Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:59 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: еййй...нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано28.04.11 22:37



потърпевшият е именно НАЕМОДАТЕЛЯТ...
.....................................
Нарочно го пускам този отговор в отделен пост, защото много имам да говоря за това.
Тук въобще не съм съгласна с теб. Ама хич даже...

... Извинявай, но 90% от наемателите живи ги ожалвам.. това напълно честно. Както казва Свестна наемодателите си изпразнат мебелите от някоя вила, набутат хиляди боклуци, които могат да бъдат оценени в някой антиквариат, но не и от млади хора /защото по-голямата част от наемателите са такива/ и накрая гордо сложат някаква цифра като наем, където на мен свят ми се извива.
И какво значи освинват и разрушават имота? Нима за това не се плаща? Ми собствениците да си направят ремонт и да си го държат тогава...
--------------------------
В края на краищата - пускаш ги в къщата си и имаш право да си претенциозен...

-------------------------------
Стига, това сериозно ли го мислиш, ти ги пускаш, но те си плащат за това, и то в повечето пъти доста по-солено, от колкото трябва... В момента в който някой собственик започне да проявява претенци... например искам чужденци, или това не може, онова не може.. просто не се занимавам с него... да си търси и накрая, повярвай, точно тези с най-големите претенции оставят с пръст в устата...
Чете ли в дира, за тази жена, която не платила 34лв. от наема, собственика я изгонил и тя починала на стълбището. А доколкото си спомням е имала 3 деца, ... а той ги оставя на улицата...

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.

Тема offнови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано28.04.11 23:05



Какви документи изисквате при подписване на договор за наем?

Дай дефиниция що е то "колега", разгеле някой знаещ даде информация по същество, а не само несполуки да се споделят.




Тема Re: offнови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано28.04.11 23:38



Колеги са всички, които пишат и имат мнение във форума. И ти попадаш в това число, разбира се, ако имаш какво да кажеш.
И това не са несполуки, просто случки, които са неизбежни в процеса на работа.

ПП гледа ли вчера Господари на ефира, ако е да, видя ли какво се казва измама от строител.. човека хич не си играел.. на едро го давал...



Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.

Тема Re: еййй...нови [re: yниKaлнa]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано28.04.11 23:41



Аз съм и от двете страни на барикадата и да ти кажа...по-кофти е да си наемател, въпреки че си права за някои неща. Всичко пак опира до човека. Под наем съм от 11 години, а наемодател съм от 2 и половина. За 11 години никога не съм се "забавил" с наем повече от 3-4 дни и то е било винаги когато хазайката ми е била на почивка или в чужбина, докато за 2 и половина години 5пъти не са ми плащали изобщо(обикновено на следващия месец ми дават 2 наема). Вече "вървим" с два месеца назад, защото 2 от наемите така и не съм получил(чакам да продадат имот

), но въпреки всичко като наемодател съм много по-спокоен. Дори да изчезнат, дори да не ми платят не е чак толкова кофти, докато чувството, че във всеки момент може да те изхвърлят на улицата е доста по-осезаемо.



Тема Да започнем с тованови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано28.04.11 23:53



или пък да ми искат удостоверение за семейно положение на наемодателя

Нормално е да го искат, не се чуди, не се ядосвай, че са се допитали да някой знаещ законите. Ако на теб - брокерът, това ти се струва излишно, не се сърди, че наемателите искат да си защитят интереса.

Другото е документ за собственост/право на ползване.
Ако ги няма собствениците или титулярът на правото на ползване - изрично пълномощно.
Това е в общия случай с наемите.

Друго интересува ли те?




Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано29.04.11 00:07



Нито се чудя, нито се ядосвам, но ако следим да сме по закона, има още документи, които би трябвало да се изискват от наемодателя!
Да кажем справка на собственика, дали наистина е собственик.
Режим на СИО, ако е закупен по време на брак + удостоверението за актуално семейно състояние
Бележки за платени консумативи.
Опис имущество, ако апартамента е обзаведен, т.е. ПП1 и ПП2
Ако е наследствен и няма нов НА, удостоверение за наследници.
В момента не мога да се сетя за друго, но със сигурност има.
Просто питането ми беше, какви документи обикновено се представят при подписване на договор.

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.


Тема Re: Да започнем с тованови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано29.04.11 00:28



Въпросът ти беше: Какви документи изисквате при подписване на договор за наем?

Ще доуточня, защото явно има нужда.
Иска се документ за собственост/право на ползване. Това, естествено, предполага и съответните документи за семейно състояние, право на плодоползване и тн, за да се уточни кой/кои точно са наемодателите.
Ако лицето/лицата по предходните документи са починали - съответставищите документи, доказващи..... и тн за тия след тях. Тук се включват всички документи относно наследствеността, но и не само (примерно договорите за дарение срещу гледане и издръжка).
Ако живите собственици или тия с право на ползване отсъстват - изрично пълномощно.

Питай, ако пак има нужда от подробно обяснение за нещо от горните.

ПС
А справката от имотния регистър и описа са задължение на брокера, не на наемодателя.




Тема Re: еййй...нови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.04.11 09:31



90% от това, което пишеш, няма отношение към темата. Може да го отнесеш към клуб "Политика", или клуб "Ние българите"...(не знам дали има такъв, и ако админът беше човек - щях да му го предложа - клуб, в който всеки да описва безобразията на великата българска нация в лицето на отделните й индивиди...)

Живеем в пазарна икономика. Всеки има право да иска колкото ...си иска. Не сме аз и ти тези, които ще определят наемът висок ли е, или не. Ако си намери пазар - жив и здрав. Ако не - негово право си е да решава какво ще прави - ще намалява наем, ще прави компромиси, или ще си заключва жилището. Наемодателят не е благотворително дружество. Наемните отношения са скрепени с договор и всяка от страните има право да изисква спазването му. Всичко друго е...всякакви общи приказки. Каквито може да си пишем една година без спирка, да си разказваме случки в подкрепа на тая или оная страна.

Само че иди гони наемател, който ти е изпотрошил всичко, направил е свинщина отвсякъде, не си е плащал наема 3-4 месеца (под предлог, че няма пари, и разчита на доброто сърце на наемодателя), после се измъква, оставя стотици левове като сметки и - гони Михаля... Всички забележки, които можеш да ми напишеш по отношение на наемодателя са в рамките на това - колко висок бил наема, колко стари били мебелите (никой не насилва наемателя да наеме ТОЧНО това жилище с ТОЧНО тези мебели!) и как бил "изгонил" някого, който не си е спазил договора...

Закони, колежке, закони.

(Да уточня - не съм била нито наемател, нито наемодател, така че - нямам субективна позиция)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.04.11 09:40



"справката от имотния регистър "



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Да започнем с тованови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано29.04.11 09:42



Аз не питам нищо, ти просто тълкуваш документите, които съм изброила и то без особено голям резултат, защото всички знаят за що иде реч..справка, удо за семейно, режим на СИО, удо за наследници и т.н.
С една дума, се изисква доказване на 100% собственост. Хайде сега да отговорим на другият въпрос, колко собственици ще са съгласни да предоставят тези документи и колко наематели ще ги поискат? Тук искам да вметна, че голям процент, от хората, които не ползват агенции, дори нямат никакъв договор за наем между тях.

ПП наблюдавам те, че добре си запознат с правото на ползване...

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.