Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:20 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: То пък се случи...нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор apви (стихия)
Публикувано17.02.11 14:33



Само вие брокерите искате да имате само плюсове
--------------------------------
Пак преиначаваш нещата.. не само ние брокерите искаме, всеки нормален човек иска, като е положил усилие и труд.. да му бъде заплатено... защото пак ти казвам.. лесно е да си намериш работа и да се редиш за заплата.. трудно е да пробиеш и ти да даваш заплата...има разлика нали...
Виж, аз пак не мога да те разбера, как може услугата брокер... да я сравняваш с услугата продавач...но както и да е...
Добре го каза.. сблъскал си се с брокери.. и 100% ли си недоволен от тях???
Ама хайде да оставим лъжечестността.. ти прибра ли си парите от твоя апартамент който продаде въпреки, че смяташ, че клиентите са били измамени..
КондЮ, аз едно не мога да разбера, ти не си доволен от услугите на брокерите... добре съгласна съм, но трябва ли в този форум да си го отнасяме, аз, Уни, Свестна, Спгуфи и всички останали брокери... защото обикновено нападките са срещу потребителите...
Добре, дай тема, каква, според теб трябва да бъде услугата на брокера...
И защо не ти се спори... пак ли се измъкваш...
ПП ако например имаш нещо лично към мен.. и ме нападнеш или обидиш.. бих го разбрала.. просто нетърпимост към личността, но да обиждаш всички в една професия си е просто несправедливо...



Тема Re: То пък се случи...нови [re: f(x)dx]  
Автор apви (стихия)
Публикувано17.02.11 14:51



Ако знаеш само колко го искам това поетаптно плащане...


Ако знаеш как искам да се работи нормално.. с ясни правила и позиции...НО.. има не само едно НО.. а много НО-та..
Ти какво мислиш, че например ние брокерите не страдаме от нелоялна конкуренция.. че не си патиме от колегите, които само едно ги интересува.. ПАРИТЕ...
Аз не искам да ми се плаща всеки час... аз искам например да се действа така...
Договор с ясни правила и анкетна карта, която да попълни самият купувач
В договора да има неустойки както за мен, така и за него... но при подписване на договора да се остави например една сума от 200лв., която да бъде гаранция, че клиента наистина е клиент и иска да купи... при подписване на ПД, тази сума му се приспада от комисионната, а ако аз например не изпълня условията по договора му връщам тази сума заедно с лихва...
Но колко хора биха се навили на такъв договор? Аз досега съм подписала 5 такива.. и всичките са финализирани..но когато на клиент му предложа една такава оферта, той остава с идеята да си помисли и тичка при другата АНИ, в която бабата ще му вземе например 2% комисионна, без договор и без правила...
Така и клиентът ще знае за какво плаща, и вие ще можете да му звъните без да клипате, да го возите по огледи с ваша кола (някой се оплака, че никога не са го возили), да го черпите с кафе, баклава и бяло сладко и т.н.
ето виждаш ли от какво си страдаме.. от такива "колеги" които клипват, които искат такси за огледи, за които просто нямам думи...
Досега никога не съм клипвала на клиенти /нито съм писала СМС/, напротив затварям им и аз ги набирам, говоря за клиенти с които работя сериозно.. има доста хора, които могат да го потвърдят това.. присто имам доста безплатни минути към всички оператори и макар, че ми се прехвърлят гледам да не ги трупам..
Между другото искам да те поздравя за твоето поведение в клуба... чета те всеки път и имаш доста добра преценка за НИ...



Тема Re: То пък се случи...нови [re: KoндЮ oт Cлиeн]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано17.02.11 17:15



Нямаше да си толкова мразен в този форум (а и не само в него), ако беше малко по-възпитан.

Да, и Blake, и npubem ми написаха какво мислят по въпроса, завърза се НОРМАЛНА дискусия и НОРМАЛНА размяна на мнения..И тя течеше нормално, докато не се намесихте вие с умрелия. От ваша страна веднага се посипаха квалификации: "Какво занимаваш форума с глупости" и съмнения дали не си измислям нещо...

Въпрос на ниво. Нищо ново под слънцето.

И защо се упражняваш да пействаш чуждите мнения? Грамотна съм, прочетох ги още вчера. И им реагирах даже. Дори обясних, че случката не е кой-знае какво, просто ежедневие...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 17.02.11 17:18.



Тема Re: То пък се случи...нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор bipet (досаден)
Публикувано17.02.11 20:18



Мисля, че си объркала темата.
То пАк се случи ...

Започвам да си мисля, че хората просто не ви взeмат насериозно.



Тема Re: То пък се случи...нови [re: bipet]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано17.02.11 20:45



Искаш да кажеш, че съм сбъркала БУКВАТА, не темата...



Беше ми домъчняло за теб... ама прецених, че трябва да напиша два-три поста и ще се появиш веднага.

А че е "ПАК се случи"- няма съмнение. Коректността не е на почит в тая държава.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: То пък се случи...нови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Ha живo (§ 22)
Публикувано17.02.11 21:48



Виж сега, пиша ти бавно, чети и ти така.

Твоето разбиране в случая е, че те е трябвало ПОНЕ да предложат пари. ОК, разбрахме те!
А защо не са предложили пари?! (Или са??) Очевидно са коректни - не са те оставили да бъхтиш хептен залудо. Но - не са дали пари... Екзистенциалният въпрос е - защо не са. Ами, просто е - или са доволни дотам, че само да те спрат навреме, или просто смятат, че за сърфиране в нетЯ не ти дължат пари.
Всички работят понякога нахалост. И калкулират тая "загуба" в цената при продажба на услугата. Просто е като фасул, но остава впечатлението, че само брокерите не щат да го разберат.

За коректността - тя е еманация на това, дето хората наричат морал и отношение към останалите в обществото. Твоята коректност очаква тия хора да ти предложат пари. Вероятно защото ти на тяхно място така би постъпила с брокера. Което ни отпраща към едно доста субективно очакване.
Ако го погледнеш от тяхната страна и успееш да намериш слабите страни на своята работа (дори и това, че не си им близка), вероятно ще разбереш и тяхната коректност. Достатъчно е само да излезнеш от субективната си позиция.

ПС
вие с умрелия

Умрелият, предполагам, е На живо, т.е. аз.
Няма да ти пожелавам да ти се връща - не! Въпрос на ниво. Нищо ново под слънцето, както сама казваш.



Тема Re: То пък се случи...нови [re: Ha живo]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано17.02.11 22:06



Това с бавното четене и писане леко се повтаря. Знам, че можеш да бъдеш и по-свеж...понякога.



За никакви пари не става дума. Аз ако очаквам пари от всеки клиент, когото разхождам НАХАЛОС - трябва да си умра от очакване!!

ДВАТА (!!) случая, които изтъкнах (измежду десетките, които съм разхождала без краен резултат), бяха само детайл, за да подчертая, че има ПОНЯКОГА, РЯДКО някои хора, които разбират коректността ТАКА.

АЗ лично НЕ я разбирам така. Не желая да ми се плащат огледите. Желая да се уважава труда ми, и когато съм "сърфирала из интернета и телефонната мрежа" и съм подготвила оферти, които клиентите са ОДОБРИЛИ ЗА ОГЛЕД и почти съм уговорила и огледи - да си направят ПОНЕ ТЕЗИ огледи с мен, пък после да се отказват (независимо с или без хипотетичен приятел-брокер). ЕЙ ТОВА е моето разбиране за коректност.
Но - както вече многократно писах - не е голяма загуба. Тези се отказаха - идват други. Не ми е нито за пръв, нито за последен път да екскурзоводствам.

САМО СПОДЕЛИХ СПОНТАННО С ПРИЯТЕЛИТЕ ОТ КЛУБА.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Редактирано от ИCTИHCKATA yниKaлнa® на 17.02.11 22:41.



Тема Re: То пък се случи...нови [re: apви]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано18.02.11 09:09



А ти сигурен ли си, че самите те знаят какво търсят?

Не съм, но мога да ти дам един личен пример (преди леля Уни да ме е захапала :)
Преди това, да уточня какво искам да кажа - за някои неща не можеш да бъдеш сигурен дали ги искаш или не, просто трябва да ги видиш, и да си кажеш "ето това е моето нещо".
Сега на примера - когато преди почти 3 години си търсех кола, бях се спрял на една марка и конкретен модел. Твърдо убеден, че искам да си купя точно това. Ходих, гледах, накрая стесних кръга до няколко конкретни екземпляра. Седнах в единия, намествах се, пипах, влизах, излизах... Бе нещо не ми беше удобно. Съвсем случайно реших да пробвам друга марка и модел, без въобще да съм имал идея да вземам такава кола. Просто минах покрай нея и си казах "бе що не пробвам това". Да, ама още със сядането усетих, че това е моята кола. Е, вече си я карам



Та, както спомена и някой по-нагоре - покупката на жилище не е като да си купиш 2 бири и пакетче семки - освен, че е голяма и най-вече дългосрочна инвестиция, става въпрос за много, ама за много пари, така че не може току-така да се хвърлиш на първата оферта с идеята догодина да си купиш друго жилище, щото това не те кефи, ама от теб да мине...

Редактирано от Blake на 18.02.11 09:10.



Тема Re: То пък се случи...нови [re: Blake]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано18.02.11 10:41



Че защо да те хапя?



Абсолютно съм съгласна с теб. Клиентите (които, разбира се, искат да купуват, а не си търсят социални контакти), ПРИБЛИЗИТЕЛНО знаят какво търсят, но много често променят критериите си в движение. И то е почти неизбежно, особено ако се убедиш, че в този момент на пазара няма имот с твоите параметри НА ТВОЯТА ЦЕНА. И тогава - в зависимост от джоба си - или качваш лимита, или променяш изискванията (тоест - ставаш не чак толкова претенциозен). Има и други варианти - просто си мислиш, че ЗНАЕШ какво харесваш, а изневиделица виждаш друго нещо, което доста се различава от твоя "идеал", но МНОГО ти харесва... Аз лично намирам тук ролята на добрия брокер. Ако успееш да покажеш на клиента си жилище, което той никога не си е мислел, че може да хареса, а впоследствие се е убедил, че ТОЧНО ТОВА (АМА НАИСТИНА, БЕЗ МАНИПУЛАЦИИ!!) е неговото жилище - значи си постигнал успех.

Затова не си спестявам огледи. Гледам да покажа колкото може повече обекти, независимо от това, че понякога се разминават с изискванията на клиента в някой детайл. Да, възможно е някои да се дразнят от това, но често се случва да са ми благодарни ПОСЛЕ.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Въпрос към брокерите [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Tapaтaйka (търсеща)
Публикувано18.02.11 12:05



Поради разискванията относно коректността, бих Ви дала един пример:
Ваш близък или клиент, който е съгласен да ви даде по-голям комсион за почти непродаваем имот. (Имот, който е на калкан,
не става за живеене - има нужда от събаряне и построяване на нов, но без съгласието на съседа нищо не може да се получи, а съседа не е склонен на нищо. Местонахождението на имота е в един от елитните квартали на София и поради тази причина цената му е висока.)
Да приемем, че Вие се съгласявате без значение от причината.
Идват/намирате клиенти, които имат определената сума и общо взето им е все тая какво ще купят. Трябва спешно да си вложат парите в имот.
Дали бихте им разяснили всичките минуси на даденият имот?!?
Интересно ми е дали бихте заели станата на Вашият клиент - продавача или на купувача?


От всички мнения май стигнах до извода, че коректността липсва и в двете страни, тъй като печалбата е по-удовлетворяваща.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.