Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:38 26.09.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Да започнем с тованови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано29.04.11 23:02



arrvv: Аз не питам нищо
vs
arrvv: Просто питането ми беше, какви документи обикновено се представят при подписване на договор.






Обещах да ти разяснявам и ще продължа.

да отговорим на другият въпрос, колко собственици ще са съгласни да предоставят тези документи и колко наематели ще ги поискат?

И това е работа на брокера - да разясни на своята си страна какво е необходимо да се предостави/иска. Стига да знае, брокерът, де.
А след това клиентите сами да си преценят и решат, нали така?!
Колко брокери го правят?!?! Колко брокери в България изобщо са наясно какво се иска при такъв вид договор?!


Тук искам да вметна, че голям процент, от хората, които не ползват агенции, дори нямат никакъв договор за наем между тях.

В прав текст - хабер се нямаш от договорни отношения. Ама никакво понятие, никакво.
Не е срамно да питаш, ако не разбираш, срамно е другото.




Тема Re: Да започнем с тованови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано29.04.11 23:04



"справката от имотния регистър "






Не разбрах кое точно ти е смешно? Би ли обяснила, че да се посмеем и ние?




Тема Re: Да започнем с тованови [re: yниKaлнa]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано29.04.11 23:20



Дали вярната позиция е да запознаем наемателя с рисковете, ако тези документи не са осигурени? И да го оставим той да си реши? Или да не предлагаме такъв имот, който няма осигурени въпросните документи (макар и да знаем, че е само от мързел)?

Абре, джанъм, след горното да те питам - каква точно е на брокера работата? Просто разводач?



Апропо - има някакви напълно законни начини да се заобиколи присъствието на съсобственика при подписване на такъв договор, но ще оставя На живо да се разрови из дебелите книги и да го опише...

Не са нужни дебели книги. Елементарно е. Направо ежедневно.
Но не и за музикантка-брокерка.




Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано29.04.11 23:31



Хайде, да не ми вадиш думите от отделни постове, ако обичаш... не ми се занимава с твоето интриганство...


Аз теб не искам да те питам нищо, ако искаш включи се в темата, но престани да спамиш и да ми казваш как да си гледам работата... Имаш тема, пиши по нея, ако ли не въобще не пиши..

ПП Ти колко договора за наем си подписал, специалисте, та теб ще питам какво трябва и какво не...уфффф, затова сме на този хал, защото всеки си вре носа където трябва и където не трябва Пинокио.....

-----------------------------
В прав текст - хабер се нямаш от договорни отношения.
------------------------------------------
Ох, горкичкият, той от всичко си има хабер.. направо да четеш и да се възхищаваш на образованата му главица, която не може да осмисли едно единствено нещо, че това е клуб, а не арена за изява...

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.

Редактирано от arrvv на 29.04.11 23:33.



Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано29.04.11 23:38



Абре, джанъм, след горното да те питам - каква точно е на брокера работата? Просто разводач?
Хайде сега, отворко, ми кажи колко от тези документи може да извадим ние?
Дали в общината ще ми дадат удо за смейно, или пък удо за наследници? Справка за имота мога да направя само, ако собственика ми даде три имена и ЕГН, а длъжен ли е да го направи?
Манипулатор!!!! Ти просто си един невероятен манипулатор или пълна невежа.. избери си едно от двете?



Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.

Редактирано от arrvv на 29.04.11 23:39.



Тема Re: Да започнем с тованови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано29.04.11 23:43




Хайде, да не ми вадиш думите от отделни постове, ако обичаш... не ми се занимава с твоето интриганство...
Аз теб не искам да те питам нищо, ако искаш включи се в темата, но престани да спамиш и да ми казваш как да си гледам работата... Имаш тема, пиши по нея, ако ли не въобще не пиши..

ПП Ти колко договора за наем си подписал, специалисте, та теб ще питам какво трябва и какво не...уфффф, затова сме на този хал, защото всеки си вре носа където трябва и където не трябва Пинокио.....

-----------------------------
В прав текст - хабер се нямаш от договорни отношения.
------------------------------------------
Ох, горкичкият, той от всичко си има хабер.. направо да четеш и да се възхищаваш на образованата му главица, която не може да осмисли едно единствено нещо, че това е клуб, а не арена за изява...

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.

Редактирано от arrvv на 29.04.11 23:33.



Вземи се върни и виж как отначало лошите клиенти искали удостоверение за семейно състояние, пък после твърдиш, че то било нормално и даже направо задължително. Все твои думи са.


Ако държиш, ще ти ги постна и с vs


ПС
Да разбирам ли, че ти се проясни ситуацията и нямаш повече въпроси?




Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.04.11 23:46



Хич нищо не разбираш. Ама грам. Иначе щеше да ти стане ясно какво точно пита арви и какво точно искам да кажа аз. Толкова си заслепен от собственото си съвършенство, че елементарни неща ти убягват.

Работата на брокера е да СВЪРЖЕ двете страни и да им ОБЯСНИ основни изисквания и понятия. В случая - кои са необходимите документи и какви са рисковете, ако ги няма. Оттук нататък - решението си е на двете страни. Дилемата е (наша си вътрешна) - дали да се предлагат имоти, които нямат всички документи, с обяснение на поеманите рискове, или изобщо да не ги приемаме за реклама. Дебело подчертавам - СТАВА ДУМА ЗА НАЕМНИ ОТНОШЕНИЯ.

Ти не се бъркай в тази дилема - нямаш нищо общо с нея.
----------------------------------------------------


"Не са нужни дебели книги. Елементарно е. Направо ежедневно"


Ми обясни го де, щом си го прочел вече. Музикантката може и да не разбере, ама други хора четат тука - ще им бъдеш В ПОМОЩ. Този клуб е такъв - кой с каквото МОЖЕ И ЗНАЕ - помага...Позиции: "Аз знам, ама няма да ви кажа, щото сте нищожества" - нещо понамирисват на безсилие.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 29.04.11 23:48.



Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано29.04.11 23:51



Нахален си, та чак нагъл, някой казвал ли ти е това? Ето ти въпрос, дай ми отговор!

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.


Тема Re: Да започнем с тованови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано29.04.11 23:55



Хайде сега, отворко, ми кажи колко от тези документи може да извадим ние? Дали в общината ще ми дадат удо за смейно, или пък удо за наследници? Справка за имота мога да направя само, ако собственика ми даде три имена и ЕГН, а длъжен ли е да го направи?

Ти първо започни с това да знаеш във всеки конкретен случай какви документи трябват. Едва след това ще разбереш от кой и как може и следва да се набавят.

ПС
отворко
Така ще викаш на нотариусите, дето ти тряскат вратата под носа.






Тема Re: Да започнем с тованови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано29.04.11 23:55



Колежке, не обичам да обиждам но този човек е един дебилски манипулатор... дебил, защото ти му говориш /т.е. пишеш/, а той рупа ли рупа, а манипулатор, защото така извърта нещата, че все вади думи от контекса и върти - суче и все, както на него му е угодно го извърта... Въобще незнам дали това същество с никнейм На живо, не е някакво извънземно, което нито приема, нито предава...



Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.