Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:13 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Въпрос към брокеритенови [re: Tapaтaйka]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано18.02.11 12:51



Просто няма да приема такова жилище за продажба. Чак такива изверги не сме.

Но категорично не смятам, че трябва да ходя да проучвам (в други случаи) дали в мазето на дадена сграда има плъхове и дали съседите отгоре вдигат шум. Чак пък такива будали не сме!



Прочетох по-подробно описанието на имота за който пишеш, впрочем. Според мен НЯМА КУПУВАЧ, който, виждайки имот, със сигурност подлежащ на събаряне, да не се поинтересува дали може да строи без съгласието на калканния съсед. Е, тогава НЯМА да го излъжа, че трябва да пита съседа. Пък и той НАДАЛИ ще чака само моето мнение по въпроса. И като разбере, че е така, ще говори с въпросния съсед и без аз да го подсещам.

Примерът ти не е много убедителен за брокерска некоректност. А ако нея я има - тя със сигурност не е по-голяма от тази на продавачите на домати, които ти пробутват такива, за които ЗНАЯТ, че са пълни с отрови, или пък са мръзнали, например. Или пък некоректността на лекарите, които доста често напоследък те вкарват в болница и ти правят всякакви, включително - болезнени и опасни - манипулации, които не са належащи, но им носят парите от "пътеката"...

Капитализмът е гаден строй, а алчността на хората - безгранична... за съжаление...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: То пък се случи...нови [re: Blake]  
Автор apви (стихия)
Публикувано18.02.11 13:05



Преди това, да уточня какво искам да кажа - за някои неща не можеш да бъдеш сигурен дали ги искаш или не, просто трябва да ги видиш, и да си кажеш "ето това е моето нещо".
Сега на примера - когато преди почти 3 години си търсех кола, бях се спрял на една марка и конкретен модел. Твърдо убеден, че искам да си купя точно това. Ходих, гледах, накрая стесних кръга до няколко конкретни екземпляра. Седнах в единия, намествах се, пипах, влизах, излизах... Бе нещо не ми беше удобно. Съвсем случайно реших да пробвам друга марка и модел, без въобще да съм имал идея да вземам такава кола. Просто минах покрай нея и си казах "бе що не пробвам това". Да, ама още със сядането усетих, че това е моята кола. Е, вече си я карам

точно за това говорих... че огледите не са губене на време... а полезна информация за купуващия... затова дори и да се разминават малко критериите на търсене, все пак човек е хубаво да види... Не се дразня като сменят мнението си, дразня се от това.. "Защо ми губиш времето".. е разбира се не може човека задължително да иска тухла а ти да му предложиш панел.. но може покрай новата тухла да погледне и някоя стара нали..ей така просто да си направи сравнението...
И друго.. аз търся тухла защото това е на 100% желанието им и отказват друго.. но някой започва да им хвали панелите и те да отидат и си купят панел... тогава аз ли не съм си свършила работата...?
Въобще работата с хора е много интересна и забавна..и вярно че понякога мрънкам... но ми доставя истинско удоволствие... и много приятелства...така че се извинявам за лошите ми настроения понякога, но те са продиктувани от кокретни случаи и конкретни хора...но има и страхотни клиенти...





Тема Re: Въпрос към брокеритенови [re: Tapaтaйka]  
Автор apви (стихия)
Публикувано18.02.11 13:12



Идват/намирате клиенти, които имат определената сума и общо взето им е все тая какво ще купят. Трябва спешно да си вложат парите в имот.
Дали бихте им разяснили всичките минуси на даденият имот?!?
------------------------------------------
Извинявам се, че се намесвам в спора, но искам само да подчертая...че когато клиента е мой /купувача/ и работи само с мен, аз нямам основание да му предлагам куци имоти, по една проста причина, че така и така ще взема комисионна от него...предпочитам да е доволен.. за да ми доведе друг клиент...
А колкото до сградата в елитните квартали... Вие само негативи ли виждате.. ами земята която върви към калкана.. и защо да се събаря..всяко нещо може да се ремонтира.. а за това разрешение от другия собственик не се иска..
И наистина последно... нали не вярвате че сме толкова наивни... в смисъл каквато и комисионна да предлагат, когато обекта е непродаваем.. оставаш с празни ръце... Всеки имот си има цена.. и тя се определя от купувача...ако собственика не е склонен да се съобрази с това да си го продава...



Тема Re: То пък се случи...нови [re: apви]  
Автор npubem (:-)
Публикувано18.02.11 17:00



офф.. само да питам
Като ставаш от "шефче" "стихия", това повишение ли е?
Щото ако е така да почерпиш...

Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд


Тема Re: То пък се случи...нови [re: npubem]  
Автор apви (стихия)
Публикувано18.02.11 20:45



офф... шефче в стихия съм...


Не си казал, не съм почерпила...



Тема Re: Въпрос към брокеритенови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Tapaтaйka (търсеща)
Публикувано18.02.11 22:12



В отговор на:

Но категорично не смятам, че трябва да ходя да проучвам (в други случаи) дали в мазето на дадена сграда има плъхове и дали съседите отгоре вдигат шум. Чак пък такива будали не сме!



Хъм... никой не иска от вас това да правите, но принципно е желателно да проучите все пак продаваният имот. Не мисля да ви съветвам, как да си вършите работата, явно се справяте. Лично аз биха била доволна, ако човекът, който ми предлага жилище, би бил достатъчно информиран.
Извинете, но с търсенето в Интернет и телефонните обаждания, май всеки може да се справи.
В отговор на:

Пък и той НАДАЛИ ще чака само моето мнение по въпроса. И като разбере, че е така, ще говори с въпросния съсед и без аз да го подсещам.



След като се е обърнал към Вас - дали не очаква Вашето мнение?!



Тема Re: Въпрос към брокеритенови [re: apви]  
Автор Tapaтaйka (търсеща)
Публикувано18.02.11 22:40



В отговор на:

А колкото до сградата в елитните квартали... Вие само негативи ли виждате.. ами земята която върви към калкана.. и защо да се събаря..всяко нещо може да се ремонтира.. а за това разрешение от другия собственик не се иска..



М... да, 2-ра година вече много брокери и агенции с това се опитваха да продадат имота. Цената вече е наполовина от първоначалната. Всички клиенти дотук имаха и парите,и възможността да го съборят и да построят, но
както и в самото начало казах, имота е почти непродаваем.
В същност няма значение какъв е имота, питането ми беше относно коректността, а не замазването на положението - ще се ремонтира, земята под него и т.н.

Попитах, ако продавача е Ваш клиент.
Явно Вие с "куци" имоти не работите, ама май - там в същите се крие и момента с коректността.

Благодаря за отговорите!



Тема Re: Въпрос към брокеритенови [re: Tapaтaйka]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано18.02.11 23:01



Пък и той НАДАЛИ ще чака само моето мнение по въпроса. И като разбере, че е така, ще говори с въпросния съсед и без аз да го подсещам.
-------------------------------------------------------------------------------
След като се е обърнал към Вас - дали не очаква Вашето мнение?

............................................................................
Пропусна думичката "САМО" която бях написала. При твърде сложни казуси и проблемни имоти клиентите винаги се допитват И до други специалисти, а не търсят само мнението на брокера.

И как иначе - нали почти всички в днешно време са компютърно грамотни, четат клубове и достатъчно са прочели как за нищо не ставаме!!



И ДОРИ само заради това няма как да го излъжа, защото винаги рискувам "второто мнение" да ме обори и да ме дискредитира...


Сериозно - мислех, че казусът е хипотетичен, а се оказа истински. Значи, щом досега нито един брокер не е успял да "излъже" клиента си и да му "пробута" този имот чрез некоректно прикриване на истината въпреки завишената комисиона - ЗНАЧИ ВСЕ ПАК НЕ СМЕ ЧАК ТАКИВА ИЗВЕРГИ, А?

А колкото до "Извинете, но с търсенето в Интернет и телефонните обаждания, май всеки може да се справи. " - разбира се, че е така. Но повечето хора нямат време, пък и започват сами, а после разбират, че половината обяви са менте, друга част се повтарят, изнервят се, и така, по пътя, си намират един брокер, на когото прехвърлят ужасно приятното задължение да свърши тази досадна работа по "сърфирането в интернет и телефонната мрежа"... Относно информираността - повечето брокери знаем за имотите това, което виждаме с очите си, и което продавачът ни казва. Почти няма как да знаем повече. Е, имаше един клиент, който отказа предварителен договор сутринта в деня на подписването, защото ПРЕДИШНАТА ВЕЧЕР БЕШЕ СТОЯЛ ДО 12 ЧАСА ПРЕД ВХОДА НА КООПЕРАЦИЯТА И УСТАНОВИЛ, ЧЕ Е МНОГО ШУМНО ПОРАДИ ТАКСИТАТА, КОИТО СПИРАЛИ НАБЛИЗО...Нали не мислиш, че трябва да правим и това?


"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 18.02.11 23:35.



Тема Re: Въпрос към брокеритенови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Tapaтaйka (търсеща)
Публикувано18.02.11 23:23



Малко преиначавате нещата.
Естествено ,че всеки нормален човек ще се допита до специалисти, НО тъй като ви плаща 3% от стойността на имота , за свършената работа- може би има нужда и от мнението Ви! А точно там е и въпроса за коректността - опитах се няколко пъти да не отклонявам темата, но явно за Вас е по-важна коректността на клиентите към вас.

"Изверги"- на мен ми е обидно да го чета...





Тема Re: Въпрос към брокеритенови [re: Tapaтaйka]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано18.02.11 23:39



Виж, опитвам се (с помощта на усмивки и намигвания) да придам шеговита нотка на писанията, включително и на думи като "изверги". Не сме на партийно събрание, все пак, и не би следвало в 12 часа да се взимаме толкова насериозно...... И нали написах, че ще дам мнение, не по-различно от другия специалист? Защо продължаваш да твърдиш, че ще си спестя мнението (респективно - в това ще се изразява некоректността ми) ?

(Дописах в миналия си отговор нещо относно информираността, което може би не си успяла да прочетеш)

"""Винаги има поне още една гледна точка... """



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.