Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:56 20.09.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ДОКОГА???  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано09.04.11 12:32



ДОКОГА законите и наредбите в България ще се пишат така, че да могат да се заобикалят? („Хлъзгавият” термин е „ТЪЛКУВАТ”)

В момента визирам Съдиите по вписвания.
- ПЪРВИ случай – НЯКОИ от тях ИЗИСКВАТ Удостоверение от Агенцията по геодезия, картография и кадастър, че за района, в който се намира продавания имот, няма влязла в сила кадастрална карта. Ако го няма – НЕ вписват сделката. А ДРУГИ – НЕ го изискват.
- ВТОРИ случай - НЯКОИ от тях ИЗИСКВАТ в данъчната оценка да фигурират ВСИЧКИ съсобственици, включително съпруг (съпруга), които не са описани в НА като съсобственици, но са такива по силата на съответните закони. Ако не са вписани в данъчната оценка – НЕ вписват сделката. А ДРУГИ – НЯМАТ такива изисквания.
- ТРЕТИ случай. При бърза поръчка за Удостоверение за тежести, НЯКОИ от тях таксуват удостоверението за по-стара дата от 10 години за 26 лв, а ДРУГИ, за същия период, БРОЯТ нотариалните актове, и за ВСЯКА извършена сделка през целия период ТАКСУВАТ по 26 лв… Представете си ако е имот, продаван 6-7 пъти от 80-те години до днес…

Най-трагичното в случая е, че ТЕ САМИТЕ, когато ги попиташ за тези различия, ВДИГАТ РАМЕНЕ и смънкват „Ами… има колеги, които тълкуват така, има колеги, които тълкуват иначе… аз специално бих казала, че...… но по-добре си го направете, за да не попаднете за вписването на някой от другите колеги, и после страните по сделката ще имат неприятности…”

ТОЛКОВА ЛИ Е ТРУДНО ДА СЕ СЪБЕРАТ НА ЕДНА ОПЕРАТИВКА И ДА СИ „ИЗТЪЛКУВАТ” ВЕДНЪЖ ЗАВИНАГИ СПОРНИТЕ ВЪПРОСИ (щом като ги знаят кои са !!), ТАКА, ЧЕ ДА НЕ КАРАТ НЕЩАСТНИЦИТЕ, ИМАЛИ БЕЗУМИЕТО ДА ПОЖЕЛАЯТ СДЕЛКА, ДА СЕ ГЪРЧАТ МЕЖДУ РАЗНИ МНЕНИЯ И ДА НЕ ЗНАЯТ КАКВО ДА ПРАВЯТ, И ДА ПРАВЯТ РАЗНИ НЕЩА „ЗА ВСЕКИ СЛУЧАЙ”???



Моля тези, които живеят в чужбина и имат поглед върху сделки с НИ, да споделят впечатленията си…

(Като че ли не знаем предварително, че НАДАЛИ ИМА друга държава, в която законите и наредбите да съдържат ВЗАИМНО ИЗКЛЮЧВАЩИ СЕ клаузи…Мога да посоча и други такива закони, правилници и наредби)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: ДОКОГА???нови [re: yниKaлнa]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано09.04.11 23:25



Има съвсем просто решение на въпросните казуси. Пишеш официално писмо, в което задаваш въпросите си и даваш съответните примери. Започваш писмото с "Уважаеми Г-н/Г-жо Министър.....". Писмото вкарваш в деловодството на съответното министерство от чийто ресор е въпросът ти. Те са длъжни да ти отговорят в едномесечен срок("те"- това са експертите в министерството). Отговорът до теб ще е подписан от министъра и има силата на наредба. Ние например за много неща сме отправяли въпроси към МРРБ и досега никой не е оспорил отговора.





Тема Re: ДОКОГА???нови [re: Boждa]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано10.04.11 00:20



Само едно нещо забравяш. Тук става въпрос за министерство на правосъдието. А там нещата са доста различни за наше съжаление.



Тема Re: ДОКОГА???нови [re: Boждa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.04.11 08:02



Аз съм твърдо решила да пиша подобно писмо до шефката на съдиите по вписвания.

Между другото - и затова пуснах темата, но забравих да помоля колегите (и други четящи, ако са се сблъсквали с такива противоречия) да допълнят моите три случая, за да може жалбата да е по-изчерпателна и ако свърши някаква работа (в което се съмнявам!!) - да удари наведнъж максимален брой подобни противоречия и недомислици.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: ДОКОГА???нови [re: yниKaлнa]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано11.04.11 23:34



От опит те съветвам, не вписвай повече от 3 въпроса в едно писмо. Ако станат много въпросите, ще почнат да увъртат...



Тема да..нови [re: donald trump]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано11.04.11 23:38



с тях не съм се сблъсвал...възможно е.



Тема Re: ДОКОГА???нови [re: Boждa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.04.11 07:37



Прав си, но аз смятам, освен да пиша писмо, да отида и лично при шефката им, барабар с писмото. Та - да имам повече проблеми за представяне.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: ДОКОГА???нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано12.04.11 12:37



Попитай, моля те, ако ти остане време, кой има право да подава и взима удостоверение за тежести, само собственика ли? Ама, ако може писмен отговор, или когато ходиш натам викни ме и мен, защото имам зъб на един съдия по вписване извън София и искам да видя тогава как ще ми отговори.



Тема Re: ДОКОГА??? [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.04.11 13:16



О, ти си оптимист... ние не можем да накараме десет съдийки от една и съща служба да не "тълкуват" различно, ти се надяваш да наложиш някакви софийски правила в провинцията...



Ще попитам, де.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: ДОКОГА??? [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано12.04.11 13:20



Е, та то ми писна всички, да са с някакви свои правила...и разбирания и като им поискаш писмен отказ, всички свиват уши и траят, но и не ми отговарят писмено.
Нарочно си свалих правилник за вписванията, но едно е да го прочетеш, а друго е някой да сложи подписа си под това, което твърди.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.