Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:20 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: нормално ...........нови [re: npubem]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано20.04.11 00:23



Ми как няма да ти бледнее апартамента при такива цици...




Трябва да са с мярка нещата, и с чара е така

Всеки си има степен на поглъщаемост на чар. Майсторията е да усетиш тази степен.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: ОФФ отвсякъденови [re: yниKaлнa]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано20.04.11 01:16



Ех, Уникална, Уникална - да си без акъл -не си!

Да си без интелект - не си !

Защо така лошо се държиш, идея си нямам.

По ли се харесваш като си лоша?

Откъде намираш толкова енергия и сили да пропиляваш в безмислени писаници, към стотици потребители, и то - от години, /до тук шест/ да намилаш все едни и същи ситуации, казани по един или друг начин.

Мисля си, дали се опияняваш като си препочиташ постингите? Няма начин да не изпитваш някакъв душевен оргазъм всеки път когато "затапиш" поредния юзер.

Ако обаче, вземе да ти се опъне, гониш го до дупка и пак му сложиш "тапата" отгоре.Върховна наслада ще трябва да е, щом може да докара човек до болестно състояние...

Подозирах те, че си прописала тук, за да да "уловиш "някой и друг клиент, но после трябва да ти се е превърнало в някакъв неизкореним навик- жонглирането имам предвид- на думи, ситуации, лафове, заучени примери от минало и настояще ... Със сигурност се кефиш от цялата тая работа.
Е, дано не ти е останал само тоя кеф, де..ама като гледам колко от свободното си време пропиляваш за всеки един от нас....

Разбирам човек да го направи веднъж, два пъти , десет , педесет...

Твоят виртуален мазохизъм свършване няма.
Понякога ми става тъжно за теб, ако щеш ми вярвай!
Какво ли чудо е, да се зареждаш с енергия само чрез отрицателни емоции, някакъв вид виртуален форумен наркоман, ще да си ...друго обяснение нямам.

Ако, недай се боже, вземат че го затворят тоя клуб, не ми се мисли как ще го преживееш.
Тъжна картина.
Не срещам всеки ден хора, които да обичат да са лоши.Ти се опияняваш от това да си лоша, невъзпитана, да си най-отгоре и аплодисментите на публиката да звънтят в ушите ти.

От тебе трябва да се бяга, като дявол от тамян, че като си погледна постингите назад, почвам да се плаша.Покрай теб човек започва да губи самоуважение.
Какво ли трябва да му се е случило на човек, че хобито му да е зъл и лош....макар и във форумен клуб, дори не си помислям за реалити формата...

Не искам да се заразя от твойта лошотия.

П.П. наистина няма да чета следващите ти постинги към мен.
Не ща да вампирясвам, честно ти казвам!
Предпочитам да запазя самоуважение към себе си, отколкото да се надприказвам с теб.
Приеми, че си ме "затапила" и почвай следващия !

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !


Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: yниKaлнa]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано20.04.11 06:32



момичета и аз ви обичам! и целувки давам! а за непредубеденоста - опитвам. но както казах и аз бях в партията, ама преди години



...я да видим сега коя ще ми отвърне на целувката...може и на лична





Тема Re: ОФФ отвсякъденови [re: indepcons]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано20.04.11 07:09



Леле, колко енергия си похабила посред нощ...



Този път и аз няма да те прочета. Ама наистина. (Щото ти - хем не ме четеш, хем ми отговаряш, и то - с детайли ...) Отдавна няма смисъл да го правя, ама нА - чуждоземка нали си - все се надявах да мога да науча нещо от теб... Язък!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: Ognen_Demon]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано20.04.11 11:53



и от мен получаваш целувкИ... ама многооооо....!!!





Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: arrvv]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано20.04.11 23:34



а така. ама искам и по-сластни. обичам мокрите неща





Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: Ognen_Demon]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано20.04.11 23:35



на какво държиш... на количеството или на качеството..





Тема Re: Отново за брокерите и тяхната отговорностнови [re: Ognen_Demon]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано22.04.11 01:08



друго е че тая работа с регулацията на АНИ бизнеса не я виждам как да стане. просто имотите са стока като всяка друга. все едно да изискаш да се регулира бизнеса с магазините за 1 лев. търговия казано на кратко - кой как продава е негова работа стига да си работи без явни закононарушения.

Сравнението ти не е удачно, нейсе.
90 и кусур процента от АНИ и брокерите работят на сиво. ЕЖЕДНЕВНО извършват и/или прикриват данъчни и документи престъпления.




Тема оффнови [re: arrvv]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано22.04.11 01:22



или и ти като На живо си най..най..най.... а всички други са глупави и неуки...

Не всички.

Ти, примерно, си доста умна, и всички ние те оценяваме като еманацията на брокерството в БГ.






Тема Re: за ИТ, АНИ и практическия опитнови [re: Ognen_Demon]  
Автор indepcons (Take it easy!)
Публикувано22.04.11 03:21



а да се поясня от по-преди: като казвам "необразованите" или каквото съм писал за "брокери", да се разбира "без висше или сертификат (или каквото там сега съществува) за брокерска дейност с НИ". но съответно със практически опит. няма нищо по-важно от опита. мацките с които аз си стиснах ръцете бяха в АНИ от времето на онзи бум (1993 ли беше, май беше 1995). не бяха карали никакви курсове или друго за НИ, но свършиха работата както трябва. част от хората с които контактувах бяха такива.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Това е така, както го казваш за времето мужду 1993-1995 г.
През последните 5 години обаче, повечето от брокерите, с които аз контактувах не си вършеха работата както трябва.

Аз познавам една брокерка започнала работа по това време, сега е със собствена агенция за недвижими имоти, и тя ми е разказвала, че първите брокери са били повечето проектанти, инжинери, някои от тях са работели в общини и разни други проектантски предприятия, съществуващи по онова време.Имали са наистина познания, още повече пазара тогава бил доста по скромен и свит.

През последните години брокер през брокер се прескачаха, кой от кой по малоумен.

Преди да замина, ми се обади мой приятел англичанин, който купуваше и продаваше непрекъснато някакви имоти, да отидем заедно на оглед, за да му превеждам. Беше си харесал един апартамент на Дондуков.

Преди огледа се обадих на брокерката и я помолих да вземе всички възможни документи, които има, защото нямам време да ходя втори или трети път до офиса им, ако се наложи.Тя ми каза, няма проблеми, имота бил на нейна позната-имала нотариални актове, удостоверения за наследници т.е. всичко.

Отиваме на оглед. Апартамента беше разделен на две с преградна тухлена стена.
Старите апартаменти в центъра имат два входа /не всички разбира се/, но този беше с два входа и съответно с два обособени апартаменти.

Влизаме във вратата в ляво, виждаме прилично жилище, що годе. Разглеждаме го, слушаме брокерката да го хвали. Питам - Това, не е ли всъщност един цял апартамент? А тя ми отговаря- Да, бил е един, но са го разделили на две. Сега са два отделни апартамента и само този се продава.С документите всичко било наред.Имало си два отделни нотариални актове.Завещание от леля на племеница.

Поглеждам нотариалният акт, в него пише, че се продава една втора от апартамента.Питам брокерката: " Има ли констативен нотариален акт за доброволна делба или договор за делба със собствениците на съседния апартамент". Брокерката ме изгледа учудено и каза: " Че те са се разделили преди десет години" Питам пак за НА тогава къде е.Тя пак повтараря и през цялото време ме гледа учудено и вече малко ядосано как не мога да разбера, че този един цял апартамент е бил разделен преди 10 години и всеки от собствениците си притежва неговия си.

Показвам и: " Тук пише, че продавачката притежава една втора от този апартамнт" Брокерката не отрича, съгласява се с мен.Аз пак започвам да преповтарям въпросите си, от което се стигна до кавга.

Колежка ли съм била?Май не съм могла да чета ? Не виждам ли, че апартамента е преграден от "масивна тухлена стена и е разделен на две " Имало ли два входа? Имало! Какво съм искала тогава? Да проваля сделката ?

Карахме се известно време, докъто на мен изведнъж ми светва, че въпросната многоуважаема брокерка въобеще и идея си няма, че този апартамент, разделен със тухлена стена преди десет години, по нотариален акт е в съсобственост с другия такъв.
Тя не ме лъжеше.
В нейното съзнание, когато преградиш и разделиш един имот на две със стена, то той е разделен.Има си два отделни входа, и както мъдро предположи брокерката, всеки си има " неговата си идеална част откъм неговата си страна"

Идея си нямаше какво е съсобствен имот.



Но за сметка на това напъваше за предварителен договор, защото бях казала, че до седмица пътувам и нямам време да се занимавам с излишни дейности. Още повече англичанина беше захапал здраво въдицата и искаше да купува.

Представяш ли си, ако на мое място беше друга толкова "образована" брокерка и един ентусиазиран розов англичанин, току що продал двата си предишни апартамента и скътани има -няма 250 000 топли евра в банковата си сметка.

Повечето хора от обща култура знаят що е съсобствен имот и невъзможността му да се продаде без съгласието на другите съсобственици. Ставаше реч не за "изключителна правна грамотност" , а за елементарна такава.

Така, че както на Живо каза някъде тук - подобна брокерска неграмотност води доживотни проблеми.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.