3 за 100$. Бяхме супер щастливи, че сме си намерили най-после "наше си" местенце. Всичко беше наред...срещнахме се със собствениците(мъж и жена), разбрахме се за наеми депозити и прочее в 19ч. вечерта. На сутринта ни се обади брокерката и каза, че след като сме си тръгнали, жената казала, че приятелката ми била бременна, щяла да роди след някой месец и да си отиде вкъщи и да увисне апартамента ненает, затова не ни искала. Сега ми е смешно, но тогава ми беше унизително...видеозон ли имаше вграден таз овца, незнам.

Разбира се, тогава още и не мислехме за дете...чак след 4 години решихме и още две се мъчихме докато стане реалност. Хубавото е, че малко след това ни намериха 5 пъти по-хубав апартамент двустаен за 110$.



Тема Re: еййй...нови [re: Boждa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано28.04.11 19:33



А, представяш ли си за мен, колко е унизително, когато заведа клиенти за "оглед на собствениците" и те след това ми казват, няма да са тези защото жената имала бримка на чоропогащника, това значи че няма пари да си купи нов, а това автоматически значи, че няма да си плащат. Е, я ми кажи аз как да кажа на клиентите това..
Никога няма да забравя случката с една собственичка... Имах клиент, голям сладур, точен, та точен.. гледахме няколко апартаменти и накрая хареса един страхотен тристаен. Идва време за преговори... начини на плащане..условия и т.н. Клиентът ми, беше доста добре финансово и въобще не се пазари за наема, направо пристъпихме уговаряне на дата за договора. Стиснахме си ръцете и тръгнахмев всички заедно, но пред входа се заговорихме за последно. Данчо /клиентът/ спомена за своите планове къде ще е детската стая. Тогава собственичката изтрещя. "Децааа? Ужас!" - точно това бяха думате и. Ние замръзнахме на място. Клиентът и обесни, че има две близначета. Онази изпадна едва ли не в истерия... беше ужасно.. Накрая и аз си отворих устата.. стана мазало. Но тогава за пръв път направо се разплаках от яд, да не говорим на клиента какво му беше.. но мина де... Още на другият ден той си хареса друго и нае... беше и по-хубав апартамент, собствениците бяха душички...



Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.

Тема Re: еййй...нови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.04.11 21:04



Чакай сега да докажа, че съм си "Заядливка"



В твоята случка вина у наемодателката намирам единствено ако не е предупредила предварително, че не иска деца като наематели. Защото, естествено, в тристаен апартамент с пълна сила могат да се очакват деца и тя непременно трябваше да ти каже. За всичко друго обаче тя си е в правото и я разбирам напълно.

Знаеш отлично, че в България, при взаимоотношенията наемодател-наемател при всички случаи потърпевшият е именно НАЕМОДАТЕЛЯТ. На него му се освинва и разрушава имота и мебелировката, на него му оставят неплатени сметки, него го лъжат, забавят или изобщо не плащат наем и не си излизат, и трябва да води дела или да се справя по други начини. На моя наемодателка дори и взривиха жилището... в Разсадника беше. При това положение наемодателят има всички морални права да си ИЗБИРА наемателите.

Аз рядко работя наеми, но винаги, когато имам наемодатели, те си имат техните изисквания. (Справка - прочутото жилище на Гео Милев!!) Никой не иска кучета и котки, много често не искат деца, понякога имат претенции и за възрастта, националността или професията на наемателите. Намирам го за нещо съвсем нормално, СТИГА ДА СА ПРЕДУПРЕДИЛИ НАВРЕМЕ. В края на краищата - пускаш ги в къщата си и имаш право да си претенциозен...

Редактирано от yниKaлнa на 28.04.11 22:03.



Тема Re: еййй...нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано28.04.11 22:18



единствено ако не е предупредила предварително
----------------------------
точно за това говорим... апартаментът си е нейн и ако иска, каквито иска претенции може да има.. но ги казва предварително!

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.


Тема Re: еййй...нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано28.04.11 22:37



потърпевшият е именно НАЕМОДАТЕЛЯТ...
.....................................
Нарочно го пускам този отговор в отделен пост, защото много имам да говоря за това.
Тук въобще не съм съгласна с теб. Ама хич даже...

... Извинявай, но 90% от наемателите живи ги ожалвам.. това напълно честно. Както казва Свестна наемодателите си изпразнат мебелите от някоя вила, набутат хиляди боклуци, които могат да бъдат оценени в някой антиквариат, но не и от млади хора /защото по-голямата част от наемателите са такива/ и накрая гордо сложат някаква цифра като наем, където на мен свят ми се извива.
И какво значи освинват и разрушават имота? Нима за това не се плаща? Ми собствениците да си направят ремонт и да си го държат тогава...
--------------------------
В края на краищата - пускаш ги в къщата си и имаш право да си претенциозен...

-------------------------------
Стига, това сериозно ли го мислиш, ти ги пускаш, но те си плащат за това, и то в повечето пъти доста по-солено, от колкото трябва... В момента в който някой собственик започне да проявява претенци... например искам чужденци, или това не може, онова не може.. просто не се занимавам с него... да си търси и накрая, повярвай, точно тези с най-големите претенции оставят с пръст в устата...
Чете ли в дира, за тази жена, която не платила 34лв. от наема, собственика я изгонил и тя починала на стълбището. А доколкото си спомням е имала 3 деца, ... а той ги оставя на улицата...

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.

Тема offнови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано28.04.11 23:05



Какви документи изисквате при подписване на договор за наем?

Дай дефиниция що е то "колега", разгеле някой знаещ даде информация по същество, а не само несполуки да се споделят.




Тема Re: offнови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано28.04.11 23:38



Колеги са всички, които пишат и имат мнение във форума. И ти попадаш в това число, разбира се, ако имаш какво да кажеш.
И това не са несполуки, просто случки, които са неизбежни в процеса на работа.

ПП гледа ли вчера Господари на ефира, ако е да, видя ли какво се казва измама от строител.. човека хич не си играел.. на едро го давал...



Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.

Тема Re: еййй...нови [re: yниKaлнa]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано28.04.11 23:41



Аз съм и от двете страни на барикадата и да ти кажа...по-кофти е да си наемател, въпреки че си права за някои неща. Всичко пак опира до човека. Под наем съм от 11 години, а наемодател съм от 2 и половина. За 11 години никога не съм се "забавил" с наем повече от 3-4 дни и то е било винаги когато хазайката ми е била на почивка или в чужбина, докато за 2 и половина години 5пъти не са ми плащали изобщо(обикновено на следващия месец ми дават 2 наема). Вече "вървим" с два месеца назад, защото 2 от наемите така и не съм получил(чакам да продадат имот

), но въпреки всичко като наемодател съм много по-спокоен. Дори да изчезнат, дори да не ми платят не е чак толкова кофти, докато чувството, че във всеки момент може да те изхвърлят на улицата е доста по-осезаемо.



Тема Да започнем с тованови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано28.04.11 23:53



или пък да ми искат удостоверение за семейно положение на наемодателя

Нормално е да го искат, не се чуди, не се ядосвай, че са се допитали да някой знаещ законите. Ако на теб - брокерът, това ти се струва излишно, не се сърди, че наемателите искат да си защитят интереса.

Другото е документ за собственост/право на ползване.
Ако ги няма собствениците или титулярът на правото на ползване - изрично пълномощно.
Това е в общия случай с наемите.

Друго интересува ли те?




Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано29.04.11 00:07



Нито се чудя, нито се ядосвам, но ако следим да сме по закона, има още документи, които би трябвало да се изискват от наемодателя!
Да кажем справка на собственика, дали наистина е собственик.
Режим на СИО, ако е закупен по време на брак + удостоверението за актуално семейно състояние
Бележки за платени консумативи.
Опис имущество, ако апартамента е обзаведен, т.е. ПП1 и ПП2
Ако е наследствен и няма нов НА, удостоверение за наследници.
В момента не мога да се сетя за друго, но със сигурност има.
Просто питането ми беше, какви документи обикновено се представят при подписване на договор.

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.


Тема Re: Да започнем с тованови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано29.04.11 00:28



Въпросът ти беше: Какви документи изисквате при подписване на договор за наем?

Ще доуточня, защото явно има нужда.
Иска се документ за собственост/право на ползване. Това, естествено, предполага и съответните документи за семейно състояние, право на плодоползване и тн, за да се уточни кой/кои точно са наемодателите.
Ако лицето/лицата по предходните документи са починали - съответставищите документи, доказващи..... и тн за тия след тях. Тук се включват всички документи относно наследствеността, но и не само (примерно договорите за дарение срещу гледане и издръжка).
Ако живите собственици или тия с право на ползване отсъстват - изрично пълномощно.

Питай, ако пак има нужда от подробно обяснение за нещо от горните.

ПС
А справката от имотния регистър и описа са задължение на брокера, не на наемодателя.




Тема Re: еййй...нови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.04.11 09:31



90% от това, което пишеш, няма отношение към темата. Може да го отнесеш към клуб "Политика", или клуб "Ние българите"...(не знам дали има такъв, и ако админът беше човек - щях да му го предложа - клуб, в който всеки да описва безобразията на великата българска нация в лицето на отделните й индивиди...)

Живеем в пазарна икономика. Всеки има право да иска колкото ...си иска. Не сме аз и ти тези, които ще определят наемът висок ли е, или не. Ако си намери пазар - жив и здрав. Ако не - негово право си е да решава какво ще прави - ще намалява наем, ще прави компромиси, или ще си заключва жилището. Наемодателят не е благотворително дружество. Наемните отношения са скрепени с договор и всяка от страните има право да изисква спазването му. Всичко друго е...всякакви общи приказки. Каквито може да си пишем една година без спирка, да си разказваме случки в подкрепа на тая или оная страна.

Само че иди гони наемател, който ти е изпотрошил всичко, направил е свинщина отвсякъде, не си е плащал наема 3-4 месеца (под предлог, че няма пари, и разчита на доброто сърце на наемодателя), после се измъква, оставя стотици левове като сметки и - гони Михаля... Всички забележки, които можеш да ми напишеш по отношение на наемодателя са в рамките на това - колко висок бил наема, колко стари били мебелите (никой не насилва наемателя да наеме ТОЧНО това жилище с ТОЧНО тези мебели!) и как бил "изгонил" някого, който не си е спазил договора...

Закони, колежке, закони.

(Да уточня - не съм била нито наемател, нито наемодател, така че - нямам субективна позиция)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.04.11 09:40



"справката от имотния регистър "



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано29.04.11 09:42



Аз не питам нищо, ти просто тълкуваш документите, които съм изброила и то без особено голям резултат, защото всички знаят за що иде реч..справка, удо за семейно, режим на СИО, удо за наследници и т.н.
С една дума, се изисква доказване на 100% собственост. Хайде сега да отговорим на другият въпрос, колко собственици ще са съгласни да предоставят тези документи и колко наематели ще ги поискат? Тук искам да вметна, че голям процент, от хората, които не ползват агенции, дори нямат никакъв договор за наем между тях.

ПП наблюдавам те, че добре си запознат с правото на ползване...

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.


Тема Re: Да започнем с тованови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.04.11 09:56



Още вчера доста се позамислих какво да отговоря на ПЪРВИЯ ти въпрос в темата ти. Честно казано - НЕВЕРОЯТНО щекотлив е и те поздравявам, че го повдигна, макар, че... това разискване тук няма да доведе до нищо съществено.

Всички документи, които доказват собствеността, наистина В НЯКОИ СЛУЧАИ са много на брой и наемодателите НЕ ЖЕЛАЯТ да ги осигуряват. Основният въпрос е КАКВО ДА ПРАВИМ НИЕ? Дали вярната позиция е да запознаем наемателя с рисковете, ако тези документи не са осигурени? И да го оставим той да си реши? Или да не предлагаме такъв имот, който няма осигурени въпросните документи (макар и да знаем, че е само от мързел)?

Апропо - има някакви напълно законни начини да се заобиколи присъствието на съсобственика при подписване на такъв договор, но ще оставя На живо да се разрови из дебелите книги и да го опише...



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: еййй...нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано29.04.11 10:12



Не сме аз и ти тези, които ще определят наемът висок ли е, или не.
------------------------------------
Напротив, поне лично аз се меся, когато видя какво се предлага и на каква цена, ако иска да ме чуе - добре, ако ли пък не, да си го дава, негово право е.
Пазарната икономика, според мен не оправдава действията, на някои собственици, които хем си дават жилището под наем, плаща им се затова, а те се самозабравят. Подчертавам, това е мое мнение. Въобще не искам да говоря за "обзавеждането", това е друга тема.

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.


Тема Re: еййй...нови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.04.11 11:08



поне лично аз се меся



Покани ме веднъж, да се науча от теб как се "месиш"... Ако визираш съвет, който им даваш АКО ТЕ ПОПИТАТ как вървят наемите в този момент в този район и дали това, което те са си намислили е удачна цена - да, и аз се "меся" дотолкова. Питам се как ще се "намесиш", като ти кажат - "Аз съм вложила ХХХХ лева в тоя ремонт и няма да го дам под....... евро!!"

А ако се опитам да се "намеся" драстично - току гледам същия имот, обявен от друга агенция... а уж съм "само аз".

Пък и - какво да ти кажа... често се случва да имам твърдо мнение, че някакъв наем (цена) са безумни, а имотът вземе, че се продаде (отдаде) и то - бързичко... Нали знаеш колко индивидуално е всичко! Затова се задоволявам да кажа мнение по въпроса, а собственикът сам да си реши. Ако потъркаляме обекта 3-4 месеца и няма нито един оглед - сам ще разбере, че съм била права.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Да започнем с тованови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано29.04.11 12:22



На мен точно това ми беше интересно, какво се представя при подписване на договор? Говоря на практика, а не на теория.

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.


Тема Re: Да започнем с тованови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.04.11 12:33



ВИНАГИ се опитвам да изискам всички документи. В повечето ми случаи не е много трудно - нотариален акт за собственост, ако си признаят "без бой", че има съпруг-съсобственик - карам го да присъства на сделката. Правя дистанционна "справка по имотен регистър"

за да проверя дали не са го продали междувременно на други хора. Ако има някой и друг наследник, който не е наоколо, за да присъства на договора - ги пускам да си говорят двете страни, ако наемателят се запъне - може и да не го наеме.

Удостоверение за тежести - НЕ ИЗИСКВАМ.

Очаквам след това, последното признание, да дам нов повод за тържествуване на Любимец 13 - На живо, но - нека се порадва малко, че скоро не е имал поводи!

Апропо - простете за юридическата ми неграмотност - - ако се пръкне някой съсобственик, който не е уведомен - какви могат да бъдат последствията за НАЕМАТЕЛЯ? Най-много - да го извадят без време, но и без това в договора най-често присъства клаузата за едномесечното предупреждение, така че - какъв му е проблемът на него? Виж, съсобствениците ще се дерат оттук нататък - за взетите наеми и пр...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: аууу................нови [re: yниKaлнa]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано29.04.11 13:00



Ауууу, нямаш удостоверение за тежести, леле............... как може подобна безотговорност към съдбата на хората!



Все пак някои са наематели за малко, други за цял живот , но срещата с брокер остава трайни спомени в съзнанието им

П.П. нова тема: отговорността на брокера при наемане на недвижим имот!

И още едно П.П. относно неходенето ти за "справка по имотен регистър" - едно време в стария нотариат се съберем, заформим две, три опашки, пък разменим някое инфо (клюка), пък се опознаем, демек свършим работа, а сега к`во - дистанционни клюки, някакси клубни .

Между другото, за тази година съм реализирала един наем, така че, мога да бъда от "участниците на пазара на наеми"





Тема Re: аууу................нови [re: svestna]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.04.11 13:51



Ауууу, нямаш удостоверение за тежести, леле............... как може подобна безотговорност към съдбата на хората




за тази година съм реализирала един наем,

И аз съм така. Един брой наем. И то - случи се, че наемателят познаваше наемодателя, та - като се видяха - оттам нататък си контактуваха самосиндикално, и ми се обадиха само за комисионата... Даже не знам дали са ползвали договора за наем, който им пратих на имейл, или само са си стиснали ръцете.

Обаче пък си имам наемодатели, дето си търкалям обяви повече от година вече, и не съм направила НИТО ЕДИН оглед... В края на месеца се обаждам информативно и с плах опит да повлияя в размера на наема, но срещам свирепо неразбиране и си свивам перките...

Трябва да им пратя Арви - да им се намеси!

(Арви, не се сърди - майтап да става!)

ОФФ - Физиономията й е определено селска, а роклята хич не ми харесва... надявам се да се сещаш за кого говоря!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 29.04.11 14:06.



Тема Re: аууу................нови [re: yниKaлнa]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано29.04.11 14:11



Мнооого селска, много, пък и омазнената коса ми идва в повечко

.............. а ноктите?!





Тема Re: аууу................нови [re: svestna]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.04.11 14:18



Е, до ноктите не стигнах... Не съм чак такъв фен на церемонията.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: аууу................нови [re: yниKaлнa]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано29.04.11 14:26



Оооо, други нокти





Тема Re: Да започнем с тованови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано29.04.11 23:02



arrvv: Аз не питам нищо
vs
arrvv: Просто питането ми беше, какви документи обикновено се представят при подписване на договор.






Обещах да ти разяснявам и ще продължа.

да отговорим на другият въпрос, колко собственици ще са съгласни да предоставят тези документи и колко наематели ще ги поискат?

И това е работа на брокера - да разясни на своята си страна какво е необходимо да се предостави/иска. Стига да знае, брокерът, де.
А след това клиентите сами да си преценят и решат, нали така?!
Колко брокери го правят?!?! Колко брокери в България изобщо са наясно какво се иска при такъв вид договор?!


Тук искам да вметна, че голям процент, от хората, които не ползват агенции, дори нямат никакъв договор за наем между тях.

В прав текст - хабер се нямаш от договорни отношения. Ама никакво понятие, никакво.
Не е срамно да питаш, ако не разбираш, срамно е другото.




Тема Re: Да започнем с тованови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано29.04.11 23:04



"справката от имотния регистър "






Не разбрах кое точно ти е смешно? Би ли обяснила, че да се посмеем и ние?




Тема Re: Да започнем с тованови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано29.04.11 23:20



Дали вярната позиция е да запознаем наемателя с рисковете, ако тези документи не са осигурени? И да го оставим той да си реши? Или да не предлагаме такъв имот, който няма осигурени въпросните документи (макар и да знаем, че е само от мързел)?

Абре, джанъм, след горното да те питам - каква точно е на брокера работата? Просто разводач?



Апропо - има някакви напълно законни начини да се заобиколи присъствието на съсобственика при подписване на такъв договор, но ще оставя На живо да се разрови из дебелите книги и да го опише...

Не са нужни дебели книги. Елементарно е. Направо ежедневно.
Но не и за музикантка-брокерка.




Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано29.04.11 23:31



Хайде, да не ми вадиш думите от отделни постове, ако обичаш... не ми се занимава с твоето интриганство...


Аз теб не искам да те питам нищо, ако искаш включи се в темата, но престани да спамиш и да ми казваш как да си гледам работата... Имаш тема, пиши по нея, ако ли не въобще не пиши..

ПП Ти колко договора за наем си подписал, специалисте, та теб ще питам какво трябва и какво не...уфффф, затова сме на този хал, защото всеки си вре носа където трябва и където не трябва Пинокио.....

-----------------------------
В прав текст - хабер се нямаш от договорни отношения.
------------------------------------------
Ох, горкичкият, той от всичко си има хабер.. направо да четеш и да се възхищаваш на образованата му главица, която не може да осмисли едно единствено нещо, че това е клуб, а не арена за изява...

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.

Редактирано от arrvv на 29.04.11 23:33.



Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано29.04.11 23:38



Абре, джанъм, след горното да те питам - каква точно е на брокера работата? Просто разводач?
Хайде сега, отворко, ми кажи колко от тези документи може да извадим ние?
Дали в общината ще ми дадат удо за смейно, или пък удо за наследници? Справка за имота мога да направя само, ако собственика ми даде три имена и ЕГН, а длъжен ли е да го направи?
Манипулатор!!!! Ти просто си един невероятен манипулатор или пълна невежа.. избери си едно от двете?



Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.

Редактирано от arrvv на 29.04.11 23:39.



Тема Re: Да започнем с тованови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано29.04.11 23:43




Хайде, да не ми вадиш думите от отделни постове, ако обичаш... не ми се занимава с твоето интриганство...
Аз теб не искам да те питам нищо, ако искаш включи се в темата, но престани да спамиш и да ми казваш как да си гледам работата... Имаш тема, пиши по нея, ако ли не въобще не пиши..

ПП Ти колко договора за наем си подписал, специалисте, та теб ще питам какво трябва и какво не...уфффф, затова сме на този хал, защото всеки си вре носа където трябва и където не трябва Пинокио.....

-----------------------------
В прав текст - хабер се нямаш от договорни отношения.
------------------------------------------
Ох, горкичкият, той от всичко си има хабер.. направо да четеш и да се възхищаваш на образованата му главица, която не може да осмисли едно единствено нещо, че това е клуб, а не арена за изява...

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.

Редактирано от arrvv на 29.04.11 23:33.



Вземи се върни и виж как отначало лошите клиенти искали удостоверение за семейно състояние, пък после твърдиш, че то било нормално и даже направо задължително. Все твои думи са.


Ако държиш, ще ти ги постна и с vs


ПС
Да разбирам ли, че ти се проясни ситуацията и нямаш повече въпроси?




Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.04.11 23:46



Хич нищо не разбираш. Ама грам. Иначе щеше да ти стане ясно какво точно пита арви и какво точно искам да кажа аз. Толкова си заслепен от собственото си съвършенство, че елементарни неща ти убягват.

Работата на брокера е да СВЪРЖЕ двете страни и да им ОБЯСНИ основни изисквания и понятия. В случая - кои са необходимите документи и какви са рисковете, ако ги няма. Оттук нататък - решението си е на двете страни. Дилемата е (наша си вътрешна) - дали да се предлагат имоти, които нямат всички документи, с обяснение на поеманите рискове, или изобщо да не ги приемаме за реклама. Дебело подчертавам - СТАВА ДУМА ЗА НАЕМНИ ОТНОШЕНИЯ.

Ти не се бъркай в тази дилема - нямаш нищо общо с нея.
----------------------------------------------------


"Не са нужни дебели книги. Елементарно е. Направо ежедневно"


Ми обясни го де, щом си го прочел вече. Музикантката може и да не разбере, ама други хора четат тука - ще им бъдеш В ПОМОЩ. Този клуб е такъв - кой с каквото МОЖЕ И ЗНАЕ - помага...Позиции: "Аз знам, ама няма да ви кажа, щото сте нищожества" - нещо понамирисват на безсилие.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 29.04.11 23:48.



Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано29.04.11 23:51



Нахален си, та чак нагъл, някой казвал ли ти е това? Ето ти въпрос, дай ми отговор!

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.


Тема Re: Да започнем с тованови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано29.04.11 23:55



Хайде сега, отворко, ми кажи колко от тези документи може да извадим ние? Дали в общината ще ми дадат удо за смейно, или пък удо за наследници? Справка за имота мога да направя само, ако собственика ми даде три имена и ЕГН, а длъжен ли е да го направи?

Ти първо започни с това да знаеш във всеки конкретен случай какви документи трябват. Едва след това ще разбереш от кой и как може и следва да се набавят.

ПС
отворко
Така ще викаш на нотариусите, дето ти тряскат вратата под носа.






Тема Re: Да започнем с тованови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано29.04.11 23:55



Колежке, не обичам да обиждам но този човек е един дебилски манипулатор... дебил, защото ти му говориш /т.е. пишеш/, а той рупа ли рупа, а манипулатор, защото така извърта нещата, че все вади думи от контекса и върти - суче и все, както на него му е угодно го извърта... Въобще незнам дали това същество с никнейм На живо, не е някакво извънземно, което нито приема, нито предава...



Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.

Тема Re: Да започнем с тованови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.04.11 00:00



Че е манипулатор - е ясно от години насам. Радвам се, че един по един все повече хора разбират това. Не знам защо изобщо му се връзваш. Нека си поразмахва "съвършенството" - той има нужда да го доказва... не може да живее без мисълта, че е съвършен.



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Да започнем с тованови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано30.04.11 00:02



Работата на брокера е да СВЪРЖЕ двете страни и да им ОБЯСНИ основни изисквания и понятия. В случая - кои са необходимите документи и какви са рисковете, ако ги няма. (има??)

Няма как да се ОБЯСНИ нещо, което е непонятно. Празните приказки не вършат работа, освен за запълване на клубно пространство.

Проблемът е, че 99% от брокерите нямат дори и бегла представа от рисковете, просто защото са неграмотни в тая материя.




Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано30.04.11 00:02



Пак манипулираш.. значи, ти не разбра измамата, която бях описала, а си направи душевен оргазъм затова, че са ни треснали вратата под носа... Евала....



Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.

Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.04.11 00:09



Не разбрах въпросителната ти във фразата: Работата на брокера е да СВЪРЖЕ двете страни и да им ОБЯСНИ основни изисквания и понятия. В случая - кои са необходимите документи и какви са рисковете, ако ги няма. (има??)

Я обясни, плийз?

И другото, дето само ти го знаеш, а ние не - би ли го обяснил и него? Щото, нали ти е ясно, че в противен случай лъсва, че ти е ясно колкото и на нас, а може би и по-малко.



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Да започнем с тованови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано30.04.11 00:14



Уни, всичко ще ти обясня, както го направих с другата брокерка тук.

Само преди това чакам да отговориш на моето

.

После ще ти дам инфото, което искаш.




Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано30.04.11 00:22



Какво си ми обяснил.. само едно не мога да разбера, пил ли си или толкова ти е акъла...???



Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.

Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.04.11 00:25



Първо ми обясни за въпросителната. Щото те хващам вече няколко пъти, че четеш, ама не разбираш каквото четеш. Дотам, че последния път беше принуден да ПРИЗНАЕШ, ЧЕ СЪМ ПРАВА.
------------------------------------------------------------------
Смешното в твърдоглавото ти повтаряне на фразата "справка по имотен регистър" е това, че тъпо и упорито не желаеш да признаеш, че тази справка си има друго име. ДА, това е същността, но не и наименованието. Защото, когато правиш някаква справка и ти я дават в писмен вид - ТЯ НОСИ НЯКАКВО НАИМЕНОВАНИЕ, НАПИСАНО В ГОРНИЯ КРАЙ НА ХАРТИЯТА. А в този случай това не е "Справка по имотен регистър", както твърдиш ти и тропаш с крака.

Та затова ще се смея всеки път, в който пожелаеш да се изявиш чрез натъртване на това понятие.

Други въпроси? Ама побързай, че ми се спи.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 30.04.11 00:30.



Тема Re: Да започнем с тованови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано30.04.11 00:33



в този случай това не е "Справка по имотен регистър", както твърдиш ти

Голяма бяла лебедоподобна птицо...
За справката от имотния регистър (с малко "с" я пиша навсякъде) оставям четящите да преценяват.





последния път беше принуден да ПРИЗНАЕШ, ЧЕ СЪМ ПРАВА

А така, а цитат може ли??


ПС
Ще ти дам инфо за наемите, но след уикенда. През това време ще те оставя "на сухо" - да отговаряш на други брокерки или още по-лошо - на никой. Прости ми за което.


Редактирано от Ha живo на 30.04.11 00:41.



Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.04.11 00:41



Цитат - след малко.

Чакам обясненията, защото ти отговорих. И чакам отговор за ТВОИТЕ въпросителни в онова изречение...

Пинокио, почна да се скатаваш, по обичая си...Нито ще обясниш, нито ще отговориш на въпросите. Жалък си до съвършенство! (ето, докарах те пак до някакво съвършенство...

)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Да започнем с тованови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано30.04.11 00:48



Забелязваш ли, че навсякъде аз пиша
справка от имотния регистър

а ти все ме "цитираш":

справка по имотен регистър





Лека нощ и спокоен уикенд, уни!




Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.04.11 00:51



Ето ти и цитати:
-------------------------------------------------------------------------------
Re: Да се опитаме да си представим... [re: silvana_71]
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано 15.04.11 22:34

наскоро го разбрах и щях да падна - всичко това е нарочно, човека просто си търси клиентела, предполагам, че е служител в някоя нотариална кантора

Последно - разбрала ли си го или предполагаш?


------------------------------------------------------------------------

Re: Да се опитаме да си представим... [re: Ha живo]
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано 15.04.11 23:06


наскоро го разбрах (НЕГО, в смисъл - що за птица е)и щях да падна - всичко това е нарочно, човека просто си търси клиентела, предполагам, че е служител в някоя нотариална кантора

Без коментар, Ваше съвършенство!


----------------------------------------------------------
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано 15.04.11 23:22


Да, пръдлозащитничке, права си!
ОК?


---------------------------------
Хайде сега, отговаряй за новата неразбрана фраза отпреди малко, и обяснявай...каквото и ти не знаеш - ЗА ДОКУМЕНТИТЕ ПРИ НАЕМИТЕ

.

И не ми излизай с номера за малки и големи букви. Тропай си с крака около "справката по имотен регистър" и ме остави аз да си се смея, когато го прочета.

И ОТГОВОРИ.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.04.11 00:52



ХАХАХАХАХА - лека нощ, нали? Няма отговори, няма обяснения.

Жалък пинокио - това ти стана стил вече.

Когато ти се смях на "справката" - ти се смях барабар с прочутото ти ОТ...

Като види дебелия край - ЛЕКА НОЩ! Защо изобщо влизаш в този клуб, да се излагаш?



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 30.04.11 00:58.



Тема Re: Да започнем с тованови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано30.04.11 01:11



Толкова ли не можеш да изтърпиш до края на уикенда?
Два дни са, няма да ти стане нищо през това време.
Ако имаш служебна необходимост (дори и през уикенда) обади ми се по телефона и питай. Пари не взимам, споко! Арви така правеше преди да стане "сериозен" брокер.




ПС
"Пинокио"
Сами ли се сетихте или копирате от моите постове отпреди година по адрес на ваш колега - брокер?
"Оригинални" сте дори и в това.




Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано30.04.11 02:04



Ще ти дам инфо за наемите, но след уикенда. През това време ще те оставя "на сухо" - да отговаряш на други брокерки или още по-лошо - на никой. Прости ми за което.
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Ти направо и разказа играта с това чакане!

Давай "опиата" сега, и на момента, че И се дърля та две не вижда, ти ще я оставиш "на сухо" цели два дни!

Ти нямаш сърце На Живо!

]Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.04.11 07:07



"ПС
Ще ти дам инфо за наемите, но след уикенда. През това време ще те оставя "на сухо" - да отговаряш на други брокерки или още по-лошо - на никой. Прости ми за което.
Редактирано от Ha живo на 30.04.11 00:41. "



Нямаш проблем, пинокио. Този ПП (съкратено от "ПослеПис, а PS е съкращение от "постскриптум", "post-scriptum" но то се пише на латиница, а не с български буквички... да знаеш, де

) си го ДОПИСАЛ В РЕДАКТИРАНЕТО. Не съм го прочела, защото нямам навика да препрочитам постовете ти като цитати от Мао.

Та - спокойно събирай информация, чети гугъл, питай близки адвокати... дано успееш до понеделника. И без това единствената ми цел е ДА ПРОВЕРЯ знанията ти. На мен те не ми трябват. Както вече казах - наеми почти не работя. А ако ми потрябва нещо - БЪДИ СИГУРЕН, че няма да се опра на ТВОИТЕ знания. Видяхме ги цяла година колко струват.
-------------------------------------------------------
Апропо - като влезе повторно посреднощ - можеше да излееш знанията си... ако ги имаше в главата си, а не в дебелите книги, които ще консултираш в понеделник

И те предупреждавам - внимавай какво ще напишеш в понеделник. Защото, каквото и да е то - ЩЕ ВЛЕЗЕ в противоречие с вече написаното от теб по тази тема по-рано вчера.

Виж колко съм добричка - можех да не те предупредя и да те вкарам директно в капана...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 30.04.11 08:48.



Тема Re: Да започнем с тованови [re: indepcons]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.04.11 07:09





Късно влизаш. Момчето има нужда от помощ перманентно. Посещавай по-често клуба.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 30.04.11 07:57.



Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано30.04.11 11:30



Арви така правеше преди да стане "сериозен" брокер
---------------------------
Питах, но защо ли отговори не получавах, а само едно, "Ще попитам и ще ти се обадя по-късно", а пък и най-малко съм очаквала, че може да има хора, като теб, ужким доброжелателни и милички, а фактически излязоха, че са подмолни интриганти ...
Факт е, че отначало На живо искаше да се види с всички от клуба, факт е, че се направи на най-точния и миличък човек, а след това използва личните срещи, за да напада тук още по-гадно и коварно. "ДОСТОЕН" човек излезе. Остави другото, но ревностно крие, какъв е в реала и кой е, той е един анонимник, който дори не смее да каже в качеството си на какво пише и дава съвети, е вЕрвайте му хора... ама на доверие!
Прекалено много внимание ти отделих и този път, но просто не мога да проумея, как анонимници като теб, си позволяват, първо да обсъждат нашата работа /в частност моята/ и второ така безотговорно да раздават съвети...
На живо, нали знаеш, че е въпрос на 3 дни да разбера кой си и с какво се занимаваш и да пльосна информацията тук?! Не съм го направила, защото просто човек не трябва да ти отделя толкова голямо внимание... защото където и да работиш и какъвто и да си, не можеш да се спасиш от гадният си характер....от манията си за величие и най-вече от лошото си възпитание и интригантският си характер...демонстрирай ги, но моля, те не тук...!

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.


Тема Re: Да започнем с тованови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.04.11 13:56



Арви, ти ЗАТОВА ли надобря толкова напоследък? Искала си съвети от СЪВЪРШЕНСТВОТО? Удар под кръста...

Представям си ако беше получила от него и отговори - нямаше да има по-съвършен брокер от теб в цяла Европа!! (Пардон - за Холандия не се отнася - там има друг връх, та ще ти е трудно да конкурираш...)

А аз, глупачката, дори и не пожелах да се срещна с него...

Излезе много хитра ти... доколкото знам - имала си и други "срещи от третия вид" с други съвършенства от клуба...

ПП - Срещите ти ПРЕДИ оплитането му в окабеляването ли бяха, или го видя с очите си как се опитва да се разплита?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 30.04.11 15:25.



Тема Re: Да започнем с тованови [re: indepcons]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано30.04.11 14:53



Давай "опиата" сега, и на момента, че И се дърля та две не вижда, ти ще я оставиш "на сухо" цели два дни!

Може пък точно в момента да има такъв клиент и затова да пита и да дава зор за отговор. Щото тя не разбира, но избягва да плаща за консултации със специалисти. А в клуба е безплатно.
Според мен това е причината.






Тема Re: Да започнем с тованови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано30.04.11 14:56



Добре!



Подготви си въпросчетата: 1, 2, 3... Но не прекалявай, дори и моята самарянщина има край. Питай арви.




Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.04.11 15:11



Пиленце, нямам въпросчета, ама никакви, и то - още по-малко към теб. Каквото исках да знам дали ТИ го знаеш - го подхвърлих вчера по едно време. А ти се ангажира да обясняваш...Гледам - не си спал и си развалил почивката си, за да се информираш по въпроса. Значи - свършила съм някаква работа и съм допринесла за ограмотяването ти. Дано си разбрал, че един от отговорите ти за необходимите документи беше най-малкото - НЕПЪЛЕН.

Предпочитам да ми отговориш какво намери в изречението ми:

Работата на брокера е да СВЪРЖЕ двете страни и да им ОБЯСНИ основни изисквания и понятия. В случая - кои са необходимите документи и какви са рисковете, ако ги няма. (има??)


М?



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Да започнем с тованови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано30.04.11 15:26



На живо, нали знаеш, че е въпрос на 3 дни да разбера кой си и с какво се занимаваш и да пльосна информацията тук?!




Цели 3 дни какво точно ще "разбираш"?! При положение, че ми знаеш имената, телефона и с какво се занимавам?!




Тема Re: Да започнем с тованови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано30.04.11 15:31



Работата на брокера е да СВЪРЖЕ двете страни и да им ОБЯСНИ основни изисквания и понятия. В случая - кои са необходимите документи и какви са рисковете, ако ги няма. (има??)

Имаш два подлога и едно сказуемо след тях. Обръщам ти внимание, че сказуемото може да се отнася за всеки от тях.
Музикантката си е музикантка.






Редактирано от Ha живo на 30.04.11 15:33.



Тема Допълвамнови [re: Ha живo]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано30.04.11 15:46



Уни, имаш ли въпроси относно наеми, договорни отношения, представителство и тн?

След малко ще изляза, питай бързо! Безплатно е!!!




Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано30.04.11 16:45



Цели 3 дни какво точно ще "разбираш"?! При положение, че ми знаеш имената, телефона и с какво се занимавам?!
----------------------------------------
пак лъжеш, никога не си ми казвал с какво се занимаваш. Съжалявам, но ме бъркаш с някоя друга...

ПП отдавна ти изтрих телефона... просто така ме отврати с държанието си, че се срамувам, как съм била вярно толкова НАИВНА, да ти повярвам на приказките... За теб Уни беше много права, макар че сгреши за други хора...

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.


Тема Re: Да започнем с тованови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано30.04.11 16:54



Не разбрах защо ти трябват 3 дни да разбереш нещо, което се знае от всички?




Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано30.04.11 16:54



То, това е ОСНОВНАТА причина и за дърлянето.



Нейната адвокатка е винаги в отпуск, или е болна, или знае същото, което вече сте и казали във форума.

]Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Да започнем с тованови [re: indepcons]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано30.04.11 17:00



О, не, грешиш!!!
униКалната голяма птица е на 80% адвокат. Тя го е казвала.






Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано30.04.11 17:04



Да бе, Уникалната е всичко друго, но не и адвокатка!

Адвокатите са заети хора, не си губят времето основно по форумите.
То, не се знае дали е и брокер, може просто да си е една пенсионерана певачка

дето си няма работа по цял ден.

]Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Да започнем с тованови [re: indepcons]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано30.04.11 17:15



не се знае дали е и брокер, може просто да си е една пенсионерана певачка

Обиждаш я. Тя е МУЗИКАНТ, не певачка! Така поне се е посочила във фирмените документи, с които е заявила, че ще посредничи в сферата на недвижимите имоти.
Предполагам, че не е имало графа "Адвокат ли сте и на колко процента?".




ПС
В Холандия ходите ли по мазетата на обектите, които предлагате?




Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано30.04.11 17:16



уффф сега и за това ли да ти се обеснявам или да ти давам отчет.. толко ми трябва, като време.. задоволи се с този отговор, моля! и не ме затитквай повече..



Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.

Тема Re: Да започнем с тованови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано30.04.11 17:23



уффф сега и за това ли да ти се обеснявам или да ти давам отчет.. толко ми трябва, като време.. задоволи се с този отговор, моля! и не ме затитквай повече..

Питай бре, арви, питай! Не се срамувай.
Кой съм и с какво се занимавам знаеш.
Друго нещо от сферата на недвижимите имоти, наемите и прочее, ако ти е интересно да научиш - пак питай.
Ето виж - униКалната я е срам да пита и пак ще прецака някой клиент. Ти като нея ли искаш да бъдеш?!




Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.04.11 17:26



Имаш два подлога и едно сказуемо след тях. Обръщам ти внимание, че сказуемото може да се отнася за всеки от тях.

Доста време ти трябваше, за да измудриш как да се измъкнеш от първоначалната си инстинктивна реакция. Този път успя - едвам едвам, доста неубедително. В настоящия случай изречението се разбира по логика. Може би ТИ би отнесъл "ги няма" към "рисковете", но нормален човек не би го направил. "Какви са рисковете, ако ги няма" звучи доста налудничаво, очевидно - не и за теб.

В случая със Силвана много рано вдигна белия флаг.

Сега си се постарал повече. И виж, пи(а)ле, не се опитвай да ми правиш граматически забележки. Не ТИ и не НА МЕН. Още си твърде далече от това ниво.

Казах ти вече - НЯМАМ въпроси, чиито отговори можеш да ми дадеш ТОЧНО ТИ , колкото и да се стараеш.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Да започнем с тованови [re: indepcons]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.04.11 17:28



Да-вай, да-вай, хай-де наш-те!!



Благодаря ти, че изпълни стриктно заръките ми да влизаш по-често, за да подкрепяш българското съвършенство. От страна на холандското - такава подкрепа доста "хваща дикиш"!

Ако те нямаше - щеше да си говори сам, горкият... Пък сега се водят високоинтелектуални (и високоправописни от едната страна) разговори в стил "Тебе думам, дъще, сещай се снахо"...Ама звънни и на Мода, да закачи някоя и друга картинка - само той липсва.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 30.04.11 17:31.



Тема Re: Да започнем с тованови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано30.04.11 17:33



Освен забележки на тема недвижими имоти, току-що установих, че не търпиш забележки и на тема граматика. Едва ли и на каквато и да е друга тема.
Вероятно, защото си една безгрешна пръдлозащитничка. Кой с каквито аргументи си може...






Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.04.11 17:37



А, не, тук бъркаш нещо (колкото и невероятно да звучи ти да сбъркаш). Забележки търпя всякакви. Но не и от всеки.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.04.11 17:39



Сега излизам на приятна слънчева разходка. Похортувайте си тук с холандката, да имам материал за довечера.



Не е лошо да й подскажеш за ОНАЗИ програмка, която поправя автоматично правописните грешки...Щото си много стриктен в граматиката и правописа, пък е срамно в твоя отбор да има... да го наречем - НЕБРЕЖНОСТИ от този вид.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Да започнем с тованови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано30.04.11 17:46



Имаш ли други въпроси по темата?




Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано30.04.11 18:23



Няма!

Излиза да припича старите си кокали на слънце



]Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано30.04.11 18:33



В Холандия ходите ли по мазетата на обектите, които предлагате?

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Те нямат мазета, имат едни "схюрове", които са малки къшички и винаги са на кота "0"

Ама Уникална мазета ли основно продава или е пяла по мазета ?


Не разбрах, затуй питам?

]Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Да започнем с тованови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано30.04.11 19:04



Тъй, тъй...
Аз съм нахален, чак нагъл.
А ти си умна, чак брокерка. И мразиш да гьонсуратиш.





Аз не питам нищо
vs
Просто питането ми беше, какви документи обикновено се представят при подписване на договор


или пък да ми искат удостоверение за семейно положение на наемодателя (в контекст - )
vs
всички знаят за що иде реч..справка, удо за семейно



В главите ви препускат една след друга всякакви взаимоизключващи се мисли. Горките клиенти.




Тема Re: Да започнем с тованови [re: indepcons]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано30.04.11 19:18



Ама Уникална мазета ли основно продава или е пяла по мазета ?

А, не зная къде е пяла и дали изобщо е пяла или е перкусионирала с дайре.

Имах предвид, че униКална прониква в мазетата по втория начин (с ключар). Рисковете на професията. Всеки според знанията и клиентите си. Дано поне бълхи да не е имало.






Тема Re: Да започнем с тованови [re: indepcons]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано30.04.11 19:23



Няма!

Има!
Но е под достойнството й да пита когото и да било.
Тя знае всичко. Фикция!




Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано30.04.11 19:27



ей... ужасен си... като ти казвам, че незнам, значи незнам, никога не пожела да ми кажеш...
Ти няма как да ми бъдеш източник на информация, за това, което ме интересува... не ти вярвам...!!!

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.


Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано30.04.11 19:39



На живо ти глупав ли си....
Който, каквото иска може да го прочете в темата, без да ми вадиш думите в контекст.. престани да се вдетиняваш и да пускаш разни фрази и изрази от 68 различни постове...



Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.

Тема Re: Да започнем с тованови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.04.11 20:26



На живо ти глупав ли си....

Немой с лошо!!



По-мекичко го дай, например - "На живо, дали евентуално за някоя секунда съвършенството ти не е било заето в друга важна посока, и се е промъкнала случайно някоя не дотам умна мисъл в иначе така брилянтното ти мислообразуване?"
И не пропускаш да се извиниш за тази скверна мисъл...



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.04.11 20:29



Бледоооо, бледо. Някви мазета...някви певачки и дайрета ...Даже няма с какво да се позабавлявам преди вечеря... А ви поръчах да се постараете!




На красавицата от Холандия предай, че тя, колкото й да не й се иска - ЩЕ КАЦНЕ (дай Боже) на възрастта на моите кокали. Но това няма да я направи нито по-грамотна, нито по-умна...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Да продължим...нови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано30.04.11 20:41



ОК, арви, всички сме глупави - аз, нотариусите, съдиите по вписванията и всички останали. Всички сме глупави и криви. Само брокерите сте умни. А ти си техният мозъчен тръст.



Хайде по темата:
Няколко пъти споменаваш "режим на СИО" при наемите.
Папагалстваш си общи приказки прочетени пак от тук, както "Пинокио"-то (използвах го за спгуфи2 преди време).
Ако поискам да разясниш какво имаш предвид за "режим на СИО", пак ще ме убедиш, че не съм прав, нали?! Та вие - брокерите дори не знаете какво е то "режим", от кой закон се третира, кога настъпва, кой с какви права е, завещание, наследство, и тн... Конкубинат? Еманципация?

Въздухари!

Знаеш ли кога и кой е наемодател от двамата съпрузи, ако единият от тях е починал малко след като транслативния ефект на нотариалния акт за дарение срещу гледане на името на другия е станал реалност?

Пиша ти го тоя елементарен казус, умното ми, за да видиш, че дори и основата на нещата ти се губи. Ежедневното.
По общите приказки сте много силни - ти и другата пр_дла

Иначе си много умна, чак брокерка. Горките клиенти.




Тема Re: Да започнем с тованови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано30.04.11 20:49



Абе ти намери с какво да се забавляваш след вечеря
Нещо извън клубовете, примерно






Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано30.04.11 20:59



Извън клубовете?



Невъзможно!
ПС

Тя май не е отишла и до пейката пред блока? Казвам ти, голем кеф е този форумен живот.Само тук е истината за "умната другарка Уникална"!

]Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Да продължим...нови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано30.04.11 21:03



ОК, арви, всички сме глупави - аз, нотариусите, съдиите по вписванията и всички останали
-------------------------------------------
Ооооо, не всички, само ти! Нотариусите, съдиите по вписване и всички останали могат само да ти завиждат на твоите надуФки, но те са капацитети, какъвто ти не си и на тях им е простено да се правят на велики. В момента съм си подбрала екип с който работя: адвокат и нотариус и работата е песен, повярвай. И двамата са млади мъже, на които думата ВЕЛИЧИЕ е чужда, хора на които можеш 100% да разчиташ, държат на думата си и са наистина професионалисти.
На живо, за пореден път, показваш колко си глупав и манипулативен. За пореден път ти казвам да не ми казваш какво знам и какво незнам. Факт е, че имам стотици договори за наем и досега НИКОГА не съм имала проблеми отностно собственост, ако въобще ме разбираш за какво ти говоря. Факт е, че чичко гугъл е на служба при теб.. това което незнаеш, пишеш и цитираш, но дори незнам дали разбираш какво цитнираш или копираш. Хайде, поспри се! Ти и за брокер не ставаш! Защо брокера, не е да цитира дословно закони, букви и алинеи /това може всеки да прочете в гуглето/, а на разбираем език да обясни на клиента правата и задълженията му, било при наем или продажба...както и нужните докумети...Така, че няма как дори и с нас брокерите да се мериш, а пък камо ли да даваш акъл!

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.


Тема Re: Да започнем с тованови [re: indepcons]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано30.04.11 21:07



Лоша си!
Направо - по детски жестока!






Тема Re: Да продължим...нови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано30.04.11 21:25



Да разбирам ли, че не знаеш какво е режим на СИО и досега си го използвала без да знаеш какво имаш предвид?




Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.04.11 21:54



"Абе ти намери с какво да се забавляваш след вечеря
Нещо извън клубовете, примерно"

-------------------------------------------------

СЛЕД вечеря гледах филм. Много забавен беше. А сега ще решавам задачи по математика, че "имам" тест във вторник. Вписан и периферен ъгъл, вписани четириъгълници...Разбирам И от това.

Изобщо - следвечерни занимания, подходящи за стари кокали.

Я да ви видя, младите кокали, до кога ще клявкате пък ВИЕ в клуба тази вечер? Както и ВСЯКА вечер?

Разходчици из гугъл? Малко уроци по граматика - давам безплатни! Нещо от рода на "Как се пише думата ИНЖИНЕР"...



Хайде, пиленца, марш при "партньорите" ви, че имам доста работа тази вечер и нямам време за глупости.

Утре - пак.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 30.04.11 22:09.



Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано30.04.11 22:16



Ти пък!



На нея така и харесва!

Представяш ли си какъв неистов "оргазъм" се вихри в душата и когато кажем нещо лошо по неин адрес: две-три противни думи, малко злъч и няколко нелицеприятни истини.

Колко му трябва на един маниак да подобри лошото си настроение?!

]Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Да продължим...нови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано30.04.11 22:22



Разбирай, каквото си искаш, няма да ти давам отчет какво знам и какво незнам. Като дойдеш да ми станеш клиент, ще разбереш! Но и да си платиш комисиона! Тогава можеш да получиш някой друг урок! За сега толкова!

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.


Тема Re: Да започнем с тованови [re: indepcons]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано30.04.11 23:01



Само дето я разхождаме да браузва, пък тя е заета жена, ако не знаеш






Тема Re: присмял де........нови [re: indepcons]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано01.05.11 14:12



Хърбел на щърбел!

Що реши, че ти си най-умната и най-красива и не можеш да бъдеш обект на подигравания!

Жалка картинка!

Извинявай! Не очаквах това от теб!



Тема Re: присмял де........нови [re: svestna]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано01.05.11 17:54



ЦИТАТИ НА СВЕСНА към INDEPCON/S

"Външният вид е част от културата на човека ........ Ти си хапни, не се притеснявай, умна си ...... личи ти! Пък си и "стилна"


П.П. Аз не смея да ти дам рецепта за козунак, щот не мога да поема отговорност дали дозата ще е достатъчна за теб!

Колко е важно мнението на един неуспял и нереализирал се, дори и в България бивш брокер .


Защо изведнъж стана такава агресивна, мода ли те нахъса.. - Да бе да, Мода ....... гладна е
"

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Да се прочетеш още веднъж!

ПП. Напълно съм те игнорирала! Не се "натискай" да адресираш нови постинги към мен.Тъй като не се сети сама, казвам ти го в прав текст.

]Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcons на 01.05.11 17:55.



Тема Re: да.......нови [re: indepcons]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано01.05.11 20:47



Иронията е противна! И моята, и твоята! И грозна!

Ти добре си се представила, като гледам и аз съм се справила........ дали пък да не спрем!

И не ти се "натискам", не си мой тип

.

Да е прекрасна вечерта ти!



Тема Re: да.......нови [re: svestna]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано02.05.11 00:44



И аз викам да спрем!

Лека нощ!



]Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.