Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:37 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: arrvv]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано22.04.11 21:57



Да ти кажа въобще не разбрах какво направи, ама нейсе !

На мен ми излизат само някакви големи снимки и цензура !

Да му се невиди, къде се пресети точно сега!

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !


Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: indepcons]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано22.04.11 21:59



Сега ли?
Напротив, ЗАПОЗНАЙ СЕ С НАШИЯТ МОДЕРАТОР И НАЧИНА МУ НА МОДЕРИРАНЕ!
Както видя сама, аз въобще и не реагирах, защото с нищо не може да ме учуди... еле пък с това си поведение...

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.


Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано22.04.11 23:09



Бутна ли я? Браво на теб! На теб дори и такива свети празници не ти действат, можеш да буташ, триеш, слагаш снимки на извратеняци, абе ти можеш всичко! Гордеем се с такъв модератор!

Лъжата е винаги сложна, превзета и многословна.


Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: indepcons]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано26.04.11 21:24



Тая е била просто глупава.
Преди близо две години дадох един типичен пример за нарочно поведение и прецакване.

Бях пряк свидетел как бе продаден апартамент в кооперация със "спукана" основа. Брокерката на купувача била го чула и чела в пресата. В крайна сметка, опитът да се смъкне цената не мина, но по-интересното беше, че брокерката така и не каза това на своя клиент - купувача, взе си комисиона и си би камшика. Спокойна, че никой няма да й търси после сметка, защото тя, разбийш ли, си е свършила работата - "оформяне документите по сделката", а въпросната "се сключва по волята на страните".
Това беше преди близо 10 години. Нищо не е мръднало и досега в манталитета. Пълна слободия на практикуването.


Толкова за отговорността.


Редактирано от Ha живo на 26.04.11 21:26.



Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: Ha живo]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано26.04.11 22:41



Според мен брокерите трябва да носят отговорност относно информацията на предлаганата от тях оферта - като подобна отговорност трябва да бъде предявена и към собственика на имота.
Собственикът на недвижим имот трябва да бъде задължен да предостави всичката налична информация относно собствеността си, а брокерът да я предостави вярно и неподвеждащо на клиента си, както устно или във вид на реклама, така и писмено, ако се наложи.
Затова цари анархия, защото няма елементарни изисквания, нито към единия , нито към другия.

]Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !


Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: indepcons]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано26.04.11 23:05



Собственикът на недвижим имот трябва да бъде задължен да предостави всичката налична информация относно собствеността си, а брокерът да я предостави вярно и неподвеждащо на клиента си, както устно или във вид на реклама, така и писмено, ако се наложи.


Да, така би трябвало да бъде.
Това с писменото предоставяне на информация ме подсети за един модерен трик на някои агенции - документ, титулован Становище и изготвен от юрист на АНИ. Тия, които са ми попадали, всъщност не са никакви "становища", а най-обикновена история на имота - преразкана справка по имотната партида. Ама лОви дикиш. И пари струва даже, прави се по искане на клиента.
Автогол, мен ако питаш. Писмено са запознали клиента със слабите места, естествено йезуитски представени, и той ги е приел.




Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: Ha живo]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано26.04.11 23:20



Че защо подобен документ трябва да се изготвя само от юрист?

Тук, презентирането на имота в самата обява е толкова обширно, вярно и полезно, че ако си харесаш имот по обява и след това отидеш в агенцията, разлика няма да нериш.

Това становище би трябвало да бъде изготвено от брокери в екип относно - състояние на имота -водопровод, канализация, електрическа инсталация, изолации.

Следва интериор, обзавеждане - подови настилки, стени , тавани и пр.

Локация - квартал, в близост до училище, супермаркети и пр.

Един имот не се гледа дамо от правна гледна точка, но и от всяка останала - състояние на имота, локация, прогноза относно нараствене на цената му в бъдеще време, данъци, консумативи и т.н.

Преди седмица бях на посещение в една къща на мой клиент -имаше 3 дебели класьора с документи по къщата, която преди години беше закупил.

Тук, още при покупката е ясно какви консумативи ими жилището. В досието на имота е записано, даже вида и марката на изолацията, дограмите, подовите настилки, котлетата за газ /тук отоплението е само на газ/

Всъщност по всичките тези критерии брокера определя и цена - таван на която може да се предлага жилището за продажба, въпреки желанията на собственика.

]Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcons на 26.04.11 23:21.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.