Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:58 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Да се опитаме да си представим...нови [re: indepcons]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано16.04.11 15:49



А защо да не го ипотекира, ако проблема е технически и може да се оправи?
Банката, първото нещо, което я интересува е 100% собственост, след това тежести и едва тогава проверява за технически грешки. Ето например има доста имоти в София, които по НА се водят на един адрес, но при смяна на имената на улици, сега се намират на друг адрес. С едно удостоверение за иденичност, проблема е решен.
А какво ще кажеш да справка по имотна партида, по твое време, като си работила тук, как се казваше това?





Тема Re: Да се опитаме да си представим...нови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано16.04.11 15:51



Питай умната или розовата - те го въведоха това понятие
------------------------------
Ха ха ха.... тежко е.. знам...


Я, давай с имена...ти черничкият и живият ли си...???



Тема Re: Да се опитаме да си представим...нови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано16.04.11 16:36



Глей ся...

Ти си умната, щото аз съм розова. Това говори логиката - по метода на изключването... понеже ти не си розовата - значи си умната.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Да се опитаме да си представим...нови [re: seymour_stz]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано16.04.11 16:40



Извинявам се, ако съм те обидил по някакъв начин
------------------------------------------
Ами обидил си ме я!



Като ти казвам, че ти разказвам ИСТИНСКИ случай - значи е ТАКА. Аз не си падам по "сюжети за малък разказ"... Този случай го описах още преди 2 месеца - тежестите чисти, а има обжалване на завещание, и това го научаваме чрез връзки в съда, по името на хората, а не по имотна партида...

Така че - ти ми говориш ЗА ПРАВИЛА, а аз ти цитирам ИЗКЛЮЧЕНИЯ. И двамата сме прави, но от това следва ли, че аз съм зле??



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Да се опитаме да си представим...нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано16.04.11 17:53



Ти си умната, щото аз съм розова
---------------------------
Ха ха ха .. стига, ако този човек ме има за умна, аз ще се гръмна. Давам прост пример.. той е най-умният, най-велекият, а ако аз съм умна и велика колкото него, ако имам чепатият му характер и лицемерната му природа, направо скачам от изгорялата панелка /май беше на 9 етаж/...


Предпочитам да съм наивна и глупава в неговите очи.



Тема Re: Да се опитаме да си представим...нови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано16.04.11 19:32



Коя е таз изгоряла панелка?



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Да се опитаме да си представим...нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано16.04.11 20:00







Тема Re: Да се опитаме да си представим...нови [re: Ha живo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано16.04.11 20:09




1. "Не излиза" в това, което тя си е наумила и именовала като "удостоверение за тежести". Тъпа е, простено й е.
2. Излиза в справката по имотната партида.

------------------------------------------------------------------
Душко, да те ограмоти сега една "тъпа".



ЕТО КАКВО пише в заявлението, което се подава за така наречената от теб "справката по имотната партида"


З А Я В Л Е Н И Е
За периода от………………………г.
На основание чл. 47 от ПВ и във връзка с чл. 48 от ПВ
По молба от…… ...................……………ЕГН……...................................
(име, презиме и фамилия)

Моля да ми бъде издадено удостоверение за тежести върху следния недвижим имот, а именно:


Дотук - нищо споменато за "имотни партиди".

Вследствие на това заявление ти издават документ на който пише: ""Удостоверение за вписвания, отбелязвания и заличавания за имот".
...

И тук - НИЩО споменато за имотна партида

(Ами то, как ще е споменато, като във въпросното удостоверение се прави справка НЕ САМО по имотна партида, а и по персоналните партиди на всички настоящи и бивши собственици за целия период, за който си искал справката. Поради това се искат всичките им имена, данни и удостоверения за наследници, ако има такива, които са собственици по силата на наследство, а не на покупко-продажба, включително данните на съпруг (съпруга), които не фигурират в НА)
--------------------------------------------------------
Виж, да ти кажа... не е престъпление да не знаеш как се поместват и заместват обяви в сайтовете, кой вестник на кой сайт печата обявите и какво значи в тези обяви "окабелен". Не е престъпление също да не знаеш терминологията, която съпровожда нечия дейност. Не мога да разбера защо през цялото време се опитваш да докажеш, че знаеш всичко... Няма такъв човек, който да е компетентен по всички въпроси. Знай си твоите неща и остави на нас да си знаем нашите. Толкова повече, че за елементите, за които се водят батални битки тук - не се изисква никакво образование...Та - дори и да ги знаем по-добре от теб - това не значи нито, че сме по-образовани от теб, нито по-начетени.
Щото това на практика е невъзможно. Такова животно като ПО- от теб - НЕМА!


"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Да се опитаме да си представим...нови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано16.04.11 23:33



Да, фактическа грешка му се викаше, нещо вече ми бяга терминологията...
----------------------------------------------------------------------------------------------
Грешка в ЕГН, в някой адрес, в някое име - това се поправя с нов нотариален акт. Не само юристът на банката, а и всеки нотариус при сделка без банка ще посочи грешката и ще изчака тя да бъде поправена.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Поне по мое време, за да бъде поправена фактическата грешка в НА / например грешка в ЕГН/ и да се направи нов нотариален акт трябва пак да се съберат страните по сделката - купувачи и продавачи.

Друг начин за издаване на нов НА нямаше.

Давам пример: аз съм, да речем, на 50 години. Преди 15 г. съм закупила имот в центъра на София от 13 наследника. Тогавашният нотариус е направил грешка в моето ЕГН. Тази грешка, обаче, аз съвсем случайно откривам чак когато съм се наканила да продавам същия този имот.
В службата по вписвания, след като се направи справката с истинското ми ЕГН, на мое име имот не излиза, а на грешното ЕГН без име.
По някаква случайност, изнамирам нотариуса по сделката от преди 15 години и искам да ми направи нов нотариален акт, като мога по всякакъв начин да му докажа, че е допуснал въпросната фактическа грешка. Той обаче ми казва, да се обадя на продавачите и всички купом да подпишем новия НА. Една част от тях са измрели, друга част са в чужбина, трета в България.
Обаждам се на друг нотариус. Той ми казва същото. Трети нотариус ме праща при този, който е направил сделката.

Ти как поправяш подобна фактическа грешка с нов нотариален акт? И то за такива кратки срокове, че да не изпуснеш евентуалния купувач?

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcons на 16.04.11 23:35.



Тема Re: Да се опитаме да си представим...нови [re: arrvv]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано17.04.11 01:03



А какво ще кажеш да справка по имотна партида, по твое време, като си работила тук, как се казваше това?
------------------------------------------------------------------------------------------------

Арви, спокойно прочети това, което ще напиша по-надолу и виж в какво се състои припирнята:

1. В закона е употребена следната терминология, цитирам дословно:
----------------------------------------------------------------
ЗКИР

Чл. 92. Справки в имотния регистър и извлечение от партидите се правят само по отделни имоти.

Чл. 93. (1) Всеки може да получи устна справка за вписванията по партида на недвижим имот, препис или извлечение от нея или удостоверение за вписано или невписано в нея обстоятелство.
------------------------------------------------------------------
2. Уникална пише:

"...ако се води някакво дело -например имотът да е завещан, и да има оспорване на завещанието - то не излиза на никакви удостоверения за тежести"

на което На Живо и отговаря по следния начин

"Излиза, но не на "удостоверение за тежести".

Междувременно се включва Сеймур със следното:

"И как няма да излезе на удостоверението за тежести, като исковата молба задължително се вписва в службата по вписвания? ", след което приятелски ги съветва да си опреснят знанията



За мен нещата стоят така:

Преди службата по вписвания/ Сеймур/ да издаде удостоверението за тежести / на Уникална/"...ако се води някакво дело-например имотът да е завещан, и да има оспорване на завещанието", то, На Живо пише "Не излиза" в това, което тя /разбирай Уникална/ си е наумила и именовала като "удостоверение за тежести", а първо се "ВПИСВА В ПАРТИДАТА НА НЕДВИЖИМИЯ ИМОТ"/ последния цитат е от закона/.


Така, че "партидата на недвижимия имот" се намира в "службата по вписвания " откъдето се издава "удостоверението за тежести".

Сега сама си подреди участниците по правота в този "дружески спор"

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от indepcons на 17.04.11 01:05.</EM></FONT></P>

Редактирано от indepcons на 17.04.11 01:08.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.