Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:04 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема и понеже говорихме...нови  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано14.03.11 13:55



колко са некоректни брокерите... дай сега да захванем малко темата и за клиентите...
Прост елементарен пример...
Къща извън София, хубава къща, голям двор, с обзавеждането се продава и цената е под нормалната за района.. собственика бърза заради здравословни проблеми и затова цената е ниска.
Къщата е на около 35 км. от София...
Започват се огледи... харесват къщата и искат да я купят... дотук добре...НО НЕЗНАЙНО ПОРАДИ КАКВА ПРИЧИНА КУПУВАЧКАТА ОТИВА НА ГОСТИ ПРИ СОБСТВЕНИЦИТЕ. Направо в тях... Предполагам, че адреса го е взела от услужливи съседи... дотук също няма кой знае колко лошо... защото собствениците са ми лични приятели и веднага ми казаха за срещата...
Сега се започва с цирка... купувачката е харесала имота и иска да го купува...ние разбрахме, че в момента тя е при продавачите и звънахме да я питаме какво е решила окончателно... а тя каза, че се отказва...и то забележете причината...ПРОДАВАЧИТЕ СА БИЛИ МНОГО НЕСЕРИОЗНИ... След малко колегата й звъни и я пита съвсем нормално какво е правила при собствениците... като забележете.. среща с тях, тя не е искала /поне пред нас/.. и се започва едно мрънканеееее... на въпроса не е доволна от нашата услуга ли... тя категорично заявява, че това не е така.. че напротив много е доволна от нас... и че не се е отказала категорично... но ако имаме и нещо друго да и предложим...
Сега другото което е, нямаше никакъв спор за комисионата.. тя попита ние и казахме ... съгласи се...и тъй като няма ПД.. щяхме да ходим направо при нотариус... и тогава щяхме да си получим парите...
Е, я сега ми обяснете.. кой крив и кой прав...



Тема Re: и понеже говорихме...нови [re: arrvv]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано14.03.11 15:17



Не вярвам да си изненадана от ситуацията. Някои хора са си некоректни по рождение. Женицата ПРОБВА дали ще мине номерът. Понякога такъв номер МИНАВА, нали знаеш... само че пък доста често продавачите са приятели с агенцията и въпросните "хитреци" се излагат...

Купувачи, това последното го имайте предвид. Много често се случва номерата ви да бъдат разкрити доста бързо, затова - просто не се излагайте. Ако имате някакви възражения относно комисионите - имайте доблестта да разговаряте с агенцията очи в очи - по-добре е да разрешите въпроса по този начин. Не е невъзможно, особено ако и двамата с продавача сте клиенти на една и съща агенция. (Стига, естествено, да не сте попаднали на някоя от "големите" агенции. Там този номер с преговори относно размера на комисионата просто не минава... отсвирват ви моментално.

)

(Само дано тази твоя тема не отприщи някой порой от отдавна втръсналите на всички разговори за двете страни, правата, правилността на двойните комисиони и пр, и пр...)

Редактирано от yниKaлнa на 14.03.11 15:53.



Тема Re: и понеже говорихме...нови [re: yниKaлнa]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано14.03.11 18:20



Сега, само да поясня, че този случай е малко по-особен...аз не взимам комисионна от продавачите, защото продажбата е спешна и парите наистина трябват за здраве... и затова и цената е такава...
Има и нещо друго, виждат, че само ние продаваме имота, би трябвало да се сетят, че или имаме договор за изключителни права, или просто продавачите са ни доста близки познати...
Има две неща които ме раздразниха... първото е лицемерието.. в смисъл ние много сме доволни от вас, но ПРОДАВАЧИТЕ СА НЕСЕРИОЗНИ...затова се отказваме, а в следващият момент хоп... неканени гости при несериозните...
И второ нито каза нещо за комисионната, нито нищо... съгласи се.. и за комисионна и дума не стана повече.. просто поиска да се види със собствениците за да се уточнят на място, кои мебели остават и кои не...
Далеч съм от мисълта да обвинявам всички клиенти... но понеже все ние сме виновни за всичко.. искам да се разбере, че възрастни и наглед сериозни хора, правят такива циркове... а нямат доблестта, да кажат открито какво ги тормози...



Тема Re: и понеже говорихме...нови [re: arrvv]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано15.03.11 11:34



Народ всякакъв, ето няколко примера от моя опит с продажба на една къща / все още не съм я продал/.Къщата е обявена при една позната брокерка, нямаме ПД , но и не ни е нужен, имаме си доверие. На оградата на имота съм сложил голяма табела, че къщата се продава и съм дал своя мобилен номер.
По между-другото странното е , че на мен ми звънят повече от инфото на тази табела, отколкото на брокерката , която е дала инфо в нет'я?Пуснал съм и лични обяви в нет'я и аз.Така.Какво става после.Звънят ми лелки и чиковци и се започва...Имам реален купувач, кажете това и онова, ще Ви звънна по-късно да го доведа на оглед и т.н.Казвам им, че имам брокер, но това не ги спира.Репликират ме със следното:"Аз работя на процент, ако се сещате какво искам да кажа... кой превари, той завари" и все в тоя дух.Другото, което често се случва след такова обаждане с уж реален клиент, че след , като излвекът малко инфо от мен, не след дълго в нет'я цъфва обява - продава се еди-какво си еди-къде си на еди-си каква цена и потресаващото е , че често има и снимки???. - на моя имот???Според мен , някой си попълва базата данни , пък после ако мине номера - мине.Върхът беше, когато от една агенция ме навикаха яко, че не съм могъл да обява в едно цяло къща с двор, а трябвало да ги оценя поотделно???Сещате се , къде ги пратих.


На мен пък ми пука на пуканката, без своята брокерка няма да продам и толкоз, да се напъват колкото си щът, щото просто ме е страх от ... измами.
Е, това е.

"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Re: и понеже говорихме...нови [re: arrvv]  
Автор GreatBlondino (***)
Публикувано15.03.11 12:30



А каква е идеята да се взима комисионна от купувача? От продавача - ок, той е наел агенцията да му намери клиент, но от купувача защо?? Освен ако и той не е наел агенцията да му търси ...

Редактирано от GreatBlondino на 15.03.11 12:39.



Тема Re: и понеже говорихме...нови [re: GreatBlondino]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано15.03.11 12:53



Пак до комисионите опряхме...
Писах по-горе, че не взимам комисионна от продавача, защото сме намалили цената до макс, за да се продаде бързо защото парите са за здраве...ако бях понадула цената пак щях да ги взема от купувача.. но не е там работата...
А не е ли по-достойно или по-честно, когато например не искаш да плащаш комисиона, просто да си кажеш, отколкото да въртиш номера и да прескачаш...





Тема Re: и понеже говорихме...нови [re: Hoй]  
Автор arrvv (стихия)
Публикувано15.03.11 13:10



Разбира се, че има и такива клиенти като теб... и е песен човек да работи с вас... но, ако знаеш какви селски хитринки се измислят само и само да не се каже истината в очите.. думи нямам...



Тема Re: и понеже говорихме...нови [re: GreatBlondino]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.03.11 14:54



каква е идеята да се взима комисионна от купувача

Идеята е, че всеки, който е получил някаква услуга от някого, БИ ТРЯБВАЛО да му заплати по някакъв начин. Без да се интересува кой друг и какво точно ще плати по същата сделка. Агенцията може да си има уговорка за 10% от продавача, или да не получава нищо от него - това не е нещо, от което купувачът трябва да се интересува.

Конкретно - Виждаш обява за продажба. Обаждаш се. Попадаш на агенция. Агенцията ти казва - за да видите този имот с нас, трябва да имате предвид, че ако го закупите, ни дължите Х пари комисиона. Ти казваш - ОК и спазваш уговорката. Или си свободен да кажеш "Не съм съгласен, довиждане" . Или си свободен да поискаш среща и да преговаряш. Но при всички случаи е РЕДНО да спазиш предварителната уговорка.

Защото всеки си има правила в работата и си ги спазва. В твоята работа също сигурно има някакви правила, които не са много по вкуса на други хора, но ти вероятно изискваш да се спазват...

Съвсем друг разговор е, че на практика купувачът плаща всичките комисиони, тоест - излизат от неговия джоб, но на българина му е някак по-удобно това да не му се казва в прав текст, а някой да го лъже, че той няма да плати нищо...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: и понеже говорихме...нови [re: yниKaлнa]  
Автор npubem (:-)
Публикувано15.03.11 15:50



Сега, момичета ще ви кажа ей така нещо, дето няма ви хареса.
Ако в системата продавач-брокер-купувач-адвокат-нотариус отпадне
брокерът, сделката е 100% осъществима, и то на по-ниска цена.
Във времето на интернет, информацията, която се опитвате да
осребрите вече не е скъпоструваща стока.

Съвсем случайно човек, който се занимава с недвижими имоти
някъде в Европа, след като разбра как работят агенциите у нас
отсече - на кого са му притрябвали такива агенции?
Неговата агенция продава 5 стандартни имота. Всичките са
собственост на агенцията, където тя е извършила основен ремонт
и подмяна на обзавеждането. Очаква 10-12% печалба след
приспадане на разходите. Агенцията има шеф, адвокат, 2 брокери
и 8 души строителни работници (в две бригади).
Нещо някак си по-смислено ми звучи като услуга.

Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд


Тема Re: и понеже говорихме...нови [re: npubem]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.03.11 15:57



Сега, момче

, ще ти кажа нещо, което може и да ти хареса.

Намираме се В БЪЛГАРИЯ. Както всеки бизнес си има различни правила във всяка държава - така е и с нашия. Когато правилата се променят - ще се съобразим. Напълно е излишно да се теоретизира - АКО, АКО... ако България беше бяла държава - не само нашият бизнес, но МОЖЕ БИ И ТВОЯТ нямаше да изглежда по сегашния начин.

Плийз, не ми привеждай примери. Всеки може. И за всяка държава, дори и град, правилата са различни.

Че то дори и тук е така - всяко населено място си има правила за този бизнес! Нека не любопитстваме какви пари изкарват по морето тези колеги, които продават апетитните парцели!! На тях нашите мизерни 2,5-3% ОТ 45 000 евро направо им се виждат смешни... А понякога нашите сделки са по-връткави от техните.

Нищо лично.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от yниKaлнa на 15.03.11 16:00.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.