Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:54 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема То пък се случи...нови  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано15.02.11 22:22



...да се наложи два пъти да пиша тази вечер.

Ето ви ситуация. Обаждат ми се хора, препратени от бивш клиент. Дават заявка за покупка. Започвам да им търся. Следват десетки пресяти обяви по телефона. Изпращам подбрани оферти, те преглеждат, избират, поръчват огледи. Могат да ходят само в събота. Зарязвам си семейството и в съботите ги разхождам с колата си по огледи. Така - две съботи по 2-3 часа. За третата събота също съм изпратила обяви, одобрени са и планираме огледи.

Да, но не. Получавам писмо тази вечер - сори, но някакъв техен приятел също ВЕЧЕ се занимавал с това, и започвали да работят с него. И понеже били КОРЕКТНИ - ме предупреждават да спра да се бъхтя.

Първи въпрос - дали, ако са си харесали някое жилище по време на МОИТЕ огледи - ще го купят през нашата агенция? (Да бе...

)
Втори въпрос - дали наистина си мислят, че са коректни?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: То пък се случи...нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор apви (стихия)
Публикувано15.02.11 22:45



Май... само аз и ти си останахме във форума...


Виж, нали си чувала за брокерите-мутри, които изнудват, рекетират и т.н...такъв образ беше изграден в този клуб за нас... а действително почти никой не повдигна въпроса за клиентите, които се обаждат...ужким търсят имот само с теб, направят си маркетинг на пазара във вид на огледи... и накрая изчезнат..



Тема Re: То пък се случи...нови [re: apви]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано15.02.11 23:02



Какво да ти кажа... наистина в този клуб единствените, които биват демонизирани, сме ние, брокерите. А това, което описах, е само кратък епизод от нашето ежедневие, нещо като "рисковете на професията"... Така е, аз съм се научила да ги отминавам с презрение, тези случки, но не е ли крайно време и ДРУГИ "коректни" елементи по веригата да понесат някаква критика?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: То пък се случи...нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Tapaтaйka ;o) (търсеща)
Публикувано16.02.11 00:43



Добра вечер!
Дават заявка за покупка. Започвам да им търся. Следват десетки пресяти обяви по телефона. Изпращам подбрани оферти, те преглеждат, избират, поръчват огледи.

Доколкото съм запозната с брокерските сделки, не е ли редно сключването на договор!?

В който изрично е упомената евентуалната неустойка, ако не бъде спазен същият.

"рисковете на професията"

Клиентите ,ако мога така да ги нарека - тъй като никъде не споменахте дали има договр или не, та ако няма такъв, са в пълното си право да постъпят така.
И да -коректни са!



Тема Re: То пък се случи...нови [re: Tapaтaйka ;o)]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано16.02.11 08:06



Не, няма ТАКИВА неустойка в тези договори. Те обвързват клиентите ЕДИНСТВЕНО да заплатят дадена комисиона ако направят сделка с имот, предложен им от дадената агенция. (Но дори и тази клауза може да се заобиколи) НЯМА КАК да поставяш други условия. Живеем в пазарна икономика. Ти самата вероятно никога не би подписал договор, който те ЗАДЪЛЖАВА да търсиш имот ЕДИНСТВЕНО с дадена агенция и, ако, не дай Боже, намериш по ДРУГ начин - да трябва да плащаш неустойка...

Точно затова обвързах действията на клиентите с понятието "коректност". Да, ПО ДОГОВОР те имаха пълно право да сменят брокера си. Но договорите в никоя сфера не отчитат човешката коректност, а не договорната. Защото, нали, дори в твоя постинг личи твърдението, че щом клиентът НЕ Е подписал договор - това го освобождава от всякакви морални задължения...

Да не говорим за това, че отново по силата на "прекрасната " пазарна икономика клиентите често избягват да подписват договори. Тъй като агенциите са твърде много и винаги могат да си намерят такава, която не ги кара да се обвързват с каквото и да е. Точно затова споменах също, че сме свикнали на подобни случки и не им обръщаме кой-знае какво внимание.

Сега, разбира се, може с часове да си говорим за правилата, за беззаконието и пр, и пр,, но това не отменя желязното правило, че българинът, ако реши да те излъже или заобиколи - ще го направи, без да му мигне окото.

(Този случай НЕ Е такъв, да уточня.)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 16.02.11 08:09.



Тема Re: То пък се случи...нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано16.02.11 09:32



Без да имам намерение да защитавам конкретните ти клиенти, не си ли свикнала вече с факта, че не може 100% от труда ти да е на печалба? Само да ти кажа, че във всяка една сфера си има и труд, който си отива нахалост. И на мен ми се е случвало да се занимавам с нещо дни наред, след което да се окаже, че всичко е напразно (и безплатно). Но то си е в реда на нещата. Аналогично, някой път и аз така съм би клиент на някого, но поради една или друга причина ставам клиент на някой друг.

Както вече казах, без да визирам конкретния случай, ти сигурна ли си, че всичко, което показваш на клиентите си, отговаря точно на това, което те търсят?



Тема Re: То пък се случи...нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Tapaтaйka ;o) (търсеща)
Публикувано16.02.11 09:35



"Сега, разбира се, може с часове да си говорим за правилата, за беззаконието и пр, и пр,,
Наистина е така!


"но това не отменя желязното правило, че българинът, ако реши да те излъже или заобиколи - ще го направи, без да му мигне окото."

Но нека не забравяме, че и вие брокерите сте българи.

Всеки е свободен да постъпва, както намери за добре.
Реално погледнато клиентите - комисионата ще си я дадат, така или иначе. Тъй че за тях е все тая, на кой ще е. Естествено е, че биха предпочели техен близък.
Не мисля, че редно да се хули, този или онзи.
Както сама казахте - на подобни случки не им обръщате кой знае какво внимание.



Тема Re: То пък се случи...нови [re: Blake]  
Автор Tapaтaйka ;o) (търсеща)
Публикувано16.02.11 09:39



"Както вече казах, без да визирам конкретния случай, ти сигурна ли си, че всичко, което показваш на клиентите си, отговаря точно на това, което те търсят?"


Дам... и аз бих попитала същото.





Тема Re: То пък се случи...нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор npubem (:-)
Публикувано16.02.11 10:08



Разбира се, че във всяка сфера има подобни рискове, Уни. За съжаление
има и такива професии - като моята и твоята, при която не може да
поставиш стоката на рафта, пред нея табелката с цената и готово.
Не мога да се сърдя на такива клиенти. Строителството и имотите са
скъпи удоволствия. Понякога къща или жилище са прави/купува веднъж
в живота. Имат основание да искат най-доброто.

C'est la vie



Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд

Тема Re: То пък се случи...нови [re: Blake]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано16.02.11 11:22



Да, сигурна съм, те харесаха вече няколко неща, между които трябваше да избират... А и офертите, които им изпращам, наистина изчерпват всичко, което е на пазара в техните лимити и изисквания... пращам им всичко, те подбират и гледаме...

Сещам се как е станало. Просто приятелят, очевидно не толкова близък, че да му следят промените в професиите, е разбрал, че търсят жилище и е казал - абе, мои хора, що ще давате пари на няква си там, я елате, пиленца, при батко, аз ще ви уредя бързо-бързо-... и комисиона по-малка ще ви взема...



Както виждаш - доста лековато приемам нещата, точно поради причината, че ми е напълно ясна незаплатената част от работата ми. В този случай ме заболя най-вече защото бях им изпратила доста обяви, от които те избраха за огледи, а сега вероятно ще ги препратят на приятеля и ТОЙ ще работи върху моя труд, наготово...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.