Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:48 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Да започнем с тованови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.04.11 09:56



Още вчера доста се позамислих какво да отговоря на ПЪРВИЯ ти въпрос в темата ти. Честно казано - НЕВЕРОЯТНО щекотлив е и те поздравявам, че го повдигна, макар, че... това разискване тук няма да доведе до нищо съществено.

Всички документи, които доказват собствеността, наистина В НЯКОИ СЛУЧАИ са много на брой и наемодателите НЕ ЖЕЛАЯТ да ги осигуряват. Основният въпрос е КАКВО ДА ПРАВИМ НИЕ? Дали вярната позиция е да запознаем наемателя с рисковете, ако тези документи не са осигурени? И да го оставим той да си реши? Или да не предлагаме такъв имот, който няма осигурени въпросните документи (макар и да знаем, че е само от мързел)?

Апропо - има някакви напълно законни начини да се заобиколи присъствието на съсобственика при подписване на такъв договор, но ще оставя На живо да се разрови из дебелите книги и да го опише...



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: еййй...нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано29.04.11 10:12



Не сме аз и ти тези, които ще определят наемът висок ли е, или не.
------------------------------------
Напротив, поне лично аз се меся, когато видя какво се предлага и на каква цена, ако иска да ме чуе - добре, ако ли пък не, да си го дава, негово право е.
Пазарната икономика, според мен не оправдава действията, на някои собственици, които хем си дават жилището под наем, плаща им се затова, а те се самозабравят. Подчертавам, това е мое мнение. Въобще не искам да говоря за "обзавеждането", това е друга тема.

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.


Тема Re: еййй...нови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.04.11 11:08



поне лично аз се меся



Покани ме веднъж, да се науча от теб как се "месиш"... Ако визираш съвет, който им даваш АКО ТЕ ПОПИТАТ как вървят наемите в този момент в този район и дали това, което те са си намислили е удачна цена - да, и аз се "меся" дотолкова. Питам се как ще се "намесиш", като ти кажат - "Аз съм вложила ХХХХ лева в тоя ремонт и няма да го дам под....... евро!!"

А ако се опитам да се "намеся" драстично - току гледам същия имот, обявен от друга агенция... а уж съм "само аз".

Пък и - какво да ти кажа... често се случва да имам твърдо мнение, че някакъв наем (цена) са безумни, а имотът вземе, че се продаде (отдаде) и то - бързичко... Нали знаеш колко индивидуално е всичко! Затова се задоволявам да кажа мнение по въпроса, а собственикът сам да си реши. Ако потъркаляме обекта 3-4 месеца и няма нито един оглед - сам ще разбере, че съм била права.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Да започнем с тованови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано29.04.11 12:22



На мен точно това ми беше интересно, какво се представя при подписване на договор? Говоря на практика, а не на теория.

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.


Тема Re: Да започнем с тованови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.04.11 12:33



ВИНАГИ се опитвам да изискам всички документи. В повечето ми случаи не е много трудно - нотариален акт за собственост, ако си признаят "без бой", че има съпруг-съсобственик - карам го да присъства на сделката. Правя дистанционна "справка по имотен регистър"

за да проверя дали не са го продали междувременно на други хора. Ако има някой и друг наследник, който не е наоколо, за да присъства на договора - ги пускам да си говорят двете страни, ако наемателят се запъне - може и да не го наеме.

Удостоверение за тежести - НЕ ИЗИСКВАМ.

Очаквам след това, последното признание, да дам нов повод за тържествуване на Любимец 13 - На живо, но - нека се порадва малко, че скоро не е имал поводи!

Апропо - простете за юридическата ми неграмотност - - ако се пръкне някой съсобственик, който не е уведомен - какви могат да бъдат последствията за НАЕМАТЕЛЯ? Най-много - да го извадят без време, но и без това в договора най-често присъства клаузата за едномесечното предупреждение, така че - какъв му е проблемът на него? Виж, съсобствениците ще се дерат оттук нататък - за взетите наеми и пр...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: аууу................нови [re: yниKaлнa]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано29.04.11 13:00



Ауууу, нямаш удостоверение за тежести, леле............... как може подобна безотговорност към съдбата на хората!



Все пак някои са наематели за малко, други за цял живот , но срещата с брокер остава трайни спомени в съзнанието им

П.П. нова тема: отговорността на брокера при наемане на недвижим имот!

И още едно П.П. относно неходенето ти за "справка по имотен регистър" - едно време в стария нотариат се съберем, заформим две, три опашки, пък разменим някое инфо (клюка), пък се опознаем, демек свършим работа, а сега к`во - дистанционни клюки, някакси клубни .

Между другото, за тази година съм реализирала един наем, така че, мога да бъда от "участниците на пазара на наеми"





Тема Re: аууу................нови [re: svestna]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.04.11 13:51



Ауууу, нямаш удостоверение за тежести, леле............... как може подобна безотговорност към съдбата на хората




за тази година съм реализирала един наем,

И аз съм така. Един брой наем. И то - случи се, че наемателят познаваше наемодателя, та - като се видяха - оттам нататък си контактуваха самосиндикално, и ми се обадиха само за комисионата... Даже не знам дали са ползвали договора за наем, който им пратих на имейл, или само са си стиснали ръцете.

Обаче пък си имам наемодатели, дето си търкалям обяви повече от година вече, и не съм направила НИТО ЕДИН оглед... В края на месеца се обаждам информативно и с плах опит да повлияя в размера на наема, но срещам свирепо неразбиране и си свивам перките...

Трябва да им пратя Арви - да им се намеси!

(Арви, не се сърди - майтап да става!)

ОФФ - Физиономията й е определено селска, а роклята хич не ми харесва... надявам се да се сещаш за кого говоря!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 29.04.11 14:06.



Тема Re: аууу................нови [re: yниKaлнa]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано29.04.11 14:11



Мнооого селска, много, пък и омазнената коса ми идва в повечко

.............. а ноктите?!





Тема Re: аууу................нови [re: svestna]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.04.11 14:18



Е, до ноктите не стигнах... Не съм чак такъв фен на церемонията.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: аууу................нови [re: yниKaлнa]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано29.04.11 14:26



Оооо, други нокти






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.