Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:12 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Отново за брокерите и тяхната отговорност  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано09.04.11 11:01



Тъй като от години не може да се стигне до красноречив извод каква точно отговорност носят брокерите на недвижимите имоти ми се ще да проведем един миролюбив диалог,като запазим добрия тон и се въздържаме от отрицателните емоции. От близо две години не работя с български брокери и загубих афенитет да им де ядосвам, така че от разтояние на времето, може пък да видя нещата от друг ъгъл.


Предлагам следното:
неброкерите списващи тук ,да изброят, но точно и ясно без излишни заяжданици, каква точно отговорност би трябвало да носят брокерите при сделка с недвижими имоти.
брокерите от своя страна да обяснят защо не могат да поемат тази отговорност и съответно каква отговорност смятат , че задължително би трябвало да носят.

Знам, че подобни спорове са водени много пъти тук, не се е стигало до конкретни изводи, а само до враждуващи емоции.Да опитаме още веднъж!

Моята цел е да "хвърля мост" между "стражарите и апашите " и да се опитаме заедно да стигнем до адекватни заключения /надявам се това да е възможно/

Ще започна първа.



Лично аз смятам, че брокера трябва да носи отговорност пред Закона за вярна, пълна и точна информация, относно имота, който рекламира.Така както Нотариуса носи отговорност пред закона, адвоката, лекаря и т.н
Смятам също така, че брокера трябва да има добри познания по правната страна на една сделка /без да е адвокат/,познания по градоустройство и архетиктура/ без да е архитект/ познания по реклама и маркетинг/ без да е икономист/. Да е наясно с видовете ипотеки без да му се налага да е кредитен инспектор.
Смятам, че изброените до тук познания ще му помогнат да е добър професионалист и респекта на клиентите към мнего ще по-голям.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: indepcon/s]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано09.04.11 13:39



Лично аз не смятам да взема участие в тази "дискусия".

Първо - защото по тази тема в този клуб е писано ПОНЕ толкова, колкото за това КАКВИ .............(епитетът - по ваш избор) СА БРОКЕРИТЕ.

Няма нужда да се ходи далеч - на тази страница, малко по-надолу, отново беше дискутирана. Който се интересува - може да прочете. От 3-4 години назад, та до вчера.

И второ - защото тук пишещите гении не сме облечени в законодателна власт. Каквито и да си ги съчиним - в пожелателен, самокритичен или критичен смисъл - докато няма ПИСАН закон по въпроса - всичко е бля-бля.

Все едно да си обсъждаме в десет теми колко прекрасно би било линейките да идват до 5 минути след повикване и колко по-организирана е спешната помощ нейде си по белия свят...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: indepcon/s]  
Автор npubem (:-)
Публикувано09.04.11 14:52



Не е лоша темата, и е добре да се погледнат добрите практики
в други страни или други професии.
В моята професия аз нося материална отговорност за нанесени щети на
клиента чрез задължителна застраховка. Освен това, ако се установи недобросъвестност рискувам и да загубя лиценза си за практикуване на
професията. И трето, моята работа подлежи задължително на контролна
проверка от лице, получило право да извършва тази дейност, избрано от
клиента. Той пък впоследствие споделя отговорността.
Може да не е съвършено, но е нещо. Доста ще се замисля, преди да
направя какъвто и да е компромис.

Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд


Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: indepcon/s]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано09.04.11 18:28



Моралната отговорност (съвест и тн) си върви с човека. Тя е лична и всеки си я носи за своя сметка.
Но ако говориш за отговорност на брокер пред Закона... хм...
Отговорност на брокерите като такива към момента липсва. Липсва и регламент що е то брокер, ама това е друга тема. Брокерът носи отговорност за действията си като физическо лице - такава отговорност носим всички, а някои носим и служебна, защото в работата си сме с някакво качество.
Единственото, на което би могъл да "стъпи" някой изпързалян клиент, е договорът с брокера. Лошото е, че договорите, които аз съм виждал, са така написани, че клиентът е натоварен само със задължения, а брокерът само с права. А често не се и подписват договори, нито пък се издават документи за платения комисион.

Никой не отрича, че брокерите вършат работа и спестяват време на хората. Бавачките на деца също вършат работа и спестяват време на хората, но не искат процент от заплатата на родителите, нали?!
Никой не би имал нищо против брокерите, които са поне на санитарния минимум знания и искат съразмерно на труда им заплащане.
Точно заради тия два компонента идва цялото обществено недоволство от брокерите, защото такава е в момента организацията им в БГ, че е почти невъзможно да направиш сделка без да им кихнеш исканите проценти. Както каза един друг участник - "когато брокер говори за пари имаш само един вариант - да му ги дадеш".
Въпреки това, ако просто си искат толкова, колкото струва трудът им, никой нямаше да е против тях. Както никой не е против бавачките, разхождачите на кучета и тн "сиви" професии. Очевидно проблемът с брокерите не е в законите, а в алчността.


Редактирано от Ha живo на 09.04.11 18:39.



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: yниKaлнa]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано09.04.11 22:20



В отговор на:

Лично аз не смятам да взема участие в тази "дискусия".




Лично аз не съм се и съмнявал. Все пак пусналия темата желае културна дискусия в която няма как да на истината за услугата към настоящие момент да бъде наречена :
-Оплюване, съсипване и т.н на брокерите

Все пак ако искаш включи се с твоето мнение по темата.

Редактирано от KoндЮ oт Cлиeн на 09.04.11 22:22.



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: Ha живo]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано10.04.11 06:22



Наистина липсва регламент в професията на брокера, а докъто такъв липсва брокерите ще са все на това дередже т.е. никакво.

Времето, в което се оформяше облика на тази професия от 1990 до може би преди кризата , си беше все подходящо за бандитизъм с недвижими имоти.

Аз незнам дали толкова законите ще свършат работа за евентуална положителна промяна или времето. Аз все си мисля че времето, разбирай ситуацията на пазара.



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: indepcon/s]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано10.04.11 13:36



Лично аз смятам, че брокера трябва да носи отговорност пред Закона за вярна, пълна и точна информация, относно имота, който рекламира.Така както Нотариуса носи отговорност пред закона, адвоката, лекаря и т.н

Добро пожелание.

Професиите адвокат, строителен инженер, лекар и някои други са "регулирани" или както там му се казва. За да имаш право да ги упражняваш ти трябва диплома по специалността (най-често - магистратура), стаж, понякога и допълнителна специализация. За собствениците на АНИ няма подобни изисквания. За работещите в ИТ сектора - също...

Освен това брокерите не са собственици и могат да дадат невярна информация съвсем неумишлено... Единственият начин да търсиш отговорност от брокер е ако имаш договор, но в случай, че са те поизлъгали за нещо, което го няма в договора (ако има такъв) иди доказвай измама...

Смятам също така, че брокера трябва да има добри познания по правната страна на една сделка /без да е адвокат/,познания по градоустройство и архетиктура/ без да е архитект/ познания по реклама и маркетинг/ без да е икономист/. Да е наясно с видовете ипотеки без да му се налага да е кредитен инспектор.

Напълно вярно! От 2-3 години има подобни специалности в УНСС и УАСГ, но не съм се интересувал за подробности...

Редактирано от dated на 10.04.11 13:39.



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: dated]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано10.04.11 15:42



За да имаш право да ги упражняваш ти трябва диплома по специалността (най-често - магистратура), стаж, понякога и допълнителна специализация. За собствениците на АНИ няма подобни изисквания.

По правило не е проблем собственикът на АНИ да няма ценз, той е просто собственик.
За тия обаче, които контактуват с клиенти, насочват, консултират и тн, би трябвало да е задължително!
Това не е като да правиш банички или да въртиш геврека. Браншът е динамичен, нормативната рамка е доста широка и трудно се учат нещата "в движение".


Освен това брокерите не са собственици и могат да дадат невярна информация съвсем неумишлено...

Е то най-често така става. Но дори и от непредпазливост или незнание да се случи, контрата остава в клиента купувач, щото е доверчив.
Някак не мога да приема оправдание, че клиентът сам си е взел решение за сделката, нито че сделката е оформена юридически от нотариус, защото това става чак след като купувачът е взел решението на някой оглед в присъствието/консултантството/посредничеството на брокер.

Ако клиентът поиска да има договор и твърдо настоява да се включат съответните задължения (и санкции) за брокера, нещата ще са наред.


ПС
При описаните умения и знания не е за пренебрегване, че брокерът трябва да е конфиденциален, морален и др.под., защото през тях минават премного лични данни на хора и имоти. На доверие!
Всички останали по веригата на една сделка (банки, нотариуси, АВ и тн) администрират лични данни и си носят съответната отговорност при проблем.




Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано10.04.11 21:45



И аз отказвам, да коментирам тази тема!



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: arrvv]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано10.04.11 22:44



Викаш.., да отиваме да се заяждаме в другата, за да се позабъвлява Уникална, че така си прекарва свободното време.



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Допълнениенови [re: Ha живo]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано10.04.11 23:06



Понеже е ясно, че в България брокерите нямат регламент, отговорност и контрол, а всичко опира до личната им самооценка и съвест, се присетих да изтупам от прахта една стара тема.



Мисля, че ще е полезно да се види пак.




Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: dated]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано10.04.11 23:14



Аз наистина смятам, че ако се въведът съответни изисквания за упражняването на тази професия, както и наредба или закони ако щеш, тове ще е първото сито за "мършите " в стадото.
Досега, това не бе направено, защото имаше сметка от хаоса, който цареше на пазара. Сигурно и още някоя друга година брокерите ще са в безтегловност, до момента до който не ни настъпят от ЕС да регламентираме и тази дейност със закон.
Когато заканно носиш отговорност за дейността си , желаещите няма да са толкова много, като им се наложи да си плащат за сартифициране на дейност и други "закачки" около упражняването на професията, дейността им ще поеме в положителна посока. Поне според мен.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcon/s на 10.04.11 23:28.



Тема Re: Допълнениенови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано10.04.11 23:15



Мнението е изтрито заради декларираното нежелание на написалия го да участва в дискусията!!!

Редактирано от KoндЮ oт Cлиeн на 11.04.11 10:41.



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: indepcon/s]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано10.04.11 23:17



Мнението е изтрито заради декларираното нежелание на написалия го да участва в дискусията!!!

Редактирано от KoндЮ oт Cлиeн на 11.04.11 10:42.



Тема Re: Допълнениенови [re: Ha живo]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано10.04.11 23:26



Да, това за изповядването на данъчна оценка се смята за голяма далавера.При строителните компании беше същото. Даже англичаните, дето в по-ранното време на "бума" закупуваха в България вярваха, че така е по-добре.

Аз лично преди съм наблюдавала една много интересна тенденция:брокерите, които бяха вещи в технически аспект, имам предвид, разбираха от строителство, архитектура, бяха запознати с наредби имаха по-малки успехи /разбирай/ в сключването на сделки от брокери, които бяха абсолютни пенкилери в работата си, но успяваха да създадът доверие в клиента си. Винаги съм ги асоциирала с екстрасенси, незнам защо. Умееха да омагьосват, а не знаеха колко е точно квадратурата на жилището, камо ли ЗУТ за какво служи.

Ето тук, където съм сега, виждам двата гореописани варианти на куп, плюс самочувствие с покритие. И тукашните брокери правят издънки, но в малки и незначителни детайли, което пък от своя страна кара клиентите им да са недоволни.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcon/s на 10.04.11 23:36.



Тема Re: Допълнениенови [re: indepcon/s]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано11.04.11 00:03



Да, това за изповядването на данъчна оценка се смята за голяма далавера.

Да, сложното идва после, когато се почнат делата, щото материалният интерес е данъчната оценка, а не реално дадените пари. Който дава акъл на страните по сделката да изповядват така им прави егати мечешката услуга. Странното е, че брокерите взимат процент от реалната цена, а не от материалния интерес, ама и това е друга тема.




И тукашните брокери правят издънки, но в малки и незначителни детайли,

Всички правим издънки. Няма проблем, стига да не вредят на чужд интерес. Ама едно е брокер да допусне техническа грешка в обявата, и съвсем друго е да обслужва продавача и да отказва огледи на имота, защото кандидат-купувач отказва да подпише посреднически договор със същата агенция. Примерно.




Тема Re: Допълнениенови [re: Ha живo]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано11.04.11 00:23



Примера, който си дал е невъзможен тук.
Първо защото ситуацията е съвсем различна и второ, ако продавачът откаже да подпише посреднически договор с агенцията, те просто няма да рекламират имота му и огледи няма да има.


Ако обаче имат подписан договор за посредничество със собственика и откаже да ми покаже имота, защото има вероятност да не му платя комисионната /държа да уточня, че договора за посредничество няма нищо общо с нашите посреднически договори с агенции/ ще настане голяма веселба, но лошото е че няма как да се случи.

Изобщо парадокса тук е, че ако тукашните брокери правеха една десета от нещата, които се правят от брокери в България / не от всички такива разбира се / наистина може да се преживява от лесно изкарани пари.Тукашните адвокати ще се абонират за клиентите си.

Решаваш да си закупиш къща.Сядаш пред компютъра и съвсем точно като в България почваш да си търсиш каквото ти трябва. В Холандия 95 % от имотите се продават през агенции, всичките до една сартифицирани от сдружението им за недвижими имоти NVM. Това сдружение съблюдава изпълнението на наредбите по упражняване на дейноста, нека я наречем брокеруване.
Харесваш си някое сладко къще и звъниш по телефона. В много случаи телефоните са им безплатни, през скайп и на второто позвъняване /освен ако не звъниш в обедните им почивки, но те са оповестени като информация на сайта / ти вдига някоя любезна госпожица или господин и те пита какво искаш. Ти си казваш, че си видял къщето в сайта им и искаш да направиш оглед. Ако си им клиент за първи път, веднага те разпитват за име , телефон и адрес /обикновенно пощенски код/ и си уговаряте среща, която не е оглед.

Брокерът те посещава вкъщи, заедно с него можеш да си поръчаш и съветник по ипотеките / ипотеек адвезур/. Да приемем, че си поръчал и двамата на куп и си уговорил среща за петък в 10 часа в къщи. Пристигат двамцата у дома широко усмихнати, правиш им кафе и започвате да си говорите. Първото нещо, което искат да знаят е, дали можеш и в какъв размер можеш да си позволиш ипотечен кредит. Ако не можеш да си позволиш ипотека, ти дават съвет какво би могъл да направиш по натам-пция под наем.През цялото време се държът така, сякаш само за тебе работят днес и ако те видят , че си въшльо и нямаш пари да се усмихнеш, държанието им не се променя, държът се все едно си фрашкан с такива.
Така, че още на първата среща става ясно, дали въобще да те водят на някакъв оглед.Посещението им в къщата е безплатно за теб.

П.П.Колкото и невероятно да звучи, когато им разказваш за доходите си, те ги приемат за истина едно към едно т.е. не ти кзват -я вади сега банковите си сметки и трудовете договори, да видим дали не ни лъжеш.Но ти трябва наистина да кажеш истината, защото ако се отплеснеш с глупости "аз имам пари, не се притеснявайте " лъжата ти лъсва на третата среща.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от indepcon/s на 11.04.11 00:40.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от indepcon/s на 11.04.11 01:49.</EM></FONT></P>

Редактирано от indepcon/s на 11.04.11 02:31.



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: Ha живo]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано11.04.11 16:56



По правило не е проблем собственикът на АНИ да няма ценз, той е просто собственик.

Вярно. Замести "собственик" с "управител". Тези, които управляват агенцията определят начина на работа на редовите брокери с клиентите. Съответно те са хората, които трябва да носят отговорност за предлаганата услуга. Поне за управителите на АНИ трябва да се изисква ценз. От там да се започне все е нещо...



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: indepcon/s]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано18.04.11 08:33



indepcon/s, аз съм бил и от двете страни. бях брокер в различни агенции веднага след казармата, сега съм като теб в чужбина, а преди да замина продадох имот.

с това да кажа че не защитавам абсолютно никой, просто някак не виждам цялата работа дето става на въпрос. смятам за това избягват и коментарите.

съвсем междудругото за dated, последните 7 години работя в ИТ. та да кажа специално за ИТ че там нещата стоят леко различно, но само леко - просто продукта е друг. има хора дето следват във ВУЗове, но самоуките като мен си ги приемат навсякъде, опита е по-важен.

в тая връзка не ме учудва и впечатлението, че някои образовани брокери били слаби продавачи. за това става дума и в ИТ. и в двата случая не говорим за всички (виж лафа за стадото по-долу), но това брокера колко разбира от имоти, няма нищо общо с таланта му да продава, то просто е друго нещо, както и образованието и дори знанията нямат нищо общо с това дали можеш да свършиш дадена ИТ задача, и как се вписваш в компанията.

та. не слагай и всички брокери под 1 знаменател и в двата смисъла. първо всяко стадо с черните и белите овци, второ често едни са специализирани само в наеми, докато ти определено говориш само за тези които само се занимават с продажбите. принципно не са различни нещата, просто тия с наемите не носят толкова отговорност според мен

друго е че тая работа с регулацията на АНИ бизнеса не я виждам как да стане. просто имотите са стока като всяка друга. все едно да изискаш да се регулира бизнеса с магазините за 1 лев. търговия казано на кратко - кой как продава е негова работа стига да си работи без явни закононарушения.

а доколко една АНИ имплементира някакви специфични работни процедури, било ИЗО-стандартизация или други бизнес-процедури, то това си е според мен повече въпрос на професионализъм, отколкото дали у нас или в чужбина бизнеса е по-добър. за мен по-важно е работата да бъде свършена без мотане и точно (да се разбира без мотане от страна на АНИ, щото в агенцията по вписванията и другите институции - всички знаем).

така че как ТОЧНО работи една АНИ мен изобщо като клиент не ме вълнува.

пример:

2010 обявявам имот за продажба за първи път и аз ставам клиент на АНИ

имах контакт с различни АНИ и брокери. тези от големите агенции си имаха строги процедури за работа. всичко уж изпипано. не се спогодихме. да не говорим точно как работят. и не искам и да знам, че чух кофти истории от адвоката ми. принципно винаги съм симпатизирал на малките агенции. аз лично работех в такива и там винаги има едно по-лично отношение, както като влезнеш в кварталната бакалия и в супермаркета. и аз работех на този принцип едно време. някой от брокерите които сега срещнах или чух ги усетих, че не разбират много, но не ме вълнува, други нямаха хъс да работят - ей това вече ме вълнува.

само две неща исках - хъс и коректност. другото беше от страна на клиента, нямаше как да се предвиди.

от брокерите които ми дойдоха на оглед се харесах с две агенции - и при двете момичета имаше нещата които търсех. на едните обаче клиента им беше турист, но с другите имахме сделка.

докато им гостувах в офиса оглеждах как работят - същия начин на работа както едно време - никакви строги правила, освен правилото да си работиш. единствената разлика беше , че вече на всяко бюро имаше компютър и мобилем телефон. при нас 1998г беше лукс да имаше дори само един комп. в офиса. както и да работеха, хората си работеха и ние свършихме работа, аз доволен, те доволни, съдействахме си за всичко и аз на тях и те на мен.

точка. аз друго не искам от тях. щом системата им работи, без оглед на това как, за мен е добра.

а колкото до отговорноста на брокерите... сложно. щото уравнението се състои общо от три части пълни с променливи, от които първата част са твоите като единия клиент, вторите са на АНИ а третата са на другия клиент. и ако твоите за теб са ясни, тези на АНИ можеш да ги разбереш до някъде, то третите често до последно остават неизвестни. докато се натъкми цялата работа, нещото може да издъхне от прекалено много места.

това е моя опит



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: Ognen_Demon]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано18.04.11 20:19



Имаш ли идея, в ИТ сектора, какъв процент са самоуките, спрямо системно образованите. Имаш ли и друга идея – какво ще стане, ако всички са самоуки ? Както при брокерите, където май всички са самоуки.
„Кой как продава си е негава работа” – донякъде. Но произвежда, купува или прави нещо преди да продава.



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: bipet]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.04.11 21:59



„Кой как продава си е негава работа” – донякъде. Но произвежда, купува или прави нещо преди да продава.

Или пък - "запознава" този, който продава нещо с този, който го купува. Другояче казано - посредничи им.



Както при брокерите, където май всички са самоуки.

Ама и те, едни мързеливци - пълно е с университети и институти за брокери, а те - не щат и не щат да ги завършват, и си искат да са си неуки!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: Ognen_Demon]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 09:59



в тая връзка не ме учудва и впечатлението, че някои образовани брокери били слаби продавачи.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Образованите брокери / в София и за времето, когато имам наблюденията си / са по-слаби продавачи, защото те знаят много повече за имота, отколкото лелката, която преди това е продавала парфюми Орифлейм или дрехи втора употреба, след което е решила, че е време да стане брокерка.



друго е че тая работа с регулацията на АНИ бизнеса не я виждам как да стане. просто имотите са стока като всяка друга. все едно да изискаш да се регулира бизнеса с магазините за 1 лев. търговия казано на кратко - кой как продава е негова работа стига да си работи без явни закононарушения.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Би ми било интересно да чуя твоето мнение относно "регулацията" при продаване на лекарства.Фармацевтите също са търговци.Ако за теб няма значение да ли са самоуки или с образонавие, то аз лично предпочитам второто.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcons на 19.04.11 10:02.



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: Ognen_Demon]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано19.04.11 10:27



В отговор на:

съвсем междудругото за dated, последните 7 години работя в ИТ. та да кажа специално за ИТ че там нещата стоят леко различно, но само леко - просто продукта е друг. има хора дето следват във ВУЗове, но самоуките като мен си ги приемат навсякъде, опита е по-важен.




Въобще, ама въобще не могат да се сравняват ИТ сектора с този който коментираме. В края на краищата 25 годишни в ИТ сектора са вече едва ли не "пенсионери". Двама от най-добрите ми приятели са в този сектор. Единия напусна МЕИ защото нямало на каквото го научат, и го разбирам прекрасно. Мен в Икономическия ми говореха за уинчесТъри, когато скъзитата бяха демоде. Смятай за какво говорим. Сега единия е съдружник в голяма българска софтуерна компания, другия работи дистанционно за компании в САЩ, от време на време хваща самолета за някой ден и се връща.
И въобще не може да самоуки в някои области. Ако брокерската дейност се ограичаваше до един вид реклама на имота и срещи ок. Ама се пънат договори да пишат, и е един смЕх. Една ми беше написала ПД с отменени от майнино време членове от ЗЗД. По тази логика дай и лекарите да ги направим самоуки, или пък защо да караме шофьорски курсове. Кой оцелее-оцелее .
Не върви. В тази дейност практикуващите трябва да имат елементарно познание по:
-облигационно право
-финансова култура
-архитектура, ЗУТ и свързаните с тях наредби
Другото е въпрос на практика и умения работата с клиенти

В отговор на:

в тая връзка не ме учудва и впечатлението, че някои образовани брокери били слаби продавачи. за това става дума и в ИТ. и в двата случая не говорим за всички (виж лафа за стадото по-долу), но това брокера колко разбира от имоти, няма нищо общо с таланта му да продава, то просто е друго нещо, както и образованието и дори знанията нямат нищо общо с това дали можеш да свършиш дадена ИТ задача, и как се вписваш в компанията.




В края на краищата да продаваш можеш по два начина:
-Да ти сложат папката с всички документи на имота пред теб, и проект за предварителен договор
-Да ти лУпят семе в лицето и да ти разпавят свойски, как това е най добрия имот във вселената, а след това да се окаже че документите са в 18 наследника част от които на легло а другите в чужбина, без законни представители.


В отговор на:

та. не слагай и всички брокери под 1 знаменател и в двата смисъла. първо всяко стадо с черните и белите овци, второ често едни са специализирани само в наеми, докато ти определено говориш само за тези които само се занимават с продажбите. принципно не са различни нещата, просто тия с наемите не носят толкова отговорност според мен




Абе има и добри брокери-чувал съм за тях... ама и за извънземните съм чувал

В отговор на:

друго е че тая работа с регулацията на АНИ бизнеса не я виждам как да стане. просто имотите са стока като всяка друга. все едно да изискаш да се регулира бизнеса с магазините за 1 лев. търговия казано на кратко - кой как продава е негова работа стига да си работи без явни закононарушения.




Има има. Ти знаеш ли че има "труженички" брокери. Нищо лично към най древната професия... Ама опита от кревата с какво помага за продажбите на имоти. Не става въпрос за регулиране с лицензи... Ама поне някакво образование. Ти може в твоята област да не си завършил някакво образование, ама поне си чел. Брокерите ползват шаблони. Дори и да четата ги мързи. Питай ги тукашните колко от тях са прочели поне ЗУТ-а. Всичко е това чух, онова ми каза еди кой си нотариус, какво му искал еди кой си съдя по вписванията. Ако им кажат три теманета и два метана да направят в синагогата, щото това изисква комисията по защита от дискриминация за да впише сделката и това ще направят. И документ от светия синод ще ти извадят за въпросното действие. Стига да го иска някой малоумник.

В отговор на:

само две неща исках - хъс и коректност. другото беше от страна на клиента, нямаше как да се предвиди.




Това е така... ако си продавач . Освен горните проблеми имаш още един. Как да си вземеш парите
А ако искаш да купиш къща в някое село с кредит имаш ли идея какво ти трябва. А брокера който ти я продава и те напъва да оставиш стоп капаро, дали има идея

В отговор на:

докато им гостувах в офиса оглеждах как работят - същия начин на работа както едно време - никакви строги правила, освен правилото да си работиш



Я ми кажи в твоята работа как е понеже ги сравняваш? Има ли някакви строги правила или са ви оставили да си правите каквото си искате



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: Ognen_Demon]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано19.04.11 11:00



Жалко, че не си разбрал защо съм писал за различни професии и каква разлика има между тях.

НИ струват много пари (поне за мен са много), а за хората, които посредничат при покупко-продажбата им няма никакви изисквания.

В началото на миналата седмица бях на оглед. Ако напиша какви лъжи и заблуди изслушах от брокерката, най-вероятно ще ме обвинят, че си измислям. Мисля си - какво ли би станало, ако се бях вързал на приказките и...



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: yниKaлнa]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано19.04.11 11:03



Или пък - "запознава" този, който продава нещо с този, който го купува. Другояче казано - посредничи им.


Ето едни други посредници:

За да работите като борсов посредник или инвестиционен консултант, е

Необходим лиценз за търговия с ценни книжа

Лицензите за двете професии са различни. За борсов посредник е необходим лиценз за търговия с ценни книжа, а за инвестиционен консултант - лиценз за консултации за инвестиции в ценни книжа. И двата лиценза се придобиват след полагане на изпит, провеждан периодично от Комисията за финансов надзор (КФН). Изпитът за инвестиционен консултант е едно ниво по-високо от този за брокер и дава повече възможности. Лицензът за инвестиционен консултант дава право да се работи като брокер (но не едновременно и като консултант), но човек с лиценз само за брокер не може да стане инвестиционен консултант.

След успешното полагане на изпита пред КФН, за да може да търгува на борсата, брокерът полага и теоретичен и практически изпит пред БФБ върху борсовия правилник и работата с търговската система. И двата изпита включват въпроси от областта на финансите. Изисква се и много добро познаване на нормативната уредба, която дефинира търговията с ценни книги, като например Закона за публично предлагане на ценни книжа, Закона за Комисията за финансов надзор, Закона за дружествата с инвестиционна цел и пр. В случай че човек с лиценз за инвестиционен консултант иска да работи като брокер, също трябва да мине изпита пред БФБ.


Доста изпити.



Тема Re: ако е възможно.........нови [re: dated]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано19.04.11 11:15



И когато имаш време, моля те опиши поведението на брокера. Най-малко имам идея за разправии или каквото и да било, интересно ми е как се държат в бранша.

Предварително ти благодаря!

Да е хубав и успешен деня ти!





Тема Re: моля те............нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано19.04.11 11:22



Разясни на "тукашната" какво означава три теманета и два метана да направят в синагогата , иначе си по темата, спазвайки почтения тон и доброто възпитание!

Благодаря, за което!



Тема Re: моля те............нови [re: svestna]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано19.04.11 11:39



Oбразно казано.


Koгато не си наясно с дейността която извършваш всякакви полуидиоти могат да те накарат да се държиш като кръгъл идиот, когато нямаш авторитета със знанията си да им опонираш

Редактирано от KoндЮ oт Cлиeн на 19.04.11 11:42.



Тема Re: моля те............нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано19.04.11 11:43







Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: dated]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 11:50



По правило не е проблем собственикът на АНИ да няма ценз, той е просто собственик.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
По правило/???!!!, макар да нямам и на идея по кое точно/ не е не обходимо президента на България да разбира от политика, той престо е политик.
Или
По правило не е необходимо собственика на една аптека да е фармацевт, той е просто собственик.
Или
Не е проблем зъболекарят в една стоматологична клиника да няма ценз и образование, той е просто един самоук работник.
Тежко му на този пациент, върху когото зъболекарят требва "да придобие опит" или иначе казано "самонаучи".

Откъдето и да погледна подобно твърдение, не ми се вързва логически

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcons на 19.04.11 11:52.



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: indepcons]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 11:54



Би ми било интересно да чуя твоето мнение относно "регулацията" при продаване на лекарства.Фармацевтите също са търговци.Ако за теб няма значение да ли са самоуки или с образонавие, то аз лично предпочитам второто.

----------------------------------------
Пак манипулираш, честно! Как може да сравняваш аптекар с посредник на НИ . Гадно и недопустимо е това! И вярно започвам да си мисля, че се заяждаш. Извинявай, но ти много добре знаеш, в какво се състои нашата работа и въпреки всичко пак говориш неща, които не са така.
Хайде, сега да ми кажеш какво имаш предвид, като казваш образован брокер, образован в какво? Всеки брокер, който има стаж поне 2 години /практическа дейност/, няма как да не е образован /говорим за познания в правото, видове строежи, банково дело, въобще всичко свързано с имотите/, защото се сблъсква ежедневно, дори ежечасно с тези проблеми. Ти в България какво си учила та имаш познания? Не си ли учила всичко в процеса на работа? Но.... има брокери и брокери! Има баби които само показват имот, има адвокати, които при нужда се използват има и брокери които доста си разбират от работата.
Така, че хайде моляте, да престанеш с това.. колко са прости брокерите в България, а колко сме умни ние в чужбина... някак е гадничко...или и ти като На живо си най..най..най.... а всички други са глупави и неуки...



ПП а това с аптекаря направо ме уби... мислех, че си малко по-реален човек и поне ТИ, няма да изпадаш в такива смешни ситуации, да сравняваш фармацевт с брокер НИ....



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: indepcons]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 12:02



Тежко му на този пациент, върху когото зъболекарят требва "да придобие опит" или иначе казано "самонаучи
-----------------------------------
Престани да твориш глупости, пак те моля!
Само се върни и погледни какви нелепици и какви сравнения си дала...

ПП и само за протокола, защо в много специалности, но забележи говоря за специалности, работодателите изискват минимум 3 годишен опит? Защото така им е кеф ли? Или защото теорията е едно.. практиката съвсем друго...
Според теб не трябва ли да има и двете за да си добър в дадена област?
Незнам какво става с теб, но в момента се заяждаш, или просто си се върнала в миналото, когато /ти сама призна/ ти е било кеф да се заяждаш с брокерите за да се разтовариш?





Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 12:06



Или пък - "запознава" този, който продава нещо с този, който го купува. Другояче казано - посредничи им.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Дали би могла да ми изброиш 15-те успешни техники за посредничество между купувача и продавача? Визирам чисто търговския аспект на една сделка.
Дали ще посредничиш между работодател и работник,производител и търговец, няма никакво значение.
Интересува ме техническата част на посредничеството.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !


Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: indepcons]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 12:14



Интересува ме техническата част на посредничеството.
-----------------------------
Техническата част??????????
Боже..... боже.... днес не си на себе си...





Тема Re: по възходящ или низходящ ред?!нови [re: indepcons]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано19.04.11 12:22



От 1 до 15 в произволен ред

: компютър, лист, химикалка, тъмни очила, черен джип, бухалка, белезници, бокс, въже и т.н. няма точно регламентирани правила и са приложими индивидуални техники и подходи .

Благодаря ти, че усмихна деня ми!



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: arrvv]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 12:32



Защо смяташ, че се заяждам?

За да придобие един самоук работник някакъв опит, в която и да е област, нали трябва да се научи върху нещо или някого?
Предполага се, че когато е учил, знае повече от този, който въобще не учил.
Т.Е. стартират от различни позици.

Давам ти пример.



Ти и аз не сме учили за пилоти на самолет. Ние сме един самоук екипаж, който издига във въздуха и сваля на земята самолети.В процеса на работа се учим как става тая работа.

Свестна и Уникална обаче са учили за пилоти на самолет.Може да нямат опит, но поне теоретично са запознати как се издига във въздуха един самолет и как се сваля на земята.Те са наясно поне с техническата част на процеса, та било то и без опит.

На двата екипажа им дават по един боинг.Може и да не Боинг 747, че е бая едричък.

Единият екипаж за първи път ще се самоубучава, по спомени от разкази на пилоти.
Другият ще придобива практически опит за първи път върху базата на натрупани теоретични знания.

Самоукият екипаж се настанява в кабината на самолета и започва да се звери на електронното табло.
Другият екипаж знае, ако не друго, то поне кое копче за какво служи.

Да попитаме тук списващите "пътници" на кой самолет биха искали да се качат?

или при кой самолет вероятността да не излети или не кацне е по-голяма ?

П.П. Не се заяждам, а разсъждавам от мойта си гледна точка.





Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcons на 19.04.11 12:33.



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: indepcons]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.04.11 12:35



Най-добре ще е да направиш сравнението между брокер и космонавт. Друга идея - брокер и сърдечен хирург. Най-голямо внимание ще привлечеш, дори и да нямаш идея да се заяждаш!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: малей.............нови [re: indepcons]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано19.04.11 12:36



До къде стигнахме



Анкета: кой ще вдигне самолета: свестна или индепконката ..........





Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: arrvv]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 12:37



Арви, техника на "нещо си", означава набор от похвати, с които си служиш за да произведеш или осъществиш "нещото".

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !


Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 12:39



Усмихвам деня на брокерите!

Виждам, че разполагат с достатъчно свободно работно време!

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: indepcons]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 12:41



Дали би могла да ми изброиш 15-те успешни техники за посредничество между купувача и продавача? Визирам чисто търговския аспект на една сделка.
--------------------------------
Искам да разкажа нещо...
Имаше едно време една такава кампания с химикалки...незнам дали я знаеш.
Идва търговеца /или те среща по улицата, или ти звъни на звънеца/ и се започва с омайването...задава въпрос, на който и първокласник може да отговори и съответно с въодушевление ми казва, че съм спечелила химикалка с платинено покритие която струвала 500Е, но тъй като сега са в реклама.. на мен ще ми я дадат за 80лв., само транспортните разходи си плащам..и т.н. и т.н....
Но интересното беше, че бяха назубкали текста наизуст.. и толкова смешни и жалки бяха, когато ги прекъсвах и започвах да говоря с техните изрази... бяха стъписани и безсилни... А когато им поисквах и сертификат за покритието, направо бягаха...
Така, че аз смятам, че всеки човек може и трябва сам да развива своите способности и да бъде коректен, а не да използва техники... Бях на един такъв семинар, един вид, как да излъжем клиента и как да го вържем или накараме да подпише договор за изключителни права...манипулация от всякъде, най-лесно е да излъжеш някой, по-трудно е, да си коректен и след сделката да остане взаимното уважение.



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 12:45



Най-добре ще е да направиш сравнението между брокер и космонавт. Друга идея - брокер и сърдечен хирург. Най-голямо внимание ще привлечеш, дори и да нямаш идея да се заяждаш
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Ако някой не споделя мнението на друг, заяждане ли му се вика?
Не предполагах, че си лишена от асоциативно мислене.



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcons на 19.04.11 12:46.



Тема Re: малей.............нови [re: svestna]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 12:52





Аз викам да качиш твойто семейство на моя самолет!

Пък аз ще кача мойто на твоя самолет

Обещавам, че много ще се старая .!!!

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: постарай се...........нови [re: indepcons]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано19.04.11 12:58



Аз викам да качиш твойто семейство на моя самолет!
- Постарай се, никога, по никакъв повод и по никаква причина да не споменаваш семейство ми в напъните и оригиналностите ти! Моля!



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: indepcons]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 13:00



За да придобие един самоук работник някакъв опит, в която и да е област, нали трябва да се научи върху нещо или някого?
--------------------------------------------
Не! Поне при нас. Всеки има различен стил на работа.. но аз мога да разкажа, аз как съм се научила...като не твърдя като теб, че знам всичко, човек се учи докато е жив...
Започвам със стъпките..
1. Отначало само приемах оферти... знаеш ги как са..бланки и се попълва информация за обекта.
2. След това ходих и го снимах, запознавах се със собствениците.
3. След това ходих на огледи... но само показвах жилището, преговорите и документите минаваха през шефа, но аз присъствах на сделката.
4. След това се научих да подавам удостоверения, запознавах се с видовете документи.. тяхното значение.. кое от къде се изважда...
5. След това ми позволиха да ходя и на изповядване.
И така от 6 години насам... стъпка по стъпка...имам бадж от 2005г., но ми го издадоха след една година канцеларска работа и ходене само по огледи, нямах достъп до документи и нотариуси.
Така, че незнам защо си мислиш, че брокерите в България щом започнат работа веднага всичко знаят и разбират... няма такова нещо, всеки се учи.. т.е. всеки го обучават преди да му дадат каквато и да е отговорност...никой шеф, няма да си сложи главата в торбата заради някой, който нищо не разбира...



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: indepcons]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 13:10



Ти и аз не сме учили за пилоти на самолет. Ние сме един самоук екипаж, който издига във въздуха и сваля на земята самолети.В процеса на работа се учим как става тая работа.
--------------------------------------------
Следващите примери какви ще са.. с космонавти, с атомни инженери, с археолози или с архитекти...





Тема Re: постарай се...........нови [re: svestna]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 13:11



Аз викам да качиш твойто семейство на моя самолет!
- Постарай се, никога, по никакъв повод и по никаква причина да не споменаваш семейство ми в напъните и оригиналностите ти! Моля!
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Абсолютно съгласна !

Никой нормален човек не би рискувал живота на близките си!

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !


Тема Re: постарай се...........нови [re: indepcons]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 13:15



Самолетът не е ли движим имот???


Ние, се занимаваме само с недвижим.. така че не ни го пробутвай....



Тема Re: нормално ...........нови [re: indepcons]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано19.04.11 13:16



Нормално беше да се извиниш, след молбата ми, а не да ми оригиналничиш!



Тема Re: постарай се...........нови [re: arrvv]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 13:24



Верно, е движим имот!



Тццц, егати!

Взимам си примера назад!

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: ако е възможно.........нови [re: svestna]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано19.04.11 13:27



В агенцията ми казаха, че кооперацията е с акт 15 и по нея се работи.


Имало много продадени апартаменти.
Казаха ми ориентировърно къде се намира. Наистина на това място има подобна кооперация.
Не ми казаха името на фирмата-строител (защо ли?).

Оказа се, че ходихме на оглед на ~800 м. от мястото, за което говорихме.

Кооперацията може и да има акт 15, макар че, според мен не би трябвало...
Част от дограмата не е поставена. Асансьор няма. Част от входните врати ги няма, топлоизолацията само е започната, в някои апартаменти няма шпакловка и т.н. Изобщо - строителна площадка...

На място брокерката потвърди, че имало много продадени жилища. Но и ми разказа, че "строителят е временно притеснен" и закупилите жилища се организирали да довършат сградата със собствени средства (дали?) - протеворечи, на твърдението, че по сградата се работи...

На строежа видях името на инвеститора. Тази фирма, поне според страницата и в Интернет има 4 големи кооперации, по които не се работи - без посочен краен срок за завършване са.

Накратко - поприказвахме си.

Не ми е ясно защо агенциите се захващат за продават такива... "имоти".
И защо конкретната брокерка ми разправяше, че всичко е точно, сделката е изгодна...

Нищо ново и необикновено не съм написал. Някои АНИ работят така...



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: indepcons]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано19.04.11 13:29



По правило не е проблем собственикът на АНИ да няма ценз, той е просто собственик.

Твърдението е на На живо и аз съм съгласен с него. Собственикът може и да не се намесва в работата на агенцията. По-важно е кой и как ръководи редовите брокери...

За аптеките преди беше така - не е задължително собственикът да е фармацевт. Други изисквания имаше. Сега не знам как е.

Пример: Ти или аз без да имаме ценз можем да работим в архитектурно бюро и да творим архитектурни проекти. Или пък да смятаме конструкции. Няма лошо. В бюрото има правоспособен архитект или инженер - те ще сложат подписа на проекта и после ще носят отговорност. Това си е практика от край време...

Или пък - имаш фирма, назначаваш специалист ВиК и той подписва собственоръчно. Иначе работи за теб.

Практикуващите лекари и зъболекари са друго нещо.



Тема Re: постарай се...........нови [re: indepcons]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 13:37



С него си вземи и всички останали примери, че най-малкото са несъпоставими професиите, които спомена, с нашата...забележи казвам НАШАТА, т.е. включвам те и теб, макар че, ако гледам това, което си написала брокерите в България са боклуци, докато тези в Холандия са ненадминати специалисти.
Ти като си учила /но ти трябва да учиш, защото нямаш никаква практика/, можеш ли да бъдеш пилот, зъболекар, фармацевт или космонавт...
И друго, колкото и да учиш и ти ще тръгнеш от записване на оферти и показване на имоти... само това..а после може и да те допуснат, ако се докажеш, и до нещо по-отговорно...



Тема Re: Благодаря ти!нови [re: dated]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано19.04.11 13:41



Благодаря ти, че отдели време да споделиш!

Накратко - поприказвахме си

. Е, пак с "добър тон" описваш ситуацията .



И аз не мога да разбера, какъв е смисъла от подобни разходки и безсмислени приказки.

Между другото, поне беше ли хубаво времето за разходката ?





Тема Re: ако е възможно.........нови [re: dated]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 13:50



Ле лееее не я е срам...ужас...как може да има такива хора.. така да лъжат...

... горкичкият ти.. кой знае, колко работа си имал, с каква позитивна нагласа си тръгнал на оглед,.. а, тя.. така да ти загуби времето... язък...



Тема Re: Благодаря ти!нови [re: svestna]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано19.04.11 13:55



И времето, и особено дамата бяха приятни...



И аз не мога да разбера, какъв е смисъла от подобни разходки и безсмислени приказки.

Не е работата само до приказките и разходките.

По-важно е, че предлагат нещо, което определено е незавършваемо в обозримо бъдеще, с много проблеми и те навиват да купуваш, успиват те много професионално и загрижено...



Тема Re: ако е възможно.........нови [re: arrvv]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано19.04.11 13:59



Не, предварително не исках да ходя.

Дълго е за обяснение, но направих услуга на близки и отидох да погледна.

Единствено се заблудих за коя сграда става въпрос и помислих, че може би става...

Няма нужда от ирония.



Тема Re: Благодаря ти!нови [re: dated]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано19.04.11 14:00



успиват те много професионално и загрижено... - а някой тук твърдеше, че брокерите били непрофесионалистти

и незагрижени .

Иначе, коментарът е излишен!



Тема Re: ако е възможно.........нови [re: dated]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 14:01



А, сега ирония... нееее.. просто и аз мразя да ме лъжат... а тя дамата, така да лъже.. значи не е било дама... брокерка ще да е била, да знаеш....





Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: indepcons]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.04.11 14:06



Ами аз току-що ти дадох идеи как да станеш оригинална (нещо, твърде важно за теб) БЕЗ и да си помисляме, че се заяждаш.

Избирателен отговор си дала, естествено... Начетох им се, откак "възкръсна" в клуба... като птицата Феникс от...често ли сте си в контакт с мода?



"Не предполагах, че си лишена от асоциативно мислене"
Не виждам връзката между сърдечния хирург, заяждането и асоциативното мислене, ама щом казваш... Я помисли дали пак не си объркала думата?

(написано от УниКалната с многото свободно време - между два огледа)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 19.04.11 14:14.



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.04.11 14:12



"Интересува ме техническата част на посредничеството. "

-----------------------------------------
Искаш ли да ти кажа най-важното от " техническата част на посредничеството"?

МНОГО ЛИЧЕН ЧАР НА ПОСРЕДНИКА.

Не знам дали можеш да ме разбереш.

Това не се добива с образование, нито с лицензи.



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 19.04.11 18:16.



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 14:16



Каза го с две думи...
И освен личен чар... и способност да се обличаш така, че да не ставаш за смях или да даваш повод за осъждане...





Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: yниKaлнa]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано19.04.11 14:21



често ли сте си в контакт с мода?
Изключително често . Даже на Велик ден заедно ще хапнем агънце. Ама това какво общо има с клуба не знам





Тема Re:готино...........нови [re: yниKaлнa]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано19.04.11 14:21



Стилът, чара и финеса са за нас, необразованите, неуките!



Профитата трябва да си тежат на мястото!





Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 14:22



няма ли да ни поканите....




ПП Модераторе, излагаш се, как може да седиш на една маса с брокер...абсурд...или тя е от друга категория брокери.. чуждоземска...

Редактирано от arrvv на 19.04.11 14:24.



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.04.11 14:27



" Ама това какво общо има с клуба не знам"

Простено ти е да не знаеш. Ти не знаеш и много други неща.

Обаче ние ЗНАЕМ.



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: нормално ...........нови [re: svestna]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.04.11 14:34



Нормално беше да се извиниш, след молбата ми, а не да ми оригиналничиш!

Ти пък сега... претенции. Тя не е извикана тук да се извинява, а да ГРОМИ!

Такъв майтап...



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: жалко ...........нови [re: yниKaлнa]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано19.04.11 14:39



На "разменен принцип"





Тема Re: жалко ...........нови [re: svestna]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.04.11 14:44



"Разменен принцип"? Разправа с брокерките срещу агнешко на ВЕЛИК ДЕН?



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: жалко ...........нови [re: svestna]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 14:46



Стига бе.. какви сте гадни и двете с Уни...нямате никаква отговорност, нито брокерска, нито човешка, как може така да говорите...СРАМ!...





Тема Re: жалко ...........нови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.04.11 14:48





"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re:ами...........нови [re: yниKaлнa]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано19.04.11 14:49



Ученото, си е учено! Знае си цената!





Тема Re:ами...........нови [re: svestna]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.04.11 14:49





"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re:ами...........нови [re: svestna]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 14:51



Не само си знае цената, но знае и каква цена трябва да плати за агнешкото...





Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: arrvv]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано19.04.11 15:01



Ми заповядайте. Агнето от нас





Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: yниKaлнa]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано19.04.11 15:03



Обаче ние ЗНАЕМ.


Нищо не знаеш... Там ти е проблема



Тема Re: нормално ...........нови [re: yниKaлнa]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано19.04.11 15:05



Много сте ми странни, когато някой ви показва грешките в работата ви громи, унижава оплюва. Да не е някакво комплексче да ви гони. По специално вас двечките



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 15:10



Ми заповядайте. Агнето от нас
---------------------
благодаря, но нещо ще ми присяда.. така че.. да ви е сладко





Тема Re: нормално ...........нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 15:21



По специално вас двечките

----------------------------
Коя от нас двете познаваш, като брокер...?

Ако за мен се отнася де...но съм 100% сигурна, защото още от преди ме обвиняваш, че съм в комбина с Уни, а не можеш да разбереш, че при нас комбини няма... има всеки със своето мнение и непозволяваме да ни натрапват чуждо...Отдавна сме порастнали, за да си играем на стражари и апаши..

, но ти това няма как да го разбереш, защото те гони параноята за комбини и комбинации...
Извинявай, но със Свестна, като си пием заедно кафето и си лафим, пак ли сме в комбина...

Редактирано от arrvv на 19.04.11 15:27.



Тема Re: нормално ...........нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.04.11 15:35



Да ти изглеждам разгромена?



Много сте ми странни, когато някой ви показва грешките в работата ви громи, унижава оплюва.

ПП . Ти я повика да ни показва грешките ли?
Признавам си грешката без бой - НЕ МОГА ДА КАРАМ САМОЛЕТ!


"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 19.04.11 17:02.



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 19:18



OFF....Току що купих от Албърт Хайн индийски ориз, голям, бял. Смятам пълнежа да стане добър!

П.П. Ще се разходя утре до Твело.Дано да имаме късмет



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcons на 19.04.11 19:47.



Тема Re: нормално ...........нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 19:19



а, зъболекар можеш ли да бъдеш, или фармацевт?
какво съвпадение.. и аз не мога.. значи с теб сме в комбина..и имаме тайна мисия, да се наговаряме и да отричаме....





Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 19:41



Аз ще помисля за асоциативното мислене и обещавам да си призная грешката, ако открия такава. /ти си безгрешна, аз не съм/

Така, че виж последния си постинг в другата тема, дали наистина явната фактическа грешка / при сгрешено ЕГН в нотариален акт/, може да се коригира с удостоверение за идентичност или с една друга бележчица, която не се взима от "съответния район", а от ЕСГРОН /знаеш къде се намира /

Добре, че продаваш основно с чара си, че иначе .......
Дано да не прекаляваш с него, де ...че модератора ще излезне прав в някои свои предположения относно древността на професията

Брокерската имам предвид
/последното уточнение го направих да не се напъваш в излишни асоциации/

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: нормално ...........нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 20:07



Ех, Кондьо, Кондьо.....кажи сега,

виртулното участие във форума не е ли едно своеобразно "завръщане у дома "


И трите са такива симпатяги, че ме върнаха години назад, бях забравила как дърлянето с чаровни брокерки може да бъде средство за разтуха след работен ден.

Бих искала да се надявам, че ако доживея пенсия, ще мога пак да ги намеря задружни тук и всичко да си е останало като в доброто старо време!


П.П. Е сега , ако са брокерки на място, ще пуснат една рецепта за козунак
Добре би било да е изпитана и ако може лесна!
Ако не проявят снисхождение към мен, ще се мъча с тази на майка ми!

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: yниKaлнa]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано19.04.11 20:17



Аз обичам България всеки петък от 20 часа само по Нова телевизия.



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: indepcons]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.04.11 20:52



ЕСГРОН, скъпа, беше по твое време. Какво според теб значи точно ЕСГРОН?
Като ровнеш малко в чичко гугъл (както честичко правиш) - ще разбереш, че ОТНОВО не си права. Няма как бележчица да се издава от една единна система, все пак...



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: нормално ...........нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 20:57



Много сте ми странни, когато някой ви показва грешките в работата ви громи, унижава оплюва.
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Не, бее, не си разбрал!
Не сме успели нищо да им покажем!

Работата е друга:

брокерите били "необразовани и неуки", но за сметка на това притежавали "стил и финес", трябвало да са винаги "подходящо облечени", защото най-важната техническа част, на посредничеството при сделка, било притежаването на "много личен чар" !

Това е формулата на успеха!

В този порядък на мисли, сам си направи заключение за отговорностите!

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !


Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 21:08



"ЕСГРОН" е жокер от моя страна.

И сега положението е същото.Промяна няма, иначе системата пак си е единна.

Егати Гугъла!

Между 2-8 ноември 2010 тичах от тук- до София/ в преносния смисъл на думата/, да оправям на родителите ми същата тая "явна фактическа грешка" в НА. Едното ЕГН беше сгрешено в последната цифра.Те откриха грешката, едва кагато се наканихме всички да разделяме доброволно имоти.



П.П. междувременно докъто се дърляме, да попитам, дали не знаеш някоя рецепта за козунак.
Това наистина сериозно.



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcons на 19.04.11 21:12.



Тема Re: нормално ...........нови [re: indepcons]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 21:15



Мила, само с Кондю ли взе да си говориш?


-------------------------
Не сме успели нищо да им покажем!

----------------------------------
Вие, да ни покажете? А, с какво вие сте по-добри от нас? Но, давай с факти! И от къде знаете, ние какво знаем и какво незнаем или вие разчитате на форума за знание и познание....
Предполагах, че поне ти няма да се вземеш толкова насериозно, нима форума ти е мегдан да показваш знания и отговорности? Стига!
Ще отречеш ли, че външният вид, културата, начина на обличане и визията са важни в една професия свързана с непрекъснати срещи с хора...
Защо изведнъж стана такава агресивна, мода ли те нахъса...?



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: indepcons]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 21:30



дали не знаеш някоя рецепта за козунак.
------------------
Аз знам.. тук във всеки квартален магазин има.. отиваш и срещу определена сума ти дават рецептата, барабар с козунака...





Тема Re: нормално ...........нови [re: arrvv]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 21:36



Абе Арви,

, каква агрисивност, бе жена!
Виж, че всички тук, барабар с мен, се надприказваме, щото си нямаме друга работа.

Влезнах в тона на списващите.
Ако изкажа различно мнение - то значи се заяждам.
Както и да се опитам да обясня дадена ситуация, все до едно и също се стига-заяждане.
Виж, сериозни теми да се захванат... не се получава.
Затова, майтап да става

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcons на 19.04.11 21:37.



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: arrvv]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 21:41



И тук така, ама е "католически козунак" и прилича на "кекс"

На мен ми се ще, да направя от нашия. Но с рецепта от някой,който е правил.Иначе ще я взема от интернет, ама кой знае какво ще излезне.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: нормално ...........нови [re: indepcons]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 21:45



майтап, майтап, ама все на чужд гръб...


А, дали твоето е различно мнение или е стремеж, за за друго...



Тема Re: споко ...........нови [re: indepcons]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано19.04.11 22:13



Външният вид е част от културата на човека

........ Ти си хапни, не се притеснявай, умна си ...... личи ти! Пък си и "стилна"


П.П. Аз не смея да ти дам рецепта за козунак, щот не мога да поема отговорност дали дозата ще е достатъчна за теб!



Тема Re: представи си ...........нови [re: arrvv]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано19.04.11 22:31



Колко е важно мнението на един неуспял и нереализирал се, дори и в България бивш брокер

.


Защо изведнъж стана такава агресивна, мода ли те нахъса.. - Да бе да, Мода ....... гладна е



Тема ОФФ отвсякъденови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.04.11 22:31



дали не знаеш някоя рецепта за козунак.
------------------
Аз знам.. тук във всеки квартален магазин има..

------------------------

Това ми напомни един майтап...Много е ОФФ, ама ще го разкажа (то пък като че ли всичко тук не е офф...)

В Швейцария веднъж с мъж ми, преди години, си приказваме с един приятел, местен, че имаме намерение да си правим камина в хола. (приятелят е завършил някъв строителен институт, има тапия за строител и това работи). Той казва - Ха, камина ли? Ами аз съм учил! Да ви кажа ли какво знам по въпроса?

Ние - радостни - ще ни обучат как да си направим камина по швейцарски, и после ще търсим кусури на нашенския майстор!

Той отива да търси учебника. Носи една дебееела тухла - сто кила. Ние се наостряме да слушаме и да помним тънкости... Приятелят плюнчи пръста, разгръща, разгръща, намира мястото и казва - ЕТО! Ако искате да си правите камина - обаждате се на тел ............, идват и ви правят камината!

Та - толкова по въпроса за западняшките тапии ...и лицензи.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: нормално ...........нови [re: indepcons]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.04.11 22:37



Ако не проявят снисхождение към мен, ще се мъча с тази на майка ми!

Че какво й е на рецептата на майка ти?



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: представи си ...........нови [re: svestna]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 22:45



Да, ама мен ме поканиха на агънце.... а теб, нееееее....а сега да видиш ти...





Тема Re: ОФФ отвсякъденови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 22:47



поздрави го твоя приятел специално от мен.... умен човек е..





Тема Re: аз съм лесна ...........нови [re: arrvv]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано19.04.11 22:49



Аз такова животно не ям!

.......... И варени яйца не ям ...... Козунак да, ама да е с бадеми и с портокалови корички.



Тема Re: аз съм лесна ...........нови [re: svestna]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.04.11 22:53



Козунак да, ама да е с бадеми и с портокалови корички.

Ама си криеш рецептата, нали!

Егоистин такъв!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: аз съм лесна ...........нови [re: svestna]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 22:55



и аз оФце не ям... смърдиииии...яйца, в зависимост от настроението... а и козунак не искам...



Тема Re: аз съм лесна ...........нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 23:02



Остави я, тя е скрънза.. и мен дори не ме е почерпила.. а ми носи мандаринки...уфффф.. а аз и плодове не ям...





Тема Re: ОФФ отвсякъденови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 23:09



Ако искате да си правите камина - обаждате се на тел ............, идват и ви правят камината!

Та - толкова по въпроса за западняшките тапии ...и лицензи!
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Така е, и ако искаш да си купиш имот!

Обаждаш се на брокера си и си плащаш комисион, без да го прескачаш!
Понеже имат респект от западняшките тъпии и не си правят всичко сами.

Ето, ти си искала да си направиш камината сама. Затова търсиш информация.Един вид си решила, че можеш да минеш и без направача на камини.
Утре някой иска да си купи или продаде имот сам.Пита те за информация , било теб или някой друг, и после вземе, че те прескочи. Защото, точно като теб и мъжът ти, смята че може сам да се справи.

Ние българите обичаме "Направи си сам" - банята, камината, къщата и т.н.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcons на 19.04.11 23:10.



Тема Козунакнови [re: indepcons]  
Автор npubem (:-)
Публикувано19.04.11 23:09



5 яйца
200 г. прясно мляко
200 г. захар
150 г. мазнина (олио, масло)
20 г. мая
брашно
1 лимон
50 г. стафиди (50 г. ядки по желание, може и бадеми)

Маята се разтваря в млякото. Яйцата се разбъркват със захарта.
смесват се, добавя се половината от сока и настърганата кора на лимона и
мазнината. Добавя де брашно да стане меко тесто. Оставя се на
втаса, увито в кърпа и потопено в хладка вода. Когато изплува
е готово. Премесва се, добавят се ядките и стафидите. Разделя се
на топки, от които се изтеглят пръчки и се сплитат на плитки,
възли и други според фантазията на майстора.
Намазва се с жълтъка на яйце и сока на половината лимон, поръсва
се със захар и се пече в намазана тавичка.

Консумира се по възможност с кисело мляко от доволни биволици.

Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд


Тема Re: ОФФ отвсякъденови [re: indepcons]  
Автор npubem (:-)
Публикувано19.04.11 23:13



[url]Ние българите обичаме "Направи си сам" - банята, камината, къщата и т.н.[/url]
---
Един приятел три дъщери си направи, и то сам!

Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд


Тема Re: Козунакнови [re: npubem]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 23:16



Много ти благодаря!



Утре ще я изпробвам!

Биволиците няма да мога да ги уредя, ще трябва да поминем с крави

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: нормално ...........нови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 23:19



Ако не проявят снисхождение към мен, ще се мъча с тази на майка ми!
----------------------------------------------------------------------------------------------
Много месене и въртене !И после втасване! И пак месене ....



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: ОФФ отвсякъденови [re: npubem]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 23:19



Един приятел три дъщери си направи, и то сам!
------------------------
Юнак!





Тема Re: Козунакнови [re: indepcons]  
Автор npubem (:-)
Публикувано19.04.11 23:20



Дано помогнах, тук е "взаимопомощ", ако не си забелязала.



Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд

Тема Re: ОФФ отвсякъденови [re: arrvv]  
Автор npubem (:-)
Публикувано19.04.11 23:22



Юнак се казва, ако е направил трима синове.
За три дъщери - друга е думичката, ама не е за
нежните ти уши...

Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд


Тема Re: ОФФ отвсякъденови [re: indepcons]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.04.11 23:23



Моме, ти вЕрно не можеш да четеш...

"Ние - радостни - ще ни обучат как да си направим камина по швейцарски, и после ще търсим кусури на нашенския майстор!" Това май АЗ го написах.. или?



Ама така е... малко от четенето, малко от правописа, малко от месенето, малко от брокерството, по малко от всичко - и ето ти завършен специалист със самочувствие! Хем - западен!

Само супер "компетентен специалист по всичко" може да ДОПУСНЕ дори, че камината може да се прави само с намерение и желание.


"Ние българите обичаме "Направи си сам" - банята, камината, къщата и т.н. "


Пропусна да подредиш в редичката и КОЗУНАКА...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 19.04.11 23:27.



Тема Re: Козунакнови [re: npubem]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 23:25



а, защо не помогнеш и с опитването.. ти го направи, пък ни викни да го пробваме...



Тема Re: ОФФ отвсякъденови [re: npubem]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.04.11 23:25



Юнак се казва, ако е направил трима синове.

--------------------------------

Ааааааааааа, тук се изложи... научно е доказано, че ако се пръкне женско чедо - значи в момента на "правенето" мъжкият хормон е бил по-силен.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Козунакнови [re: arrvv]  
Автор npubem (:-)
Публикувано19.04.11 23:29



О даа, заповядайте! Козунак, курабийки, кифлички.. Няма
откъде да се купят такива! Виж, за биволското мляко съм си
осигурил външна доставка...

Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд


Тема Re: аз съм лесна ...........нови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.04.11 23:31



и аз оФце не ям... смърдиииии...яйца, в зависимост от настроението... а и козунак не искам...

Ама и вие сте ми едни "велик денки"...



И агнешко ще ям, и козунак, и яйца, и ще се чукам даже в 12 часа! Насред площада пред черквата!

После ще му мисля за финеса...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: indepcon/s]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано19.04.11 23:31



@bipet: идея имам, съвсем точна. сега ВУЗ-кадрите в ИТ са повече, защото вече всяко маймунче знае че в ИТ плащат добре и ходи да записва висше с ИТ. питай същия въпрос през 1991. самоуките като бройка са се увеличили съвсем малко, но винаги ги приемат, и в БГ и навън. практическия опит е над всичко

а да се поясня от по-преди: като казвам "необразованите" или каквото съм писал за "брокери", да се разбира "без висше или сертификат (или каквото там сега съществува) за брокерска дейност с НИ". но съответно със практически опит. няма нищо по-важно от опита. мацките с които аз си стиснах ръцете бяха в АНИ от времето на онзи бум (1993 ли беше, май беше 1995). не бяха карали никакви курсове или друго за НИ, но свършиха работата както трябва. част от хората с които контактувах бяха такива.

@dated: вярно е че НИ е скъпа стока, но какво от това? не виждам никаква разлика с един шампоан - има производство, реклама, продажба. принципа е същия. че някой манипулирал клиенти, ми те всички го правят. Топлофикация те манипулира? като си купуваш кисело мляко от магазина то мляко ли е?

сега вече не към теб а принципно:

като си купуваш шампоан примерно, продавача има пълното право да ти поиска каквато си желае цена, а ти имаш пълното право да не му дадеш твоите пари. по същия начин продавача има пълното право да ти говори всякакви неща за стоката си, а ти имаш пълното право да не му се връзваш.

все пак, неговата Цел е да продаде, а твоето Желание е да закупиш Еди-Каква-Си-Стока, но никъде не си задължена да купиш точно неговата. свободна си да идеш при когото желаеш

въпрос на договаряне. все пак Купувача е длъжен да се интересува какво купува, да му се невиди това си е онова, дето му се казва Потребителска Култура. все едно да правиш секс без презерватив със 100% съзнание че никога няма да забременееш

ето ти си отишла, правила си някакво проучване, разбрала си за какво иде реч. браво. и това е съвсем принципно както казах. не само за НИ, но и всичко. аз като се разправих с Топлофикация АД-София (половината стигнали този ред въздъхват нервно, знам

), четох и ЗЗД и още две документации из основи. пък я не ги ли бих там обаче случая е че ми беше невъзможно да ги сменя точно в този момент.

но докато не си обвързан с някой, винаги имаш избор.



Тема Re: ОФФ отвсякъденови [re: npubem]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 23:31



Еееее, това е друго



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: ОФФ отвсякъденови [re: npubem]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 23:31







Тема Re: Козунакнови [re: npubem]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.04.11 23:32



Козунак, курабийки, кифлички.. Няма
откъде да се купят такива!



(умилква се) ти... такова... женен ли си?



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: аз съм лесна ...........нови [re: yниKaлнa]  
Автор npubem (:-)
Публикувано19.04.11 23:34




----
За чукането, ще се въздържа точно пък на връх Великден... То верно пости
дълги, ама още един ден поне?...

Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд

Тема Re: аз съм лесна ...........нови [re: npubem]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.04.11 23:35



Ще се чукам и как още! С всички, които пожелаят!!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Козунакнови [re: npubem]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 23:36



Знаеш как да ме съблазниш, а?


Но, внимавай, на сладко не отказвам!



Тема Re: Козунакнови [re: yниKaлнa]  
Автор npubem (:-)
Публикувано19.04.11 23:37





трябва ли ми адвокат?.. или поне брокер..

Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд

Тема Re: аз съм лесна ...........нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 23:37



А, кой е казал, че няма да се чукам...

не обичам косумацията.. но за чукането съм първа.. затова и яйцата все са ми малко...



Тема Re: нормално ...........нови [re: arrvv]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано19.04.11 23:39



И от къде знаете, ние какво знаем и какво незнаем или вие разчитате на форума за знание и познание....

Аз например знам, че Уни няма хал-хабер от ЗЗД. За теб се обзалагам, че и ЗУТ не си чела





Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: Ognen_Demon]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.04.11 23:40



Само ако знаеш как съм те заобичала още от вчера! С такова умиление те чета, че чак сълзи ми се показват от очичките...

Направо не си даваш сметка КАКВО СЪБИТИЕ за този клуб е да влезе някой, ей така, съвсем непредубеден, вън от нашите вечни дърцания, И ДА КАЖЕ НЕЩО В НАША ЗАЩИТА!

Да знаеш - ти ми върна вярата в човечеството!!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: ОФФ отвсякъденови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 23:42



Бих си го купила, но няма откъде !



"Ние - радостни - ще ни обучат как да си направим камина по швейцарски, и после ще търсим кусури на нашенския майстор!" Това май АЗ го написах.. или?
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Аз ти казах, че не те чета, ама ти не ми повярва

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: нормално ...........нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 23:42



уффффф... я се скриии някъде.. сега си говорим за чукане и сладко... от къде се пръкна сега и ти...





Тема Re: нормално ...........нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.04.11 23:43



Аз например знам, че Уни няма хал-хабер от ЗЗД. За теб се обзалагам, че и ЗУТ не си чела
--------------------------------------------
И за мен също можеш да се обзаложиш. За ЗУТ-а, де.



И кво?

Чар, чар, мойто момче. Има си хора и за зутовете, и за ззд-тата. Ама те стоят на бюрата и хич ги няма да омайват клиентелата...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 23:45



Колежке...

... изненадваш ме....... спри се.... сложи ни със Свесна в малкия джоб.. ние докато се лигавиме и лафиме ти действаш.. тоз дали е женен.. другият си заобичала... ееееее... ай стига..... сега ако ми отмъкнеш и сладкото влизам във война с теб да знаеш....



Тема Re: ОФФ отвсякъденови [re: indepcons]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.04.11 23:46



Ти май попийваш... не ме четеш, пък за швейцарския майстор прочете... в същия пост беше, после се и изходи по въпроса, пък сега се чудиш как да се измъкнеш. Споко, никой не ти обръща внимание.

По-добре кажи "не те разбирам", а не "не те чета" - по-правдоподобно е. Нямаш още лиценз да ме разбираш... а и надали можеш да се сдобиеш с такъв.



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.04.11 23:47



Абе гледах един романтичен филм тая вечер...



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: нормално ...........нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 23:47



Аз например знам, че Уни няма хал-хабер от ЗЗД....
------------------------------------------------------------------------------------------------
Не и трябва! Тя знае и може повече от самите закони!
Освен това не прави грешки.


Нито правописни, нито брокерски, нито родителски!
Никакви !

Как не можа за толкоз години да го разбереш!

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Козунакнови [re: npubem]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.04.11 23:50



трябва ли ми адвокат?.. или поне брокер..


Ми... не знам... ама ако ти трябва някоя, която да ти яде кифличките и козунаците и да ги ОЦЕНЯВА ВИСОКО- насреща съм!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: нормално ...........нови [re: yниKaлнa]  
Автор npubem (:-)
Публикувано19.04.11 23:50



Абе то бива чар, ама аз не можах да откъсна очи да видя апартамента
от циците на учителката по география, която всъщност работеше
като брокерка... Което е малко офф и по-близо до темата с месенето
на козунаците...

Но иначе съм чел ЗУТ, преди това ЗТСУ съм чел.. и разни наредби и
правилници около тях!



Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд

Тема Re: нормално ...........нови [re: npubem]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.04.11 23:53



не можах да откъсна очи да видя апартамента
от циците на учителката по география, която всъщност работеше
като брокерка...


Ами - точно това е целта на занятието, де!(На чара, всъщност)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: ОФФ отвсякъденови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 23:54



Еее, разочарова ме



Това с попийването вече си го казвала!

Изхождането - също съм го чела преди години.

Жена, ти развитие не търпиш ли ?

Със стари лафове, нови постинги списваш!
Като оръфана читанка си, пък се сърдиш на хората, че мъчно те препрочитат.

Ако кажеш нещо ново, ще те прочета.Обещавам.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: ОФФ отвсякъденови [re: indepcons]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.04.11 23:56



ВЪХ, така съм те впечатлила "преди години", че думите ми са гравирани в паметта ти форевър!! Тенкю.

Бих се напънала специално за теб за нещо ново, ама първо си вземи лиценза... Иначе не си струваш усилието.



ПП - Ти един път през живота си ли подпийваш?

Редактирано от yниKaлнa на 19.04.11 23:59.



Тема Re: нормално ...........нови [re: yниKaлнa]  
Автор npubem (:-)
Публикувано20.04.11 00:02



Абе тоя апартамент не го купих, бледнееше ми нещо...
Трябва да са с мярка нещата, и с чара е така. Да не
забравяме, че продаваме стоката, не продавачката,
или поне стоката с предимство..

Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд


Тема Re: нормално ...........нови [re: npubem]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано20.04.11 00:23



Ми как няма да ти бледнее апартамента при такива цици...




Трябва да са с мярка нещата, и с чара е така

Всеки си има степен на поглъщаемост на чар. Майсторията е да усетиш тази степен.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: ОФФ отвсякъденови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано20.04.11 01:16



Ех, Уникална, Уникална - да си без акъл -не си!

Да си без интелект - не си !

Защо така лошо се държиш, идея си нямам.

По ли се харесваш като си лоша?

Откъде намираш толкова енергия и сили да пропиляваш в безмислени писаници, към стотици потребители, и то - от години, /до тук шест/ да намилаш все едни и същи ситуации, казани по един или друг начин.

Мисля си, дали се опияняваш като си препочиташ постингите? Няма начин да не изпитваш някакъв душевен оргазъм всеки път когато "затапиш" поредния юзер.

Ако обаче, вземе да ти се опъне, гониш го до дупка и пак му сложиш "тапата" отгоре.Върховна наслада ще трябва да е, щом може да докара човек до болестно състояние...

Подозирах те, че си прописала тук, за да да "уловиш "някой и друг клиент, но после трябва да ти се е превърнало в някакъв неизкореним навик- жонглирането имам предвид- на думи, ситуации, лафове, заучени примери от минало и настояще ... Със сигурност се кефиш от цялата тая работа.
Е, дано не ти е останал само тоя кеф, де..ама като гледам колко от свободното си време пропиляваш за всеки един от нас....

Разбирам човек да го направи веднъж, два пъти , десет , педесет...

Твоят виртуален мазохизъм свършване няма.
Понякога ми става тъжно за теб, ако щеш ми вярвай!
Какво ли чудо е, да се зареждаш с енергия само чрез отрицателни емоции, някакъв вид виртуален форумен наркоман, ще да си ...друго обяснение нямам.

Ако, недай се боже, вземат че го затворят тоя клуб, не ми се мисли как ще го преживееш.
Тъжна картина.
Не срещам всеки ден хора, които да обичат да са лоши.Ти се опияняваш от това да си лоша, невъзпитана, да си най-отгоре и аплодисментите на публиката да звънтят в ушите ти.

От тебе трябва да се бяга, като дявол от тамян, че като си погледна постингите назад, почвам да се плаша.Покрай теб човек започва да губи самоуважение.
Какво ли трябва да му се е случило на човек, че хобито му да е зъл и лош....макар и във форумен клуб, дори не си помислям за реалити формата...

Не искам да се заразя от твойта лошотия.

П.П. наистина няма да чета следващите ти постинги към мен.
Не ща да вампирясвам, честно ти казвам!
Предпочитам да запазя самоуважение към себе си, отколкото да се надприказвам с теб.
Приеми, че си ме "затапила" и почвай следващия !

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !


Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: yниKaлнa]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано20.04.11 06:32



момичета и аз ви обичам! и целувки давам! а за непредубеденоста - опитвам. но както казах и аз бях в партията, ама преди години



...я да видим сега коя ще ми отвърне на целувката...може и на лична





Тема Re: ОФФ отвсякъденови [re: indepcons]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано20.04.11 07:09



Леле, колко енергия си похабила посред нощ...



Този път и аз няма да те прочета. Ама наистина. (Щото ти - хем не ме четеш, хем ми отговаряш, и то - с детайли ...) Отдавна няма смисъл да го правя, ама нА - чуждоземка нали си - все се надявах да мога да науча нещо от теб... Язък!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: Ognen_Demon]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано20.04.11 11:53



и от мен получаваш целувкИ... ама многооооо....!!!





Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: arrvv]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано20.04.11 23:34



а така. ама искам и по-сластни. обичам мокрите неща





Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: Ognen_Demon]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано20.04.11 23:35



на какво държиш... на количеството или на качеството..





Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: Ognen_Demon]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано22.04.11 01:08



друго е че тая работа с регулацията на АНИ бизнеса не я виждам как да стане. просто имотите са стока като всяка друга. все едно да изискаш да се регулира бизнеса с магазините за 1 лев. търговия казано на кратко - кой как продава е негова работа стига да си работи без явни закононарушения.

Сравнението ти не е удачно, нейсе.
90 и кусур процента от АНИ и брокерите работят на сиво. ЕЖЕДНЕВНО извършват и/или прикриват данъчни и документи престъпления.




Тема оффнови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано22.04.11 01:22



или и ти като На живо си най..най..най.... а всички други са глупави и неуки...

Не всички.

Ти, примерно, си доста умна, и всички ние те оценяваме като еманацията на брокерството в БГ.






Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: Ognen_Demon]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано22.04.11 03:21



а да се поясня от по-преди: като казвам "необразованите" или каквото съм писал за "брокери", да се разбира "без висше или сертификат (или каквото там сега съществува) за брокерска дейност с НИ". но съответно със практически опит. няма нищо по-важно от опита. мацките с които аз си стиснах ръцете бяха в АНИ от времето на онзи бум (1993 ли беше, май беше 1995). не бяха карали никакви курсове или друго за НИ, но свършиха работата както трябва. част от хората с които контактувах бяха такива.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Това е така, както го казваш за времето мужду 1993-1995 г.
През последните 5 години обаче, повечето от брокерите, с които аз контактувах не си вършеха работата както трябва.

Аз познавам една брокерка започнала работа по това време, сега е със собствена агенция за недвижими имоти, и тя ми е разказвала, че първите брокери са били повечето проектанти, инжинери, някои от тях са работели в общини и разни други проектантски предприятия, съществуващи по онова време.Имали са наистина познания, още повече пазара тогава бил доста по скромен и свит.

През последните години брокер през брокер се прескачаха, кой от кой по малоумен.

Преди да замина, ми се обади мой приятел англичанин, който купуваше и продаваше непрекъснато някакви имоти, да отидем заедно на оглед, за да му превеждам. Беше си харесал един апартамент на Дондуков.

Преди огледа се обадих на брокерката и я помолих да вземе всички възможни документи, които има, защото нямам време да ходя втори или трети път до офиса им, ако се наложи.Тя ми каза, няма проблеми, имота бил на нейна позната-имала нотариални актове, удостоверения за наследници т.е. всичко.

Отиваме на оглед. Апартамента беше разделен на две с преградна тухлена стена.
Старите апартаменти в центъра имат два входа /не всички разбира се/, но този беше с два входа и съответно с два обособени апартаменти.

Влизаме във вратата в ляво, виждаме прилично жилище, що годе. Разглеждаме го, слушаме брокерката да го хвали. Питам - Това, не е ли всъщност един цял апартамент? А тя ми отговаря- Да, бил е един, но са го разделили на две. Сега са два отделни апартамента и само този се продава.С документите всичко било наред.Имало си два отделни нотариални актове.Завещание от леля на племеница.

Поглеждам нотариалният акт, в него пише, че се продава една втора от апартамента.Питам брокерката: " Има ли констативен нотариален акт за доброволна делба или договор за делба със собствениците на съседния апартамент". Брокерката ме изгледа учудено и каза: " Че те са се разделили преди десет години" Питам пак за НА тогава къде е.Тя пак повтараря и през цялото време ме гледа учудено и вече малко ядосано как не мога да разбера, че този един цял апартамент е бил разделен преди 10 години и всеки от собствениците си притежва неговия си.

Показвам и: " Тук пише, че продавачката притежава една втора от този апартамнт" Брокерката не отрича, съгласява се с мен.Аз пак започвам да преповтарям въпросите си, от което се стигна до кавга.

Колежка ли съм била?Май не съм могла да чета ? Не виждам ли, че апартамента е преграден от "масивна тухлена стена и е разделен на две " Имало ли два входа? Имало! Какво съм искала тогава? Да проваля сделката ?

Карахме се известно време, докъто на мен изведнъж ми светва, че въпросната многоуважаема брокерка въобеще и идея си няма, че този апартамент, разделен със тухлена стена преди десет години, по нотариален акт е в съсобственост с другия такъв.
Тя не ме лъжеше.
В нейното съзнание, когато преградиш и разделиш един имот на две със стена, то той е разделен.Има си два отделни входа, и както мъдро предположи брокерката, всеки си има " неговата си идеална част откъм неговата си страна"

Идея си нямаше какво е съсобствен имот.



Но за сметка на това напъваше за предварителен договор, защото бях казала, че до седмица пътувам и нямам време да се занимавам с излишни дейности. Още повече англичанина беше захапал здраво въдицата и искаше да купува.

Представяш ли си, ако на мое място беше друга толкова "образована" брокерка и един ентусиазиран розов англичанин, току що продал двата си предишни апартамента и скътани има -няма 250 000 топли евра в банковата си сметка.

Повечето хора от обща култура знаят що е съсобствен имот и невъзможността му да се продаде без съгласието на другите съсобственици. Ставаше реч не за "изключителна правна грамотност" , а за елементарна такава.

Така, че както на Живо каза някъде тук - подобна брокерска неграмотност води доживотни проблеми.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: представи си ...........нови [re: svestna]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано22.04.11 07:50






ЦЕНЗУРА


Редактирано от KoндЮ oт Cлиeн на 22.04.11 21:26.



Тема Re: оффнови [re: Ha живo]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано22.04.11 12:49






ЦЕНЗУРА

Редактирано от KoндЮ oт Cлиeн на 22.04.11 21:27.



Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: indepcons]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано22.04.11 13:06






ЦЕНЗУРА

Редактирано от KoндЮ oт Cлиeн на 22.04.11 21:28.



Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано22.04.11 19:46



кретен

Редактирано от yниKaлнa на 22.04.11 21:29.



Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано22.04.11 20:33






ЦЕНЗУРА

Редактирано от KoндЮ oт Cлиeн на 22.04.11 21:28.



Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: arrvv]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано22.04.11 21:13



И друго интересно, англичанина нямаше ли си адвокат .....
------------------------------------------------------------------------------------
Имаше. Не един, а цели двама.Млади, напористи момчета, с тях правеше сделки до към 2005.После те набраха доста клиенти и си вдигнаха мизата.Това не му хареса и се отказа от услугите им.Същата година купи, апартамент в кв. Витоша, на втора плоча, от строител.Тогава го посъветвах да се обърне отново към тях, за да му прегледат договора със строителя.Той реши, че можел сам, още повече адвоката на строителя говорел английски и много добре се разбирали.
Началото на 2009 получи акт 16 въпросният апартамент. Тръгна са съди строителя за неустойки.Нае същите адвокати, но след дъжд качулка.Отново се разочарова.Хвърли моного излишни пари, но беше подписал калпав договор със строителя.
Продаде апартамента / и още един друг/ през АНИ която аз му препоръчах/ и с парите се засили да купува други имоти./ от 2001 правеше това непрекъснато/

Апартамента на Дондуков му бе препоръчан от негов българин познат, който имал близка брокерка, която продавала апартаменти основно в центъра.Понеже била близка на неговия познат, комисиона за купувача беше наполовина. / ясно си спомням, че бяха 1000 евро./
--------------------------------------------------------------------------------------------------
или разчиташе на теб /която нямаш юридическо образование да му погледне документите/? Ти в качеството на какво си гледала документи...
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Аз отидох да му превеждам на огледа.Правила съм това и друг път, и винаги съм преглеждала документите, без да играя ролята на брокер или юрист.Решенията, той си взимаше съм и сам си купуваше имотите.
Винаги купуваше сам, но продаваше през АНИ.
Превеждала съм му в общини, ДАГ, в болница и за където ме помолеше.
В замяна на това, той преподаваше английски на дъщеря ми.
Демек, си правехме взаимно услуги.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
А нотариуса дали щеше да изповяда сделка, на цял апартамент отделен със стена или на 1/2 ид.ч. от апартамент? А отказ от съсобственика има ли?
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Работата беше, че ако бяха тръгнали на сделка, моят човек щеше да извади късмет.Те плануваха предварителен договор, купувачката живееше в Италия от дълго време и беше направила сестра си пълномощник при продажбата.Сестрата пък била съученичка на брокерката.
Направи ми впечатление, че папката с документи беше много старателно подредена. Брокерката каза, че продавачката се "консултирала " с адвокат и той ги бил подготвил.Затова и брокерката си била спокойна откъм документалната част на имота, още певече, че пък познавала сестрата на продавачката и не очаквала, че ще я лъжат.По поведението на брокерката разбрах, че не ме лъже, по-скоро заподозрях собственичката - подредени документи, само една агенция продава имота,/ тази на брокерката/ нямало нужда нова консултация с адвокат. Всичко било прилежно подготвено.

Преди да отидем на огледа, моят англичанин, говорил на дълго и широко с българският си познат, който също бил разглеждал въпросните документи и всичко било на ред.Брокерката пък уверила българския познат на англичанина, че документите на продавачката са били прегледани от личния и адвокат. Така, че ако харесал апартамента, отивали на предварителен договор, който бил на два езика / знаеш ги двустранните такива, на български и английски/

Винаги, когато ходех с него някъде, било на оглед или на други места, когато има документи за прочитане, аз му ги чета, а пък той си взима решение дали ще се обърне към специалст по проблема си или не.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Ех, вървиш по стъпките на На живо, но щом си избрала този път, давай...но не очаквай, че с такива примери и с това твое намерение непрекъснато да обсъждаш брокерите и да показваш с разни примери колко са глупави и неуки, да получиш диалог, какъвто ти казваше, че искаш...

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Следвам единствено своите си стъпки. Винаги, когато говоря за брокери визирам единствено и само онези "малоумни, глупави и неуки брокери ", с които аз съм се сблъсквала във връзка с работата си.
Обсъждам единствено и само онези от тях, с които имам горчив опит.
Когато го правя, никога не включвам в това число брокери- ТЕБ ИЛИ СВЕСТНА.Преди година и нещо се видяхме, пихме по едно кафе и трите установихме, че никога не сме работели заедно.
Мислиш ли, че когато разказвам каквито и да е било случки от моето вече недвижимо имотно минало

ви слагам и вас в кюпа? Откъде на къде ? Никога не съм работила с вас, за да си позволявам персонално да ви обиждам.

Освен всичко, отчети и факта, че аз се занимавах основно с парцели и инвестиционни проекти, и брокерите, които се навъртаха около мен се занимаваха основно с парцели.
Това е вишият пилотаж при недвижимите имоти.
Затова и молоумието им изглеждаше фрапантно.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано22.04.11 21:16






ЦЕНЗУРА

Редактирано от KoндЮ oт Cлиeн на 22.04.11 21:35.



Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: indepcons]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано22.04.11 21:31



В отговор на:

Обсъждам единствено и само онези от тях, с които имам горчив опит.
Когато го правя, никога не включвам в това число брокери- ТЕБ ИЛИ СВЕСТНА.Преди година и нещо се видяхме, пихме по едно кафе и трите установихме, че никога не сме работели заедно.
Мислиш ли, че когато разказвам каквито и да е било случки от моето вече недвижимо имотно минало

ви слагам и вас в кюпа? Откъде на къде ? Никога не съм работила с вас, за да си позволявам персонално да ви обиждам.




Гузен негонен бяга



Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: indepcons]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано22.04.11 21:36



Съжалявам, но няма как да ти отговоря, защото модератора слага това

ЦЕНЗУРА

и това:




така че спирам да пиша и на теб и на живо, вие сте недостижими и под крилото на модератора, затова си общувайте сами...

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.

Редактирано от arrvv на 22.04.11 21:38.



Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано22.04.11 21:38



Пиян ли си?



Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.

Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: arrvv]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано22.04.11 21:40



По-тревз не съм бил





Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано22.04.11 21:40



По зачестялото розовеене в темата виждам, че "форумният наркоман" има нужда от "дрогиране"

Ако имаш време, бутни И една "доза" , та да миряса!

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: indepcons]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано22.04.11 21:43



Бутнах и да кротува покрай празниците. Сега ще ме намразят Члена и Стрейнджър. Ще им отворя работа в техните клубове покрай празниците



Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано22.04.11 21:44



Модераторе, тъкмо се заговорихме като хората и ти ни прекъсна.
Сериозна съм, затова не слагам имтот икони.

Дали би бил така добрър да ни оставиш да си попишем на спокойствие.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !


Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: arrvv]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано22.04.11 21:45



Ще го слагам докато не порастнете и да пишете по темата. Съжалявам, ама истината не е заяждане



Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано22.04.11 21:46



да ти кажа не си личи...

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.


Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: indepcons]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано22.04.11 21:47



Ще си говорите след празниците, ако са се кротнали.



Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано22.04.11 21:52



Аз предпочитам да си попиша с арви и някой друг, който има желание за смислени разговори...


П.П. Въобще не разбрах какво направи??!!

Тия снимки, объркани постинги...

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !


Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: indepcons]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано22.04.11 21:53



Свиквай, защото аз съм свикнала...триене, подигравки и картинки има за определени хора.. а за други не! Ама, какво ти дреме, въпроса е от време на време да има демонстрация на власт..а, на чий гръб е, това е друг въпрос... когато ти говорих за някои неща в клуба ти не ме разбираше, сега имаш пълна демонстрация на това, което казах...

ПП забележи само... не е писано по темата.. а я се върни само няколко поста назад, за да видиш как се говори за козунаци, яйца, целувки и т.н., но той тогава беше сляп и глух, сега реши да раздава правосъдие...Но снимката ми харесва де, трябва само да го попитам къде се е снимал тук или в чужбина...

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.


Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано22.04.11 21:56



защо по празниците забранено ли е?

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.


Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: arrvv]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано22.04.11 21:57



Да ти кажа въобще не разбрах какво направи, ама нейсе !

На мен ми излизат само някакви големи снимки и цензура !

Да му се невиди, къде се пресети точно сега!

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !


Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: indepcons]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано22.04.11 21:59



Сега ли?
Напротив, ЗАПОЗНАЙ СЕ С НАШИЯТ МОДЕРАТОР И НАЧИНА МУ НА МОДЕРИРАНЕ!
Както видя сама, аз въобще и не реагирах, защото с нищо не може да ме учуди... еле пък с това си поведение...

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.


Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано22.04.11 23:09



Бутна ли я? Браво на теб! На теб дори и такива свети празници не ти действат, можеш да буташ, триеш, слагаш снимки на извратеняци, абе ти можеш всичко! Гордеем се с такъв модератор!

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.


Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: indepcons]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано26.04.11 21:24



Тая е била просто глупава.
Преди близо две години дадох един типичен пример за нарочно поведение и прецакване.

Бях пряк свидетел как бе продаден апартамент в кооперация със "спукана" основа. Брокерката на купувача била го чула и чела в пресата. В крайна сметка, опитът да се смъкне цената не мина, но по-интересното беше, че брокерката така и не каза това на своя клиент - купувача, взе си комисиона и си би камшика. Спокойна, че никой няма да й търси после сметка, защото тя, разбийш ли, си е свършила работата - "оформяне документите по сделката", а въпросната "се сключва по волята на страните".
Това беше преди близо 10 години. Нищо не е мръднало и досега в манталитета. Пълна слободия на практикуването.


Толкова за отговорността.


Редактирано от Ha живo на 26.04.11 21:26.



Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: Ha живo]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано26.04.11 22:41



Според мен брокерите трябва да носят отговорност относно информацията на предлаганата от тях оферта - като подобна отговорност трябва да бъде предявена и към собственика на имота.
Собственикът на недвижим имот трябва да бъде задължен да предостави всичката налична информация относно собствеността си, а брокерът да я предостави вярно и неподвеждащо на клиента си, както устно или във вид на реклама, така и писмено, ако се наложи.
Затова цари анархия, защото няма елементарни изисквания, нито към единия , нито към другия.

]Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !


Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: indepcons]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано26.04.11 23:05



Собственикът на недвижим имот трябва да бъде задължен да предостави всичката налична информация относно собствеността си, а брокерът да я предостави вярно и неподвеждащо на клиента си, както устно или във вид на реклама, така и писмено, ако се наложи.


Да, така би трябвало да бъде.
Това с писменото предоставяне на информация ме подсети за един модерен трик на някои агенции - документ, титулован Становище и изготвен от юрист на АНИ. Тия, които са ми попадали, всъщност не са никакви "становища", а най-обикновена история на имота - преразкана справка по имотната партида. Ама лОви дикиш. И пари струва даже, прави се по искане на клиента.
Автогол, мен ако питаш. Писмено са запознали клиента със слабите места, естествено йезуитски представени, и той ги е приел.




Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: Ha живo]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано26.04.11 23:20



Че защо подобен документ трябва да се изготвя само от юрист?

Тук, презентирането на имота в самата обява е толкова обширно, вярно и полезно, че ако си харесаш имот по обява и след това отидеш в агенцията, разлика няма да нериш.

Това становище би трябвало да бъде изготвено от брокери в екип относно - състояние на имота -водопровод, канализация, електрическа инсталация, изолации.

Следва интериор, обзавеждане - подови настилки, стени , тавани и пр.

Локация - квартал, в близост до училище, супермаркети и пр.

Един имот не се гледа дамо от правна гледна точка, но и от всяка останала - състояние на имота, локация, прогноза относно нараствене на цената му в бъдеще време, данъци, консумативи и т.н.

Преди седмица бях на посещение в една къща на мой клиент -имаше 3 дебели класьора с документи по къщата, която преди години беше закупил.

Тук, още при покупката е ясно какви консумативи ими жилището. В досието на имота е записано, даже вида и марката на изолацията, дограмите, подовите настилки, котлетата за газ /тук отоплението е само на газ/

Всъщност по всичките тези критерии брокера определя и цена - таван на която може да се предлага жилището за продажба, въпреки желанията на собственика.

]Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcons на 26.04.11 23:21.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.