Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:05 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: indepcons]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 12:41



Дали би могла да ми изброиш 15-те успешни техники за посредничество между купувача и продавача? Визирам чисто търговския аспект на една сделка.
--------------------------------
Искам да разкажа нещо...
Имаше едно време една такава кампания с химикалки...незнам дали я знаеш.
Идва търговеца /или те среща по улицата, или ти звъни на звънеца/ и се започва с омайването...задава въпрос, на който и първокласник може да отговори и съответно с въодушевление ми казва, че съм спечелила химикалка с платинено покритие която струвала 500Е, но тъй като сега са в реклама.. на мен ще ми я дадат за 80лв., само транспортните разходи си плащам..и т.н. и т.н....
Но интересното беше, че бяха назубкали текста наизуст.. и толкова смешни и жалки бяха, когато ги прекъсвах и започвах да говоря с техните изрази... бяха стъписани и безсилни... А когато им поисквах и сертификат за покритието, направо бягаха...
Така, че аз смятам, че всеки човек може и трябва сам да развива своите способности и да бъде коректен, а не да използва техники... Бях на един такъв семинар, един вид, как да излъжем клиента и как да го вържем или накараме да подпише договор за изключителни права...манипулация от всякъде, най-лесно е да излъжеш някой, по-трудно е, да си коректен и след сделката да остане взаимното уважение.



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 12:45



Най-добре ще е да направиш сравнението между брокер и космонавт. Друга идея - брокер и сърдечен хирург. Най-голямо внимание ще привлечеш, дори и да нямаш идея да се заяждаш
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Ако някой не споделя мнението на друг, заяждане ли му се вика?
Не предполагах, че си лишена от асоциативно мислене.



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcons на 19.04.11 12:46.



Тема Re: малей.............нови [re: svestna]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 12:52





Аз викам да качиш твойто семейство на моя самолет!

Пък аз ще кача мойто на твоя самолет

Обещавам, че много ще се старая .!!!

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: постарай се...........нови [re: indepcons]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано19.04.11 12:58



Аз викам да качиш твойто семейство на моя самолет!
- Постарай се, никога, по никакъв повод и по никаква причина да не споменаваш семейство ми в напъните и оригиналностите ти! Моля!



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: indepcons]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 13:00



За да придобие един самоук работник някакъв опит, в която и да е област, нали трябва да се научи върху нещо или някого?
--------------------------------------------
Не! Поне при нас. Всеки има различен стил на работа.. но аз мога да разкажа, аз как съм се научила...като не твърдя като теб, че знам всичко, човек се учи докато е жив...
Започвам със стъпките..
1. Отначало само приемах оферти... знаеш ги как са..бланки и се попълва информация за обекта.
2. След това ходих и го снимах, запознавах се със собствениците.
3. След това ходих на огледи... но само показвах жилището, преговорите и документите минаваха през шефа, но аз присъствах на сделката.
4. След това се научих да подавам удостоверения, запознавах се с видовете документи.. тяхното значение.. кое от къде се изважда...
5. След това ми позволиха да ходя и на изповядване.
И така от 6 години насам... стъпка по стъпка...имам бадж от 2005г., но ми го издадоха след една година канцеларска работа и ходене само по огледи, нямах достъп до документи и нотариуси.
Така, че незнам защо си мислиш, че брокерите в България щом започнат работа веднага всичко знаят и разбират... няма такова нещо, всеки се учи.. т.е. всеки го обучават преди да му дадат каквато и да е отговорност...никой шеф, няма да си сложи главата в торбата заради някой, който нищо не разбира...



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: indepcons]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 13:10



Ти и аз не сме учили за пилоти на самолет. Ние сме един самоук екипаж, който издига във въздуха и сваля на земята самолети.В процеса на работа се учим как става тая работа.
--------------------------------------------
Следващите примери какви ще са.. с космонавти, с атомни инженери, с археолози или с архитекти...





Тема Re: постарай се...........нови [re: svestna]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 13:11



Аз викам да качиш твойто семейство на моя самолет!
- Постарай се, никога, по никакъв повод и по никаква причина да не споменаваш семейство ми в напъните и оригиналностите ти! Моля!
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Абсолютно съгласна !

Никой нормален човек не би рискувал живота на близките си!

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !


Тема Re: постарай се...........нови [re: indepcons]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 13:15



Самолетът не е ли движим имот???


Ние, се занимаваме само с недвижим.. така че не ни го пробутвай....



Тема Re: нормално ...........нови [re: indepcons]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано19.04.11 13:16



Нормално беше да се извиниш, след молбата ми, а не да ми оригиналничиш!



Тема Re: постарай се...........нови [re: arrvv]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 13:24



Верно, е движим имот!



Тццц, егати!

Взимам си примера назад!

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.