Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:28 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: ако е възможно.........нови [re: svestna]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано19.04.11 13:27



В агенцията ми казаха, че кооперацията е с акт 15 и по нея се работи.


Имало много продадени апартаменти.
Казаха ми ориентировърно къде се намира. Наистина на това място има подобна кооперация.
Не ми казаха името на фирмата-строител (защо ли?).

Оказа се, че ходихме на оглед на ~800 м. от мястото, за което говорихме.

Кооперацията може и да има акт 15, макар че, според мен не би трябвало...
Част от дограмата не е поставена. Асансьор няма. Част от входните врати ги няма, топлоизолацията само е започната, в някои апартаменти няма шпакловка и т.н. Изобщо - строителна площадка...

На място брокерката потвърди, че имало много продадени жилища. Но и ми разказа, че "строителят е временно притеснен" и закупилите жилища се организирали да довършат сградата със собствени средства (дали?) - протеворечи, на твърдението, че по сградата се работи...

На строежа видях името на инвеститора. Тази фирма, поне според страницата и в Интернет има 4 големи кооперации, по които не се работи - без посочен краен срок за завършване са.

Накратко - поприказвахме си.

Не ми е ясно защо агенциите се захващат за продават такива... "имоти".
И защо конкретната брокерка ми разправяше, че всичко е точно, сделката е изгодна...

Нищо ново и необикновено не съм написал. Някои АНИ работят така...



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: indepcons]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано19.04.11 13:29



По правило не е проблем собственикът на АНИ да няма ценз, той е просто собственик.

Твърдението е на На живо и аз съм съгласен с него. Собственикът може и да не се намесва в работата на агенцията. По-важно е кой и как ръководи редовите брокери...

За аптеките преди беше така - не е задължително собственикът да е фармацевт. Други изисквания имаше. Сега не знам как е.

Пример: Ти или аз без да имаме ценз можем да работим в архитектурно бюро и да творим архитектурни проекти. Или пък да смятаме конструкции. Няма лошо. В бюрото има правоспособен архитект или инженер - те ще сложат подписа на проекта и после ще носят отговорност. Това си е практика от край време...

Или пък - имаш фирма, назначаваш специалист ВиК и той подписва собственоръчно. Иначе работи за теб.

Практикуващите лекари и зъболекари са друго нещо.



Тема Re: постарай се...........нови [re: indepcons]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 13:37



С него си вземи и всички останали примери, че най-малкото са несъпоставими професиите, които спомена, с нашата...забележи казвам НАШАТА, т.е. включвам те и теб, макар че, ако гледам това, което си написала брокерите в България са боклуци, докато тези в Холандия са ненадминати специалисти.
Ти като си учила /но ти трябва да учиш, защото нямаш никаква практика/, можеш ли да бъдеш пилот, зъболекар, фармацевт или космонавт...
И друго, колкото и да учиш и ти ще тръгнеш от записване на оферти и показване на имоти... само това..а после може и да те допуснат, ако се докажеш, и до нещо по-отговорно...



Тема Re: Благодаря ти!нови [re: dated]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано19.04.11 13:41



Благодаря ти, че отдели време да споделиш!

Накратко - поприказвахме си

. Е, пак с "добър тон" описваш ситуацията .



И аз не мога да разбера, какъв е смисъла от подобни разходки и безсмислени приказки.

Между другото, поне беше ли хубаво времето за разходката ?





Тема Re: ако е възможно.........нови [re: dated]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 13:50



Ле лееее не я е срам...ужас...как може да има такива хора.. така да лъжат...

... горкичкият ти.. кой знае, колко работа си имал, с каква позитивна нагласа си тръгнал на оглед,.. а, тя.. така да ти загуби времето... язък...



Тема Re: Благодаря ти!нови [re: svestna]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано19.04.11 13:55



И времето, и особено дамата бяха приятни...



И аз не мога да разбера, какъв е смисъла от подобни разходки и безсмислени приказки.

Не е работата само до приказките и разходките.

По-важно е, че предлагат нещо, което определено е незавършваемо в обозримо бъдеще, с много проблеми и те навиват да купуваш, успиват те много професионално и загрижено...



Тема Re: ако е възможно.........нови [re: arrvv]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано19.04.11 13:59



Не, предварително не исках да ходя.

Дълго е за обяснение, но направих услуга на близки и отидох да погледна.

Единствено се заблудих за коя сграда става въпрос и помислих, че може би става...

Няма нужда от ирония.



Тема Re: Благодаря ти!нови [re: dated]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано19.04.11 14:00



успиват те много професионално и загрижено... - а някой тук твърдеше, че брокерите били непрофесионалистти

и незагрижени .

Иначе, коментарът е излишен!



Тема Re: ако е възможно.........нови [re: dated]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 14:01



А, сега ирония... нееее.. просто и аз мразя да ме лъжат... а тя дамата, така да лъже.. значи не е било дама... брокерка ще да е била, да знаеш....





Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: indepcons]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.04.11 14:06



Ами аз току-що ти дадох идеи как да станеш оригинална (нещо, твърде важно за теб) БЕЗ и да си помисляме, че се заяждаш.

Избирателен отговор си дала, естествено... Начетох им се, откак "възкръсна" в клуба... като птицата Феникс от...често ли сте си в контакт с мода?



"Не предполагах, че си лишена от асоциативно мислене"
Не виждам връзката между сърдечния хирург, заяждането и асоциативното мислене, ама щом казваш... Я помисли дали пак не си объркала думата?

(написано от УниКалната с многото свободно време - между два огледа)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 19.04.11 14:14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.