Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:25 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Търся някой да ми каже...нови  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано15.02.11 21:31



...щото, нали, пазарът бил преситен с оферти, предлагането било многокраааатно по-голямо от търсенето, цените се били сринали, около 300 на квадрат се въртяло новото строителство

- ЗАЩО, ДЖАНЪМ, вече няколко месеца мааме гащи с трима независими клиенти в ЦЕНТЪР (ТЕСЕН И ШИРОК), ГЕО МИЛЕВ, ОБОРИЩЕ, ЯВОРОВ, ИЗТОК, и не можем да намерим човешко тухлено тристайно до 90 000 евра? ("Човешко" - разбирай със спални по-големи от 13 квадрата, ТЕЦ, непреходно, без първи и последен етаж и с асансьор)??


"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Търся някой да ми каже...нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор apви (стихия)
Публикувано15.02.11 22:30



Аз може ли...


Имам такава оферта и е 85К, в Гео Милев, но.. е без асансьор...
За куците оферти не ми се говори.. предлагането е почти никакво.. говориме за наистина хубави жилища......
А батаците в документите са направо уникални...баба продава на внучката си апартамента и запазва правото на ползване, а в СВ е вписано, че внучката продава на бабата и си запазва правото на ползване...



Тема Re: Търся някой да ми каже...нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор npubem (:-)
Публикувано16.02.11 10:20



Пазарът не е преситен. Бих казал, че е избистрен покрай кризата.
Избистрен поради укротяването на строителството, търсенето и
предлагането. Скапаните оферти се утаиха. Адекватните изплуваха
като каймак и се обраха.
И в бистрото се вижда, че реално няма качествени имоти, просто
няма - на добро място, с инфраструктура и всичко останало. И скоро
съвсем няма да има, защото "средните" цени се определят заедно
с утайката, а кой ще даде цена двойно над "средната"? Пък
тенденцията трябва да е надолу!

Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд


Тема Re: Търся някой да ми каже...нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано16.02.11 10:51



Е, около 300 на квадрат сигурно има, ама не там където и каквото търсите. В центъра на Силистра сигурно има и на 300...



Нали от толкова време се пише за сегментиране на пазара.

Я кажи, ако искаш, какви хора търсят такива жилища, какво работят, за какво са им жилищата, как ще ги купят - с готови пари или с кредит. Интересно ми е, около мен няма много хора с 90000 Е, които да са готови да ги дадат за жилище...



Тема Re: Търся някой да ми каже...нови [re: dated]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано16.02.11 11:15



1. Доктор, семейство с дете, сравнително младо, имат част от парите, другото - кредит. 2. Друго семейство, одобрен кредит за 80 000, останалите - кеш, също под 40 години. Третият все сам идва, също има половината пари. Всички търсят ЗА ЖИВЕЕНЕ.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Търся някой да ми каже...нови [re: npubem]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано16.02.11 12:50



кой ще даде цена двойно над "средната"? Пък
тенденцията трябва да е надолу!

--------------------------------------------------
Изключително точно си описал начина на разсъждение на 90% от потенциалните купувачи. Чувам го всеки ден. "Ами, четох в интернет... средната цена в района е Х евро... пък ти ми предлагаш все по-скъпи... пък и по телевизора нали казаха - цените са се сринали..."



Иди обяснявай, че добрите имоти продължават да са си скъпи. Които останаха на пазара. По-голямата част си ги прибраха за по-добри времена. (Дали ще се случат, тези времена - не се наемам да прогнозирам)

Тук там някой закъсва страшно за пари и продава нещо стойностно на ниска цена - е, такъв случай го разнасят като градска легенда от уста на уста, от вестник на вестник и от телевизия на телевизия, като всеки тръби - ЕТО, НАЛИ ВИ КАЗАХМЕ, ЧЕ ЦЕНИТЕ СЕ СРИНАХА!!!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Търся някой да ми каже...нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано17.02.11 08:50



Успех на търсещите и най-вече на доктора!



Тема Re: Търся някой да ми каже...нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор KoндЮ oт CлиeнМодератор (napalmoff )
Публикувано17.02.11 10:42



Ми щото такъв е пазара бе Уни. 20г строители се чудеха как да нагъчкат 50 апартамента на 200 кв метра и резултата е на лице. Както го е писал нпубем след каймака трябва да си замине рядкото. И тогава тези коитоса оцеляли ако имат акъл и намерят петна в презастроена София може и да се намери нещо качествено.
Ще ти дам един елементарен пример. 2о г. "Нова Бразилия" ни учеха да пием отвратително кафе и то доста скъпо за препечена робуста. Резултата е налице въпреки, че каественото кафе не е по-скъпо 70% от българите си живеят с "новата Бразилия"... Но тенденцията се обръща бавно
Фактологически нещата с имотите са сходни



Тема Уникално... [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано17.02.11 18:18



полезна тема! С клакьорката ти пищите от лошо отношение, но докато пускаш подобни теми, няма как да стане обратното. Разберете, че посеете ли ветрове, твърде вероятно е да жънете бури.
Пазарът Е преситен-факт! Предлагането е по-голямо от търсенето и цените са ниски....това са фактите, не блееща ирония. Казвам го от камбанарията на човек с много професионални връзки със строителни фирми и брокери. Това е самата истина...неоспорима и чиста. Ти си частен случай...евала...това, че имаш работа, значи ли автоматично, че и останалите са като теб? На теб с тримата ти клиенти се падат 1000 други, които изнемогват и нямат продажба от месеци. 1 на 1000 може ли да преобърне статистиката?



Тема Re: Уникално...нови [re: Boждa]  
Автор apви (стихия)
Публикувано17.02.11 19:01



Искам да ми покажеш ниски цени... може ли? Но моля те нека да не са панели от 60-година... или пък тухли гредоред.. от хиляда и балканската война... Говорим за цени в София...
И какво значи ниски цени.. за теб коя е нормалната...
ПП и теб ли те повика модератора...ей така на помощ..
и като търсиш източника на бури, потърси къде и кога са се завихрили...и най-вече защо...
По самото ти отношение клакьорка /ако става дума за мен/ мога да позная за що иде реч...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.