Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:20 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: indepcons]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 11:54



Би ми било интересно да чуя твоето мнение относно "регулацията" при продаване на лекарства.Фармацевтите също са търговци.Ако за теб няма значение да ли са самоуки или с образонавие, то аз лично предпочитам второто.

----------------------------------------
Пак манипулираш, честно! Как може да сравняваш аптекар с посредник на НИ . Гадно и недопустимо е това! И вярно започвам да си мисля, че се заяждаш. Извинявай, но ти много добре знаеш, в какво се състои нашата работа и въпреки всичко пак говориш неща, които не са така.
Хайде, сега да ми кажеш какво имаш предвид, като казваш образован брокер, образован в какво? Всеки брокер, който има стаж поне 2 години /практическа дейност/, няма как да не е образован /говорим за познания в правото, видове строежи, банково дело, въобще всичко свързано с имотите/, защото се сблъсква ежедневно, дори ежечасно с тези проблеми. Ти в България какво си учила та имаш познания? Не си ли учила всичко в процеса на работа? Но.... има брокери и брокери! Има баби които само показват имот, има адвокати, които при нужда се използват има и брокери които доста си разбират от работата.
Така, че хайде моляте, да престанеш с това.. колко са прости брокерите в България, а колко сме умни ние в чужбина... някак е гадничко...или и ти като На живо си най..най..най.... а всички други са глупави и неуки...



ПП а това с аптекаря направо ме уби... мислех, че си малко по-реален човек и поне ТИ, няма да изпадаш в такива смешни ситуации, да сравняваш фармацевт с брокер НИ....



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: indepcons]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 12:02



Тежко му на този пациент, върху когото зъболекарят требва "да придобие опит" или иначе казано "самонаучи
-----------------------------------
Престани да твориш глупости, пак те моля!
Само се върни и погледни какви нелепици и какви сравнения си дала...

ПП и само за протокола, защо в много специалности, но забележи говоря за специалности, работодателите изискват минимум 3 годишен опит? Защото така им е кеф ли? Или защото теорията е едно.. практиката съвсем друго...
Според теб не трябва ли да има и двете за да си добър в дадена област?
Незнам какво става с теб, но в момента се заяждаш, или просто си се върнала в миналото, когато /ти сама призна/ ти е било кеф да се заяждаш с брокерите за да се разтовариш?





Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 12:06



Или пък - "запознава" този, който продава нещо с този, който го купува. Другояче казано - посредничи им.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Дали би могла да ми изброиш 15-те успешни техники за посредничество между купувача и продавача? Визирам чисто търговския аспект на една сделка.
Дали ще посредничиш между работодател и работник,производител и търговец, няма никакво значение.
Интересува ме техническата част на посредничеството.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !


Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: indepcons]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано19.04.11 12:14



Интересува ме техническата част на посредничеството.
-----------------------------
Техническата част??????????
Боже..... боже.... днес не си на себе си...





Тема Re: по възходящ или низходящ ред?!нови [re: indepcons]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано19.04.11 12:22



От 1 до 15 в произволен ред

: компютър, лист, химикалка, тъмни очила, черен джип, бухалка, белезници, бокс, въже и т.н. няма точно регламентирани правила и са приложими индивидуални техники и подходи .

Благодаря ти, че усмихна деня ми!



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: arrvv]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 12:32



Защо смяташ, че се заяждам?

За да придобие един самоук работник някакъв опит, в която и да е област, нали трябва да се научи върху нещо или някого?
Предполага се, че когато е учил, знае повече от този, който въобще не учил.
Т.Е. стартират от различни позици.

Давам ти пример.



Ти и аз не сме учили за пилоти на самолет. Ние сме един самоук екипаж, който издига във въздуха и сваля на земята самолети.В процеса на работа се учим как става тая работа.

Свестна и Уникална обаче са учили за пилоти на самолет.Може да нямат опит, но поне теоретично са запознати как се издига във въздуха един самолет и как се сваля на земята.Те са наясно поне с техническата част на процеса, та било то и без опит.

На двата екипажа им дават по един боинг.Може и да не Боинг 747, че е бая едричък.

Единият екипаж за първи път ще се самоубучава, по спомени от разкази на пилоти.
Другият ще придобива практически опит за първи път върху базата на натрупани теоретични знания.

Самоукият екипаж се настанява в кабината на самолета и започва да се звери на електронното табло.
Другият екипаж знае, ако не друго, то поне кое копче за какво служи.

Да попитаме тук списващите "пътници" на кой самолет биха искали да се качат?

или при кой самолет вероятността да не излети или не кацне е по-голяма ?

П.П. Не се заяждам, а разсъждавам от мойта си гледна точка.





Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcons на 19.04.11 12:33.



Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: indepcons]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.04.11 12:35



Най-добре ще е да направиш сравнението между брокер и космонавт. Друга идея - брокер и сърдечен хирург. Най-голямо внимание ще привлечеш, дори и да нямаш идея да се заяждаш!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: малей.............нови [re: indepcons]  
Автор svestna (понякога)
Публикувано19.04.11 12:36



До къде стигнахме



Анкета: кой ще вдигне самолета: свестна или индепконката ..........





Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: arrvv]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 12:37



Арви, техника на "нещо си", означава набор от похвати, с които си служиш за да произведеш или осъществиш "нещото".

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !


Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано19.04.11 12:39



Усмихвам деня на брокерите!

Виждам, че разполагат с достатъчно свободно работно време!

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.