Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Да се опитаме да си представим...нови [re: arrvv]  
Автор OhNaBaba ()
Публикувано15.04.11 00:54



Ох, благодаря ти, успокояващо е.



Тема Re: Да се опитаме да си представим...нови [re: OhNaBaba]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано15.04.11 00:57



Успех!





Тема Re: Да се опитаме да си представим...нови [re: arrvv]  
Автор silvana_71 (новак)
Публикувано15.04.11 10:49



оказва се, че не е само заради величието - ами нещо съвсем прозаично - наскоро го разбрах и щях да падна - всичко това е нарочно, човека просто си търси клиентела, предполагам, че е служител в някоя нотариална кантора- все пак да си търсиш клиенти в анонимен форум...много нелепо ми се вижда ..

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от silvana_71 на 15.04.11 12:01.</EM></FONT></P>

Редактирано от silvana_71 на 15.04.11 12:01.



Тема Re: Да се опитаме да си представим...нови [re: OhNaBaba]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано15.04.11 11:04



За мен няма нищо по-сладко от тоа да купиш ипотекиран апартамент. Още поече от банка.


Нищо страшно няма, че един имот е ипотекиран.



Тема Re: Да се опитаме да си представим...нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано15.04.11 11:41



Надявам се, това да не са пожелания, клиентът й, да купи апартамента й от банката...


Кажи на твоят приятел, да спре така да плаши хората...



Тема Re: Да се опитаме да си представим...нови [re: arrvv]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано15.04.11 12:58



Не просто когато един имот има ипотека банка шанса за измами е малък. Все пак една банка знае как да си защитаа интересите и няма да допусне измами с обезпечението и.



Тема Re: Да се опитаме да си представим...нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано15.04.11 13:04



Я, от години не съм се съгласявала с теб, но ето, че сега се наложи...





Тема Re: Да се опитаме да си представим...нови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.04.11 13:46



И двамата сте в грешка...

Първо - банките проверяват имотите само 10 години назад, а ако има някоя от онези соц-ипотеките от 80-те години - те няма да излязат. (Не, че такава ипотека е фатална, но преди няколко години някои от корифеите тук МЕ НАПРАВИХА НА МАЙМУНА, когато се опитах да кажа, че такава ипотека, особено ако има уверение от ДСК, че сумата е изплатена, може да се преглътне - в смисъл - да се подаде молба за заличаване, и сделката да се изповяда преди заличаването да е вписано. Веднага ме обвиниха в непрофесионализъм... е какво, и банките ли да обвини в това??

)

И второ - съвсем наскоро ме увериха, че банката ВСЪЩНОСТ се осланя на удостоверението за тежести, което й донася продавачът... неведнъж тук сме говорили за недоглеждания, грешки и умишлени фалшификации на тези удостоверения - дори скоро беше. Даже онзи ден коментирахме една ипотека, която БЕШЕ заличена, но на Удото излезе НЕзаличена... А защо да не се случи и обратното?

Не знам кой точно ви е казал, че банката проверява имотите по някакъв различен и свръхестествен начин... ако се води някакво дело -например имотът да е завещан, и да има оспорване на завещанието - то не излиза на никакви удостоверения за тежести - банката не си прави труда да проверява ТАКИВА проблеми върху ВСИЧКИ имоти...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Да се опитаме да си представим...нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано15.04.11 13:55



Не знам кой точно ви е казал, че банката проверява имотите по някакъв различен и свръхестествен начин...
-----------------------------------------------
Това сериозно ли го твърдиш? Не само проверяват до основи, но се заяждат и за глупости.
Накараха ме да намеря граждански брак от 73г., а единия съпруг беше починал през 91г.
Адвокатите там, просто са уникални /което няма лошо, защото това им е работата/, но мога да твърдя отговорно, че много се ровят и изискват какво ли не...а, за грешки.. може и да стават, но при тях са почти недопустими...
Говоря, за моите случаи с банките.. лично мое мнение е, че даже се престарават..





Тема Re: Да се опитаме да си представим...нови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.04.11 14:04



Аааа, това е съвсем друго. Разни зелени юристчета изискват документи, които ИЗОБЩО не са нужни, наистина се заяждат за глупости, та се налага нотариусите да им "свиват сърмите"... но това не касае ПРОВЕРКАТА НА ИМОТА ЗА ТЕЖЕСТИ И ПРОБЛЕМИ.

На мен са ми искали писмено съгласие за продажба на жилище, наследено от съпруга - българка, ПРЕДИ брака с ГЕРМАНЕЦ, от който има деца и си живеят в Германия - та - да изпрател ЗАВЕРЕНО СЪГЛАСИЕ за продажбата, да не би случайно да им бил СЕМЕЙНО ЖИЛИЩЕ...



Замисли се малко върху тези неща, които написах в поста си и си дай сметка...

Ако например преди 15 години имотът е "утежнен" някак (като дори не говоря за соц. ипотека), а преди 10 са си го прехвърлии роднини фиктивно и никой не им е поискал Удо за тежести, защото, както знаеш, не е задължително - КАК банката ще хване въпросната тежест, когато знаеш отлично, че те искат проверка само 10 години назад?

Редактирано от yниKaлнa на 15.04.11 14:12.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.